Új hozzászólás Aktív témák

  • #92251648

    törölt tag

    válasz #71562240 #283 üzenetére

    Én értem, amit mondani akarsz, csak rosszul fogalmazol, amikor ezt írod:

    "Az adott hangszóróra jutó feszültséget az ilyen szabályzók alapvetően az erősítő által látott Ohm-érték változtatásával szabályozzák - tehát ellenállásértékek variálásával."

    Az erősítő ugyanazt az impedanciát fogja látni végig, ugyanazt a teljesítményt pumpálja a hangsugárzóba, miközben egy korrekt L-Pad segítségével változtatod a hangszóró által leadott teljesítményt. A különbséget nem az erősítő által leadott kisebb teljesítmény adja, hanem a nem kívánatos teljesítményt elfűtjük az ellenállásokon. A gagyi megoldásoknál az eredő impedancia is változik, ezáltal az ellenállás módosításával a szűrőt is elhangoljuk pont olyan mértékben, amekkora szintváltoztatást hoztunk létre.

    "Szerintem például ez a hulladék megoldás kevésbé hulladék megoldás, mint a DSP-EQ."

    Ezzel sajnos nem tudok egyetérteni. A DSP-nek nincs hangminősége, csak szolgáltatásai, amik sokkal nagyobb mozgásteret adnak, mint bármilyen passzív eszköz. A kapott hangminőség a DSP környezetétől, az A/D és a D/A fokozatoktól függ, nem magától a processzortól. Minden zene, amit hallgatunk, életében legalább egyszer átfutott egy DSP-n.

    Abban viszont igazad van, egy többutas hangdoboz átviteli problémáit, hibás keresztváltást, magas torzítást nem lehet DSP-vel sikeresen kezelni. Minden hibát ott kell megoldani, ahol keletkezik. A DSP a hasznos jelbe nyúl bele, nem a hibás eszközbe.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák