Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Robi_73

    őstag

    válasz V!ck #30302 üzenetére

    A mínuszos CO beállítások eredménye az alacsonyabb hőmérséklet, fogyasztás és a magasabb órajel. Miért korlátozod az órajelet? :F Vagy ha csak alacsonyabb órajelen stabil a procid, akkor túl magas neki a megadott CO érték.

    Robi73

  • HSM

    félisten

    válasz V!ck #30302 üzenetére

    -30 és -28 között maximum 10mV a különbség, azért úgy eléggé ki van centizve, azért hagynék még rá kicsit, aztán el is felejteném a többit. :)

    A CPPC egyébként a CPU-ra bízza az órajel vezérlését, a preferred cores pedig lehetővé tegye, hogy a CPU a kedvezőbb tulajdonságú magjai kapják először a feladatot. Főleg két CCD-s CPU-knál érdemes használni.

    [ Szerkesztve ]

  • Alpi.

    addikt

    válasz V!ck #30302 üzenetére

    "Próbáltam a -25 CO értéket, határozottan alacsonyabb órajel, kevesebb CB pont."
    A Cinebench alatti órajelnél lehet jó, ami fent nem tökéletes.
    Ilyen magas órajeles, sok magos cpuknál szinte esélytelen ,hogy mindegyik mag elbírjon ekkora negatív CO-t. Főleg, hogy a 2 CCD-sek 2 CCD-je :D az esetek nagy többségében elég markánsan különbözik. Az, hogy működik, az egy másik dolog.
    [Ez az én 5600-osom legjobb és legrosszabb magja] 1 szálas Cinebench alatt. 4.650 Mhz, magas terhelés. A vid kb. 1.16V vs. 1.23V
    A vcore mindig a legmagasabb vid értéket próbálja követni. Így ez olyankor okoz valós, látható Vcore csökkentést, amikor a rosszabb magok nem boostolnak olyan magasra, mint a jobbak. Mihelyst mind max boost környékére kerülnek, ott teljes egészében a legrosszabb mag fogja meghatározni a Vcore-t. Olyan, mint amikor fix órajel / fesz értékeket állítunk be. Hiába bírná a többi mag alacsonyabb fesszel, nekünk a legrosszabbat kell nézni. Viszont a CPPC / CPPC pref. rendszerrel, amennyiben nem Cinebench-elünk 24/7-ben, akkor az ütemező a feladatokat a jobb magoktól indulva osztja. Ezáltal az aktuális terhelés típusától és mértékétől függően több, kevesebb előnnyel jár ez a rendszer.
    [Geekbench 33%-os sebességre lassítva] Ez a benchmark, a Geekbench 3 folyamatosan változó terheléseket ró a cpu-ra. 1-2 száltól az összesig, könnyebbtől az egészen nehéz-ig mindent. Itt a cpum CPPC sorrendje és a beállított CO értékek :

    A fenti videóból tudjuk, hogy a leg ideálisabb eseteben olyan 1,16-1,17V körüli vid-et kapunk (ha a legjobb mag(ok) terhelődnek és a rosszabbak egyáltalán nem), illetve olyan 1,23V környékét ha a legrosszabb mag is komolyabban terhelve van. Lehet látni az órajeleket, amiből kb. tudjuk a terhelési képet illetve az eredő vid-et, ami ugye a leg magasabb értéket követi. Jól látható, hogy gyakorlatilag a mérés nagy részében profitál ebből a rendszerből. Hol jobban, hol kevésbé, de pár pillanat kivételével alacsonyabb vid értéket ad, mint amit a legrosszabbhoz tartva kapnánk.

    #30304 : +1 :K Ezt a pluszt eldobni netto hülyeség szerintem is. Minél több magos a cpu, annál nagyobb "zsuga" van ebbe a rendszerbe. Feltéve, hogy ugyan így 1-2 kiugróan gyenegébb mag van. Azoknál sokkal inkább el lehet tolni az azokra érkező terhelést. Egy 6 magosnál hamar akad olyan falat, amihez az összes mag szükséges / jól jön, de 12 / 16-nál már nagyságrendekkel ritkább.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

Új hozzászólás Aktív témák