Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RedWing

    aktív tag

    válasz dabadab #1898 üzenetére

    Csakhogy minden adatot a szabványokban szereplő alapadatok (amik sok-sok éves/évtizedes gyakorlati tapasztalat eredménye) szigorú betartása mellett használnak, amiket megfelelően magas biztonsági tényezőkkel is felszoroznak (egyes esetekben akár 50%-al!!!).

    Megnézném milyen házak épülnének hasra csapásos becslésekből.

    Egyébként pedig a becslésen volt a hangsúly.

    Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

  • Gergő_

    őstag

    válasz dabadab #1898 üzenetére

    tényleg? nem is tudtam :D , mégis hány százalékos valószínűséggel mondhatod pl 2 millió beoltottra?? :F :(

  • dezz

    nagyúr

    válasz dabadab #1898 üzenetére

    Azt már nem nagyon kell hűteni...

    "Leghatásosabb és leggyorsabb lázcsillapító módszer a hűtőfürdő. A gyermeket meztelenre vetkőztetjük, a kádba testhőmérsékletű vizet engedünk, ebbe ültetjük a gyermeket, majd hűtjük a fürdővizet hideg víz fokozatos hozzáadásával. Körülbelül két perc alatt lehűtjük a vizet 28 - 30 fokosra. Addig alkalmazzuk ezt az eljárást, amíg a testhőmérséklet 38 fok alá nem csökken. A hűtőfürdő maximum tíz percig tarthat, de ha a gyermek dideregni kezd, azonnal fejezzük be. A vízből kiemelve a gyermeket szárazra töröljük, könnyű ruhába felöltöztetjük és vékony takaróval takarjuk be, hogy a hőleadást ne akadályozzuk." [link]

    De tényleg nagyon ajánlom a linkelt oldalt (Lázfóbia). A lázat normális esetben (nem normális = pl. stimulánsok) a fehérvérsejtek váltják ki, ha pl. fertőzéssel találkoznak. Ez más immunsejteknek is üzen, hogy dolguk van, és még van egy sor dolog. Így addig tart a láz és olyan szintű, amire szükség van az összes betolakodó elpusztítására. Ha ebbe beavatkozunk (nagyokos emberi módra), azzal egyrészt elnyújtjuk a gyógyulást, és könnyen előfordulhat olyan eset is, amikor a fertőzés nem tűnik el teljesen, krónikussá válik, vissza-visszatér, stb. Ezért ma már nemzetközileg nem ajánlák a lázcsillapítást, csak ha az már túl magas és/vagy túl sokáig tart (ezek együtt azt jelzik, hogy a szervezet valamivel nem nagyon bír el). Sajnos a magyar egészségügy kicsit lassan kapcsol (van más baja is, hogy ezzel foglalkozzon).

    "Nincsenek olyan klinikai vizsgálatok, melyek alátámasztanák az infekció kapcsán jelentkező láz vélt agyat, szívet, tüdőt károsító hatását."

    hanee: Tulajdonképpen hány napja magas a láza, és milyen magas? Lassan nem ártana leteszteltetni. Kicsit gyanús a napokig tartó, magas, csillapíthatatlan láz és az emésztőszervi tünetek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák