Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attiati

    veterán

    válasz attiati #10028 üzenetére

    És az a durva, hogy a szakmabeliek is már az EKB élénkítésért imádkoznak, szó szerint kétségbeesve, hogy mi a halálra várnak már? Vagy inflálnak, vagy nem lesz mit elinflálni.
    (pedig semmit nem old meg, de az eladósodás, a pénz pazarlása tartja életben a rendszert)
    A németek nem adják rá áldásukat addig, míg politikailag le nem meccselik a költségvetési fegyelmet minden tagországban.

    [ Szerkesztve ]

  • _BM_

    senior tag

    válasz attiati #10028 üzenetére

    Én azt nem értem, hogy Kína miért tud profitálni abból, amiből mi nem tudunk. Gondolok itt a nyugat-európai országokhoz mért töredéknyi munkaköltségre. Kína ettől száguld, mi meg ettől sem száguldunk. Lehet, hogy azért, mert magasabb valamivel a magyar átlagbér a kínainál? És ha mondjuk minden magyar magánszektori munkás hajlandó lenne 60 ezer ft-ért dolgozni, akkor nálunk is megoldódna minden probléma? Szerintem nem lenne, mert a munkások kevesebbet keresnének, ezáltal csökkenne a belső fogyasztás.

  • Mercutio_

    félisten

    válasz attiati #10028 üzenetére

    Az "államtól" esetén nem mindegy, mivel kevesebbe kerül ugyanaz az állami/önkormányzati alkalmazott - aki egy hatékonyabb folyamatban szükségtelen, és sok esetben manapság se túl hatékony - ha munkanélküli/szociális segélyt kap, mintha teljes fizetést.
    Ezt akár azzal is kombinálhatod, hogy választhat fele pénzt kap és fele munkaidőt van bent - ez alatt is el tudja végezni a munkáját - vagy leépítés.

    Amennyire belelátok rengeteg olyan állami/önkormi intézmény van ami duplikált tevékenységet folytat, vagy a gazdasági folyamataik centralizálhatóak lennének, ezzel a költségek (nagyobb mennyiség miatt jobb tárgyalási pozíció, jobb átláthatóság, stb.) is csökkenthetőek, vagy - mivel állandóan az a szöveg, hogy kevés a forrás - ugyanannyi forrásból több minden megvalósítható lenne.

    A megspórolt pénzből csökkentheted az ál(l)am :Dadósságot, és/vagy fordíthatod gazdaságélénkítésre, az állami megrendeléseket sem feltétlenül kell csökkentened, csak ésszerűbb/lényegesebb dolgokra fordítanod, amivel a szolgáltatások színvonalát javítod, a bürokráciát csökkented, a folyamatokat automatizálod, a használt rendszereket és eszközöket egységesíted, stb.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

  • concret_hp

    addikt

    válasz attiati #10028 üzenetére

    a pazarlás csak rövid távon generál növekedést. sztem már 4-5 éves távlaton is hatalmas minusz. ha tegyük fel 2000ben mindenhonnan kirúgnak mindenkit aki helyettesíthető (1000 fős faluban 5en reszelik a körmüket önkormányzatban), visszafogják a szociális kiadásokat (elsősorban ami az aktív korúakat érinti (munkanélküli segély), felsőoktatási pazarlást felszámolják (művelődésszervező és társai) stbstb. lehet hogy 1-2 évig visszaveti a gazdaságot, de ha meg akarsz élni csinálsz vállalkozást, nem dobsz ki 3-4-5-6 évet az életedből egy 0t érő diploma megszerzésével állami pénzen stb. nehogy kitaláljuk, hogy hátrébb tartanánk mint most :U

    vagy fullba vagy sehogy :D

Új hozzászólás Aktív témák