-
Fototrend
Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Memora
senior tag
válasz King Unique #135900 üzenetére
Én is épp most néztem ezt a Lifewire cikket, a listában szereplő programok fele kuka, mert már régóta nem fejlesztik őket (nem is értem, miért szerepelnek egy 2022-es cikkben?), de a többi jónak tűnik (a Kaspersky-t le is szedtem). Egy futtatást megér, mindentől függetlenül.
A linkelt tippek nagy részét már próbáltam (sajna eredmény nélkül), ill. egy részét meg fölösleges lenne, miután kiderült, hogy a most előtúrt régi WinXP laptopom is pontosan ugyanezt a hibát produkálja vezetékes kapcsolattal (feltételezem hogy a jelenleg használt Win 10 laptopom is ezt tenné, ha vezetékkel is rákötném).
Átnézek a router topicba is, meg azért majd megkérdezem a Vodafone-t is, mert egyrészt a napokban lesz a Nagy Átállás akármi, másrészt meg láttam, hogy pár napja valamiért újraindítottak a modemet.
Biztos hülye kérdés, de az vajon lehetséges, hogy jött valami vírus/malware, ami átkonfigurálta a routert?
[ Szerkesztve ]
Fancy quote placeholder
-
gregory91
senior tag
-
gregory91
senior tag
válasz Memora #135901 üzenetére
Biztos hülye kérdés, de az vajon lehetséges, hogy jött valami vírus/malware, ami átkonfigurálta a routert?
Nemhiszem.
Ugyan akkor jót röhögnék ha ipv4-re állás lenne a jó megoldás.Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.
-
elistvan
őstag
Sziasztok!
Kaptam egy ősrégi Fujitsu siemens amilo Pro V2085 -ös laptopot újratelepítésre. Külső tp-li k wifi stickkel próbálkozom TP-link-wn722N v1-essel drivert fent hálózatot látja de nem csatlakozik az ip cím lekésérésnél eldoobja a hálózatot "Nem sikerült csatlakozni az aléapértelmezett hálózathoz" vagy hasonló hibával. Ez még xp-s rendszer. A router előtt vagyok a távolság sem lehet probléma. Mit tehenék?
Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr
-
Dzsekó
addikt
válasz elistvan #135904 üzenetére
Win 7 + driverek letöltése gyártó oldaláról.
Vagy 2015-ös windows 10 felrakása, és az magától befrissíti a drivereket neten keresztül. Vezetékes nettel kezdheted, aztán ha minden driver fent van, akkor lehet próbálkozni a stick-el. Azért írtam az elsőként kiadott 2015-ös windows 10-et, mert az még tartalmazza a régi hardverek drivereit. Abban még le lehet tiltani a windows frissítést, amit le is kell, mert ha frissül a windows 10, akkor eltűnnek a hardverek driverei. 2017-től elkezdték kigyomlálni a régi hardverek drivereit, és hiába van feltelepítve, ha frissül a windows 10, akkor eltűnnek ezek a driverek. Egyik sem jó megoldás, de az XP-nél bármelyik jobb megoldás, és működni fog a laptop. -
elistvan
őstag
Kösz mindenkinek, meggoldódott. Működik. A stickhez rossz verziószámú drivert (v3) telepítettem a drivert V1-re cseréllve megy.
[ Szerkesztve ]
Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr
-
King Unique
titán
válasz Dzsekó #135905 üzenetére
• Nem világos ennek a "2015-ös windows 10 felrakása, és az magától befrissíti a drivereket neten keresztül." mégis mi értelme van, amikor az már rég nem támogatott, másrészt az újabb Windows 10-verziók is nyilván tartalmaznak inbox drivereket + a Windows Update is alapesetben automatikusan letölti és telepíti a szükséges eszközillesztőket és nem feltétlen manuálisan kell mindegyik drivert "összevadászni".
• A "ha frissül a windows 10, akkor eltűnnek ezek a driverek" ilyen formában megint nem feltétlen helytálló, max. amihez talál a Windows Update újabb / jobb drivert. Aztán az "Abban még le lehet tiltani a windows frissítést, amit le is kell" sem világos, amikor eleve külön letiltható a driverek automatikus frissítése / telepítése az újabb verzióknál - azoknál inkább - is és nyilván nem kell magát a Windows Update szolgáltatást teljesen - ami amúgy sem javasolt - , meg csak emiatt nyilván felesleges a 1507 / 1511 EOL verziót telepíteni pl. az aktuális 21H2 helyett.
• A telepítsünk régebbi Windows 10-verziót az aktuális (21H2) helyett, majd a régit upgrade-eljük az újabbra mutatványnak max. akkor lehet értelme, ha pl. egy régi vagy inkább muzeális PC-n esetleg hibával leállna clean install / in-place upgrade esetén az újabb verzió telepítője, egyéb esetben viszont nem sok.[ Szerkesztve ]
-
Dzsekó
addikt
válasz King Unique #135909 üzenetére
Tudtam, hogy írni fogsz.
1. Windows XP-nél bármi jobb, még a Win 7 is. Tudom, arra is írogatod, hogy jó régen nem frissül, veszélyes, stb. De legalább a böngésző frissül és netezni lehet vele. XP-n már az oldalak sem jönnek be jól.
2. Annyi az értelme a 2015-ös Windows 10 felrakásának, hogy az még tartalmazza a régi drivereket. Ha frissül 21H1 vagy újabra, akkor eltűnik az eszközillesztőben jó pár komponensnél a driver. Ugyanez van, ha tisztán teszem fel a 21H1 vagy újabbat. Szoptam vele, tudom. Ha van kedved, akkor játsz el egy olyan gépen, amiben Soundblaster Audigy 2 van. Valahol 18xx vagy 19xx verzió után vették ki a drivert, win update után volt hang, nincs hang. 21H1 vagy újabb telepítésnél kapásból nincs hang. Más dolog, hogy az Audigy 2-nél lett 3rd party megoldás, de sok hardvernél nincs. Azt nem próbáltam, hogy régi windows fel, megvan minden driver, utána egyesével letiltani a driverek frissítését, aztán ráereszteni a windows update-et a legfrissebbre. Ha van időd, akkor próbáld ki légyszi, kíváncsi vagyok az eredményre. Normál esetben ha ráeresztem a win update-et, akkor letörli a már működő drivereket, és kérdőjeles lesz az eszközkezelőben, pont úgy, mintha 21H1 vagy újabbal tiszta telepítést csináltam volna.
3. Aki Win XP-t használ, azt szerinted mennyire érdekli, hogy nem frissül a windows 10-e?
4. Most, hogy írtad, olyanom is volt, hogy 21H1 leállt kék halállal, feltettem rá asszem 19xx-et, de utána update-elt a win rendesen. Máig sem értem mi volt ez. 3x ugyanott elhasalt kék halállal a 21H1 win telepítése. Update után most is megy rendesen, 21H2 van most rajta. Pedig nem régi xar gép.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Dzsekó #135910 üzenetére
Hát ha ilyeneket írsz, akkor ugye nem meglepő.
1. Évek óta nem támogatott, EOL / EOS státuszú Windowsok éles, online használata mellett egyszerűen nincsenek észérvek, azt kár tovább ragozni. Ha valamiért egy újabb verziójú, aktívan támogatott Windows10/11 használata nem opció az adott PC-n, akkor telepíthet pl. Linuxot, ami legalább támogatott és frissül rendesen, böngésző azon is van és netezni azon is lehet, stb.
2. Az újabb Windows 10-verziók, azok telepítői is szoktak tartalmazni legacy drivereket, + alapértelmezett beállítás mellett telepítés után a Windows Update is letölti és telepíti automatikusan az eszközillesztőket. Szóval az ilyen formában nem igaz általánosan, hogy régebbi PC-re okvetlenül a muzeális 1507-es verziót kell telepíteni, mert másikat nem lehet.
Az előző válaszban ugye már linkelve lett, hogy lehet a driverek frissítését és telepítését külön konfigurálni illetve tiltani, nyilván nem kell ahhoz teljesen letiltani a Windows Update-et. A funkciófrissítést meg ugye ne keverjük az illesztőprogram-frissítéssel.
Igen, előfordulhat hogy nem feltétlen támogatott a végtelenségig minden 10-15-20+ éves muzeális hardverkomponens, előfordulhat hogy egy újabb Windows 10-verziónál már nem fog működni. Na de erre nem az a legjobb megoldás, hogy akkor marad a user szintén nem támogatott Windowson és azt használja, hanem lehet a muzeális, őskövület hardverelemet vagy PC-t nem ártana lassan lecserélni.Vagy ha az valamiért nem opció, akkor inkább pl. Linuxot telepíteni rá, ami lehet a legacy hardvert is inkább támogatná, + maga az OS is támogatott, kap biztonsági és egyéb frissítéseket.3. Az XP usert nyilván kevésbé. De itt ugye most a Windows 10-ról volt szó, ami még aktívan támogatott és annál nyilván nem az szakmai alapon a megfelelő javaslat, hogy telepítsen és használjon nem támogatott verziót + nyugodtan tiltsa csak le a Windows Update-et mert nem kell az.
4. Igen, az előző válaszban már le lett írva, hogy előfordulhat ilyen, újabb Windows 10-verzió (pl. 21H2) valamiért* nem települ az adott PC-re, ellenben egy régebbi (pl. 19xx) igen, majd az utóbbiról lehet frissíteni az újabbra.
* A telepítési / frissítési probléma okának meghatározásához szokott lenni hibakód, BSOD esetén is, értelemszerűen abból kiindulva kellene nekiállni fejtegetni, anélkül max. találgatni lehet.[ Szerkesztve ]
-
Dzsekó
addikt
válasz King Unique #135911 üzenetére
1. Ebből még sosem volt gondom. Sok helyen állami szférában tolják a Win 7-et. Nem azt akarom ezzel mondani, hogy ez így jó, csak azt, hogy nincs gondjuk, pénz meg nincs windows 10/11-re. Ez Magyarország sajnos.
2. Régi hardvert lecserélni, sokszor erre sincs pénz.
És vannak hardverek, amire már nem megy fel a legújabb windows 10, de használni szeretnék az adott hardvert, linuxot meg nem ismerik/szeretnének. Én is alapesetben a legfrissebb szoft mellett vagyok, de nem ördögtől való a régi szoft. Nem vagyunk egyformák. -
King Unique
titán
válasz Dzsekó #135912 üzenetére
1. Nem feltétlen, a részesedés folyamatos csökkenését nézve pont hogy egyre kevesebben használnak W7-et és egyre több helyen látni hivatalokban is pl. W10-et. Ahol nem tudtak még váltani, ott szervezeti szinten opció a fizetős ESU és a kiterjesztett támogatással még oké a használata, de az is már csak kb. fél évig.
2. Ez egy cégnél, ahol egy teljes gépparkot, gyártósort kellene lecserélni, ott még érthető az anyagi vonzata, ellenben felhasználói szinten már kevésbé, meg pláne ha 10-20 év alatt sem sikerült, mert ugye nem 1-2 évente kell új PC-t vásárolni.
Nem is azért lett említve és ajánlva a Linux, mert minden téren kiváltaná a Windowst, hanem ez esetben alap dolgokra, pl. böngészésre, ami nyilván azon is megoldható, ott is rá tud kattintani az asztalon a kedves user pl. a Firefox ikonjára. A nem akar viszont már egyéni probléma, az esetben viselje a hátrányait (támogatás fokozatos megszüntetése minden téren) és a lehetséges veszélyeit (pl. ransomware) a lyukas EOL / EOS Windows használatának.[ Szerkesztve ]
-
#72688384
törölt tag
válasz King Unique #135913 üzenetére
nem azzal van a gond ha régi rendszert használnak, hanem azzal ha netre kötik azt.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
-
psl2003
csendes tag
válasz varmi2 #135896 üzenetére
Ez a félreértés szerintem pusztán egy szemantikai probléma.
De igazad van, ezek szerint pontosabban kellett volna fogalmaznom és forrasztóón mentes forrasztóónról kellett volna beszélnem, mert ha egy forrasztóónban nincs legalább 40% ólom, azt szerintem sok mindennek lehet nevezni, csak forrasztóónnak nem. Kb. negyven év tapasztalata alapján.
Az igaz, hogy az ólom mérgező, de az is igaz, hogy nélküle sajnos nem lehet széles körben könnyen és jól használható forrasztó anyagot készíteni. -
Memora
senior tag
válasz gregory91 #135903 üzenetére
Ez az ipv4/ipv6 mi is pontosan (a 32 vagy 128 bites IP címzés nekem semmit sem mond)? Láttam, hogy többször is javasolták már, hogy pl: a modemet router módban használva le kell tiltatni a szolgáltatóval az ipv6-ot (első körben inkább a gépen kapcsolnám ki...). De mi is ez pontosan, mit vesztenék vele, ha nem lenne? Lehetséges egyébként, hogy a Vodafone a napokban csinált valami olyan frissítést a rendszerben (a modemem mindenesetre egyszer újraindult), ami miatt a régebbi OP rendszerekről a programok nem tudnak megfelelően csatlakozni a netre?
Fancy quote placeholder
-
psl2003
csendes tag
válasz Cs1csó #135897 üzenetére
A kérdés itt nem az volt, hogy az ólommentes forrasztóón környezetbarátabb-e, hanem hogy az ólommentes technológia okozhat olyan problémát, amit az ólmosnál vagy nem jelentkezik jó esetben, vagy csak átlagban úgy tíz-húsz évvel később. Ólommentesnél előfordult, hogy egy csavarhúzóval le tudtam pattintani a "kétlábú" SMD alkatrészt, mert az ón egyszerűen törött, és a fólia többnyire nem sérült. Én sem gondoltam addig, amíg véletlenül nem tapasztaltam. Ólmosnál többnyire szakad a fólia is. Éppen ezért sosem merem letenni a buszon a hátizsákot, amiben a laptop van, nehogy a rázkódás kikezdje a tízéves forrasztásokat. Ezen kívül az vesse rám az első követ a véleményemért, aki még soha egy kicsit sem aggódott amiatt, hogy egy javítás során egy soklábú alkatrész eltávolítása nem fog legalább egy kicsi sérülést okozni a fólián, akár nagyon profi szerszám esetén is. Persze minél jobb a szerszám, annál kisebb az esély, sőt ma már ha betartunk minden technológiát, akkor talán nem is lehet elrontani, de azért könnyebb lehet hibázni, mint a régi ónokkal. Már ha valaki nem teljesen profi. Javításnál alkatrészcseréhez pl. sokan tanácsolják először a mentes ón átforrasztását ólmossal.
-
Dzsekó
addikt
válasz King Unique #135913 üzenetére
"A nem akar viszont már egyéni probléma, az esetben viselje a hátrányait (támogatás fokozatos megszüntetése minden téren) és a lehetséges veszélyeit (pl. ransomware) a lyukas EOL / EOS Windows használatának."
Ezt mondd elistvánnak, aki most épp Windows XP-t nyesztet.
-
King Unique
titán
válasz Dzsekó #135919 üzenetére
Már emeddig, meg ameddig működnek rajta a legacy programok, mert ugye a legújabbak már nem nagyon. A lehetőség viszont adott, egy könnyűsúlyú Linux elfuthat azon az ergya laptopon, netezni utóbbi is jó lehet.
Egyébként az előbb linkelt cikkekben, weboldalakon leírtaknak az inverz változatát nem nagyon találni hasonló formában, nem véletlenül, annyit is érnek az olyan vélemények, javaslatok.
-
ggg666
őstag
válasz King Unique #135920 üzenetére
Én is épp céges win7-es gépről (2GB RAM) netezek live lubuntuval, win7-en keresztül netezni sem bírnék.
[ Szerkesztve ]
-
Borisz76
veterán
válasz Memora #135917 üzenetére
Wikipédia IPv4 ....vs.... Wikipédia IPv6
Ha a szolgáltató által adott eszköz neked megfelel ( portok sebessége , portok száma , wifi képességei ) , akkor maradhat router módban és csatlakoztathatod az eszközeidet hozzá , kábelen és wifi-n.
Ha valami oknál fogva nem felelnek meg a szolgáltatói eszköz képességei ( kevés port , vagy csak 1 db Gigabites port van , csak 2.4 Ghz wifi van és szeretnél 5GHz wifi-t stb....) , akkor szokták a szolgáltatói eszközt BRIDGE módba rakni ( ügyfélszolgálat biztosan tudja ) és SAJÁT routert ( persze megfelelő képességekkel felruházott példányt ) beállítani mögé....majd a saját routerre lehet már csatlakozni vezetékesen és wifi-n is.
[ Szerkesztve ]
Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html
-
Memora
senior tag
válasz Borisz76 #135922 üzenetére
Eddig megfeleltek a szolgáltatói eszköz képességei, mivel ezelőtt rendesen működött...
Most viszont nem jó a vezetékes kapcsolat a Win 7 gépemmel (és a csak ezért, próbaképpen bekapcsolt Win XP laptoppal sem). A Win 10 laptopommal jó a vezetékes net is, úgy tűnik, viszont nem azt akarom vezetékkel rákötni, hanem a Win 7 gépet, mint eddig is.
Fogalmam sincs, milyen a portok sebessége (eddig nem éreztem problémát), hány port lehet (a porttovábbításnál 11 van beállítva nekem, de csak 2 van elvileg nyitva, és azok is csak látszólag, a porttovábbítással máskor is voltak már gondok).
Eddig tudtam rendesen csatlakozni vezetékesen és WiFi-n is egyszerre, tud a modem 5Ghz WiFit is, de még be se kapcsoltam, jó volt a 2.4Ghz is.Fancy quote placeholder
-
Borisz76
veterán
válasz Memora #135923 üzenetére
Valami árulás van akkor mert 1 géppel jó , 2 géppel nem jó.
Eszköz újraindítás volt ?
Esetleg az ügyfélszolgálatot fel lehet hívni, hogy nézzenek rá a "vonalra" mert szakadozik, hol jó , hol nem.
Instabil működést okozhat még az öregedő eszköz tápegysége is.
Hirtelen ezek jutottak eszembe.A portok számánál nem a port továbbításra gondoltam....
Hanem hogy fizikailag hány darab utp csatlakozó van a routeren.Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html
-
sbazsi
veterán
Adott egy ugreen hdd ház.
Benne egy SSD. Fat32-re formázva.
Egy xiaomi telefonnal, xiaomi box-szal, és huawei tablettel van alapvetően használva. (filmek, sorozatok vannak rajta)
Eddig kétszer csinálta azt, hogy eltűnt a partíció, és minden ami rajta volt.Bármi ötlet, hogy ez mitől lehet?
[ Szerkesztve ]
-
Memora
senior tag
válasz Borisz76 #135924 üzenetére
Korábban itt már leírtam, hogy mi a pontos probléma, nem szakadozik a vonal, nem instabil a működés, hanem pár napja a programok nem tudnak kifelé csatlakozni a netre a vezetékes kapcsolaton Windows 7 gépről (és a most, csak ezért elővett Windows XP gépről sem).
Valami akadályozza ezt, és nem a Windows 7 gépről, hanem a szolgáltató hálózatában/routerben lehet valami.Nem tudom, ez hogy jön a problémához, de fizikai csatlakozó van elég a routeren (Technicolor tc7200), 3-ra van eszköz dugva (természetesen próbáltam kábelcserét és másik csatlakozót is, ahogy eszköz(ök) újraindítása is volt).
Fancy quote placeholder
-
grizlisandor
veterán
Sziasztok!
Van ez a DUMo Drivers Update Monitor mondom hátha lesz olyan jó, mint a Sumo, amivel meg vagyok elégedve.
Jelezte, hogy milyen illesztőprogramokat kellene frissíteni.
Legfrissebb Win11 használok, de nem ajánl fel választható driver frissítést. AMD chipset driver a legfrissebb az Amdtől, a többi meg az alaplap gyártói oldaláról lett leszedve, mikor váltottam win11re.Kerestem a Razer drivert, de egyszerűen nem létezik. Van egy firmware frissítő, ami naprakésznek jelzi. Meg van a Razer Synapse 3, azzal csak az RGB-t lehet állítani, driverfrissítés nincs benne. Realtekhez se találtam drivert, hiába barátom a google.
Honnan tudom én ezeket frissíteni? Vagy hagyjam a csába, ha működik a gép?
Köszi a segítséget.
-
Cs1csó
félisten
válasz grizlisandor #135928 üzenetére
A Synapse-ot a Razer honlapjáról lehet letölteni és ha telepíted akkor az frissíti majd magát automatikusan - nekem a Razer Synapse 2 van és szól ha jön frissítés -
Az audió driver-t innen szoktam tölteni és manuálisan telepítem (ha nem tudod, hogy kell leírom) az eszközkezelőben: [link] a 64 bites rendszerre valót telepítem az ott van felül.
Mással szerintem nem érdemes foglalkozni. A Windows ami szükséges azt telepíti. Ahogy írtad is: Vagy hagyjam a csába, ha működik a gép?
Én manuálisan a SATA driver-t frissítem de ott sem keresgélek a legfrissebbre hanem be van készítve a gépemen egy és azt szoktam friss Windows telepítésnél felrakni (persze előtte lefrissítem a gép driver-eit a Windows update-en keresztül és ha frissebbet tesz fel akkor már nem is kell foglalkozni vele ) ez azért fontos mert valamiért amit gyárilag tesz fel a Windows azzal nem működött megfelelően az SSD-m saját programja.Razer Synapse 3: [link]
-
King Unique
titán
válasz sbazsi #135925 üzenetére
Hát pl. instabil USB-s tápellátás, adatkapcsolati probléma az USB-s csatlakozásnál, operációs rendszerben az eszköz szoftveres leválasztásának hiánya, rosszabb esetben pedig eszközhiba (pl. külső ház vagy SSD).
Na meg ugye maga a FAT32 sem feltétlen a legjobb, legbiztonságosabb fájlrendszer adattárolásra, normál esetben naplózó fájlrendszert javasolt használni olyan célra, mint pl. az NTFS. Bár itt gondolom a kompatibilitás miatt esett a választás a FAT32-re, mert az ergya mobileszközök, azon lévő buta OS-ek nem kezelik az NTFS-t, de lehet még az exFAT-ot sem."eltűnt a partíció, és minden ami rajta volt."
Ezt lehet nem ártana pontosítani vagy valamilyen screenshotot mellékelni, mert így elsőre kissé fura, mivel normál esetben max. pl. a fájlrendszer sérül, amiről utána lehet adatmentő programmal menteni, vagy akár magát a partíciót visszaállítani.
[ Szerkesztve ]
-
Dzsekó
addikt
válasz Memora #135927 üzenetére
Pedig szerintem a Vodafone-os net (esetleg a Technicolor router, amit szintén ők cserélnek) lesz, ha két gép egyformán ugyanazt csinálja. Most minden szétesett náluk sok helyen. Több helyen a Vodás DNS szerver sem megy rendesen. Szerintem jelentsd be nekik. Az a baj, hogy az átállás miatt az online hibabejelentő sem megy, telefont állítólag meg nem nagyon veszik fel.
[ Szerkesztve ]
-
sbazsi
veterán
válasz Doky586 #135926 üzenetére
A hdd-t gépen feltöltöttem médiatartalommal. Azon kívül nem volt gépre dugva.
Csak Android eszközre, ami elméletileg csak adatot olvas róla.
Tehát mentésre nincs használva.
Miért tűnik el a partíció?
Mert ha filet másolok rá (akár win, akár andorid) és idő előtt választom le (nem nyomok rá, hogy eszköz kiadása), akkor ok, hogy az épp másolt file(ok) hibásak/nem elérhetők, de hogy az egész partíció elérhetetlen?! -
JoolsNOS
veterán
Sziasztok! Az mitől lehet, ha steamen letöltök, akkor erősen ingadozik a sávszélesség. Felmegy 20mb/s-re aztán leáll pár mp-re. Megint felmegy pl 35ig, megint leáll. Most töltöttel le egy filmet torrenten (egyik streamer szolgáltatónál sem találtam) az fixen vitte a 48 mb/s-t amíg le nem jött.
