Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kávé Kálmán

    tag

    válasz soldier2 #72011 üzenetére

    Masok szerint mar azzal elvetted a varazsat, hogy raraktad a nyomasmerot. Ez csak egy opcio, ha valaki analizalni/logolni akar.

  • dr.Astic

    újonc

    válasz soldier2 #72011 üzenetére

    Hi! Én lennék a mérnök cimbora és ötletgazda, aki a Smart Espresso Profiler fejlesztésében részt vesz. :)
    Ha már a Cremina került megemlítésre, szerintem az egyik óriási dolog az appban, hogy nagyon könnyűvé teszi azt, hogy a legjobbat hozzuk ki belőle. Szó sincs arról, hogy több akar lenni, mint ami. Egyszerűen azonnali visszajelzést kapsz arról, amit csinálsz, és ez óriási segítség.

    Az egyik saját, személyes meglepetésem az volt, amikor egymás után két kávét készítettem az appal, és látszólag minden paraméter egyezett. Az őrlemény súlya, a kávé minősége (ugyanabból a zacskóból vettem ki), az őrlő beállítása, egyszerűen látszólag minden. Magát a korábbi nyomásgörbét is sikerült elég jól lekövetnem (be lehet tenni referencia görbét a háttérbe, ha esetleg a videókból nem jött volna át, ez is elég jó fícsör), mégis, a flow szignifikánsan különbözött az előzőtől. Egyszerűen az oszlatásra nem figyeltem eléggé az egyiknél. És ez (is) kimutatható.

    Tudod értékelni is az elkészült italt, ami többek között arra is használható, hogy belődd egy adott kávéhoz a legjobb nyomásprofilt. Ezt egy igazán profi barista, sok év tapasztalattal a háta mögött, lehet, hogy enélkül is pillanatok alatt összerakja. Az app viszont óriási segítség a fejlődésben.

  • hifis50

    csendes tag

    válasz soldier2 #72011 üzenetére

    Ha már szóba került, elmondhatom, hogy pár héten belül elkészülhet a (majdnem) mindent tudó dugattyús kávégép. Ami nem más, mint a Strietman nagyszűrős változata piddel, nyomásmérővel kiegészítve. A dugattyú lenyomása itt a nagy erőszükséglet miatt kézzel nem megy. A hagyományos, bevált rugós mozgatást pedig az lövi ki, hogy a dugattyút nagyobb úton kell vezetni, mint a szokásos kazános rugós karos gépeken. Ezért ebben a kávégépben, elég eredeti módon a dugattyú mozgatását egy kétkarú emelőn keresztül egy bolygóműves hajtóművel ellátott léptetőmotor végzi.
    A mostani kisérleti példányon a motort kézzel vezéreljük, de ha bejön a konstrukció, és annyira jól teljesít, hogy megéri vele tovább lépni, akkor bármit tudhat, hiszen a léptető motor pont egy jól vezérelhető szerkezet.
    Most úgy áll a projekt, hogy a kombinált fej elkészült és jól működik. Itt a belső emelő szelep megfelelő működése volt kritikus, hogy jól zárjon - nyisson. (Ez engedi át a vizet a felső tartályrészből a dugattyú alá, vagyis a kávépogácsára, ha indítjuk a kávé készítését, vagyis megemeljük a dugattyút.) Ha a léptető motor is tudni fogja a leckét, vagyis alacsony fordulaton is lesz elég nyomatéka, akkor nagy eséllyel működni fog a szerkezet.
    Pár kép az emelő szelepes dugattyúról és a fejről, amit elég bénán hegesztéssel raktunk össze, így kissé riasztó a kinézete, de funkcionálisan azért rendben van, próbadarabnak elmegy:




Új hozzászólás Aktív témák