Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sidhe

    tag

    válasz Goose-T #341 üzenetére

    ezen postod alapjan mast szemellenzoseggel vadolni finoman szolva is onellentmondas.

  • faster

    nagyúr

    válasz Goose-T #341 üzenetére

    Az a cikk nem szemellenzős, hanem szimplán ócska.

    [Szerkesztve]

  • zLegolas

    őstag

    válasz Goose-T #341 üzenetére

    1.
    Nem azért, mert annyira biztonságos, hanem mert lóf@sz se használja, nincs kinek kárt okozni, nincs kitől adatot lopni. Biztos vagyok benne, hogy ha a Linux lenne a domináns oprendszer, ugyanannyi vírus lenne rá, mint most Windows-ra.

    Csacsiság.


    2.
    És? UNIX meg 1974-ben. De mindegy, ettől függetlenül elég szépen feljött a Linux, nem?


    a Linux pedig a hobbiprogramozók játszótere, semmi egyéb, csak egy tamagocsi, egy közös háziállat, a felhasználói jobban élvezik a bütykölését, mint a használatát

    És mi ezzel a baj? Nem tetszik, ne használd.

    Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

  • emvy

    nagyúr

    válasz Goose-T #341 üzenetére

    Sajnos vannak tárgyi tévedéseid.

    1. A biztonsággal kapcsolatban nincs igazad. A Windows sebezhetőségének alapja a gyors felhasználóváltás hiányában és macerásságában keresendő, mivel a gépet értelmesen használni gyakorlatilag csak adminisztrátorként lehet. Ha ezt megoldanák Unixos-Linuxos módra, sokkal kevesebb lenne a probléma.

    2, A Linux sajnos nem hobbiprogramozók játékszere, az IBM, a Red Hat nem hiszem, hogy ebbe a kategóriába esik. Kicsit szögletes példa, de egy katonai csapatszállító sem a hobbisofőrök játékszere attól, hogy kevesebben használják.

    while (!sleep) sheep++;

  • bambano

    titán

    válasz Goose-T #341 üzenetére

    Vannak tények, amelyekkel nehéz vitába szállni. Ezek pl.
    1. léteznek vírusok. fogalmazhatnék úgy is: rohadt sok vírus létezik. sokkal több, mint szeretnénk.
    2. a vírussal fertőzött gépek igen jelentős százaléka windows családba tartozó operációs rendszert futtat.
    3. Fenti két tényből következik, hogy fel lehet rakni és lehet úgy üzemeltetni windowst, hogy az rossz legyen és kedvezzen a vírusoknak.
    4. fenti 3 tényből nem túl nagy bátorság levonni azt a következtetést (lehet, hogy ez téves, de mégiscsak erre utalnak a jelek), hogy a windowsok jelentős részét nem jól üzemeltetik. Lehet, hogy a default install nem jó, nem tudom.
    Ezekből nem lehet levonni azt a következtetést, hogy a windows biztosan mindig hibátlan. Abból, hogy linuxra jelenleg nem nagyon van vírus, sem azt nem lehet kikövetkeztetni, hogy azért nincs, mert a linux hibátlan, sem azt, hogy azért nincs, mert kevés a linux és nem célcsoport a vírusfejlesztőknek.

    Független tesztelők megvizsgálták, melyik oprendszer alapértelmezett installja mennyi ideig bírja a publikus interneten, mielőtt feltörnék őket. A windowsok nem bírják annyi ideig, hogy le tudd tölteni az aktuális sp-t rá.

    Azzal vitázni lehetne, hogy ha linux lenne a domináns oprendszer, ugyanennyi vírus lenne-e rá. A linux szerkezete és felépítése nagyságrendekkel egyszerűbb, mint a windowsé. Ha linuxon kapok egy levelet, akkor a levelező megmutatja ,ha melléklet van benne, akkor kattingathatok, hogy előkerüljön. Ha outlookban kapok, esetleg egy kacifántosabbat, akkor elindul a fél windows meg az office applikációk garmadája, mire meglátom a levelet. Script basic, internet explorer, excel. Sok helyen az alapértelmezett szövegszerkesztő a word, a maga scripting engine-jével. Bizonyára megnézték, hogy ezek a programok önmagukban jók-e. Megnézte valaki, hogy ha ezek a programok egyszerre egymást hívogatják, akkor milyen mellékhatások keletkeznek?

    Hogy az MS mennyire komoly fejlesztő cég, abba az is beletartozik, hogy képes-e a határidőket tartani.

    Flame on: jobb lenne, ha a windowst nem mérnökök, hanem programtervező matematikusok fejlesztenék. Egyébként pedig valami nincs rendben egy oprendszerrel, ha ekkora cég ennyi idő alatt nem tudta megoldani, hogy ne legyenek vírusok rajta. Nem foltozgatni kellene, hanem strukturálisan rendberakni egyszer és mindenkorra. Az is szép történet, amit az automatikus rendszerfrissítéssel csinált az MS. A licensz szerint az MS-nek joga van bármikor bármilyen programot telepíteni a gépedre anélkül, hogy akár előre, akár utólag értesítene erről. Banki szféra válasza erre az, hogy ilyen feltételekkel nem tudják elfogadni a windowst, keresnek helyette mást.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák