Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Darmol

    senior tag

    válasz GeryFlash #3 üzenetére

    Ajánlom figyelmedbe "A nagy likvidátor" (1991)-t. Van benne egy jelenet a részvényesi gyűlésről, ahol a cégről döntenek. A részvényesek pénzt akarnak, ezért fektettek a cégbe, ez a normális. Az, hogy pénzt adjon valaki egy megagiga cégnek önzetlenül és homályos céloktól vezérelve, na _az_ abnormális viselkedés. Igen Krzanich szétcseszte a céget a pénzért, de őt nem a cég jövője érdekelte hanem a pénz, és minden részvényes boldogan támogatta célja elérésében. Nem ez az első és nem is az utolsó hasonló eset. Lehet AMD tíz-húsz év múlva hasonló sorsra jut.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • emelhu

    aktív tag

    válasz GeryFlash #3 üzenetére

    " a nyugati civilizacio sztenderdjeivel nezve se normalis amit ez a f*sz muvelt"

    Nekem régi bajom, hogy ez a részvénytulajdon dolog kiszorítja a közvetlenül beazonosítható tulajdonosok rendszerét.
    Adózási eszközökkel kellene korlátozni, mert nem csak az érdekeltség "homályos" tőle de a valós tulajdonos is, ami itthonról nézve igen nagy veszélynek látszik, de a nyugati világ is keményen küzd a pénzmosásnál ezzel.

    Egy közvetlen tulajdonos (ha még ráadásul ott is dolgozik mint vezető tisztségviselő) azért jobban figyel a vagyona hosszútávú érdekeire.
    Egy részvényt akár online, akár percenként adok-veszek.... de egy gyárépületet, piaccal, termékkel csak mindenkori értékbecslés után, nehezen lehet eladni.

    De az alkalmazott cégvezető és felügyelő bizottsági tagok jövedelmét is nagyon kellene adó vagy egyéb szabályokkal irányítani társadalmi érdekből.

    Pl. a cégvezető közvetlen fizetése, jövedelme nem lehet magasabb a céges átlagjövedelem tízszeresénél (efelett meg mondjuk 80%-os büntető szja).
    Efelett csak részvény (tulajdon) százalékot kaphat. Azzal a megkötéssel, hogy a kapott tulajdonrészt a cégnél végzett munkája alatt nem lehet értékesíteni. Ha a munkaviszonya megszünt, akkor is maximum a 10%-a értékesíthető évente.

    Vagyis egy pár éves céges munkaviszony után ha vált vagy nyugdíjba megy, akkor is gazdag ember lehet, de csak ha egészséges, jó állapotú céget hagyott maga után, ami még akár évek múlva is nagyon értékes.

    Ha nekem lenne ilyen cégem én mindenképpen így fizetném a managereimet.

Új hozzászólás Aktív témák