Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz jippa #5765 üzenetére

    Én így csinálnám:
    -a "H" tarifás berendezés energiaelosztása hivatalosan nem kerülhet nem "H" tarifás berendezéssel közös kiselosztóba, külön kiselosztóban kéne lennie a mérőórától a "H" tarifás fogyasztó eszközökig, át kell építeni;
    -a másik, normál bejövő betáplálást be kötném egy fő túláramvédelembe (biztonság alapon), 3x1pólusú kismegszakítók, mert így ha az egyik fázis levágódik, nem fog a másik kettő is elszállni;
    -innen elágazást kell kialakítani, a legbiztosabb ha fázisonként 4 pólusú fővezetéki sorkapocsba állok át és onnan indítom a 2 eltérő feladatú leágazásokat.
    De ha tudom hogy később nem akarok bővíteni, akkor ikerérvéghüvellyel elmenni az 1 fázisú Fi relére (vagy kismegszakítóval kombinál-Fi relére) és szintén az ikerérvéghüvelyből elindítani a 3 fázist a 4 polusú mágneskapcsolóba.
    A mágneskapcsolóról kell a 3 fázisú Fi relére vezetékezni, amiről elmenő nulla vezeték saját nulla sínt kell hogy kapjon. Onnan már mehetnek az egyes leágazások elmenő vezetékezései, minden leágazás saját megszakítókról, ahogy most is van.
    Fontos hogy ahova 3 fázisú berendezést akarsz telepíteni, oda itt 3 fázisú kismegszakítót rakjál, mert ha az egyik elszáll nehogy a másik 2 fázis gondot okozzon az illető gép motorjának.

    A mágneskapcsolókat rendesen válogasd meg, mert a névleges értékhez képest jóval alacsonyabb az állandó terhelhetőségi érték, amit az oldalán lévő táblázatban mutatnak.
    A névleges érték arra vonatkozik, hogy mekkora hirtelen tüskét visel el fél-1 secre anélkül hogy károsodna, pl ha több egyenként alacsonyabb terhelésű gép egyszerre hirtelen kezdeti áramfelvétellel megrántja a hálózatot, de aztán állandó üzemben előálló max terhelésük is csak kb fele akkor terheléssel jelentkezik.
    Láttam már villanyszerelő arcán a meglepetést, amikor a 3fázisú maximálisan 16kW egyidejű terhelésű üzlethelyiség terheléshez megvette a legolcsóbb 25kW mágneskapcsolót( nem azt a típust ami be volt tervezve és árajánlatozva ), ami 7,5kW egyidejű terhelésnél már érinthetetlenül tűzforró volt mindenhol és nem értette miért szólok neki hogy cserélni kell...aztán megnézte az oldalán a táblázatot és ott virított rajta hogy csak 5,7 kW-ig terhelhető az adott kiépítésben.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • 313313

    addikt

    válasz jippa #5765 üzenetére

    3db nulla sinnek kell lennie. 1db a felső sornak,amit H-val említesz. 1db az egyfázisú fí relének, bár ha csak 1 áramkör van a fírelé után, akkor nem kell külön sín. A harmadik sin meg a 3f fí relének kell.

    Bejön a betápod a pincébe. A 3f megy a mágnes kapcsolóra, egyik fázist elviszed az egy fázisú fí relébe. A bejövő nullát ketté ágaztatod, vagy fővezetéki sorkapoccsal vagy vagóval. Egyik fele megy az egy fázisú fí relébe, másik fele meg a 3f fí relébe. 1 fázisú fí reléből mehet közvetlen a fogyasztókhoz/lámpához. 3 fázisú fí reléből meg egy nulla sínre, ahonnan a nulákat a 3 fázisú fí relétől indított áramköröknek viszed.

    Én UTP kábelra nem kötnék 24 voltot se. Inkább 2*0,5mm2 vagy 2*0,75mm2-es mt vagy lapított mt vezetéket használnék.

    HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

  • demars

    addikt

    válasz jippa #5765 üzenetére

    313313 megírta a választ.
    Ha van hely a szekrényben, a bejövő vezetékeket én sorkapocsba kötném. Onnan tudsz vinni tápot minden FI relének külön külön. Ahogy írták, arra figyelj, hogy a fogyasztók nullái ne keveredjenek, tehát 3 FI relé esetén kell legyen 3 nulla sín.

    Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

Új hozzászólás Aktív témák