Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lacccca87

    őstag

    válasz hallador #2 üzenetére

    Gond az van. Kicsit olvasgatsz visszamenőleg akkor te is rájössz.
    Linuxnal lehet kevésbé gond de win alatt boven van problema (profi alkalmazasok, atlagfelhasznalas es jatekok eseteben is) , akadozasok, lassu teljesitnyem stb...
    Ugy amugy jo koncepcio, mert energia takarekossag szintjen sokat jelenthet (laptopnal uzemido sporolas, vagy asztalinal kevesebb fogyasztas, es akkor a csokkeno hotermelesrol nem is beszeltunk)

    Tematol elterve, mar nem 1990-2000 es evekben vagyunk hogy itt neked kellene megvedeni az intel becsületét vagy hitteriteni. El kellene mar engedni ezt a "butt hurt" szintű fanboysagot.

  • Petykemano

    veterán

    válasz hallador #2 üzenetére

    Az M1-hez és a többiekhez szólnék hozzá. Szerintem az Apple koncepciója (lehetőségei?) egészen más, mint az Arm-é és amit látszólag most az Intel is követ.

    különböztessünk meg három különböző architektúra designt/goalt.
    (High) Performance: P
    Efficiency: E
    Low Power: LP

    A P magokat nem kell magyarázni: maximális teljesítmény elérése tranzisztor és energia nem számít alapon. (mármint: "nem számít", mert persze számít, csak hajlandóak vagyunk kissé elengedni azokat a fonalakat)
    Az E magot az LP magtól az különbözteti meg, hogy az LP mag fogyasztása tényleg alacsony, cserébe nem baj ha lassú. A cél az, hogy ha csinálnia kell valamit is, akkor azt a lehető alacsony energia mellett végre tudja hajtani.
    Az E magokat pedig nagy teljesítményre (főleg inkább MT) tervezik, de úgy, hogy az energia és/vagy tranzisztorhatékonyság fontos szempont. Tehát amikor azt látod egy designban, hogy skálázzák az "alacsonyabb fogyasztású" magokat, akkor azok biztosan nem LP magok, mert azt skálázni semmi értelme.

    Az Arm sokáig csak P és LP magokat használt.Aztán az X1 és A78 megjelenésével vált ketté és az X vonal lett a P típus és az A7__ vonal pedig az E mag.
    (Bár előfordult olcsóbb csak LP magból álló lapka, de azokat célszerű volt inkább elkerülni.)

    Az Intel P és E magokat használ, jelenlegi designokban nincs valódi LP mag.
    Az E magokat az Intel arra tervezi használni, hogy azzal nyújtsa meg a MT teljesítményt. Jelenleg leginkább a tranzisztorhatékonyság érvényesül.

    Az eddigi Apple designok a régi Arm utat követik: vagyis P és LP magokat használnak.
    Ezt abból lehet tudni, hogy a nagyobb teljesítményű lapkák esetén nem a kis magokat skálázták, hanem a nagyokat.

    Az Intel koncepciója az ARM-ét követi, de egyelőre úgy tűnik, hogy ez csak a kliens piacokon, vagyis desktop, mobil. Szerintem a heterogén felépítésnek a legnagyobb haszna az egyfelhasználós Workstation piacon lenne: olcsón le lehetne dobni nagy MT teljesítményt. De még erre sem látszódnak jelek.
    Szerverek terén az Intel be fogja vetni az E magokat, de jelen információk szerint homogén architektúrában.
    Az Arm szerverek esetén sem jelent még meg heterogén megközelítés.

    Az AMD elvileg nem fog teljesen különböző processzorcsaládba tartozó magokat összeépíteni. De ők is készítenek olyan változatokat, amelyek esetén a változtatások célja a MT teljesítmény növelése. A megközelítés és a felhasznált építőkockák lehet, hogy mások, de a végeredm mindenképpen az, hogy olyan lapkák fognak napvilágot látni, amelyeknél az egyes magok képességeiben a korábbiaknál nagyobb különbség lesz tapasztalható.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz hallador #2 üzenetére

    Az Apple M1 modellje más. Ott a két mag nagyon hasonlít egymásra, emiatt nem kell külön szoftveres háttér rá. Szóval az Apple ezt nagyon másképp csinálja, mint a többiek.

    A szerverplatformok egyáltalán nem ilyenek. Jó okkal, ott ez annyira nem lenne hasznos, mert throughput optimalizáltak. A hibrid dizájn mobil szinten hasznos, és onnan beszivároghat az asztaliba.

    A szoftveres probléma abban nyilvánul meg, hogy Androidon is úgy működnek az alkalmazások, hogy kiválasztanak egy klasztert aztán a többi magot érintetlenül hagyják. Nagyon kevés program használja ténylegesen az összes magot. Túl bonyolult.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák