Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • totyak

    aktív tag

    Végigolvastam az első HSZ-t és néhány dolgot nem értek. Azt írja, hogy magyar honba csak a .com-ról lehet rendelni és onnan is csak a reklámmentes kiadásokat. Illetve az is le volt írva, hogy a feltüntetett ár mellett 21 dolcsi postaköltség, valamint 30 dollár vám és ÁFA is van, amiket összeadva olyan 32 ezer lesz az ár. Ez persze a legolcsóbb 89 dolláros Kindle-re vonatkozik. Nem tudom, hogy ezek a leírások és értékek még mindig igazak-e.

    Azt nem értem, hogy akkor hogy lehet az, hogy reklámos változatokat lehet kapni pl. itt az aprón is 22-25 ezer forint között? Hiszen még ha lehetőség lenne arra, hogy reklámos változatot rendeljünk itthonra, az akkor is 27-28 ezer körül lenne magyar pénzben.

    Valaki tudna nekem magyarázatot adni?
    Köszönöm

  • totyak

    aktív tag

    válasz Diocles #9797 üzenetére

    Aha, értem, tehát sem vám, se áfa és még valószínűleg a postaköltség sem olyan sok, mint itthonra. Így akár 5-6 ezer forintot is lehet nyerni a legolcsóbb készüléken is.
    De akkor, ha jól értem, én legolcsóbban legálisan 89+21+30 dollárért, vagyis átszámítva 32 ezer forintért juthatnék Kindle-höz?

    Egyébként van valami vélemény ezekről a reklámos készülékekről? Hol jelenik meg a reklám és mennyire zavaró.

    Köszönöm szépen a válaszodat

  • totyak

    aktív tag

    Egy pár napja már érdeklődtem Kindle-lel kapcsolatban itt a fórumon. Most lenne még néhány kérdésem.

    Először is arra lennék kíváncsi, hogy ezeknek hogy működik a garanciáztatása? Ha rendesen az Amazonról rendelek, akkor kapok számlát, vagy valami papírt, amire hivatkozni tudok? Olvasgattam a témában és több helyen is írták, hogy regisztrálni kell a gépet az Amazonnál. Ennek nem igazán látom a lényegét, ha valaki elmagyarázná, azt megköszönném. Mert mi van akkor, ha teszem azt veszek egy gépet, használom fél évig, aztán regisztrálom csak. Akkor onnan indul a garanciaidő? Biztosan rosszul gondolom, de tényleg nem értem.

    Másodsorban azt kérdezném, hogy mi van akkor, ha itt az aprón, vagy mondjuk a Tesco-ban veszek egy reklámos kiadást? Elvileg ugye hozzánk ilyet nem küldenek USA-ból, de attól függetlenül a környező országokból hozhatok be, tehát lehet magyar személy tulajdonában ilyen készülék. Ha ez meghibásodik, akkor küldenek helyette másikat, vagy azt mondják, hogy sajnáljuk, de hozzátok nem küldünk?

    Illetve a Tesco-s gépre hogy van a garancia. Nem kell vacakolni semmivel, elég a Tesco számlás garancia?

    De tegyük fel, hogy itt veszek az aprón, mert kicsivel olcsóbb. Ekkor mi az eljárás? Az eladó biztosan nem fog nekem számlát adni (bár lehet, hogy az Amazon sem ad, mondom tök hülye vagyok a dologhoz). Ilyenkor csak szóbeli megegyezés alapján megy a garancia, vagy itt is érvényes (az általam nem feldolgozott) Amazonos regisztráció?

    És végül, de nem utolsó sorban. Ha ne adj Isten meghibásodik a készülék, nekem azt drága pénzért vissza kell küldenem, vagy bemondásra elhiszik, hogy meghalt a gép? Csak mert akkor könnyen vissza lehet élni a dologgal.

    Köszönöm

  • totyak

    aktív tag

    válasz Diocles #9816 üzenetére

    Ok, köszönöm szépen.

    Tehát Amazonos vásárlásnál sincs semmi garancia papír, vagy számla, egyszerűen az elektronikus rendelés miatt a rendszerükbe kerülök és ha gondom van, ott jelezhetek is nekik. Feltételezem, hogy a garanciaidő (1év) a kézhezvételtől kezdődik, amiről gondolom a futárcég értesíti az Amazont.

    És akkor mi ez a regisztráció az Amazonra, ha semmi köze nincs a garanciához? Az feltételen szükséges, illetve bonyolult művelet, vagy anélkül is lehet élni?

    Nem tudom, lehet én vagyok maradi, de nekem ez a Tesco-s vásárlás lehet jobban bejön, pedig rendeltem már külföldről, eBay-t is használom. De itt legalább ha gondom van, nem nekem kell babrálnom vele, hanem intézik helyettem. Igaz, hogy a Tesco reklámos kiadást ad, viszont olcsóbb, mint ha USA-ból hozatnám.

    Viszont akkor gondolom használt készülék vásárlása meg még neccesebb, mint az, ha fórumról, több ember által megbízhatónak tartott eladótól veszek új készüléket. Használt cuccra csak az eredeti tulaja tudná érvényesíteni a garanciát, ha van még rá.

    Bocs a sok kérdésért, de így tanul az ember.

  • totyak

    aktív tag

    Ha "okosban" veszek valakitől egy új Kindle-t és azt regisztrálom, akkor utána hogy lesz majd megoldható a garanciáztatás? Az én accom lesz hozzátársítva a készülékhez, de az eladó adatai és bankkártyaszáma lesz az Amazon rendszerében. Ezek szerint én nem is tudnám intézni a garanciát a bankkártya adatok miatt?

  • totyak

    aktív tag

    válasz hpeti2 #9962 üzenetére

    Ok, kösz a gyors választ. ez igazán megnyugtató, mert így az ember nem feltétlenül függ az ismeretlen eladótól. Mert az odáig rendben van, hogy az adás-vétellel minden rendben megy, de arra ugye semmi garancia nincsen, hogy 1 év múlva, egy esetleges garanciális ügyintézésnél az illető még megtalálható.

    Már csak az a kérdésem, hogy hogyan tudtad garanciát intézni? Mert én azt olvastam, hogy első vásárláskor az Amazon oldala megjegyzi a vásárló adatait, pl. a bankkártya számot és a cserekészülék küldése előtt innen emeli le a készülék árát, majd ide teszi vissza azt, amint beérkezik hozzájuk a hibás Kindle.
    Na most, ha nem az én bankkártya adataim vannak a rendszerben, akkor honnan veszik le a pénzt biztosítéknak?

  • totyak

    aktív tag

    válasz hpeti2 #9964 üzenetére

    Hmm, ez igazán érdekes. ennyi erővel kamuzhatom is, hogy tönkrement a gép.

  • totyak

    aktív tag

    Ma megjött az én Kindle-m is és lenne pár alap kérdésem, amikre ti biztos tudjátok a választ. Magáról a készülékről csináltunk accot és így rögtön regisztrálta is magát. Ennyi lenne az összes teendőm a géppel, már használhatom is, vagy a garanciát még valahol aktiválni kell? Ha jól sejtem, akkor a dobozon levő számot csak akkor kéne manuálisan megadni, ha PC-ről regeltem volna, de így, hogy magáról a Kindle-ről ment a dolog, ahogy nézem így beírta magának a készülék számát. Illetve jelzi-e valahol, hogy hány nap van még a gariból (itt vettem az aprón újonnan, de ugye ez így mégsem a hivatalos Amazon vásárlás, azért érdekelne)? Illetve még azt kérdezném, hogy az ugye nem gáz, hogy a bankszámla adatokat skip-eltem?

    Köszönöm

  • totyak

    aktív tag

    válasz lord.lakli #10172 üzenetére

    Köszönöm szépen exacum :D

    lord.lakli: Esetleg azt nem tudod (tudjátok) megmondani, hogy a garanciát honnan számolja az Amazon? Attól a pillanattól él, amikor a vevő kifizette, vagy amikor átvette? Esetleg amikor én ma regisztráltam? Mivel nem én vásároltam hivatalosan, így nem tudom pontosan mikor indul az 1 év. Mondjuk max. 2-3 hét mínuszban lehetek.

    Köszönöm

  • totyak

    aktív tag

    Új vagyok még Kindle-ben, Kindle 5 van nekem. Amennyire észrevettem, a könyvcímeket és a szerzőt nem a fájlnévből, hanem valahogy magából a fájlból olvassa ki. Kérdésem az lenne, hogy ezeket hogyan tudom átírni? Úgy szeretném, hogy alapból csak a könyvcímet mutassa bal oldalon, és jobb oldalra kerüljön kisebb betűvel a szerző.
    Illetve még azt szeretném megtudni, hogy képes-e a Kindle valamilyen rendezési elvet követni a könyveknél? Jelenleg 8 könyv van a gépen, de látszólag teljes összevisszaságban jelennek meg. Nincs mondjuk betűrendben cím szerint, vagy szerző szerint. Ha több könyvem lesz, mondjuk 100 darab, nem lesz nagy öröm végiglapozni az oldalakat, mire meglesz a kívánt könyv.

    Még biztosan lesz kérdésem, de egyelőre ezekre szeretnék választ kapni.
    Köszönöm

Új hozzászólás Aktív témák