-
Fototrend
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
#21719808
törölt tag
válasz nexusarx #2997 üzenetére
Szia. most nem tudom megnézni, de úgy emlékszem, ntfs-3g nekem olyan 30-40Mb körül írt. Rémlik valami, hogy amikor még kellett ezzel foglalkozni (újabb rendszereknél őszintén szólva nem is néztem, hogy csatolja, csak működött), "sync" kapcsoló nélkül kellett, ha a rendes sebességet akartuk, egyébként mindig tizedére esett a sebesség, gondolom kihagyta a DMA-t, vagy ilyesmi. És nem ártott kikapcsolni az access time frissítgetését sem, sokat fogott rajta. Nézd meg az /etc/fstab-ban hogy milyen kapcsolókkal csatolja, ha ott a sync, vedd ki, és ha nincs ott, a "noatime"-ot meg írd oda, ez hátha segít. Valahogy így nézzen ki:
UUID=blablabla /media/usb0 ntfs-3g noatime 0 0
Lehet, hogy nem UUID-es, hanem pl.: /dev/sga1, az nem gond.
A másik driver, ami a kernelben van csak olvasni tudja, írni nem.
-
sztanozs
veterán
válasz Benoe77 #3000 üzenetére
Gondolom nem fognak azonos firmware-rel menni (a memóriakiosztás különbözősége miatt) - miért nem nevezik át "C" verzióra? Másrészt szívesen lecserélném a jelenlegi "B"-met egy új "B"-re, bár nem igazán használom memóriaigényes dolgokra, de lehet, hogy így másra is befognám...
JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...
-
PistiSan
addikt
Nekem van csak olyan érzésem, hogy ha megjelenik az 512 ramos raspi, akkor egyv dő múlva az összes video lejátszó rendszer arra lesz majd optimalizálva? Ha csak a sima rendszert nézük, nekem arch van fent, ott a cpu sokkal hamarabb elfogy, mint a ram, de azért jó lenne egy 512 es raspi, viszont akkora töbletet nem ad, hogy érdemes legyen venni a mostani helyett egy olyat.
-
azbest
félisten
válasz PistiSan #3005 üzenetére
Az xmbc azert insabil mert kifut a rambol a gpu. Errol legutobb azt olvastam, hogy a gui-t 720as felbontasban renderelik a legfrisebb buildeken. A video ettol meg teljes felbontason megy. Szoval, ha 256/256 felosztas is lehetseges lesz, akkor abbol sokat profitalhat az xbmc.
A bejelentesnegy egyreszt orulk, mert hasznalhatobb lesz a pi, masreszt minel tobb valtozat lesz, annal tobb problemaval nezhetnek szembe az elso reviziok tulajdonosai. Mondjuk aki grafika nelkuli dolgokra hasznalja azt nem eri akkora hatrany.Az ujabb kernelbe egyebkent beepitettek a bob deinterlacet. Meg nem frissul erre apt-gettel, de git-en mar fenn van.
Elkezde m megirni a scriptet, ami automatikusan leszedi a pi-n futo kernel revizio forrasat, hogy ezt igenylo forrasbolt feltevos programok menjenek. A friss tv tuner driverekhez kell peldaul.[ Szerkesztve ]
-
őstag
"Az ujabb kernelbe egyebkent beepitettek a bob deinterlacet."
Ez 1080i-in is fog működni? Régebben úgy volt, hogy csak SD tartalmakat tud a PI váltottsorosság-mentesíteni (de szép szó )
Amúgy ezt a deinterlace dolgot szerintem a legtöbb tv is meg tudja oldani, ha interlaced jelet kap. Talán még jobb minőségben is. Ehhez csak az kéne, hogy ne csak a felbontást, hanem a váltottsorosságot is változtassa a pi a kimeneten, ha ilyen anyagot játszik le.
[ Szerkesztve ]
-
azbest
félisten
tettek fel különféle plsites firmware-eket: 256-384-448-496 ram mennyiséggel is használható az 512-es modell.
