Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jhos910

    aktív tag

    válasz #74459392 #15 üzenetére

    Szerintem próbáld meg elsőnek a leírtakat megemészteni és utána még válaszolgatunk :)

    De, hogy nyugadalom legyen:

    Cégnév: Mivel torzítottad a feliratot ezért nem látszik, hogy az valaha is nagy betű lett volna...
    Ha lehagyod a felső ívet (Bonfire tanácsára) akkor is maradhat ott a tartalom, csak az ív fog kiesni.

    Margó: Attól függ, hogy milyen kiadvány lesz, ragasztott kötésű (kicsit nagyobb belső margót kell hagyni a ragasztás miatt), éltűzött kiadvány (itt nem érdekes a megnövelt margó). Ha csak beszerkeszted a hát minek hívjuk :D ... reklámanyagot akkor legyen körbe egy egységes szegély ha A4-es lapot nézzük akkor min. 1 cm.

    De ezek nem kőbe vésett szabályok, de elsőre ha ezek mentén haladsz akkor lehet sikerélményed. Utána majd variálod kedved szerint, ha érzed az arányokat.

    HF.: Beszerezni a már említett könyvet és elolvasni!

    [ Szerkesztve ]

  • BonFire

    veterán

    válasz #74459392 #15 üzenetére

    Nem akarom elaprózni a sok hozzászólással, inkább igyekszem egy-egy nagyobbat írni, hogy más is tanulhasson belőle. De most itt kitérek a betűre.

    Webes (képernyős) kiadványnál a legkisebb betű nyilván az, ami 100%-os nagyításnál még olvasható. Ha már silabizálni kell, az nem jó. 1280-as felbontásnál a 10-es talpas betű még olvasható. Természetesen ez betűtípustól is függ. Amelyiknek nagyobb a betűszeme (x-magassága), az jobban olvasható. A talpatlan (sans-serif) kisebb méretben is jobban olvasható.

    Ha nyomtatásba megy, akkor még kisebb is lehet. A termékcsomagolásokon 4-5 pt nagyságú ömlesztett felirat van, mondjuk azt már inkább nagyítóval kell nézni, de tapasztalataim szerint egy 9 pt nagyságú betű még házi nyomtatón, fotópapírra kinyomtatva is kellemesen olvasható – mint mondtam – a saját névjegyeimen 9-es és 8-as betűméretet használok. Tehát az olvasható.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák