Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • llax

    senior tag

    válasz t72killer #40 üzenetére

    Választási lehetőség:
    Mindenek előtt azt kellene eldönteni, hogy más szekerét tolod, vagy a sajátodat.
    A valóságban kizárólag saját szekér max. remete módon élve létezik, mindig függ az ember másoktól. Nem kizárólag a nagyobb jövedelemért érdemes gondolkodni ezen... Jó lehet akár szerényebb jövedelem is, ha mondjuk van idő mellette ÉLNI is... Vagy senki nem tekint rád úgy, mint egy gépezet cserélhető alkatrésze...

  • Vladi

    nagyúr

    válasz t72killer #40 üzenetére

    Te tudod mit jelent ez:

    - megyfagy a 400 liter reggelre.

    Összevontam.

    Te is ebbe a hibába esel. Van azért átmenet a dolgok között. Van választási lehetőség, lehet csinálni másként. Nem csak a napi 20 órában nyomod a karriert és eteted a lovakat a lehetőség, van közte azért sok átmenet.

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • Vesa

    veterán

    válasz t72killer #40 üzenetére

    Vladi

    "Igaz, hogy a mai életünk hosszabb és kényelmesebb, viszont nem fenntartható."

    Ezzel részben egyet tudok érteni, de ez egy másik jelentős táma tárgya lehetne. Azért csak részben értek egyet, mert itt sem fekete/fehér a kép. A jelenlegi helyzetünket elsősorben nem a modernitás és a technológia teszi fenntarthatatlanná, hanem a pénzvilág! Sajnos sokan keverik a kettőt. Példaként ott vannak a fosszílis erőművek, melyek a leginkább szennyezó faktorok jelenleg. A technológia, a tudomány képes a szennyezést miniálisra csökkenteni, léteznek rendkívül hatékony fizikai és kémiai szűrőrendszerek is, azonban jellemzően nem kerülnek beépítésre a költség-optimalizációs szempontok miatt!

    Áppen a tudósok azok, akik már évtizedek óta dolgozzák ki a megoldásokat pl. a CO2 csökkentésre is, de nem ők azok, akik nem tartják be és nem csinálnak semmit, hanem a gazdaság vezetői és a politikusok. Mégis sokan a tudományt hibázatják (mivel nem értenek hozzá, egy mai tanulatlan átlagembernek fogalma nincs már a világ működéséről)

    Másrészről, nem elhet ilyen egyszerűen szemlélni ezt a kérdést. Egy globális katasztrófa elhárítására az egyetlen esélyünk a tudomány (mondjuk egy meteorbecspódás kivédésére)! Egy ezer éve élt ember maximum végignézhetné ahogy megtörténik, egy fejlett társadalom tehet is ellene. Persze azon lehet vitázni, ha előbb kiirtjuk magunk alatt az ökoszisztémát akkor mire megyünk ezzel, de azt előre nem lehet megjósolni, melyik következik be előbb. A másik: az én dédikém még végigneézte két gyermeke halálát egy ma már egyszerűen gyógyítható tüdőgyulladás miatt, most pár évtizeddel később én is meghaltam volna, ha nincs orvostudomány ésnincsenek gyógyszerek. Annak idején éppen a gazdák örültek ligjobban, amikor ökrök helyett megjelentek az első traktorok, ezáltal sokkal könnyebb lett a munkájuk. Nehogy azt higgye bárki, hogy eleink szerettek gürizni, egész álló nap görnyedni a földeken. Nem! Gyűlölték ők is, de nem volt más választásuk ha életben akartak maradni! Nagyapám is kaszával kezdte a fűnyírást, de amint volt rá lehetősége, már vette is meg a gépet és napokig áradozott, mekkora segítség ez neki, mert gyűlölte és egyre nehezebben bírta már a kaszálást

    A megoldás nem a múltba révedés! A fejlődéssel együtt járó problémákat meg kell oldani, és akkor fenntartható, mégis kényelmes élet lesz! A tudományos világ a technológián keresztül képes erre, de amíg sült marhák csücsülnek döntő pozícióban, addig legyenek szivesek őket hibáztatni, nem pedig a technológiát!

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák