Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Végigolvastam a kommenteket, kicsit el vagyok szörnyülködve..

    Ne fikázzunk már valamit, amit nem ismerünk, pláne, ha az egy neves gyártó készüléke. És ezt most nem mint Yamaha fan mondom, mert nem vagyok az; pláne marketing manager sem.

    Olvastam erről a fajta Yamaha fejlesztésről már évekkel ezelőtt is, még a Sztereo Magazin, Hi-fi Piac hasábjain. Ha jól emlékszem, EISA díjat is nyert vele valamikor a cég.
    A Yamaha sok energiát fektetett abba, h megoldja hogyan lehetne a sok kis doboz helyett egy naggyal helyettesíteni a házimozit.
    Most felejtsétek el a 7.1-es DTS-t, itt inkább csak (ál) 5.1-ről van szó.

    Ezt a készüléket a kisebb szobákba ajánlják, és azoknak, akik nem tudnak/akarnak elhelyezni sok hangszórót. Ez tény.

    És el lehet menni hi-fi kiállítás és vásárokra, meg lehet hallgatni, érdekes módon egész jól szimulálja a térhangot.

    Valaki itt felvetette, h két hangszóróval se lehet leszimulálni a satelit sugárzókat, pláne nem egy centerrel.. Ebben van valami, DE:
    Az egyszerűbb mini-hifiken is van surround gomb, jól elhelyezett hangszóróknál (nem a hi-fi mellet kétoldalt) szépen megfigyelhető, h bekapcsolva a hangok mintha a hátunk mögül is megszólalnának. A jelenség filmeket hallgatva még jobban észrevehető. Ezzel nem érdemes vitatkozni, ez tény.
    Az meg erős túlzás, h ez "csak" egy centersugárzó lenne. :(

    Nem túl bonyolult áramkörökkel be lehet csapni az ember fülét, egy teszt CD-vel pedig könnyen ki lehet deríteni, ilyenkor mit is csinálnak ezek a hangchipek. A tisztán sztereo hangot összekeverik, a bal oldalra is jut a jobb hangokból, és fordítva is, de olyan varázslatos módon, h a sztereo hatás oldalait nem cseréli fel, csupán "megbolondítja", ráadásul csak bizonyos frekvenciákon. A végeredmény gyártmánytól, és minőségtől függően hasonló lesz egy 5.1-es hangszórórendszerhez.

    Kicsit kalandozzunk el az emberi fülhöz is.
    Azoknak akiknek ilyen szép nagy elálló lapátfüleik vannak, amikre azt mondjuk, h előnytelen, mert eláll, szóval nekik sokkal jobb valójában a térhang érzékelő képességük. Tegyük csak a tenyerünket tölcsért formázva a füleinkhez, mintegy meghosszabbítva a fülkagylót. Ugye halljuk, h egyből "kitárult" a sztereo színpad, sokkal jobban halljuk a bal-jobb oldal közti különbségeket.
    Ezzel csak arra akartam utalni, h vannak botfülű emberek, akiknek t×kmindegy mi szól, az is sz×r, meg vannak akik abszolút hallással rendelkeznek, és meghallják a legapróbb neszt is.

    Persze felmerül a kérdés, h egy 600 Dolláros készülék helyett nem érdemesebb-e egy olcsóbb, de valós térhangot előállítani képes 5.1-es házimoziszettet vásárolni, de ilyenkor jusson eszünkbe, h ezeket a készülékeket nem a magyar fizetőképes kereslethez tervezték...
    Bizony vannak országok, ahol van 4-5 szoba is a nappali mellett, ahol a lakók ugyanúgy szeretnék a házimozi hangokat élvezni az emeleti hálóban is, mint a nappaliban.
    Na oda (a kisebb szobákba) való ez a készülék, lévén a sztereo 2.1-es cuccoknál azért "többet tud", pláne a TV-k mélyszegény hangjánál.

    Aztán térjünk rá a mélyládára, elég sokaknak szúrta a szemét, h egy hi-fi deckbe építették be.
    Nos, ezt sem a polcra kell helyezni. Legalábbis nem a szó szerinti polcra. Ugyebár ismerős a kép: 32-50 inches TV, alatta kis szekrény (esetleg füstüveg-ajtóval), azon polcok, azokon pedig ott a video, DVD, DVD felvevő, SAT vevő, házimozi-erősítő...stb. Na, ide kell ezt is behelyezni, így már gyakorlatilag elmondható, h a földre tettük a "mélyládát".

    Az meg nem érv, h nem illdomos egybeépíteni az elektronikát a subládával. Dehogynem az, aktív mélyládáknál mindegyikben ez történik.

    Aztán felmerültek még a kábelek is.
    Nekem is keresztben mentek a szobában egy időben, de én befűztem a szőnyeg alá. Kicsit kidudorodott, de hát Istenem, ez van.
    Am szerintem el lehet helyezni a falak mentén is, a radiátor alatt, virágok/szobanövények mögött, bútorok/szekrénysorok mögött, függöny is eltakarja (ha elég hosszú), meg amúgy sem olyan zavaró a látványa, ha a fal mellett egy nagyobb kábelköteg húzódik a földön, csak annak szúr szemet, aki észreveszi, máskülönben nem nagyon látszik.

    A BOSE-t meg ne szóljuk le, ha külföldön járunk, menjünk el olyan KERT(!)MOZI-ba, ahol BOSE szubcsövek dolgoznak. Utána majd megváltozik a véleményünk bizonyos dolgokról.

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

  • válasz Kobe #45 üzenetére

    Azért azt tudjuk, h a ceruzától azért féltek az amcsik, mert az azzal való íráskor mikroszkopikus méretű szemcsék keletkeznek, amik a gravitáció mentes térben nem maradnak a papíron (mint a Földön történne), hanem szétterjednek mindenfelé, és esetleg behatolhatnak az érzékeny elektronikus berendezésekkel telezsúfolt vezérlőpult műszereibe is..
    Na ezért kellett egy olyan eszköz, ami olyan, mint egy golyóstoll, kerüljön bármibe is.

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

Új hozzászólás Aktív témák