Köszi ha van valakinek ötlete.I5 12400F, Asrock B660M Steel Legend, RTX4070 super, 32Gb DDR4 3200, Seasonic Focus 650 Platinum
-
Borisz76
veterán
válasz JoolsNOS #135938 üzenetére
A Steam klienseden belül válts szervert....hátha.
Amúgy pont oolvastam sebesség panaszról a Steam topik-ban.Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html
-
Memora
senior tag
Nekem közben végre megoldódott a problémám!
Leírom, hogy mi volt a megoldás, hátha valaki másnak is hasznos lesz:Először kikapcsoltam az ipv6-ot, ez önmagában nem oldotta meg, de egyetlen program, a vírusirtó már fel tudott lépni a netre.
Majd az ipv4-nél átállítottam automatikusra az IP címet és a DNS kiszolgálókat (nekem fix volt beállítva már évek óta, eddig rendesen ment), és ezzel végül megszűnt a probléma!
Köszönöm mindenkinek aki segített vagy segíteni próbált!Fancy quote placeholder
-
sisi22
aktív tag
Mi van a zinternettel?
4-8 oras kesessel jonnek meg a levelek , raadasul ez a forum is akadozik, mintha valamilyen masik webes szolgaltatasokra varna.Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.
-
batyuska100
senior tag
Hali!
A jövőben tervezek i5-9400F-ről i7-8700-ra váltani, egy 120-as Cooler Master AIO vízhűtés elég lenne hozzá?
Nagyobb vízhűtés nem fér el, de nem is teljesen ragaszkodom hozzá. A toronyhűtőket sokkal jobban szeretem, viszont az én gépházamba durván 15 centi magas hűtő fér el, alaplaptól mérve. Egy Arctic Freezer 13 Pro (gyári adat szerint 159mm) már nem fért el. -
HoaryFox
Topikgazda
válasz batyuska100 #135945 üzenetére
65W TDP-re bőven elég, sőt, több is van benne.
"A wikipedia nem tudományos lexikon, hanem egy multiplayer módú notepad." by Pikari
-
carl18
addikt
Üdvözlettem! Még jó régen írtam ide, egy ismerös gépével kapcsolatban. Itt az előzmény ha valaki kíváncsi.
#134165carl18Szóval a következő a helyzet, még anno volt neki ez a gépe.
A Gépet össze raktam és mikor bedugtam vilogtak a lámpák a szóbában (Pár hónapja). Kiderült hogy mikor még az elosztó is hulladék volt, mert utolag kiderült rázott is a gép(Hála nem engem) XD. Nem rég írt nekem hogy elpukant a tápegység de úgy hogy még a villany órát is leverte. (Chieftec Smart 700W)Ilyenkor még is hogy szokás eljárni? Most ha véletlen valóban a házba rossz a villamos hálozat mennyire van értelme tápegységet cserélni?
Egy ezer éves házikó, ezer éves villamos hálozata. Talán még földelés sincs, meg alapból az se normális ha ráz a gép.
De abba se vagyok biztos ha tápot cserélünk nem jutt az is a Chieftec sorsára.[ Szerkesztve ]
Hiába szúr, itt Ryzen a úr!
Új hozzászólás Aktív témák
Kedves Fórumozók!
Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali fáradtgőzös kérdések topikjában tegyétek fel.
- Goldshell Mini DOGE pro bányagép 205MH/s 220W Dogecoin LTC (LTC Doge Bells termelésre is jó) miner
- Bontatlan Lenovo ideapad 3 "Kis Gamer" Laptop -25% 15,6" RYZEN 7 5700U 16/512GB FHD Radeon 2GB!!!
- Honor 200 Lite 256GB, 1 Év Garanciával, Kártyafüggetlen
- Apple iPhone 11 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Apple iPhone 13 Pro Max 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával,
Állásajánlatok
Cég: HC Pointer Kft.
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest