Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz Petykemano #9 üzenetére

    Ezt én is tudom, a cikk írója viszont, kicsit sem részletezi ezt.
    A Technológiának is is vannak előnyei, tegyük fel itt van a MacBook AIR amiről gépelek, simán kibír egy 1x órát, ellentétben a vadi új AMD-s EliteBook-al, ami meg hogy is mondjam, nagyon szép az AMD marketingje, de nem igaz, ha csak az üzemidőt nézem meg.
    Magánvéleményem szerint az Intel ezt szeretné követni. De az AMD is rá lesz kényszerítve, mert a performance magok használatánál, az Intel kimaxolta a fogyasztási osztályokat a mobile fronton már évekkel ezelőtt, ott nem lesz túl sok újdonság a fejlesztésekben.
    És én is érzem ezen az AIR-en adott feladatoknál semmi értelme nincs a Performance magokra, mert nincs, akkor miért ne üzemelhetne inkább tovább a notebook, az Apple ezt eltalálta nagyon. Még akkor is ha LP nem pedig E magokat használnak.
    Az első lépéseket az Intel teszi meg x86-os vonalon.
    Meglátjuk mennyire lesz ennek eredménye, de ha bejött valamilyen módon az Android a komplett Apple univerzumban, lehet, hogy itt is lehet foganatja.

    A nem kliens piacon nem nagyon van még értelme, hogy kövesse, mert ott meg kell a teljesítmény, ha egy szerveren azt állítom be a power settings-ben, hogy Static High Performance Mode, akkor ott minden socket a szerverben elkezd tudni pörögni, ha szükség van arra. emellett van még 3 másik mode, amivel lehet konfigurálni a power regulatorokat. Szóval ott egyelőre én nem látom a létjogosultságát ott.
    Persze az sem mindegy, milyen szerver, most én a nagy datacenterekre értettem, ahol több ezer VM, vagy éppen több 10 000/100 000 konténer fut.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák