Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Fiery #14130 üzenetére

    A die méretét nem igazán határozza már meg az alkalmazott gyártástechnológia. Elsődlegesen a "Thin Library" képességeitől függ, hogy mekkora helyre mennyi tranyó préselhető be. Ha most átportolnák a Tahitit az Intel 14 nm-es node-jára, akkor az nem lenne kisebb, mint most 28 nm-es TSMC-n HDL-lel. Ergó előbb a HDL-t kell portolni.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • leviske

    veterán

    válasz Fiery #14130 üzenetére

    Önmagában 1 Vishera és 1 Tahiti még kb az a mérettartomány lenne, mint egy nem tudom hanyadik generációs Larrabee. De egyébként én is arról írtam a kollégának, hogy nem lenne egy logikus lépés legyártani ezen a csíkszélességen, hiszen az utóbbi években egyedül az nVidia esetében volt példa arra, hogy majd' tenyérnyi lapka sorozatgyártásba került és otthoni felhasználóknak is elérhető volt.

    Amúgy a 28>14nm váltást követően, ha képesek arányaiban az adott tranzisztorsűrűséget tartani, akkor azért egy 8modulos X86 és 32CU-s RISC (még mindig csak kérdezem, hogy ezt a szót használhatom-e rá :DDD ) rész nem lenne elképzelhetetlen egy Kaveri méretű lapkán, nem? És, ha óvatoskodnak, akkor is elő tudnak jönni egy 4modult + 16CU-t tartalmazó lapkával ebben a mérettartományban. Vagy tévedek?

    Vagy eleve a Samsung féle 14nm nem XM alapú, mint amit a GloFo (meg még korábban az AMD) tervezett eredetileg?

    (#14133): A Tahiti-t Vitamincsiga kolléga a teljesítménye miatt hozta fel és én erre reagáltam azt, hogy annak mérete is van. Nyilván elméleti síkon sem vár senki 14nm-en, vagy akár korábban egy Tahiti-t APU-ba, mikor már a Kaveri IGP-je is ahhoz képes finomhangolva lett tudomásom szerint. Feltételezem, hogy már a Carrizo is ennek megfelelően egy jócskán finomhangolt GCN generációt fog kapni, a 2016-os cuccról nem is beszélve.

    Amúgy HSA alatt is nagyobb a memóriaigény, vagy ez most annak az analogiájára lett felhozva, hogy standalone használjuk az APU-t konzolnak?

    (#14132) Abu85: Tőled is megkérdezem: Logikusan gondolkodva a Samsung-féle 14nm-en mekkora tranzisztor/mm2 aránynövekedésre lehet számítani? Azt értem, hogy a 4x az az elméleti maximum és erre nem igazán érdemes számolni.

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz Fiery #14130 üzenetére

    Úgy emlékeztem, a Broadwell csak jövőre jön (ami még most sem kizárt, legfeljebb nem egy egész év múlva). Bár ahogy látom, ez is csak hellyel-közzel támogatja az OpenCL 2.0-t, az igazi a Skylake lesz, amire már áll az intervallummegjelölés.

    Tudtommal egyelőre senki sem jelentette be, hogy tevőlegesen, driverekkel (az AMD így hívja, de nevezzük, aminek akarjuk) támogatná az OpenCL 2.0-t, még az AMD sem.

Új hozzászólás Aktív témák