Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pingüino

    senior tag

    válasz dokanin #44 üzenetére

    Olyan értelemben nem öngól, hogy erősen játszanak a marketingre. Sok ember meg nem néz utána, mi van a gépben, csak 16 mag, akkor az biztos jó. Hogy ebből 8 mag pici, arról már fogalmuk sincs. Még itt PH! fórumon is van, aki csak a magszámot hasonlítja össze, es az alapján mondja, hogy x es y proci ugyanannyiba kerül, de x proci 6 magos, y meg 8, akkor y proci jobb. Hogy x proci a kettővel kevesebb mag ellenére is gyorsabb, mert nagyobb az egyszálas tempó, az már kimarad.

  • fatpingvin

    őstag

    válasz dokanin #44 üzenetére

    nem teljesen értünk egyet. te ördögi körnek látod, én pont azt hogy ezzel lehet kitörni a 22-es csapdájából. ami az AVX512-t illeti, az egy darab extension, benne van a vasban, ha valaminek kell az majd használja. valahol a HMP is hasonló, én mondjuk magam részéről abszolút el tudom képzelni a létjogosultságát, az hogy a jelenlegi szoftverek nem tudják kihasználni, hát basszus, amikor először megjelentek a multicore processzorok ott is ugyanezek voltak a hangok hogy az akkori szoftverek (legalábbis a desktopon elterjedtek) nem tudták kezelni normálisan a több hardveres szálat.

    én egyáltalán nem temetném és bizakodó vagyok. arra kíváncsi vagyok hogy architekturálisan a kicsi és nagy magok külön NUMA node-on lesznek-e.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • Pingüino

    senior tag

    válasz dokanin #48 üzenetére

    Annak az lesz az akadálya, hogy a programozók igen nyögvenyelősen skáláznak több szálra. Sőt, igazából maguk a programok sem mind alkalmasak rá, mindegy, mit akar a programozó. Szóval magában az az ok, hogy kicsi magból többet lehet bepakolni, nem jó érv.
    Jó ütemezővel lehetne a nagy magokat altatni, és így energiát megtakarítani, de egyrészt ennek főleg csak mobil vonalon van jelentősége, másrészt ha jó a processzordesign, akkor a nagy magok fogyasztását is egész jól le lehet szorítani terheletlenül, harmadrészt az ütemezők sem kezelik valami jól az eltérő magokat, még a gyártási pontatlanságból adódó "best core"-t sem, nem hogy két teljesen eltérő felépítésű magot.

    Én személy szerint nem látom sok értelmét a heterogén design-nak olyan értelemben, hogy CPU magokból tesznek bele különbözőket.
    A heterogén design-nak egyedül abban az értelemben van jelentősége, hogy egymás mellé pakolnak a tokozásban CPU, GPU magokat, meg egyéb, gyorsítókat, koherens memóriaeléréssel. Igen, annak van értelme, és érezhető haszna.
    Amint az Intel áthidalja a gyártástechnológiai nehézségeket, sztem el fogják engedni ezt a kevert magos megoldást.

    [ Szerkesztve ]

  • gejala

    őstag

    válasz dokanin #47 üzenetére

    "Miért válasszak atom szintű magokat a gyorsak helyett? Egyszerűen nem tudom elképzelni ezt a helyzetet."

    Én úgy képzelem el, hogy ha teljesítményigényes program fut, az megkapja az összes nagy magot magának, a kicsiken meg elvan a Windows meg minden más.
    Nem értek a programozáshoz, de gondolom ezt nem lehet nagy meló megcsinálni, hogy a nagy magokat allokálni egy exe-hez, amikhez aztán más nem nyúlhat. Így az a program ugyanúgy kezelhetné a 8 nagy magot, mint egy mostani 8 magos procit, a Windows meg úgy kezelné a 4 kis magot, mintha egy mostani 4 magos procin futna.

    Illetve szerintem sokan azt hiszik, hogy ezek a kis magok semmire se jó ócskaságok lesznek, pedig kb. első genes Ryzenek szintjén lesznek IPC-ben. Órajelben meg 4-5 Ghz valószínűleg.

Új hozzászólás Aktív témák