-
wassermann
Topikgazda
válasz Benoe77 #3008 üzenetére
"Amúgy ezt a deinterlace dolgot szerintem a legtöbb tv is meg tudja oldani,"
Szerintem mindegyik TV, mert a normál sugárzás (SD) 576i, a DVB-T pedig ha HD 1080i. Az i mindkettőnél váltottsorosság-ot jelent. Gond csak akkor van, ha egy ilyen anyagot monitoron akarsz megjeleníteni.
[ Szerkesztve ]
-
Osiris
őstag
Hogyan lehet a hdmi-n fullhd tévére kötött eszközön elérni, hogy használja a natív felbontást? Raspbian van fent.
A grafikus felületen a beállításoknál azt mondja, nem tudja lekérni a monitor adatait.. -
azbest
félisten
no, elkészült a kernel forrás letöltő scriptem Raspbian “wheezy” hardfp rendszerhez, biztos lehetne még faragni rajta, de a célnak megfelel:
https://gist.github.com/3893319Megnézi, hogy milyen kernel van a rendszer alatt, ahhoz leszedi a megfelelő verziójú forrást a githubról, valamint a verzióhoz tartozó konfigurációt és a Modules.symvers fájlt is a helyére teszi.
Sudo -val kell indítani, hogy legyen joga a lib és usr/src mappákba írni. Mivel nem igazán csinálják normálisan a kernel verziózását (ugyanaz a 3.2.27+ verzió néven vannak az újabb módosítások is) ezért kernel frissítés után nem árt kézzel kiszedni a /lib/modules/verzió/build és /usr/src/verzió mappákból a korábbi forrását.ez például a tv tunerek driverének frissítéséhez szükséges.
[ Szerkesztve ]
-
vado78
csendes tag
Sziasztok!
Vmi tipp, hogy a Rasbmc néha brutálisan belassul...10-15 mp mire belép egy menübe... És semmi más nem fut rajta, Skin-nek a Quartz-ot tettem fel, mert ezt javasolták több fórumon is, de nem nagyon fedeztem fel, hogy gyorsabbá vált volna. Nem fut médiatár frissítés, szimplán csak a menüben lépkedek... -
nexusarx
csendes tag
Hát ez szívás , hogy nem jött rögtön 512-vel...
Na tesztelgettem az ntfs-3g-t , a noatime nem hozott nagy változást. Ftp-n keresztül másolgattam
Írás : 2300 KByte / sec , Olvasás 7800 KByte / sec . Miért ekkora a különbség ??? Ennyire processzor igényes NTFS-en keresztül a file írás ???Kinek van tapasztalata Raspbmc RC5 + transmission párossal ?
Én transmissiont használok torrentre . Eddig nem is volt vele bajom , max annyi hogy 800kb/s körül megállt a letöltés az NTFS miatt, de hát elvagyok vele úgy is egész nap megy. Mostanság viszont valami kernel panic - al összeomlik de úgy hogy folyamatosan megy a kijelzőn a hibaleírás , véletlenül se tudd elolvasni.http://forum.stmlabs.com/showthread.php?tid=562&page=2&highlight=torrent
Aztán forumokból összeolvasgattam valamit . Ezt beállítást elvégeztem :vm.min_free_kbytes=32768 in /etc/sysctl.conf
de ez se működik mindig hibátlanul ....
Bárkinek van valami tapasztalata ????
köszi
-
#21719808
törölt tag
válasz nexusarx #3019 üzenetére
Biztos hogy az ntfs a bűnös? Próbáld ki egy kisebb torrenttel az sd kártyára, vagy egy pendrive-ra, ha ott is 800k, akkor más lesz. Az usbmount-ot ha kikapcsolod, és simán felmountolod esetleg?
/etc/usbmount/usbmount.conf
Itt "ENABLED=1" sort kell kiszedni/kommentezni. Aztán unmount az usbdrive, majd lehet mount-al próbálgatni a paramétereket, és ami jó lesz, azt belerakni az fstab-ba. Célszerű uuid-el, hogy ne kavarodjanak össze a jelölések.Lehet, hogy a disztrib hibája, a fórumán többen írták ugyanezt, 1-2M ftp-n, 700-800k máshol, gyanús ez nekem. Mondjuk, az ntfs a userspace-ben van, a raspberry meg nincs nagyon eleresztve cpu-val, de ennyire csak nem rossz a helyzet. (700MHz-es PIII routernek beállított gép szüleimnél 6-8 megával ír pendrive-ra, USB2.0, nem gondolom ahogy a cpu fogná le) Itt a melóban nem, de ha este eszembe jut, megnézem valahogy, hogy nekem arch alatt ntfs-el mennyi.
[ Szerkesztve ]
-
azbest
félisten
A micro usb csatolón csak a táp vonal van bekötve, az adatlábak nincsenek. Nekem is hub-ról kap tápot, egy usb-microusb kábelel is összekötöttem őket a normál összeköttetés mellett.
Az újabb reviziós raspi-k esetén az usb csatlakozón visszatáplálással is működik a dolog - már ha olyan a hub, hogy kispórolták belőle azt a diódát, ami ezt megakadályozná. Szal ezt a teknikai malórt az előnyükre fordították. Az újabb pi alatt ilyet értek: az amelyiken az usb csatlakozók mellett sima átkötést tettek a két polyfuse helyére, vagy a még újabb változat, ahol már két lyuk is van a nyákon a rögzítéshez.
-
Alien83
senior tag
Rendes a fejlesztőktől hogy most az 512MB-os kerül ugyanannyiba.
-
vzoltan
aktív tag
visszatertem meg elso korben vettem pi-t majd talan egy honap utan eladtam, de amint lattam engadget oldalan a hirt h 512ram rev2 alap aron, hetfon ujra rendeltem farnelltol (ismet) es tegnap jott a mail hogy 22-en szallitjak, szoval jovo hettol ujra itt fogom rontani a levegot
Van mit vissza olvasnom
Amugy volt itt mar szo AmbiPi (ambient light) -rol?
Megrendeltem mar a ledeket is, szoval mar varom nagyon a cuccokat
-
vzoltan
aktív tag
válasz wassermann #3026 üzenetére
Met nem ertek hozza es csak azt tudom megcsinalni amit mar mas megcsinalt, es o igy csinalta meg plusz a szakaszos szalagos megoldas tobb bekotest igenyel, ez pedig csak egyet. Es ahogy latod a videokon, hibatlan
[ Szerkesztve ]
-
vzoltan
aktív tag
1perce kaptam emailt farnelltol, h a hetfon rendelt rev2 512ram rpi-t most postaztak!
Durvan begyorsultak -
vzoltan
aktív tag
na vissza olvastam a lemaradasomt kb majustol. azert az eleg szegenyes h kb 70%ban az a tema h ki mikor rendelte es ki mokor kapta/kapja meg (ahogyan ezt az elobbiekben en is megtettem ) 10%az usb hubok es kulonfele hazak, 10% az aram ellatas, a maradek 10%pedig temazgatas szoftveres szinten.
ahogy latom majus ota semmilyen elore lepes nem tortent rpi ugyben kar, abban biztam mostanra mar lesz valami utos valtozas de semmiakkor marad az AmbiPi project.
[ Szerkesztve ]
-
azbest
félisten
válasz vzoltan #3029 üzenetére
Néha olvasgatom a hivatalos fórumon... ott kb annyi derült ki az X hardveres gyorsításáról, hogy egy (azaz 1) srác küzd vele, több-kevesebb sikerrel, de lényegében nem láttam előrelépést. Ez a legnagyobb baja az összes armos alternatívának is.
Magam részéről a tv vétel és streamelés témában próbálgatok dolgokat, hogy set-top-box (ehhez lehet az 512-es változat lenne célszerűbb) vagy legalább stream szerver célra jó legyen.
Egy ideje nem fordul a media_tree a pi-n (kernel 3.2.27+), jeleztem ezt a linux-media levlistán, de senki se reagált rá. Ez a hátránya, hogy mindig olyan kernelverziót sikerül kiválasztani, amit sehol máshol nem használnak. Mindig valami döglött ággal dolgoznak. A realtek és it9135 chispetesekhez is van már driver benne, csak most még nem tudom kipróbálni, mert nem fordul.
Az általam favorizált olcsó ez100pu olvasónak zárt drivere van, azt nem sikerült az arm-os pi-n beüzemelni (még). Nemrég kipróbáltam egy omnikey 3121 usb csatlakozású smartkártya olvasót a pi-n és gond nélkül kezelik a repoban lévő csomagok (ccid, pcsclite...). Eddig pécén newcs kártyakezelő progit használtam, ami zárt binárisként érhető el, így nem futhat a pi-n. Viszont a nyílt forráskódú OScam szépen fordul vele, de még nem volt időm kipróbálni a működését.
A tvheadend stream progi is szépen fordul, de mintha nem lenne olyan stabil vele a vétel, mint asztali gépen, legalábbis amikor több tunert kötök rá. Viszont ezt most nagyon aktívan fejlesztik.egyébként mire számítottál?
-
vzoltan
aktív tag
hali,
arra szamitottam hogy kicsiket gyorsulni fog a fejlodes es az optimalizalas miatt a teljesitmeny is.
nekem meg a rev1 256ram-ossal az volt a bajom h pl raspbmc eleg lassan (1-4mp) valtott a menuk kozott,
valamint Composit kimeneten CRT 4:3 tvn nem tudott rendes aspect-et kiadni, vagy 1 cm-vel (relativ) lapitottabb volt a kep, vagy nyujtottabb (tudom config.txt stb stb, mindent kiprobaltam anno ) de pont jo sohasem... 1. - 2.irtam is errol a forumra, nem tudom h azota ez megoldodotte v sem, jovo heten majd kiprobalom ujra, de legrosszabb esetben max csak ledmeghajtasra hasznalom (vagy eladom ujra)[ Szerkesztve ]
-
azbest
félisten
válasz vzoltan #3031 üzenetére
Az xbmc azért szenved annyira, mert kevés neki a gpu memória. Újabban úgy trükköznek, hogy a grafikus felület csak 720p felskálázva 1080p-re, így elfér benne. A videó attól 1080p marad. Ezen kívül már működik a zoom funkció is, így lehet képarányt váltani xbmc-ben. A legfrissebb firmware-ben pedig már bob deinterlace is van (ez még csak githubon van fenn).
Újabban hivatalosan is engedik 1000/500 beállítás mellett hajtani a pi-t, ami megint csak dob a teljesítményen. A samsung ramosok valsz bírják is. Az xbmc meg egyébként is bugos, mert eszi a cpu időt a kezelőfelületet nézve, ezt valamennyire már javították, de még mindig nem tökéletes.Ahogy írtam a kis monitorommal probléma van natív felbontásán. 1280x720p -re álíltottam be és így meg kihúzta függőlegesen is - rossz lett a képarány - ezt korrigáltam az xbmc felületén a felbontás rész alatt lévő kalibrációval A legfrisebb build egyébként elég vacakul működött, megint egy bugosabb időszakuk van.
Ja igen, korábban kipróbáltam a video kimenetet. Egy tévé tunerrel rögzítettem róla videót. Azon egész korrektül nézett ki. Először csak zajt mutatott, de aztán rákeresve kiderült ,hogy az xbmc egyik konfig fájlában ki kellett vennem egy értéket - ha jól emlékszem a CEC támogatást. Annó írtam is ide erről. Pal módban egész korrektül nézett ki.
[ Szerkesztve ]
-
vzoltan
aktív tag
igen emlekszem hogy probaltam en is allitgatni xbmcn belul is a "zoommal" h a felulet normalis legyen
(amugy a hatterrel pont jol lehet latni hogy a korok nem korok hanem fuggolegesen nyujtott korok voltak)
na es ezzel az opcioval akkoriban csak croppolt, rahuzott egy fekete maskot, a korkok tovabbra sem lettek korok (tudod a kek hatteren levok)amugy en nem vagyom 1080ra de meg csak 720ra se
mindent sdben toltok le ket okbol,
1 kis file meret
2 nincs hd tvm se hd monitorom
3 crt tv eleve nem tud 720at se cserebe viszont tu eles kepet adjovo heten nekiugrok!
-
tg44
csendes tag
Nah a tapasztalataim:
A dhcpd-t felejtse el mindenki, a dnsmasq a király. Kb 3 perc alatt megoldotta amit amásikkal 6-8h alatt nem sikerült.Az xming úgy működik mint az állom, kiegészíthető az ssh kapcsolat pár ablakkal win alatt is, minimális hozzáértés kell hozzá, de pl win alatt lehet monitorozni az rpi aktuális állapotát, esetleg használni a böngészőt, filekezelőt stb.
A hang jack-en vállalható, kicsit tud recsegni ha éppen nagy terhelés éri (pl a saját böngészőjén keresztül a saját maga által hostolt php alkalmazással számot váltok mpd-ben telepítés közben, az tipikusan "megrecsegteti" a kimenetet).
Probléma nélkül kihajt egy eidmax usb-s wifit és egy pendriveot.
Ha inverterről van megoldva az áramellátása, és ugyan arról mennek a hangfalak is, akkor merülő akkunál a felhúzott mélyhang képes megszaggatni az RPI áramát, amitől kicsit behal a rendszer és a bootidő alatt csend lesz... (Ez kiküszöbölhető drágább inverterrel, feltöltött akkuval, alacsonyabb basszussal, vagy ezek tetszőleges kobinációjával, amúgy a jelenség teljesen logikus, csak elsőre meglepő volt
Akinek igénye van rá van egy "keresési lehetőségekkel is megáldott" webmpc-m (telefonra optimalizált webes kliens mpd-hez). Illetve érdekelne, hogy találkozott-e már valaki olyan megoldással, amivel mpd-be be lehet streamelni a youtube alól a hangot.
A mai napom egy részét azzal töltöttem, hogy megpróbáltam raspbian alatt youtube-ot lejátszani. Nem egyszerű...
-
tg44
csendes tag
válasz vzoltan #3035 üzenetére
Hát én ap-t csináltam belőle, de le tudom írni a klienst is.
Jobb esetben a /etc/network/interfaces-t kell csak módosítani beleírod, hogy iface wlan0 inet dhcp, aztán beleírod az ssid-t és a kódot (lsd [link] és ifup wlan0-al fel is csatlakozik.
Ha nincs szerencséd akkor a drivert is újra kell húzni erre most nem fogok neked tudni linkelni mert nem mentettem le, de a lényege az, hogy le kell lökdösni a drivereket 2-3 mélységig, és aztán újra kell kérni. Ez egy debian bug volt amikor próbálkoztam vele, ugyanis valami olyasmi történik, hogy az egyik modul már be van töltődve, és a következő rétegeket rosszul húzza be, és az ha teljesen 0-ról húzod be az egészet egybe akkor működik. Bár ez nem eidmax stick-el volt hanem asus laptop beépített wifijével, az eidmax ralinkos driverrel kellene hogy menjen minimális konfiggal.
Ap-vá configolni annyiban más hogy nem dhcp-re hanem static ip-re állítod, teszel fel egy dnsmasq-t, amit felkonfigurálsz, illetve egy hostapd-t is.
Elvileg ha az interfaces-ben bentvan hogy van wlan0 interface is, akkor bele tudsz hallgatni a levegőbe iwlist wlan0 scanning -el. Illetve az ifup-al át tudod adni a kapcsolódási paramétereket (ssid-t és pwd-t, mant kell olvasni hogy pontosan hogy -
#21719808
törölt tag
A dnsmasq egyszerűbb, kisebb hálózatokra találták ki, olyan 100 gépig, a dhcpd meg egy masszív, nagy terheltségű sok száz/ezer gépes hálózatokhoz, csomópontokhoz. Egy bulldózert persze hogy nehezebb vezetni, mint egy golfkocsit, de golfpályára nem is kell 15ezer köbcentis motor...
Én is dnsmasq-ot használok, de állítottam már be dhcp3-at, nem olyan ördöngösség, ha nem túl bonyolult a hálózat. Nekem is több óra szopó volt, mire rendesen ment, de hát ez van, nincs benne gyakorlatom.
-
tg44
csendes tag
válasz #21719808 #3037 üzenetére
Lehet félreérthető voltam, nem a beállítása a "nehéz", hanem az, hogy úgy működjön ahogy kéne. Valamiért a boot alatt nem volt hajlandó jól talpraállni. Ha bejelentkezett rootként futtattam a bootupscriptemet, akkor 3 alkalomból 2x elindult 1x failelt, viszont bootupkor egyszer sem tudott felállni. Szerintem valami sorrendiségi hiba lehetett, de egyszerűen nem tudtam megcsinálni hogy úgy bootoljon be mint ahogy a mellette levő gép (ugyan azokat állítattam be rajtuk, ugyan az a bootup script ugyan olyan verziószámok, csak az oprendszer volt más alattuk...) Amúgy egy ilyen kis eszközre nembiztos hogy rábíznék egy 100+ résztvevős hálózatot, wiresharkal belehallgatni a kb 700 gépes kolihálóba is olyan mint ha discoban ülne az ember, csak úgy repülnek a broadcastok.
Előző postomból kimaradt, hogy eddig csak raspbiannal próbálkoztam, de több embedded gépen is húztam már fel wifit, meg pár laptopon is, debian alatt általában vagy elsőre megy, vagy le kell lökdösni a drivert és utána megy. (Más rendszerre még nincs tapasztalatom.)
-
PistiSan
addikt
Sziasztok!
A pi-t használom videózásra is, van egy külön sd kártyám amin az arch linux van, és egy amin az xmbc, mondanom sem kell, elég kényelmetlen állandóan a 2 sd kártyát cserélgetni amikor éppen filmezni akarok.
Valaki tud működő leírást, hogyan hozzak össze sd kártyára egy dualbootos arch linux és openelec párost?Közben kacsingatok egy média lejátszóval is, kicsit problémásnak érzem a filmnézés élményét így a pi-n, szerencsére amikor kezdem bele ásni magam valamibe, akkor mindig jön egy két szaki aki felhívja a figyelmemet olyan problémákra amikről nem is tudtam előtte hogy léteznek.
A Pi tud helyes 23,976 FPS-es lejátszást, vagy 24 esetleg 25-öt tud lejátszani?
Állítólag az olyan eszközön amin nem támogatja natívan a 23,976-os lejátszást, és 24 képkockával játsszák le a videót, azoknál az eszközöknél minden ~40mp nél van egy pici döccenés a képben. Na most én ilyet nem láttam a pi-n, elvileg nem is érzékeny rá minden ember. -
tg44
csendes tag
válasz PistiSan #3039 üzenetére
Helló!
[link]
Szerintem ez az amit keresel.
Kelleni fog a mostani 2 sdkártyád tartalma img-ben, Ezeket tedd rá egy pendrivera (ami nagyobb mint az sdkártyád mondjuk 4x ) aztán az egyik kártyára tedd vissza az egyik eredeti rendszered, és az oldal alján levő módszerrel szedd szét az img-eket squashokra, másold vissza az usb-re ezeket is (illetve auto oda fog kerülni ha ügyes vagy). (Valószínű akkora kártya fog kelleni mint a 2 korábbi kártyád méretének az összege, vagy mielőtt kimentenéd őket img-be resizeold őket (pl 4 gb-ről 2-re [link] bár nem vagyok benne biztos hogy ez maradéktalanul működni fog így, de googlizni lehet még utána, backupolni meg kötelező előtte.)) Amikor ez is megvan felteszed a berrybootot, kiválasztod hogy usb-ről telepítenél oprendszert kiválasztod az egyik majd a másik filet és kész is elvekben.Az hogy egy-egy sdkártyát hogy tudsz tökéletesen backupolni az vagy win alatt win32diskimager vagy linux alatt dd.
-
wassermann
Topikgazda
válasz PistiSan #3039 üzenetére
Szerintem ez az FPS probléma a régebbi megjelenítőre és az optikai lemezes DVD vagy BD lejátszókra vonatkozott, tudtak-e szinkronban működni a film paramétereinek megfelelően - mert a csak amerikai piacra gyártott cuccoknál elég volt csak a 23,9... Európában a TV viszont 25fps - a chip-ek fejlődnek, így ma már a legolcsóbb elektronika is képes ezeket megállapítani.
- De ha nem is veszel észre semmit, érdemes vele foglalkozni?
[ Szerkesztve ]
-
PistiSan
addikt
válasz wassermann #3041 üzenetére
Minden média lejátszós topikban ezen problémáznak most..... ha nem veszem észre akkor nyilván nem zavar, ezért érdekelne hogy a raspi tud e ilyen lejátszást vagy sem, mert ha nem, akkor én is azok körébe tartozom akik nem észlelik a "problémát" és ha média lejátszót veszek akkor nem kell erre odafigyelnem.
-
lord.lakli
őstag
válasz PistiSan #3042 üzenetére
Sajna raspi-be nem tudom megmondani (még nem érkezett meg), de ez még a Sandy Bridge-s intel processzorokon is gond volt a lejátszással, így ott plusz grafikus kártyát ajánlottak. Az új IVY-s intelek már viszik rendesen. Remélem a raspi-nek sem fog gondot okozni, de még várunk a szakik megerősítésére.
-
wassermann
Topikgazda
válasz PistiSan #3042 üzenetére
Ez a hiba főleg a hardveresen dekódoló lejátszókra volt korábban jellemző (mert pl. az áramkört megtervezték a nemzetközi piac miatt 24 (25) fps-re és csak azt tudta kiadni magából, lsd. Sandy Bridge hardware codec).
Mivel a Rpi alapesetben "szoftveres lejátszó"-ként műkődik, nem kell a szilicium lapkát áttervezni ahhoz, hogy mást is tudjon. Egyszerú szoftver frissítés és már olvassa is ki a fájlból, hány fps-el kell lejátszani. - egyébként még nincs RpI-m, de 99%, hogy így van. - Azt viszont én sem tudom, mi van, ha megveszed hozzá a Realtec féle hardveres gyorsítás opciókat. Remélhetőleg azok már kezelik ezt a problémát[ Szerkesztve ]
-
azbest
félisten
válasz wassermann #3044 üzenetére
A pi is hardveres dekódolással végzi a videójátszást (h264/avc l4.1, xvid, és ha megvesszük hozzá, akkor VC1 és MPEG2). Van amit szoftveresen is elbírna, de amik eddig használható szinten voltak, azok mind a VideoCore IV -re támaszkodtak. Ellenben a firmware módosításával sok mindent ki lehet még hozni belőle, a hivatalos fórumon lehet ezekről olvasni néha (pl mpeg4 avc dekódoláson is változtattak, mert egy olyan felesleges koverzió is volt korábban, amit a gpu maga lekezelhet vagy éppen a deinterlace használhatósága is csak most jött be). Bárcsak a broadcom crystal hd megoldásához is ilyen direkt support lenne, mint a pi -nél, mert ott is bőven lenne még mit javítani a működésen.
Egyébként most láttam a logban hogy 100MHz-re vették az sdkártya-olvasó órajelét, szóval lehet megint lesz egy sebesség ugrás ezen a téren.
[ Szerkesztve ]
-
dash17291
tag
Valaki próbálta már az OpenWRT-t a PI-n?
http://downloads.openwrt.org/attitude_adjustment/12.09-beta2/brcm2708/generic/
-
lord.lakli
őstag
Tudnátok egy megbízható, Magyarországon beszerezhető aktív hub-ot, ami képes a raspi-t is ellátni és a rákötött cuccokat is?
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest