-
Fototrend
Üdv minden érdeklődőnek.
Ebben a topicban várok mindenkit, aki zenelejátszót szeretne építeni, összerakni, a magas hanghűség figyelembe vételével.
Új hozzászólás Aktív témák
-
dugesz77
őstag
Apple Music most,hogy lossless lesz erősen gondolkodom az előfizetésen. Volumio alól el lehet majd ezt esetleg érni? Tidalt meg Spotit használtam eddig Apple music valahogy kimaradt.
[ Szerkesztve ]
-
vlaca2
tag
válasz dugesz77 #6101 üzenetére
Hi! Ha telefonon/ipad-en a music.app-ban lejátszol valamit és airplay-en átküldöd a volumio-nak, akkor az veszteség mentes marad. Elvileg
De érdemes megvárni előbb a konkrét tapasztalatokat. Jun1-től élesedik ha jól emlékszem."I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
-
s4tch
veterán
HD is lossless, de onnantól, hogy az airplay lekonvertálja, már nem ugyanazt hallod, ami forrás oldalon érkezett
Jól írtad, csak kiegészíteni szerettem volna, hogy világos legyen: az airplaynek van felbontás-korlátja, miközben az apple music elvileg kínál 24/28, illetve hi-res lossless (24/192) anyagokat is, ezeket airplayen tudtommal nem lehet eredeti felbontásban átlőni volumióra.
-
vlaca2
tag
Ja oks. Igen igen.
Én is várakozó állásponton vagyok.
Meglátjuk mi lesz, apple-nél lehetnek meglepik, pozitív meg negatív is
Ha úgy tartja kedvük, akár engedhetik a HD audio streamet is majd airplay-en.( videó át tud menni rajta, elvi akadálya nincsen.)
Én LMS/squezelite-ot használok, a tidal plugin mellé már felraktam a deezer, meg a spotify plugint-is, sose lehet tudni hová fajulnak a dolgok"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
-
weinmaker
őstag
Ezt átmásoltam a dac-os topikból, mert ott nem nagyon volt semmi reakció:
Sziasztok! Én még csak most ismerkedek ezzel a dac-os témával. Két láncom van jelenleg. Az egyik analóg mondjuk: pro-ject essential pörgető, utánépített revox phono, vintage technics su8077 erősítő (nekm nagyon tetszik a hangaj), és a hangfalak tannoy revolution 3. Illetve van egy házimozis sony erősítő str-db790qs, ami nem mai gyerek, de 5.1-re nekem bőven jó. Sztereóban jóval gyengébb a technics-nél, de nem is arra kell. A front hangfal itt is ugyanaz, amit egy fater által készített átkapcsolóval lehet váltani a két rendszer között.
Most valahogy bejött a képbe a dac, mert sok helyen olvasom, hogy nagyon is jól tud szólni a digitális forrás is. Mivel nincs dedikált dac-om, viszont van egy presonus audiobox itwo külső hangkártyám, azt be is kötöttem, és meglepően jól szólt a pc-ről lejátszott (foobar) dsd.
Most az lenne a következő, hogy ki kellene próbálnom egy dac-ot, hogy azzal jobban szólna-e a rendszeremen, vagy csak kidobott pénz lenne. Ha vennék, akkor olyan 50 lenne a lélektani határ (akár használt is lehet). Nincs véletlen szolnoki itt aki tudna segíteni, hogy meghallgassak egy normális dac-ot?Ez annyival egészült ki, hogy elkezdett érdekelni ez a raspberry pi-s streamer (mondjuk volumio-val). Most olvasom bőszen a topikot, meg néztem egy-két érdekes youtube-os videót.
Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!
-
dugesz77
őstag
válasz weinmaker #6109 üzenetére
Topping E30 pont belefér a keretbe. Nemrég teszlte Gedeon is én is csak ajánlani tudom. Egy Raspberry mögé kötve de optikai/ SPDIFcsatolón keresztűl is megéri bekötni, sokat profitálnak belőle a régebbi /olcsóbb cuccok is.
-
weinmaker
őstag
válasz dugesz77 #6111 üzenetére
Igen, köszi ez az egyik titkos favoritom. Láttam a tesztet. Csak jó lenne egy ilyen szintű dac-ot meghallgatni a saját cuccomon. Most egy Presonus van rákötve és nem is olyan rossz. Egyelőre nem találtam itt helyben senkit, hogy kipróbáljam valami normális cuccal.
Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!
-
contaxg
veterán
válasz dugesz77 #6111 üzenetére
Szerintem azok nem tesztek, hanem anyagi érdekből mesélget mindenféle szépet és jót dolgokról. A DAC-ok világban egy lépéssel lehet jobb mint egy alaplapi hangkártya. De már volt olyan is hogy egy Thinkpadnak jobb volt a belső hangkeltője, mint egy olcsó Topping. ((saját fülemmel hallottam)
S4tch ajánlatát érdemesebb inkább megfogadni és valahogy becserkészni egy európai, amerikai kezet (fület) látott (halott) terméket. Gedeont meg felejtsétek el. Abban a pillanatban lett hiteltelen, amikor a saját webshopjába kapható lett a dicsért termék. Így nem több mint egy a "kofa a piacon".
A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.
-
s4tch
veterán
válasz contaxg #6113 üzenetére
Az E30-at hangfalas rendszerben használja egy ismerős pár utcával odébb, és ez maradt meg néhány, hasonló árkategóriájú eszköz kipróbálása után. Egy próbát az is megérhet. Csak épp a Muzix policyről érdekes dolgokat lehetett olvasni a dac topikban is...
Gedeon hitelességével kapcsolatban egyetértek. Az egyetlen dolog, amiért érdemes lehet vele foglalkozni, az az, hogy állítólag tőle el lehet hozni kipróbálásra a termékeket; ez a hasonló termékeket árulóktól valamennyire megkülönbözteti. Egyébként nyugaton is sok bolt/kereskedő futtat youtube csatornát, nincs ebben semmi extra, csak kapásból idézőjelbe teszi a tesztek konklúzióit. Az Andertons (nem hifi, inkább hangszer üzlet) csatornája pl. annak ellenére egész szórakoztató, hogy nyilván ők is mindenekelőtt eladni szeretnének.
-
weinmaker
őstag
Ebben teljesen egyetértek. Nem feltétlen kell összeesküvés elméletet gyártani csak azért mert valaki árulja. Teheti azért is, mert meg van győződve róla, hogy az jó termék. Ettől függetlenül, még lehet kamu, de azért a neten sokan dicsérték. Mindenképpen olyasmit akarok, amit előtte én is hallottam, és meggyőzött, hogy jó.
Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!
-
contaxg
veterán
válasz weinmaker #6115 üzenetére
Neten mindent dicsérnek (vagy éppen szidnak), soha ne hallgass ezekre a hangokra! Próbálj ki 2-3 különböző dacot ami a pénzedből kijön és döntsd el magad mi a befutó.
[ Szerkesztve ]
A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.
-
Laszlo733
aktív tag
Sziasztok! Használ valaki NanoSound -ot volumio -val? Rendeltem egy NanoSound DAC s2 Pro -t, meg egy NanoSound Amp 10 digitális erősítőt, az alap egy Pi 4 4GB -ram. Sajnos, eddig se kép, se hang. Van esetleg valami ötlet, mert azt megköszönöm.
-
SunMount3r
nagyúr
Hello!
A Pi3 USB-jéről lehet üzemeltetni USB-s hangfalat, elbírja delejjel?
Creative Pebble V.2-őt gondoltam hozzá (jobb USB-sről még nem hallottam), de az is lehet valami más lesz.
-
Patice
Topikgazda
válasz SunMount3r #6120 üzenetére
Pi3 4db USB2.0 port van, specifikáció szerint max. 1,2A áramot tud adni (összesen), azaz (5V-os és legalább 2-2,5A-es táppal) 6-ot tudna leadni.
Az a hangszóró fog szólni róla, de kb. fele teljesítménnyel. Leírása alapján USB-C-ről beszippanthat 10W-ot is.Eladó: Intel NUC J5005, Xbox 360, Daewoo Matiz, Lenovo dokkoló
-
Vastika
tag
Sziasztok!
Előre is elnézést, lehet, hogy egy kicsit hosszú lesz...
Már vagy 10 éve "Logitech" rendszert használok zenehallgatásra, amiből idő közben pont a Logitech lejátszók koptak ki... ;-) Tehát LMS fut a NAS-on, ennyi az eredeti Logitech.
A nappaliban egy olyan kütyüm van, hogy: egy Pi 2 lakik egy "hivatalos" 7"-os érintőképernyőben, a hozzá (kijelzőhöz) való műanyag házikóban. Lóg rajta egy SMSL Sanskrit 10TH DAC, és az egész egy disszipatív (én még így tanultam ;-) tápegység táplálja. Rendszerként piCorePlayer fut rajta.
A konyhában és az egyik gyerekszobában Orange Pi Zero (amit mintha mostanában átneveztek volna Null-ra) van, semmi extra: ilyen házzal + kiegészítő panellal az audio kimenetért: [link] , telefon töltő, és a saját audio kimenetét használom. Rajta armbian + squeezelite.Ezt így nagyon szeretem, szerintem (értsd: számomra ;-) a Logitech rendszere a legjobban használható. Nagyon egyszerűen tudom telefonról, vagy a számítógépről vezérelni, a nappaliban lévő lejátszót meg távirányítóval (van hozzá az is, még a Hifiberry-s időszakból maradt ;-) , vagy érintőkijelzővel, ha kartávolságon belülre kerül.
De a NAS gyártók folyamatosan szórakoznak velem...
Sokáig QNAP TS-112P NAS-om volt, aztán egyszer csak eltűnt a LMS a támogatott csomagok közül. Letöltöttem, feltelepítettem, de néha nem indult, újra kellett indítani, vagy le kellett szedni, vissza kellett tenni.
Meguntam.
Váltottam egy Synology DS116-ra, és tadaaa, kb. fél év múlva a Snyology is megszüntette többek között a LMS támogatását... Még van letölthető csomag itt-ott, csak éppen a Perl-t ne frissítsem, mert akkor nem indul, meg jön a DSM7, váltsak, ne váltsak, elindul-e majd, vagy soha többé? Szóval nem tudom, mikor jut oda a dolog, mint a QNAP-nál, hogy elvileg működik, csak pont akkor nem, amikor zenét akarok hallgatni?! ;-)Elvileg a nappalis lejátszóra telepíthetnék LMS-t, a NAS-on nfs-en kiexportálnám a zene könyvtárat, a lejátszón felcsatolnám, és kész. De akkor meg be kellene kapcsolnom a nappaliban a zenelejátszót, ha a konyhában főzőcskézés közben zenét hallgatnék, az ilyen játékokat meg nem szeretem... Mert nem ;-)
Szóval a rövid bevezető után ;-) az lenne a kérdésem, hogy mire lenne érdemes lecserélnem a LMS-es rendszeremet, amivel utána nem szívatnak a NAS gyártók, mert simán elfut dlna, vagy samba - nfs "felett"?
Melyik az a rendszer, amit érdemes kipróbálnom, mert:
- egyszerűen és nagyszerűen kezelhető, kb. mint a LMS, telefonról - táblagépről is
- a nappaliban támogatni fogja Pi 2 vason az érintőkijelzőt, távirányítót, dac-ot, stb.
- előny, ha az Orange Pi Zero-ra is van belőle, hogy egy telefonos alkalmazás kelljen csak
- webrádiókat és Spotify-t is tudok vele hallgatni (a Spotify annyira nem lényeges, szinte csak a lányaim használják, de ha már...)
- ingyenes!Adjatok ötletet, hogy merre induljak? Nincs erőm megint nekiállni végigpróbálgatni mindenfélét... Egyszer már elkezdtem, aztán visszatértem a LMS-hez.
Előre is köszönöm, üdv: Vasti
Bónusz kérdés
Gondolkodok azon, hogy a NAS-t cserélem egy TS-231P2-re.
Van valakinek azzal tapasztalata, hogy erre a NAS-ra (vagy hasonló arm alapú QNAP-ra, amin telepíthető Container Station) lehet-e Docker-be, vagy pl. virtuális gépen arm-os linuxra LMS-t telepíteni? Mert ha az megy, akkor lehet, hogy nem is a zenelejátszó rendszert, hanem a NAS-t cserélem le... ;-)[ Szerkesztve ]
-
Patice
Topikgazda
válasz Vastika #6122 üzenetére
Nehéz ennyi követelménynek megfelelőt ajánlani, valahol kompromisszumot kell majd kötnöd.
De megpróbálom, van pár ötletem.
1. NAS csere és LMS helyett Synology NAS + a Syno saját zenelejátszója az Audio Station, ami egy szabványos DLNA szerver és van hozzá DS Audio app. A Syno árában minden benne van, mondhatjuk, hogy ingyenes
A végpontokra csak egy DLNA audio renderer funkció szükséges, ez lehet a meglévő szoftverekkel meg is valósul.
2.Olyan NAS-t veszel, amire van Docker és abban futtatod az LMS-t. ARM-os eszközökre is létezik, de hosszabb távon egy x86 alapú NAS-sal szerintem jobban járnál, igaz drágább is.
3. Építesz egy kis fogyasztású PC-t NAS-nak és arra lesz sokáig valamilyen szoftver, amivel használható és arra tudsz tudsz többféle módon LMS-t rakni, de ehhez neked kell szotverezni a cuccot.
4. Roon, de ehhez kell egy külön gép, amin fut, nincs rá Spotify és sokak szerint drága.Eladó: Intel NUC J5005, Xbox 360, Daewoo Matiz, Lenovo dokkoló
-
Predator2
addikt
Helló
Szeretnék egy olyan kütyüt vásárolni/építeni amivel online rádiókat wifin keresztül tudnék hallgatni. Ne legyen beépített akkumulátoros, és hangszórója se legyen, mert egy régebbi hifitoronyra lenne rákötve, ezzel okosítva azt. Amit szeretnék, hogy akár önállóan is (telefon nélkül) működjön.
Nem gond ha telefonnal kell megtanítani, vagy pár beállítást megcsinálni, de ha ezek megvannak utána működjön önállóan. Egy alap távirányítót szeretnék hozzá, ha ez nem dobná meg nagyon az árat. Egy kis kijelző kellene a kütyüre, hogy alap dolgokat kiírjon pl: melyik csatornán van éppen, mennyi az idő, mekkora hangerőn van.Bekapcsolom, az utolsó online rádió adás elkezdene szólni, majd a távirányítóval váltogatom a már betanított csatornákat mint egy alap tv-n. Ez az elképzelés.
Ezeket a rádiókat, napi szinten hallgatom, és szeretném ha a ketyere is megtudná szólaltani őket: [link] [link] [link]Mit kell ehhez megvennem? Kb mennyi lenne árban? Nem vagyok programozó, valami egyszerűbb megoldás kellene, amit átlagos földi halandó is megtud csinálni.
THX
>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<
-
Alabástrom
senior tag
Sziasztok!
remélem jó helyen...
Synology DS220j-n fut egy Plex szerver, azt próbálom elérni Raspberry Pi 3B+ -on futó OSMC alá installállt Plex kliensről WLAN-on keresztül (azaz ugyanazon a routeren lóg a NAS és a rPi). Full kezdő vagyok a témában, első próbálkozásom OSMC-vel.A Plex kliens felületén semmi beállítási lehetőséget nem látok, (installálás után összekapcsoltam a Plex fiókommal, amire ha laptopról lépek be, akkor ott a NAS, működik szépen). Kiírja, hogy "no servers found" és egy felkiáltójel van a NAS neve mellet.
Jól sejtem, hogy az OSMC-ben kell bekonfiguurálni a NAS-t, hogy egyáltalán kapcsolódni tudjon? Ott a Videos/Add Videos-ban ha beírom az "nfs://NASneve/Video"-t, majd az OK-ra kattintok, akkor kiírja, hogy "can't retreive directory information. This could be due to the network not being connected. Would you like to add it anyway?"
A NAS-on a Control PAnel/Shared Folder-nél beállítottam a Video könyvtárra nfs permission-t az OSMC nevű kliensnek (bár ilyen user nincs beállítva)
Hol a hiba?
Köszi előre is!Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.
-
Alabástrom
senior tag
válasz Alabástrom #6129 üzenetére
...azért OSMC nevű kliensnek állítottam be nfs hozzáférést a Video könyvtárra, mert a routerem ilyen néven látja a rPi-t a WLAN-on. Lehet ez sem stimmel így...)
Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.
-
Alabástrom
senior tag
válasz Alabástrom #6130 üzenetére
...vagy esetleg tudnátok ajánlani egy egyszerű Plex kliens-t, ami fut Raspberry Pi 3B+-on, és buta user-ek is könnyedén fel tudják configolni? A RasPlex-nek nem találok olyan verzióját, ami futna ezen a rPi-n.
Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.
-
Alabástrom
senior tag
válasz Alabástrom #6131 üzenetére
Megoldódott!
Kínomban már minden értelmetlennek tűnő dologgal is próbálkoztam, és bizony a megoldás az volt, hogy engedélyeztem a biztonságtalan szerverkapcsolatot.Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.
-
SunMount3r
nagyúr
válasz Alabástrom #6132 üzenetére
A NAS-nak az ip címével is próbáltad megadni az útvonalat, vagy csak a betűs nevével? Ha még nem, akkor ez a tippem...
-
Alabástrom
senior tag
válasz SunMount3r #6133 üzenetére
igen, próbáltam azt is
Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.
-
SunMount3r
nagyúr
válasz Alabástrom #6134 üzenetére
Itt a 7.-es pont esetleg.
-
s4tch
veterán
válasz Laszlo733 #6119 üzenetére
Sorry, elfelejtettem visszanézni ide. Ha még aktuális, ezzel meg tudod nézni, milyen hangeszközöket lát egyáltalán a volumio:
aplay -l
Itt meg tudod ellenőrizni lejátszás közben, hogy valóban a megfelelő eszközre küldi-e a volumio a streamet:cat /proc/asound/card*/stream0
-
Vastika
tag
Helló!
Köszönöm a választ.
Tudom, minden megoldás kompromisszumokkal fog járni - de ez amúgy is minden megoldásra igaz ;-)
1., Synology NAS-om van (azt terveztem QNAP-ra cserélni a Docker miatt, de egyelőre nem léptem meg) , meglesem, mi az a DS Audio, és hogyan fog megszólalni "klienseken"? Még nem próbáltam, nem tudom, hogyan működik.
2., Na ez lett volna a QNAP TS-231P2, csak elbizonytalanodtam az arm architektúra miatt... Nagyon úgy néz ki, hogy hosszabb távon csak x86 (x64) hardverre érdemes váltani.
3., Nem olcsó egy ITX-es NAS házikó, bele táp, alaplap, memória: 300€ alatt szerintem nehéz megúszni. Ennyiből már majdnem tudok Intel procis Synology NAS-t venni, és akkor nem kell a szoftverekkel szórakoznom. (10 éve még kapásból azt mondtam volna, hogy csakis saját hardver + linux reszelgetés, de egy kicsit megöregedtem már ehhez, csak kattintgatni akarok ;-)
4., Fizetős rendszert nem akarok: igazából nem nagyok az igényeim, elsősorban a jó kezelhetőség, ami fontos. Le kell játszania a NAS-on tárolt mp3 és flac fájlokat, meg néhány kedvenc webrádiót, és ennyi.Na, most már elég infót gyűjtöttem szerintem: innentől "csak" ki kell találnom, hogy merre tovább :-)
Üdv: Vasti
-
weinmaker
őstag
Van itt olyan aki raspberryt használ streamernek? Volumioval vagy mással. Lenne pár kérdésem privátban.
Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!
-
Satellite
tag
válasz Vastika #6122 üzenetére
Szintén LMS alatt futnak a lejátszóim, - de én zsákutcának tartottam a NAS-on futtatni a szervert, - főként a Hi-Res zenék transzkódolása volt a szűk keresztmetszet.
Cseréld ki a 7"-es kijelzőben a Pi 2-t egy 3B+-ra, és azon futtasd a PiCorePlayer/Squeezelite kombót.
Így minden marad a régiben, Wi-Fi-n akár a DSD is akadás-mentesen szólni fog a NAS-ról, és a 7/24-ben futó Pi3B+ pár Watt-os fogyasztása elhanyagolható...[ Szerkesztve ]
-
SunMount3r
nagyúr
Van olyan érintő kijelző Pi3-hoz, amin látszik is valami, nem is ronda (a képe) és viszonylag olcsó is. Nyilván nem filmet nézni akarok rajta, hanem csak a vezérléshez kellene. És ezeken meg lehet oldani, hogy látszódjon rajta a Volumino képe? Ha jól tudom a Volumino nem adja a ki a képét a HDMI-n sem...
-
Satellite
tag
válasz SunMount3r #6143 üzenetére
Szerintem (!) ez a legjobb választás: [link]
Az itthoni ÁFÁ-val persze már elég "húzós" az ára ( [link] ) - de más EU-Direct raktárból talán olcsóbban is beszerezhető.[ Szerkesztve ]
-
Vastika
tag
válasz SunMount3r #6143 üzenetére
Nekem is a "hivatalos" 7"-os kijelzőm van: nappali fénynél is jól látható, sőt, valami 35-40% körülire van állítva a fényerő, mert teljes gázon túl világos ;-) Mondjuk ez ennél a kijelzőnél inkább csak azt jelenti, hogy levesznek a részletek.
Az otthoni ár nem olyan vészes: én itt vettem [link] , jelentéktelen a különbség. -
Vastika
tag
válasz Satellite #6142 üzenetére
Erre már én is gondoltam...
(Nem piCorePlayer/LMS kombót akartál írni? Mert a Squeezelite az az alapja a piCorePlayer-nek, ha jól tudom ;-)
De nem igazán akarok pénzt költeni már rá, meg nagy felbontású zenéket sem hallgatok, elég nekem egy egyszerű "CD minőségű" flac.
De ha nem működik tovább a NAS-on az LMS, akkor valószínűleg tényleg egyszerűbb lesz ilyen irányba lépni (és olcsóbb is) , mint NAS-t cserélni: mert az LMS-en kívül nagy igényeim nincsenek a NAS-al szemben: samba, nfs, dlna, transmission, és annyi.
Na majd meglátom, mit hoz a jövő ;-) -
Satellite
tag
válasz Vastika #6146 üzenetére
Természetesen piCorePlayer/LMS-t akartam írni (ez fut nálam is, és még jó néhány itteni fórumtársnál) - csak hát ez a meleg...
A NAS-okon futó LMS (legtöbbször) amúgy sem legújabb verzió, (ez persze függ attól is, hogy az adott gyártó frissíti-e a saját repository-ját) - az én Zyxel NAS-omon pl. még a 7.7-es verzió van, míg a Pi-n a 8.1.1 fut.
(Azért majd hallgass meg néhány, legalább 24 bit/96kHz-es fölbontású lemezt, - szerintem hallani fogod a különbséget, és a "régi" 16 bit/44.1 kHz-es rendszer korlátait... ) -
feket663
tag
Pár hete cseréltem le az eddigi Onkyo TX8130-ba épített gyári zenelejátszó megoldást, egy Raspberry PI4 2 GByte-Allo Boss V1.2 kombóra. Az első bekapcsoláskor feltűnt, hogy a basszusok sokkal jobbak lettek, nem csak mennyiségileg, de megfogottságukat tekintve is. A további hallgatás során feltűbnt, hogy sokkal több részlet is előjött a megszokott zenéken, pedig maga az erősítő rész ugyanaz maradt.Volt már korábban Raspberry Pi-re épülő rendszerem, előbb egy ES9018 K2M, aztán egy ES9038Q2M alapú kínai I2S DAC-al, előbbi 4 darab Superreg táppal, és jónéhány kicserélt kondival volt tuningolva, utóbbi a Raspberry-ről kapta a tápot, de így is túltett a 9018-ason. Mindkét esetben a RPi egy lineáris tápról kapta a delejt. Most viszont egy Xiaomi telefontöltőről működik az egész hóbelevanc, és így sincs hiányérzetem, de a békesség kedvéért készül egy dupla 5V/3A lineáris táp, hogy külön lehessen táplálni a Raspberry-t és a DAC-ot. Valahogy az Allo Boss DAC hangja annyira magával ragadó, hogy el sem hittem eddig, hogy létezhet ilyen, a korábbi DAC-okkal mindig az volt, hogy hamar elfogyott a zenehallgatási kedvem, na ennél nincs ilyesmi, mindig újabb és újabb albumok meghallgatására inspirál. Nem mellékesen végre eljutottam odáig, hogy semmiféle pattogás, sem a dalok elejéből levágás (ez utóbbit a 9038Q2M produkálta) nem jelentkezik. Száz szónak is egy a vége, egy olyan viszonylag olcsó rendszert, mint az enyém (a felsoroltakon kívül egy Canton LE900 rezegteti a hangokat, olcsó VanDamme kábelekkel) is élvezettel lehet hallgatni, pedig voltak ám komolyabb cuccaim is, van mihez viszonyítani, de semmiféle késztetésem nincs most már, hogy bármit is kicseréljek... Bocs, ha kicsikét hosszú voltam...
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest