Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz merkucyo #18323 üzenetére

    sztem egyszerűbb.

    amúgy, ha nem vagytok tisztában az alapokkal, és nem akartok tanfolyamra sem menni, akkor is jobb minőségű (nem színvonalú :DDD ) képeket tudnátok lőni egy olcsóbb géppel is szerintem, mint a telóval...mondjuk egy olympus e-pm2, e-pl5 vagy fuji x-a1-nek elvileg nagyon jó az automatikája meg jpeg motorja, az obiparkjuk is kiemelkedő minőségű.
    de ahogy írták a fórumtársak is, ha megtanulsz fotózni, többet érhet mint egy 500+ ezres gép végeredmény szempontjából

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz merkucyo #18323 üzenetére

    Az a baj, hogy a jellegtelen fotó akkor is jellegtelen fotó marad ha telefon helyett egy 500 ezres felszereléssel készíted. Tanulás nélkül nem megy az egész. Vezetni is megtanul az ember, elsajátítja a KRESZ-t és rutinra tesz szert. Nélküle nem fog működni a dolog. Nem kell mindenkinek felérnie a legnagyobb fotósokhoz, ahogy nem kell minden autóvezetőnek sem felérnie a legnagyobb versenyzők szintjére.

    Csakhogy az autóvezetéshez (feltételezve, hogy betartod a törvényt) muszáj jogosítványt szerezned és tanulnod, míg ez a fotózásra nem igaz. Úgy képzeld el a helyzetet, mintha az autóvezetők 90%-ka jogosítvány nélkül akarna közlekedni. Na épp ilyen káosz van a fényképezés világában.

    Ha a fotótanfolyamtól ódzkodtok, nincs hozzá sem idő, sem kedv, akkor érdemes egy jobb tankönyvet kézbe venni, lehetőleg olyat ami nem csak az expozíció alapjaira tanít meg, hanem a kompozícióra is. Ezt később a PR és egyéb célból készült anyagok minősége igencsak meghálálja majd.

    Vagy neadjisten' fizessetek alkalmanként egy helyi fotósnak jó fotókért. Az sem az ördögtől való, még akkor sem ha manapság sokan gondolják úgy egy 24 megapixeles olcsó DSLR láttán, hogy ezt már bárki meg tudja oldani maga is. :)

  • k1csi

    senior tag

    válasz merkucyo #18323 üzenetére

    Vsz. a fotózás (a közhiedelemmel ellentétben) egy egész komplex dolog, több kötetnyi könyv is nehezen fedi le és személy szerint a tanfolyamokban sem hiszek.
    Viszont ha valaki elszánt sok mindent meg lehet tanulni.

    Többszázezres beruházás helyett pl. első körben érdemes 1-2 (na jó három) David Präkel könybe beruházni (Kompozíció, Expozíció, Világosítás). Sajnos ezekben is túlteng a filmes múlt aminek ma a gyakorlati relevanciája (fotóművészeket leszámítva) nulla.

    Jelentős utómunkát (rengeteg időt, rossz esetben ismétlést) lehet azzal megspórolni, ha már a koncepció nagyjából rendben van.

    Sok esetben nem a gépváz, hanem pl. a fények, objektív vagy az állvány használata a meghatározó.

    Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

Új hozzászólás Aktív témák