Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz #92251648 #285 üzenetére

    "Az erősítő ugyanazt az impedanciát fogja látni végig, ugyanazt a teljesítményt pumpálja a hangsugárzóba, miközben egy korrekt L-Pad segítségével változtatod a hangszóró által leadott teljesítményt. A különbséget elfűtjük az ellenálláson."

    Nem egészen így gondolom, lásd a korábbiakat.

    "A DSP-nek nincs hangminősége"

    Én pedig, ha a DSP-vel kapcsolatban gondolkodom, akkor éppen a hangminőségéről, azaz ab ovo hangminőségrontó effektusáról gondolkodom. Alkatrészek a hangjel útjában, ergo, torzítások - alkatrészhalomba a szoftver is beletartozik. Manipulációk a hangjelen, ergo, torzítások. A feltételezhető előnyei óhatatlan hátulütőjeként.

    "Abban viszont igazad van, egy többutas hangdoboz átviteli problémáit, hibás keresztváltást, magas torzítást nem lehet DSP-vel sikeresen kezelni."

    Ebben nem lehet igazam, mert ezt valószínűleg nem gondolom, ilyen kijelentést nem tennék, nem tettem. A többutas hangdoboz átviteli problémáit, hibás keresztváltását feltételezem, hogy lehet DSP-vel többé-kevésbé "sikeresen" kezelni, hiszen részben éppen erre találták ki - másrészt a rendszer többi eleme, benne az akusztika tónustulajdonságainak a szabályozására. De csak feltételezem, hogy többé-kevésbé alkalmas arra a DSP, amire kitalálták, ebben én nem akarom letenni a garast, mert nekem ez mindegy. Nem akarok arról kijelentést tenni, hogy mire alkalmas szerintem a DSP és hogy mire nem, mert én egyéb okból eleve elzárkózom a DSP-től. Lásd, zavaró (fizikai és szoftveres) alkatrészhalom a hangjel útjában. Tapasztalatszerzésnek számomra is érdekes, de használati eszközként eleve nem. Axióma (magatartásforma) nálam - a gyakorlati tapasztalatok mellett. Kvázi "Occam borotvája".

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák