Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _BM_

    senior tag

    válasz Mercutio_ #10025 üzenetére

    "A másik következmény esetleg az is lehetne, hogy az egyes államok meglépik azokat a struktúrális reformokat"

    De mik lennének azok a reformok? Már te is köntörfalazol, mint a politikusok? :DD

    Szerintem minden baj forrása a gdp-ből, illetve annak kiszámításából (rajzolásából) és a szerkezetéből ered, amit a globalizálódó piac egyre kevésbé díjaz. Már csak intézményi szinten van elismerve (erőltetve). Mire gondolok? Hát arra, hogy például Luxemburgban őrült magas az egy főre jutó gdp, ami javarészt abból áll, hogy bemegy a hivatalnok a cukrászdába méregdrága sütiért, a cukrász zárás után elmegy az aznapi bevételével a fogorvoshoz, aki rendelés után elmegy a kupiba lesz*patni magát :DDD Három személy egyetlen óra leforgása alatt 4-500 euróval növelte a gdp-t, amit a pénzpiac mindeddig elismert, ezért ennek megfelelően készíthették a költségvetéseket, nyomhatták az eurót stb.
    Eközben egyre inkább Ázsiára koncentrálódik a tényleges értékteremtés és a tőkefelhalmozás, és az átrendeződés immár olyan stádiumba lépett, hogy a szereplők kezdik leszarni, hogy mekkorát domborítanak a kegytárgyárusok az Alpok mesés kisvárosaiban.

    Az EU lélekszáma hasra ütve 500 miller. Ebből a régi tagoké legyen mondjuk 400 miller. Ebből van 100-130 millió nyugdíjas, 2000 eurós átlagjövedelemmel, ez alaphangon 2500 mrd euró......

    [ Szerkesztve ]

  • attiati

    veterán

    válasz Mercutio_ #10025 üzenetére

    Az biztos, hogy egy bármilyen eurozónás tagot előbb mentenek, mint hazánkat (lásd görögök).

    #10024 válaszára: teljesen mindegy mit reformálsz, milyen bürokratikus folyamatokat ésszerűsítesz, min javítasz, milyen pazarlást szüntetsz meg, mert a végeredmény:
    1. létszámleépítés, kirúgás (államtól, vállalattól, tökmindegy...)
    2. megrendelések visszafogása
    stb...
    Mindegy minek hívod, a végeredmény kisebb fogyasztás, kisebb minden -> recesszió.
    A pazarlás is egyfajta növekedést generált. Még a pazarlás megszüntetése is a növekedés visszaesésével jár. Eddig büntetlenül, felár nélkül lehetett pazarolni, mert a növekedésgeneráló hatását nézték, nem a kockázatát.
    A piacok nem díjazzák a további eladósodást, úgyhogy jön a reformnak nevezett recesszió.

    A jelenlegi világgazdasági modellben a növekedés a hitelen alapszik. Kb 1970 óta tartó 4 évtizeden át nyúló tarthatatlan növekedés árát most meg kell fizetni. Vége az álomvilágnak, kemény idők jönnek. Sztem nem a beszakadás a gond (mert a jegybankok rajta vannak a témán), hanem egy elnyúló lassú leépülés, vagy minimális növekedés. Vagy ha monetárisan túlélénkítik, akkor a növekedésnél nagyobb infláció lesz a gond.
    (ha a jegybanki élénkítés ellenére beszakad minden, akkor vége, immunissá válnak a piacok a pénzmennyiségre)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák