Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pibácsi

    senior tag

    válasz Csontikka #592 üzenetére

    Szia!
    Érdemes, mivel Pinnacle és ők nem csinálnak gagyi dolgokat. Nekem is van egy asztali kártyám tőlük. A rendszer PAL 720x576-os 25 frps-ben dolgozik, tehát az amerikai, Japán rendszerre nem jó csak az európaira. A hozzáadott Pinnacle Studio 9 szoftver egy korábbi verzió. Ki kell ismerni, szerkesztésben vannak nála jobbak. (bár nem bonyolultabbak).

    Üdv. Pibácsi

  • djnice

    veterán

    válasz Csontikka #592 üzenetére

    Nekem van, nem jó VHS-re, elfog csúszni a hang. Én csak a DV bementét használom, mert DV -> USB átalakító amúgy nem létezik, csak ez.

  • utas666

    tag

    válasz Csontikka #592 üzenetére

    Pinnacle Studio MovieBox USB2 Deluxe
    Én egy ilyennel toltam végig most a családi videotékát és nagyjából sikerült is. Egy dedikált vinyóra húztam be tömörítetlenül a max DV formátumában, ehhez a Pinnacle Studió-t használtam abból is egy régebbit, mert az újabbal (csak ezen a gépen) valami baja volt és nem ismerte fel. Drivert is az ő oldalukról szedtem win7-hez. Időnként bekapcsolásnál kellett neki adnom egy hard resetet is, hogy felismerje az usb-n. Ha bármi más van usb-n (külső merevlemez, perifériák ki be dugdosása digizés közben) akkor esélyes az erős frame loss.

    Előnye hogy egybe van a hang és kép digitalizálás, nem a hangkártya csinálja a hangot és kisebb csúszásokat (amik felvétel határoknál előfordulnak) vissza tud korrigálni ahogy halad előre. Gyakorlatban a felvétel határnál az első pár másodpercbe még csúszik, de ha elég jó a minőség, akkor szépen visszamászik és aztán már nincs gond. Előtte egy PCTV kártyával próbálkoztam de ott a hang mindig csúszott, nagyobb mennyiségű VHS-re az nem volt elegendő, ezt-azt meg lehetett vele csinálni de munkás volt, mindig ellenőrizni kellett, nem ment az hogy kazetta be aztán 8 óra múlva jöhet a következő. Időnként azért itt is volt olyan, hogy egy digizés valahol hibás lett, piszok került a fejre, stb., de akkor tudva már az időpontot oda visszatekertem a kazettát és a vágástól indítva azt a részt újra digiztem, kezelhető volt a helyzet.

    Utómunkában csináltam a darabolást, deinterlace, szélek vágása. VidCoder-t használtam és úgy a progresszív 640x480 volt az alap cél, de digiztem 16:9-est, meg mozis felvételt is, meg fekete fehéret, mindenféle beállítgatásokkal eljátszadoztam. Alapból kellett találnom egy megfelelő deinterlace algoritmust, meg optimalizálni a tömörítést (mértéke/ideje, +későbbi lejátszónak se legyen vele gondja). Találtam egy megfelelőnek vélt alapot, aztán azt módosítgattam ha kellett.

    Extra ként volt egy elég gyenge minőségű de lényeges felvételem ahol az LP-SP ugrált lejátszás közben, ami gyakorlatban azt jelenti, hogy időnként 2x-sebességre váltott (valami hiba a tracking sávban, más, akár hibás magnóval lett felvéve, ilyesmi), ott utólag, de még a tömörítés előtt kellett lealssítani csak azokat a szakaszokat és korrigálni a hang idő csúszását ha volt, na ahhoz egy másik programot használtam.

Új hozzászólás Aktív témák