Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Robb202

    tag

    Sziasztok!

    Tapasztalt embereket kérdeznék meg, mivel vásárlás előtt vagyok, hogy két gép közül melyiket ajánlanátok szívesebben.

    A két szereplő a Nikon D300S a másik pedig a Canon EOS-7D

    A két gép váza körülbelül egy árban van. Néztem Pixinfót mindegyik nagyon szép és jó :) A Canon mellett van a 18 megapixel meg a fullhd video ;)

    Mivel első komolyabb gépem lenne és ezen szeretnék igazán megtanulni fotózni ezért tudom sokan elhűlve néztek rám miért ilyen gépet. De nem szeretném túlságosan leadni a szintet.

    A Nikonnál láttam a D700 VS EOS-5D Mark II-nél is a Canon viszi el a megapixeleket.
    Nem tudom melyiket válasszam. tapasztalt embereket kérdezek.

    Mivel az objektívtól is nagyban függ a kép ezért kérdezem, hogy egy ilyen objektív jó a géphez, hogy nagyon szép képeket tudjak készíteni vele. Mivel kezdő vagyok pont a legnagyobb baj hogy az objektívek tengerében nem igazodom el.
    Én laikusként ezt néztem ki Ebay-en:

    Egyszer ez és mégegyszer pedig ez

    Ezek milyen optikák? Jók vagy vackok?

    Utolsó kérdés így az elején: Termék fotózáshoz milyen optikát tudnátok ajánlani, nem túl drágán? Lehet konkrétan is.

    Ha már egyebek, akkor vakuból milyet javasolnátok. Olyan kellene amivel sötétebb templomokat bazilikákat is le lehet fényképezni számottevő zajosodás nélkül.

    A szettre körülbelül 5-600e Ft áll rendelkezésre. Előre is köszönöm a segítséget.

    [ Szerkesztve ]

  • Robb202

    tag

    Huhh, köszönöm a gyors válaszokat.

    A tárgyfotózás komolyan érdekel. Ez egy komoly szempont. Később szeretnék embereket is fotózni "házi home made stúdióban" Tehát tárgyfotózás stúdió körülmények között és ember fotózás stúdió körülmények között. Későbbiekben a szabadban is.
    Ami az eltökéltséget illeti komolyan bele szeretnék jönni a témába. Tehát nem gagyizni szeretnék. Mindenképp a profi szint elérése a célom. (Beleértve az utómunkálatokat is)

    Ami még érdekel: esemény fotózások, természet fotózás.

    A következő kérdésem az lett volna a fényképezőgép kitárgyalása után, hogy egyelőre mint kezdő egy szobában hogyan tudnék berendezni olcsón egy stúdiót.
    Az amatőr képekkel készített fényképek egyik hátránya volt tárgyfotózásnál hogy folyton csillant a tárgy felületén a vaku meg ehhez hasonló hátrányok.
    Milyen elemek kellenek hozzá?
    Körülbelül mennyibe kerül egy kezdő de nem gagyi fotó stúdió? Mondjuk úgy hogy induló?
    Kell több vaku?
    Távirányítani kell őket?
    Hogyan lehet vezérelni több vakut egy fotógéppel?
    Számítógépről például szokás vezérelni egy fényképezőgépet stúdióban, majd fotózni?
    Templomok esetén ha nincs lehetőség álványra, mert például mozgó téma van akkor hogyan lehet megoldani a nem alulexponált képeket, amik nem zajosak? Két vaku egy gépen? Van ilyen?

    Az objektív témában igazatok van át kellene bújni jó pár fórumot. De például itt sem értek sokmindent. Van rengeteg objektív szám: 1.8 meg rengeteg rövidítés (egyedül az AF szót ismerem), ezt hogyan tudom legjobban tisztába tenni?
    Azt figyeltem meg hogy pl 18-55mm majd 70-200mm.
    Amit én írtam az 18-270mm. Nem okoskodásból de mint laikus azt látom hogy utóbbinak nagy a zoomolási lehetősége. Az előbbi két objektívet meg cserélni kell közben.

    Vannak objektív márkák amiket kerülni kell? Azon kívül hogy egy objektív 18-55mm majd 70-200mm mit kell figyelni? Mi minősül jó objektívnek?
    Valahol olvastam hogy lehet lágy, éles, mindenféle objektívet kapni, de ezt hogyan tudom kitapasztalni mielőtt megvenném? Egy jó objektív ára hol mozog?

    Elnézést a rengeteg kérdésért. Biztosan lesz még jó sok. Természetesen közben tájékozódom azért.

  • Robb202

    tag

    Ijk: Ebben igazad van. A könyvön én is gondolkodtam már. Lejjebb ajánlottak már egy könyvet. Viszont biztosan van még a témában jó fotóskönyv.
    Tudnál, tudnátok ajánlani jó fotóskönyvet még amiben például az objektíveket, vakukat, vaku rendszereket vesézik képekkel illusztrálva (mi a különbség). Illetve egy fotóstúdió milyen elemekből épül fel. Az elemek, komponensek közötti különbséget szemléltetve. Például kezdő, közép és profi felszerelések közötti technikai különbségekre gondolok itt, mind a lámpák, az állványok és egyéb aprólékos dolgokra. Illetve az sem baj hogyha olyan fotós kiegészítő elemeket is tárgyal a könyv ami ritka de hasznos lehet. Pl.: WIFIs markolat, esetlegesen motoros számítógéppel vezérelhető állvány és ilyenek.
    Van ilyen könyv ami ilyen nagy átfogással magyaráz és illusztrál?

    Találtam egy használt D90-eset. A hirdetés szövegében ez van:
    "Nikon d90-es fényképezőgép Nikon 18-105 VR optikával! A gépet és az objektívet együtt vettem idén tavasszal, Magyarországon. A vázban 780 expo van, az objektívben pedig 0, mert egy 18-200-as objektívvel használtam. A gépnek minden gyári tartozéka megvan, a doboza is. A vázon a hátsó és a felső kijelzőt is GGS üveg védi." az ára 207e

    A kérdésem, hogy használt gép esetén kell valamire figyelni? Itt is vissza lehet pörgetni a számlálót? Az Objektív az gondolom elég alap? VR jelzést nem ismerem.

    Esetlegesen a neten ismersz jó cikkeket még stúdiószett beszerzés leírásról (mit hogyan) és fotózásról akkor megköszönöm ha mondasz pár oldalt. Én csak a pixinfo.com-ot ismerem.

    rumos14: Nem ilyet szeretnék, csak írtam. Kérdeztem. Mint láthatod egyáltalán nem célom zoom obivan agyonvágni a dolgokat. Ezért kérdeztem mert laikus vagyok a témában. Minden vágyam tanulni a témában.

    Mindenkinek köszönöm a hozzászólást, azt hiszem jó nagy elmélyedés lesz a cikkek, könyvek rengetegében.

Új hozzászólás Aktív témák