Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • count_zero

    tag

    Vajon miért olyan irtózatosan nehéz beletörődni, hogy a Linux gyakorlatilag mindenre jó, sőt, általában a jobb választás - kivéve az általános célú desktop környezetet? Nagyon triviálisan belátható, hogy felhasználói programok nélkül nem lehet eladni egy operációs rendszert, a gyártóknak viszont nem éri meg több platformra fejleszteni, csak nagyon indokolt esetben. Desktop vonalon viszont a Linux annyira fragmentált, hogy gyakorlatilag disztribúciónként kellene adaptálni az alkalmazásokat, ami teljesen irreális.

    [ Szerkesztve ]

    There are many secrets in District 9

  • count_zero

    tag

    válasz bambano #78 üzenetére

    'vita, hogy milyen felhasználói programok nincsenek meg linuxra szerinted, amire egy városi közigazgatásban reálisan szükség van?'

    Csak néhány, példálózó jelleggel: anyakönyvi nyilvántartás, térinformatikai programok telekkönyi nyilvántartáshoz, elektronikus aláíráskezelő programok, banki, kincstári kliensprogramok pénzügyi műveletekhez, bérszámfejtő alkalmazások, számlázórendszerek pénztári és kifizetésekhe, pénzügyi támogatások nyilvántartása... És még vagy száz iszonyú rég fejlesztett legacy célprogram, amelyknek nagyon gyakran még a supportját is nehéz biztosítani, nemhogy más platformra történő migrálását. Tudod, a közigazgatás nem csak és nem elsősorban a word/excel/outlook szentháromságból áll.

    'merugye a windows az nem fragmentált, csak van az xp, a vista, a 7, utána csempéztek egy jót' - És mégis, gyakorlatilag minden alklamazás fut későbbi platformokon, még mindeg teljes a win32 támogatás, ami ugye majdnem húsz éves. Linuxon még kernel alverzióváltás esetén is újra kell fordítani a fél világot.

    'oracle-nek se éri meg több platformra fejleszteni, ezért van az, hogy évtizedekig a linux volt az elsődleges platformjuk' - ezek referenciaplatformok, nem munkára szánják őket, remélem, tudod, mi a különbség.

    'maradjunk annyiban, hogy ezek a linux ellenes kifogások a tájékozatlanságból fakadó mítoszok.' - maradjunk annyiban, hogy fogalmad sincs a feladat dimenzióiról. Pl. group policy kezelés, remote deployment és hasonló finomságok - ezekre Linux környezetben mindmáig csak kb. száz kisalkalmazásból összetákollt megoldások vannak, míg a Windows hozza out-of-the-box, és minden bokorban találsz hozzá sysadmint. Mindent meg lehet csinálni minden platformon persze, csak valahol már nem éri meg.

    There are many secrets in District 9

  • count_zero

    tag

    válasz pengwin #80 üzenetére

    'És honnan vetted azt a blődséget, hogy linuxra nincsenek felhasználói programok?'

    És te honnan veszed azt a blődséget, hogy a közigazgatás azokat a programokat használja, amit vér istván a lakótelepről? Feljebb már válaszoltam a kollégának: csak néhány, példálózó jelleggel: anyakönyvi nyilvántartás, térinformatikai programok telekkönyi nyilvántartáshoz, elektronikus aláíráskezelő programok, banki, kincstári kliensprogramok pénzügyi műveletekhez, bérszámfejtő alkalmazások, számlázórendszerek
    pénztári és kifizetésekhe, pénzügyi támogatások nyilvántartása...

    Ezeket senki nem fogja neked pusziért átírni Linuxra, csak azért, mert neked nem tetszik a Windows. Marad a Wine-s nyűglődés rosszabb esetben, akkor meg ugye mit nyertél voltaképp, vagy még egyszer kifizeted a fejlesztés árát, a supportot meg aranyért fogják neked mérni, mert ugye még egy szakembergárdát fenn kell tartani csak és kizárólag a te platformodhoz. Megéri?

    There are many secrets in District 9

  • count_zero

    tag

    válasz dabadab #79 üzenetére

    'Így, hogy lassan két évtizede elsősorban Linuxot használok desktopon' - Otthon, szórakozásból én is használtam már mindenféle egzotikus operációs rendszert, de ugyebár a közigazgatás egy csomó speciális célalkalmazást használ. Feljebb felsoroltam néhányat az előző két hozzászólásban, nem akarom most ismételni magam, csak hangsúlyozni szeretném, hogy a közhiedelemmel ellentétben a közigazgatás nem elsősorban office alkalmazásokat igényel.

    There are many secrets in District 9

  • count_zero

    tag

    válasz spammer #77 üzenetére

    Pont, hogy egy egyedi cuccot nem fognak neked lefejleszteni, mert baromira nem éri meg a csak az általad használt platformra kiadni, számos okoból:

    - össze kell szedned és fel kell készítened egy olyan fejlesztői gárdát, amelyik ismeri az adott célplatformot
    - össze kell raknod egy fejlesztői és unitteszt-környezetet az adott platformra épülve és ezt működtetned kell
    - fenn kell tartanod egy support csapatot, amelyik az adott platformhoz ért

    Mivel az ilyen szakember jóval ritkább és drágább, mint a mezei Windows fejlesztő/sysadmin/supportos, ezért minden ilyesmi súlyos pénzekbe kerül. Egy ilyen visszaváltásnál - ami azért régóta benne volt a levegőben - az egészet kidobtad az ablakon. Ez az egész nagyon drága dolog, és nagyon kockázatos. Ha nincs gyakorlatod az adott platformot illetően, hogyan vállalsz határidőket, rendelkezére állást, SLA-t? És főleg, mennyiért? Hogyan árazod be?

    [ Szerkesztve ]

    There are many secrets in District 9

  • count_zero

    tag

    válasz bambano #90 üzenetére

    Nem akarom most pontról pontra cáfolni minden modatod, mert baromi késő van, de néhány highlight:

    'egy csomó nyilvántartó meg bérszámfejtő cuccot csináltak már állambácsinak, nagynéném ilyen helyen dolgozik, tőle tudom.
    "térinformatikai programok telekkönyi nyilvántartáshoz": puff, ez mellé ment. most csinálják a közüzemi szolgáltatók térinformatikai adatbázisát, találd ki, mi a referencia platform: java és glassfish. a tervezést kell csak windowson csinálni, mert az autocadet a mocskok már nem támogatják unixon.'

    Nem az a kérdés, hogy most éppen mi van készülőben, meg mit terveznek jövőre, meg mihez vesznek fel most embereket, hanem van egy adott szoftverpark, meghatározott szoftverekkel. A feladat az, hogy ezek mindegyikét funkcionálisan analóg megoldással ültess át egy másik platformra, egy meghatározott határidőre. Lehet, hogy kettőre-háromra meglesz a fejlesztői támogatásod. Lehet, hogy ötre is. De lásd be: nem csak OS platformot kell váltanod, hanem koordinálnod kell egy csomó párhuzamosan futó fejlesztési projectet, mert ugye most mi van ha már kész a személyi igazolványokat nyilvántartó rendszer kliense, amikor még a lakcímkezelő rendszer a holdban sincs, hogyan és mikor teszteled össze őket? Mi van akkor, ha az egyik kulcsbeszálítód azt mondja, hogy pufff, nem támogatják a te platformodat, mert nem és csak, akkor sem, ha fejre állsz. Kiváltod őket? A végén mindennek működnie kell. Ez egy iszonyatosan nagy projekt egy akkora méretű szervezetben, mint a müncheni önkormányzat, ennél egy nagyságrenddel kisebb integrációs projektek is el szoktak vérezni, illetve elkezdenek csúszni és számolatlanul folyik el a pénz, ami egyszer csak elkezdi irritálni az adófizetőket, és joggal teszik föl a kérdést, hogyha a végső cél az, hogy ugyanolyan legyen, amilyen volt, akkor mivégre is csináljuk az egészet?

    banki programok: nekem két elektronikus bankom is van - Neked. Otthon. Ennek köze nincs a kincstári és központi költségvetési rendszerekhez, dummy end usereknek szánták őket, alapfeladatokra.

    'Münchenben már 10 éve pepecselnek a problémával, ezt már igazán meg lehetett volna oldani ennyi idő alatt, valószínűleg meg is oldották.' - Vagy pedig nem, mert voltak fontosabb priorizált feladatok, ezeket meg mindig háttérbe tolták, ahogy az szokott lenni. És egyszer csak a körmükre égett.

    "És mégis, gyakorlatilag minden alklamazás fut későbbi platformokon, még mindeg teljes a win32 támogatás": persze, és ezt hogy érik el? fent van egy halom cucc x példányban, a registry meg egy nagy adatbázis az ilyenolyan programok kompatibilitási beállításaival. na ennyire kompatibilis. - tök mindegy, hogy hogy érik el, megy és kész. Linuxon viszont nem, illetve nem triviálisan.

    "Linuxon még kernel alverzióváltás esetén is újra kell fordítani a fél világot.": hát persze, lol. még akkor se kell újrafordítani semmit, ha vasat cserélsz alatta vagy egy 3.16-os kerneles jessie-re ráhúzol egy 4.9-es backportolt kernelt. - nézd már meg, hogy egy Qt verzióváltással potenciálisan mennyit szívhatsz: https://wiki.qt.io/Transition_from_Qt_4.x_to_Qt5 vagy épp a glibc kapcsán: http://man7.org/tlpi/api_changes/
    Nagyon-nagyon ritka az, hogy egy méretes program esetén semmihez se kelljen hozzányúlni, mint ahogy Windowson nem kell. Ilyen-olyan mértékben mindig simogatni kell a dolgokat, ha valamit frissítesz, legyen az egy újrafordítás vagy egy symlink átírása, és megy vele számolatlanul a supportóra.

    ezek referenciaplatformok, nem munkára szánják őket, remélem, tudod, mi a különbség.": rotfl, azt a platformot, amin a fejlesztés ment, nem munkára szánták? akkor mit szántak munkára? - Csak azt jelenti, hogy a kódbázis erre a platformra készül el először, ezt forkolják tovább más operációs rendszerek számára, de ettől még az egyes platformokra szánt kiadások nem funkcionálisan azonosan.

    "group policy kezelés, remote deployment és hasonló finomságok": a windows remek megoldásokat nyújt olyan problémák kezelésére, amik windows nélkül fel sem merülnek. - Ja. Amikor egy szerverről monitorozod, telepíted, josultságkezeled az összes géped, az összes felhasználód, az összes tűzfalad, az összes adatbázisod egy akármilyen csereszabatos mezei rendszergazdával, ez amolyan l'art pour l'art hobbyprojekt, ugye? Tudod, mennyit kell ehhez szívnod Linuxon, és tudod, hányan fogják tudni utána üzemeltetni, ha véletlenül jól összeraktad? Vagy kifizetheted a Microsoft liszenszek árának tízszeresét évente az IBM-nek a Tivoliért. Biztosan nagyon jól jársz.

    'ha nem lenne lefizetve egy csomó illetékes elvtárs' - ez konkrétan úgy neveztetik, hogy alaptalan vádaskodás, bizonyítékok nélkül. Vagy ott voltál a pénzátadásnál?

    [ Szerkesztve ]

    There are many secrets in District 9

  • count_zero

    tag

    válasz bambano #92 üzenetére

    Látod, nem érted: te, mint beszállító beruháztál egy új platformba, mert a megrendelőd váltott. Pénz költöttél rá. Most a megrendelőd visszavált. Kétszer szívtál, úgy, hogy egyiket sem akartad. Mindezt egyetlen megrendelő kedvéért. Nincs olyan épeszű szoftvercég, amelyik meg ne fontolná alaposan, hogy belemenjen-e egy ilyen játékba.

    There are many secrets in District 9

  • count_zero

    tag

    válasz bambano #103 üzenetére

    hát győzzék meg a hülye politikust, - A Schmidt Software Gmbh nem fog senkit meggyőzni az Accenture ellenében, hanem szívni fog. Vagy kisétál a projekből és nem fog szívni. De nem fog forradalmat kirobbantani és politikusokat fellógatni, ez remélem, világos.

    tehát fogadd be végre az infót: az ms akarja, hogy visszaváltsanak, nem München. azok, akik pofáraesnek ezzel, veszekedjenek az ms-sel. - Nem mondtál érvet. Szerinted az MS akarja, maradjunk annyiban.

    1. ms platformon egyáltalán nem kellett volna ebben az időszakban sehova se váltani. nem lett volna pl. domain-ad migráció, stb. nem lett volna szervercsere, windows 2000-ről, pl. 2k8-ra, 2k12-re, 2k16-ra... stb. - a Microsoft iszonyú erőforrásokat szánt arra, hogy a migráció mindig simán menjen, ez az erősségük. Az esetek 99 százalékában gyári konzervmegoldások vannak az áttérésre, és ami a lényeg: a felhasználói programok a bizonyossággal határos valószínűséggel továbbra is működni fognak.

    2. nem lett volna olyan, hogy az ms kétszer totálisan áttervezi a felhasználói felületeket, kezdve a változó menüktől a ribbonig - és? A régi alkalmazások futnak. Változtatás nélkül. Kit érdekel a GUI?

    3. meg fejlesztői-eszköz váltás se lett volna... - Kit érdekel, amíg a régi is fut?

    4. és ha lett volna annyi eszük, hogy rögtön az első váltásnál platformfüggetlen technológiákra váltanak, akkor most lehetne csereberélni a komponenseket. - Az, hogy mi az adott pillanatban a nyerő platformfüggetlen technológia, az javarészt divat kérdése. Nincs ember, aki meg tudná mondani, hogy tíz év múlva mi lesz még támogatott és elfogadott és mi nem.

    ja, meséld már el, ha olyan rosszak ezek a linuxos cuccok, az ms miért vált git-re? - Az, hogy egy bizonyos célalkalmazást egy másikra cserélnek le, ez nem feltételnül a cég egészéről bizonyítvány, nem? Sokkal inkább dícséri őket a rugalmasságuk okán. Attól, hogy az Intel desktopon feladta az IA64-et, és elkezdte liszenszelni az AMD x64-ét, az leértékelte az összes fejlesztésüket?

    [ Szerkesztve ]

    There are many secrets in District 9

  • count_zero

    tag

    válasz bambano #102 üzenetére

    miért kellene funkcionálisan analóg megoldást átültetni? - Ne keverd a fejlesztést a migrációval. A NAV nem azért tért át, hogy neked jó legyen, hanem mert a jogszabályi háttér változott a rezsimváltással. Ilyeneket nem tudsz belekalkulálni egy projektbe, mert nem tudod, mi lesz négy év múlva, hanem azzal a funkciókészlettel kell tervezned, ami az indulásnál ismert.

    a visszamigrálást se úgy kezdik, hogy puff minden gép kuka, amin linux van, hanem óvatosan, apránként kezdik lebontani - ami a létező legköltségesebb megközelítés, ugyanis duplán kell fejlesztened, üzemeltetned és a végén sohasincs elég tökösség az emberekben, hogy kimondják, melyik rendszert kell lekapcsolni. Épp elég ilyet láttam már.

    és pár hülye vissza akar térni. ami megint rakás pénz, adatvédelmi probléma és vendor-lock-in.- de hosszú távon mégis jobban megéri, úgy tűnik.

    ehhez képest az önkormányzatoknál levő banki és költségvetési rendszereket dummy endusereknek szánták és úgy is van felrakva. nem a központi rendszerekről van szó, az más tészta. - Ugye tudod, hogy München tartományi főváros, önálló adókkal, treasuryvel, portfólió managementtel, saját kötvényekkel stb? Ezeket nem a Sparkassés home bankingben kattintgatják össze, hanem speciális célinterfészeik vannak.

    "Mi van akkor, ha az egyik kulcsbeszálítód azt mondja, hogy pufff, nem támogatják a te platformodat, mert nem és csak, akkor sem, ha fejre állsz. Kiváltod őket?" majd lesz másik beszállító. mondjuk ha én vagyok az it főnök, akkor ott nem fordulhat elő olyan vicces helyzet, hogy nincs meg a forrása egy programnak és a beszállító pezsgőt bont minden hibajegy láttán... - Mutass már egy olyan beszállíłtót, aki odaadja neked a forrásokat, hacsak nem a Géza és Társa Bt. Meg aztán intellectual property nem egynelő forráskód. Hiába van nálad a forrás, ő megtilthatja, és meg is fogja tiltani, hogy felhasználd, az csak egy biztosíték arra az esetre, ha egy meteor kiirtaná atljes céget. Mindemellett még a forrás és a jogok birtokában sem biztosan találsz olyan fejlesztőcéget, amelyik megcsinálja neked, mert ugye akkor utána supportálni is kell, meg egyebek. Biztos, hogy fel akarják venni a portfólióba, akkor is, ha profilidegen? Van egy csomó megoldás, aminek egyszerűen nincs értelmes alternatívája, mert a beszállítónak olyan belső információi, kapcsolatai vagy szabadalmai vannak.

    érdekes kerneled lehet, ha benne van a qt... az enyémben nincs. vagy most moving target van? Linus alapvető utasítása a kernel fejlesztők felé: ne rontsd el a felhasználói cuccokat. tehát kernel cserénél nem kell folyton mindent újrafordítani. - A fejlesztők viszont szarnak Linus álmaira

    ha valamit frissítesz, legyen az egy újrafordítás vagy egy symlink átírása, és megy vele számolatlanul a supportóra.": ez windowsos betegség. a linuxaim mindig pontosan akkor és csak akkor frissítenek, ha rájuk szólok. - meg amikor találnak egy Heartbleedhez hasonló bugot, és két nap alatt kell a teljes szeverfarmodon végignyomnod a patchet, és imádkoznod, hogy minden felálljon utána.

    erre vannak létező, megvásárolható eszközök, pl. a novellnek.- vannak és iszonyú drágák. És egyik vendor lock-inből a másikba támolyogsz, csak épp egy drágábba. Megérte?

    legalább két bizonyítékot is mutattam már itt. - Én olyan bizonyítékot itt nem láttam, amit a rendőrség is annak nevezne, feltételezéseket és összeesküvéselméleteket viszont épp eleget.

    [ Szerkesztve ]

    There are many secrets in District 9

  • count_zero

    tag

    válasz bambano #106 üzenetére

    szerinted van olyan cég, ami komolytalan pletykákra fizet 63.7 millió dodót a hatóságnak? - Ha olcsóbb, mint az ügyvédeken végigigverni, plusz megy a sajtóban a negatív hírverés, akkor igen. Nem mondom, hogy ártatlanok, sőt, valószínűleg nem azok, de ez még nem bizonyíték. 63M dodó meg semmiség.

    feltételezéseket én is láttam tőled, meg elméleteket, röhögtem is rajtuk jól, hogyaszongya: ilyen időtávlatban, mint a müncheni linux projekt, nem kell windows szervereket upgradelni, meg a kliens oldali migrációk is varázsütésre lezajlanak... made my day.

    ilyen időtávlatban, mint a müncheni linux projekt, nem kell windows szervereket upgradelni - Mikor és hol írtam ilyet? Cserélj szemüveget, azt javaslom.

    meg a kliens oldali migrációk is varázsütésre lezajlanak... - Varázsütés nem egyenlő defined migration toolset, hm?

    There are many secrets in District 9

  • count_zero

    tag

    Nem hiszem, hogy 2017-ben kérdés lenne, hogy bármilyen elterjedt operációs rendszerrel lehetséges működtetni egy városi adminisztráció desktop részét, legyen az Windows, Linux vagy akár OSX stb., a kérdés csak az, hogy mekkora invesztíció árán és mekkora költség fenntartani, üzemeltetni, fejleszteni azután. Az ilyen projektek ezt szokták szem elől téveszteni. Heroikus erőfeszítésekkel összeraknak valamit, amibe utána vödörszámra kell önteni a pénzt, és kizárólag a rendszerrel egyűtt felnőtt sysadminok tudják értelmes idő alatt átlátni, de hurrá, megszabadultunk a láncainktól. Ja, igen. Most már nem a Microsofttól függünk, hanem pl. a Suse AG-től, a Red Hattől, a Novelltől, az IBM-től, és még ki tudja. Az Oracle meg röhög a markába, mert neki édes mindegy, ő így is, úgy is megtalálta a számítását.
    Egyszóval nem tudom, ismerjük-e a valódi célkitűzéseket?

    There are many secrets in District 9

  • count_zero

    tag

    válasz spammer #136 üzenetére

    Sokkal kisebb a tanulási görbe, mert standard eszközök vannak, amelyek pont olyanok mindenütt. Mindehhez pedig iszonyú méretű felhasználói tudásbázis. Egyszóval bármely közepesen képzett Microsoft Certified szakemberke jó eséllyel gyorsan kiigazodik azon, hogy mi hogyan van implementálva és egy szabvány feladatot hogyan kell kivitelezni. Ezzel szemben Linuxon - éppen annak rugalmasságga és szabadon alakíthatósága miatt - millióféle megoldási módokkal lehet találkozni még azonos feladatok esetén is. Változó nevű, helyű, szerkezetű konfigurációs fájlok, heterogén központi management megközelítések, egy csomó third party, innen-onnan összevadászott kisebb-nagyon programocska, helyben fejlesztett scriptek - ezt kiismerni jellemzően jóval hosszabb idő, mint egy tizenkettő egy tucat windows implementációt.

    [ Szerkesztve ]

    There are many secrets in District 9

  • count_zero

    tag

    válasz sh4d0w #139 üzenetére

    Jé, tudsz linkelni. Továbbgondolkodás is megy? Tudod, mióta hallgatom a nyílt forrással kapcsolatos che guevarás hittérítést? Igen, a nyílt forrásnak megvannak a maga előnyei és erősségei, ennek hiányában ma valószínűleg teljesen másképpen nézne ki a világunk, gondoljuk csak a rengeteg SOHO eszközre. routerekre, set-top-boxokra, okostelefonokra, stb. A nyílt forrás jó koncepció. De a müncheni linux project ehhez vajmi keveset tett hozzá, mert teljesen másról szólt.

    Az almúlt pár évtized tapasztalata az volt, hogy a nyílt forrás alkalmas arra, hogy általa a tudás, a szakismeretek, szakmai megoldások sokkal gyorsabban terjedhessenek és felhasználhatóvá váljanak. Abban viszont például nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, hogy általa javuljon a kódminőség és átláthatóság, ld. fönt említett Heartbleed bug.

    [ Szerkesztve ]

    There are many secrets in District 9

  • count_zero

    tag

    válasz spammer #146 üzenetére

    Nem érted, mert nem akarod érteni. A Windows mindenütt kb. ugyanolyan. Ubuntuhoz viszont Ubuntuban és specifikusan Ubuntuban jártas szakembert kell keresned, mert az, aki mondjuk Susén szerzett gyakorlatot vagy ne adj isten Solarison, akkor az elején igencsak botladozni fog. És ez még csak az OS, ki tudja, mi a levelező rendszer, mi a központi management eszköz, mi a monitoring tool és mit fejlesztettek helyben és így tovább. Windows környezetben ezek sokkal inkább adottak. És sokkal-sokkal kevesebb Linux certified szakember mozog a piacon és jóval drágábbak, mint a Windows sysadminok, magyarán sokkal jobban ki vagy szolgáltatva, mint végfelhasználó. Olyan értelemben is, hogy ha valami bedöglik, és a helyben kitenyészett szakemberek nem tudják gyorsan elhárítani a hibát, akkor térdre, imához, mert nem nagyon kapsz segítséget sehonnan. Mindezekkel együtt igazából fel sem tudod mérni valakinek a szaktudását, mert kizárólag egy speciális környezet speciális kihívásai során mérettetik meg.

    There are many secrets in District 9

  • count_zero

    tag

    válasz sh4d0w #148 üzenetére

    Na, akkor kis segítség a diszlexia tüneteinek enyhítéséhez: nem mondtam, hogy szivatod magad, ha a termékeiket használod. Azt mondtam, hogy bizonyos körülmények között nagyon sokat jelentett, hogy léteznek nyílt forrású megoldások. De bizonyos várakozásokat nem teljesített be, és erre kurva jó példa a Heartbleed. Ja, igen gyorsan kijavították, mintegy 19 év alatt. Ott volt mindenki előtt a forráskód, megnézhette volna, rátalálhatott volna, de nem talált rá két évtized alatt sem. Magyarán ilyen tekintében sem jobb, sem rosszabb, mint a zárt forrás. Ha és mituán megtalálták a hibát, persze te is kijavíthatod a forrás birtokában, míg a zárt forrásnál a gyártóra vagy utalva, de ez már kérdés. Ha a gyártó nem javítja, sérül az üzlete, elemi érdeke, hogy beavatkozzon, illetve vannak workaroundok.

    De ez teljesen meddő polémia, mint modtam, a müncheni Linux program nem erről szól.

    There are many secrets in District 9

  • count_zero

    tag

    válasz Raymond #152 üzenetére

    Akkor érdekel, ha én üzemeltetem és én vagyok felelős érte. Gizikét ki tudom cserélni, mert szöveget sokan tudnak szerkeszteni, ha viszont meghalt például a levelezőrendszer vagy az adatbáziskezelő vagy valamelyik natívan nekem fejlesztett alkalmazás, akkor jóval kisebb a mozgásterem a hibaelhárítást illetően.

    There are many secrets in District 9

  • count_zero

    tag

    válasz Jim Tonic #151 üzenetére

    Senkit sem érdekel az irodai enduser ebből a szemszögből, ilyen döntések szempontjából az számít, hogy milyen idő- és anyagi ráfordítás árán tudom működtetni és fejleszteni a mögöttes infrastruktúrát és alkalmazásbázist.

    There are many secrets in District 9

  • count_zero

    tag

    válasz Jim Tonic #156 üzenetére

    Nyilvánvaló dolgokra nem hiszem, hogy túlságosan sok, vagy nagyon szofisztikált lőszert kellene pazarolni. Szerinted milyen rendszerhez találsz könnyen, gyorsan és olcsón hozzáértő rendszergazdát vagy fejlesztőt? Ahhoz, amelyik mondjuk tízmillió ügyfélnél nagyjából azonos módon működik, vagy ahhoz, amelyet speciálisan neked alakítottak ki és szabtak testre egy kísérleti projekt keretei között?

    There are many secrets in District 9

  • count_zero

    tag

    válasz spammer #159 üzenetére

    'A feladathoz kell keresni a szakembert/munkaerőt, nem pedig fordítva.'

    Ez általános üzletvezetés szempontjából nagyon rossz megközelítés. Ford azért lett sikeres az autóiparban, mert mindenki által elvégezhető és kevés képzést igényló feladatokra osztotta föl a munkát. A McDonalds elterjedtsége annak köszönhető, hogy olyan mértékben standardizált, hogy ha felveszel valakit az utcáról, másnap már hatékonyan tud dolgozni.

    There are many secrets in District 9

  • count_zero

    tag

    Urak, egy élmény volt, most megyek vissza a termelésbe :)
    Később talán még benézek, de nem hiszem, hogy sok újat lehetne mondani a témában, jó ideje ugyanazt ismételgetjük.

    There are many secrets in District 9

  • count_zero

    tag

    válasz spammer #165 üzenetére

    Még egy zárógondolat a végére: ne feledjük, hogy egy önkormányzat vagyok, nem a Gugli. A célom nem az, hogy a világ legjobb szakemberei nekem dolgozzanak, hanem az, hogy minél olcsóbban és biztonságosabban tudjak feltételeket biztosítani az infrastruktúrám üzemeltetéséhez. És ehhez a célhoz jelenleg sokkal inkább a Windowson keresztül vezet az út - nem minősítve magát a terméket vagy a gyártó céget.

    There are many secrets in District 9

  • count_zero

    tag

    válasz King Unique #198 üzenetére

    Nekem ugyan nem célom, hogy habzó szájú fanatikusokat győzködjek éjszakákon keresztül.
    Ir persze bőven blőd dolgokat a fiú csempékről meg gépházról, de most tényleg én edukáljam arról, hogy hogyan szokás konfigurálni a Windowst,mi a Microsoft Management Console meg az MMC Snap Inek, meg hogy létezik parancssori interface és headless server is?
    Vagy olyannak magyarázzak tudásbázisról, aki nem tudja, mi az az MSDN?
    De nem csak a Windowst, a szeretett Linuxát sem ismeri, amikor azt írja, hogy, hogy 'a hiedelmeiddel szemben a valóság az, hogy minden konfig egyféle módon van a rendszerben, ráadásul manapság már van egy garnitúra konfig az alap linuxnak'... Ja, ahogy azt Móricka elképzeli... Csak arra hányféle teljesen különböző megoldás létezik például, hogy egy script automatikusan lefusson user login esetén vagy például hányféle különböző módon lehet implementálni egy Kerberos autentikációt és így tovább.
    Ez tényleg nem az a szint, amivel érdemes lenne vitatkozni annak reményében, hogy abból bármi építő gondolat születhet.

    [ Szerkesztve ]

    There are many secrets in District 9

  • count_zero

    tag

    válasz spammer #215 üzenetére

    Átlaguser ne töltögessen doksikat, legfeljebb valami webformot, a doksi nem a kétoldalú információcsere eszköze.

    There are many secrets in District 9

  • count_zero

    tag

    válasz pengwin #222 üzenetére

    Ha Winen futtatod ezeket, akkor pontosan mit is nyertél? Minden Wine-hez kell egy Windows is ugyebár, liszensestől... Átírni ezeket pedig nem lehetetlen persze, de nagyon drága és baromi sokáig tart.

    There are many secrets in District 9

  • count_zero

    tag

    Bocsánat, teljesen jogos, mivel két hete virtuális gépekkel küzdök, VMWare-re gondoltam automatikus behelyettesítéssel, mes excuses. :))

    [ Szerkesztve ]

    There are many secrets in District 9

Új hozzászólás Aktív témák