Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rumos14

    nagyúr

    válasz dabadab #6021 üzenetére

    nem tudom, van-e már valami alapobjektíved, az ajánlgatást ennek ismerete megkönnyítené. ha a 18-70-es kitobid van, csak az van, akkor arra sajnos sok jót nem tudok mondani, ahelyett jobban jársz egy ilyen 18-250-es ultrazoom csodával. ezek a nagy átfogású obik jellemzően erősen kompromisszumosak: AF sebessége, élesség a képszéleken (tág rekesz és tele gyútáv mellett főleg), színhibák terén. ugyanakkor a Tamron/Sony 18-250 még a jobbak közé tartozik.használtan 100 körül el lehet csípni Sony 18-250-t, érdemes keresni, már ha ilyet akarsz venni.
    ha van vmi normális alap (zoom) objektíved, sztem jobban jársz egy 35k-ba kerülő Tamron 55-200-zal, könnyű kis teleobi, meglepően jó képminőséggel.
    a Sigma/Tamron 28-200 meg 28-300-akat pedig el lehet, sőt el kell felejteni.

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz dabadab #6021 üzenetére

    Nagyon becsapós a dolog, míg egy APS-C tükrösnél az ISO 800 még teljesen használható, addig a jobb kompaktoknál is erősen felejtős, tehát a zaj miatt hiába van relatíve fényerős obid indulóban egy kompaktnál, 100mm környékén már sokkal gyengébb fényerőnél kellene a kompakt optikájának sokkal jobb vonalfelbontást teljesítenie az érzékelő méretkülönbsége miatt. Tehát konkrétan mondjuk egy sötétebb beltérben mozgó témánál a kompaktok már régen meghalnak,mikor egy relatíve olcsó tükrös még használható képeket produkál.
    Ha sok a fény akkor a rekeszelés fogy el a kompaktnál, csökkenti a záridőt ezerrel, mivel a legtöbb kompakt max f8-at tud legkisebb rekesznyílásként.
    Amiben az érzékelő mérete miatt nagyon "jók" a kompaktok, az a mélységélességtartomány relatíve tág volta miatt a fókusztévedés kisebb esélye. Másrészt a valódi manuális fókusz /tekergetős fókuszgyűrű/ csak a nagyon drága és DSLR méretű kompaktoknál elérhető.

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Új hozzászólás Aktív témák