Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bile Demon

    őstag

    válasz Czo #79375 üzenetére

    Igen, BH6-ban jók voltak a RAM-ok. Onnan vettem ki. Illetve az EPOX-ban is Memtest86 és P95 stabil, játékok 3D minden megy rendesen. Amikor elindul, stabilan működik. Sérülést nem láttam, de át kell még nézni tüzetesen.

    Bruhe

  • KROK640

    veterán

    válasz Czo #79375 üzenetére

    "Bar az is igaz, hogy mindenfele fajta VIA lappal leginkabb az ultraolcso kategoriaban talalkoztam (Acorp, PC Partner), mert jellemzoen azon gepekbe kellett rakni, ahol az Intel Celeron melle mar se a ZX-re, se az LX-re nem volt penz (BX? ugyanmar), csak a megolcsobb VIA -ra."

    jajj hány gépet építettem akkoriban én is így. A megrendelő inbél gyorsabb CPUZ-t akart, minél olcsóbb lappal. De nálam sem telt jobbra, (és 2001 tavaszáig rá sem jöttem mennyit számít egy BX Abit lap, szemben ezekkel az olcsó szörnyekkel) így bőszen én is ebbe az irányba terjeszkedtem, azok minden hátulütőjével. Mert volt ám bőven.

    Akkoriban sokkal nagyobb különbség volt egy olcsó és egy drága lap között (főként teljesítményben és stabilitásban). Emlékszem, hogy a BX-es 366-os 458-on (ami kollégámnak volt) durván agyonverte a VIA lapos 550-re húzott 366-osomat, de aztán az új szerzemény 466@585MHZ-es Celeronmat is elverte a 458-ra húzott Celéeron BX lapban (játékok alatt FPS-ben, rendszer mozgási sebességre, érzésre, mindenre) ami azért akkoriban vaskosan égő volt. Ráadásul nekem 585-ön már hang sem volt, (és hangkártyát is kivettem emiatt), miközben a BX-es Celeronon hang is volt.
    Na ekkor jöttem rá, hogy a következő gépemnél az alaplapon semmiképp sem szabad spórolni, akkor jött az Abit BD7 beta (és a lecke, hogy béta lapot sem veszünk), majd az ASUS A7V8X-X azzal, hogy "a mai olcsó lapok is jók már", tényleg nem volt rossz a széthúzott Athlon XP mellett, de 2006-ban mégis átálltam NForcera, ár megjegyzem messze nem volt akkora gyorsulás a VIA lap után mint a korábbi noname szarok után akárcsak a BD7 beta, de sajnos a VIAs ASUS lap meg lett villámcsapva, ami miatt 0 USB, és egyetlen IDE channel maradt működőképes, így meglehetősen nehéz lett vele az élet (pl a Windowst 1,5 évig nem tudtam újrarakni, mert hogy???) a HDDről meg csak úgy tudtam menteni, hogy átraktam másik gépbe, és a másik HDDmre mentettem, ami szerencsére a csapáskor nem volt benne a gépbe, de onnantól azzal a lappal végleg kiesett a mérete. (amikor 2×80GB HDDvel vagy azért nem mindegy, bár akkoriban még azért 1×80GBval is el lehetett lenni ...

    Utána jött az a szomorú felismerés, hogy sem a lapon, sem a tápon, sem a VGAn nem érdemes spórolni, a HDDn meg nem akarok, így maradt a proci meg a RAM, és így lett a Phenom 9500 mellé mindössze 2GB RAM (2009ben ez nem volt már egy előremutató megoldás, de még épp el lehetett vele lenni) majd az élet úgy hozta, hogy 2014 januárjáig el is szenvedtem 2GB RAMon, 2013 második felében már azért eléggé necces volt.

    Csak sajnos az élet úgy hozta, hogy 2010 nyara és 2014 januárja között egy fillért sem költhettem gépre (támogatni kellett anyámat), sőt, sokszor enni is alig volt mit, szóval hiába akartam már 2012 végén 32/64GB-os SSD-t 2014 januárjáig semmi nem volt, 2013ban már nem is nézegettem h mi a menő, mert csak felbosszantott, hogy erre se meg arra sem telik (miközben napi 8 órában dolgoztam), egy idő után szándékosan nem is követtem a piacot emiatt, és ezért nekem ez az időszak elég erősen kiesik (max ha más gépét kellett csinálni, annyiból van meg)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák