Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz Vitamincsiga #14125 üzenetére

    Túl kevés efféle program van még az optimális arány megállapításához, vagy van egyátalán optimális arány és nem pedig minden programnál más.

    Az OpenCL 2.0 megjelenésével szerintem kap majd egy kis lendületet a dolog (ez már nagyjából kihasználja, amit a HSA kínál és platformfüggetlen). Bár az Intel csak 1-2 év múlva fogja supportálni.

  • leviske

    veterán

    válasz Vitamincsiga #14125 üzenetére

    Az Abu-tól hallottak alapján az AMD által megcélzott szoftverfejlesztő stúdiók inkább a RISC (szólíthatóm így?) egység növelésére tartanak igényt és elvileg az sem lenne gond, ha a X86 erő maradna a Kaveri-ben látott szinten. A gond az, hogy azért egy általános piaclefedéshez a legacy támogatást nem lehet eldobni, hiszen akkor akár a X86-ot is dobhatnák a kukába és annyival kevesebb pénz megy ki a zsebükből. Én speciel remélem, hogy hosszabb távon a nyers X86 teljesítményt nem akarják a FX8-asok szintje alatt tartani, pláne, hogy a Carrizo után mindenből volna lehetőségük nagyot ugrani emellett a lapkaméret mellett is.

    A Tahiti+Visherax2 APU fantáziánál figyelembe kell venni azt is, hogy a Tahiti önmagában most olyan 300mm2 körül van, emellé a Vishera is azt hiszem olyan 340mm2. Éppen elég a Kaveri 250mm2-ét is legyártani a GloFo-nál, nem is tudom, hogy egyáltalán egy 1000mm2-es lapka legyártható volna-e náluk. :DDD A cucc ~400W-os fogyasztása még a kisebb gond volna, hiszen legrosszabb esetben nem lehetne alá kapni 100k-nál olcsóbban alaplapot.
    14nm-es gyártástechnológián már azért kicsit más lesz a helyzet, de azért még kérdés, hogy arányaiban mennyit fog csökkenni a fogyasztás és milyen tranyósűrűséget engedhetnek meg maguknak. Az órajelekről nem is beszélve.

    A négy csatornás memóriavezérlő megint egy kérdés. Egyértelműen drágítana az alaplapon és igazából kérdés, hogy a HSA alapú programok mennyire függnek extrém módon a memóriasávszélességtől. Az egy dolog, hogy az IGP profitálna belőle, ha standalone kell játékot futtatni a cuccon, de (önismétlés on:) egy APU hosszabb távon nem erről szólna szerintem. Amennyiben a kétcsatornás DDR4 nyújtotta sávszélesség nem lesz képes kiszolgálni HSA programok alatt az APU-t, ott már más gondot is lehet várni.

    Összegezve én a továbbiakban is azt mondom, hogy nagy fogyasztású szörnyetegek helyett inkább kalapálja a vállalat a HSA-t, toborozzák az azt használó fejlesztőket és érjék be szoftveres úton az Intelt azonos lapkaméret mellett. Mert most jobb esetben is még másfél-két évig nem lesznek egy szinten gyártástechnológia tekintetében. (Ha csak a Carrizo-nak nincs egy 14nm-XM variánsa is talonban, amit be lehetne vetni próbának jövőre a 28nm-es cucc helyett.)

    (#14127) Fiery: Az 1-2 év múlva ha jól értem, tényleg túlzás, de a Broadwell-re azt írni, hogy "most" is az... Vagy keverem valamivel?

Új hozzászólás Aktív témák