-
Fototrend
Ezt érdemes elolvasni: [link]
Új hozzászólás Aktív témák
-
VGYke
addikt
válasz Csorbi #18700 üzenetére
Aha! Szóval beállításszerkesztő (Regedit) megmutatja hol van a fájl, megkeresem a fájlkezelővel (TC, akármi) és egyszerűen törlöm....
Viszont a Ivrs64.sys, és Ivuvc64.sys fájlt sehogyan sem taálom. (Regedit sem)[ Szerkesztve ]
kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni
-
Csorbi
addikt
Nyiss egy parancssort rendszergazdaként.
írd be:dir lv*.sys /s /b
A találatok közt ott lesz elvileg ez a két fájl, kérdés hogy van-e előtte ugyanabban a sorban feltüntetve .inf, vagy nincs.Ha nincs .inf, akkor csak simán törlöd onnan, ahová az elérési út mutat.
Ha van .inf, akkor nyiss egy eszközkezelőt, a menüben Nézet/Eszközök illesztőprogram szerint, és kapcsold be a Rejtett eszközök megjelenítése-t is ugyanitt a Nézeten belül.
Ott meg kell keresned a legelső paranccsal kilistázott .inf azonosítóval ellátott .inf fájl nevét a listából (nagyon alaposan, figyelmesen kell átnézni, hosszú!) és előtte van egy oem#.inf azonosító. Azt kell eltávolítani a
pnputil -d oem#.inf
paranccsal. Értelemszerűen a # helyén az adott szám van... -
gekkoXT
senior tag
válasz King Unique #18682 üzenetére
Igen, erre találtam hivatkozást. A TPM okozza mások szerint, ki kell kapcsolni bios update előtt szerintük, de ha már megtörtént akkor szívás.
A probléma, hogy a hibaelhárító nem fut le, a hardwer változás miatti aktiválás funkció meg szintén nem működik.
Valakinél telefonos ügyfélszolgálat és félig újratelepítés segített.
Nálunk a simán támogatás kérés oldalon képtelenség addig eljutni, hogy valaki foglalkozzon velem.
Holnap megpróbálom a régi telefonszámot, amit találtam +36 1 267 4636
Amúgy a magyar nyelvű microsoft saját fiókos oldalak eleve hülyén működik, nem lehet elfogadni a cookikat, mert minden menüben és oldalon újra és újra kéri.
-
Doky586
nagyúr
válasz gekkoXT #18706 üzenetére
Véletlenül nem a win10 megjelenés utáni első héten frissítettél? Mert az nem rendelődött össze a kulcsal és valószínű azon aktiválásokat már nemis lehet továbbvinni. Nekem emiatt van 'kettéhasadva' a licenszem egy retailra és egy oemre, szerencsére még a w7 kulcsok lelövése előtt rájöttem erre. Ennek nincs köze a TPM-hez.
-
King Unique
titán
válasz gekkoXT #18706 üzenetére
Aztán pontosan milyen termékkulcs ez pl. a ShowKeyPlus ellenőrzés alapján, Windows 7/8/8.1/10/11, valamint OEM/Retail/MAK, továbbá honnan és mennyiért lett vásárolva?
Ha eredetileg Windows 7/8/8.1 termékkulcs, akkor jelentős hardvermódosítás vagy annak minősülő BIOS-frissítés után azért nem megy az újraaktiválás még meglévő digitális licencnél sem, amiről a társtopikban is volt szó az ott linkelt ezen cikkben. Ha ilyen pár ezer forintos bóvli MAK termékkulcs, amit utólag letiltottak, akkor meg azért.
Csak mert ugye normál esetben egy BIOS-frissítés után gond nélkül működnie kellene az újraaktiválásnak, mint az előző válaszban linkelt példa is világosan szemlélteti.[ Szerkesztve ]
-
addikt
válasz Malachi #18697 üzenetére
Én a problémáddal kapcsolatban, csak egy dologra reagálnék, de megoldást nem tudok rá.
Én már több mint fél éve küzködök, ezzel az "Out of Memory" hibával. Pont most is, amikor elkeztem írni a bejegyzést, megint kaptam egy ilyet:
Ami biztos, hogy csak a chromium alapú böngészőknél jelentkezik, nálam legalábbis konkrétan mind a négynél(Chrome, Edge, Brave, Opera). A Firefox is telepítve van, de azt csak ritkán szoktam elindítani, de ott még ilyet nem tapasztaltam. A Chrome topikban is panaszkodtak már ilyen hibákra. Ami érdekes, hogy van, hogy szinte 5 percenként dob ilyen hibát, máskor meg napokig nem jelentkezik.
Megoldás nincs, a neten, az erre a hibára javasolt általános megoldások, vajákolások szart se érnek, mint pl. a DISM parancsok futtatása, előzmények törlése, lapozó fájl méret növelése, vírus ellenőrzése, stb.
Nálam 32 GB RAM van, és ahogy a képen is látszik, a hiba időpontjában, alig 13 %-os volt csak a memória használat. Nálam nem divat, hogy egyszerre, 15-20 oldal legyen megnyitva a böngészőben, max. 4-5 db, most is csak két lap volt megnyitva, a hiba jelentkezésekor.
Alapozó fájl méretét is, már az első ilyen hibák jelentkezésekor megnöveltem, most így néz ki.
Egyébként nálam is, ha az újratöltés gombra nyomok, akkor nagyjából ugyanott folytatódik minden, mint előtte, kivéve ha pl. egy kommentet írok mondjuk itt a PH-n, mert akkor az addig írt cucc, elszáll a picsuba, kezdhetem előröl újra.
Ami érdekes, hogy például az igazán nagy memória igényű programok futásakor, mint pl. az online játékok(PUBG, Battlefield 2042, Cod Warzone, Cyberpunk 2077), ott nincsenek szerencsére ilyen összeomlások.
Mivel, mint írtam is többen panaszkodtak hasonló problémára, és valóban működő megoldás nincs, együtt kell élni a problémával, mégha bosszantó is.[ Szerkesztve ]
"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw
-
VGYke
addikt
Egy kis win10 örökség: A win10 telepítésem még abból az időkből származott, amikor a helyreállítási partíció a lemez elején jött létre és nem a végén. Így hogy win10-11 uprgade volt, lett 2 helyreállítási partícióm.
Ugye ezzel nem kell foglalkoznom?kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni
-
gekkoXT
senior tag
válasz King Unique #18708 üzenetére
Ez biza egy hivatalosan cégesen általam vásárolt Win 7 Pro, ami furcsamód eddig tökéletesen működött, azóta kb a 3. frissített hardveren és most pont egy bios update megmakkantotta?
Amúgy pl erre utaltam amikor a TPM-et mondták okozónak.
Amúgy az általad javasolt cikk is kb annyit mond, hogy a Microsoft nem tudja az okát és vizsgálják. -
gekkoXT
senior tag
válasz Doky586 #18707 üzenetére
Ez elég extrém lenne. Mi volt neked a jele és hogy oldottad meg?
TPM- hibát itt elemzik
-
tibike8
őstag
Én is szeretném mindenkinek megköszönni a magelkülönítés témában a tanácsokat. Nem kellett kérdeznem sem mert a másoknak adott segítségek megoldották az én gondomat is.
-
demike93
tag
válasz tibike8 #18714 üzenetére
Sziasztok!
Tud valaki megoldást arra, hogy a tálcán lévő megnyitott programok (pl excel, távoli asztal elérés) jobb kattintásra megmutassák a legutóbb megnyitott fájlokat?
Egy hete van W11 és az első napokban valahogy ki tudtam tűzni 3 excelt, de azóta nem jelennek meg a legutóbb megnyitott fájlok.
So Long, and Thanks for All the Fish
-
Doky586
nagyúr
válasz gekkoXT #18713 üzenetére
Nálam az volt a jele hogy ugyanazon gépen amin a win10 aktív volt fel akartam tenni a win11 et de az nem aktiválódott be csak amikor beírtam a win7 licensz kódját.
Fizikailag ugyanaz a gép, csak másik ssd-n van a 10 és a 11. Ugyanazt a w7 home licenszt használom már 11 éve, ms fiókban mégis két gépnek látszik (10 retail és 11 oem). De ez nem 'baj' nincs vele teendő, csak egy furcsaság.Egyébként a TPM-et én más okból nagyritkán kikapcsolom biosban, így nem jelentkezett a te problémád. De a két dolog közt nem biztos hogy van összefüggés.
-
Malachi
addikt
válasz Malachi #18697 üzenetére
előszedtem a régi laptopot, Asus i3, 12 GB RAM, Win10, szintén Egde, mindent frissítettem aktuálisra és... ezen is lefagyott az Edge "out of memory" hibával. régen soha, soha nem láttam ezt a hibát, pedig 4 hónapja még ugyanezek a periférfiák voltak erre a régi laptopra kötve és ugyanígy használtam, mint most.
az új laptop pár napja elkezdett random lefagyni, most előszedtem a régi laptopot és ezen is ugyanaz a hiba előjött, ami az újon.
létezik, hogy valami periféria okoz ilyet? külső monitor van, egy FiiO külső dac, meg az egér/bill bluetoothon.
a Dell DA310 USB adaptert már kizártam, a Win11-es laptop akkor is fagyott, mikor azt lehúztam. ezért nem foglalkoztam a többivel.
komolyan senki nem látott még ilyet? nem tudom mi történik, de ez már komolyan ijesztő.
-
-
Malachi
addikt
válasz King Unique #18719 üzenetére
Én biztosan nem piszkáltam a lapozófájlt, de ránézek.
Alapbeállításon van, a rendszer kezeli. kb. 3000 MB most.
[ Szerkesztve ]
-
addikt
válasz King Unique #18719 üzenetére
A hardveres gyorsítás engedélyezése nálam alap, mint ahogy a lapozófájl használata is, soha nem volt kikapcsolva, de automatára téve sem. Általában, a rendszer által kért mennyiségnél valamivel nagyobbat állítok be.
Nálam a rendszer által javasolt méret: 4981 MB, az általam beállított meg 5120/6144 MB, és mégis szarakodik vele a Win.
Jelzem, hogy valamikor a tavaly június-július környékén kezdődött nálam ez a probléma, de előtte kisebb méret volt beállítva másfél évig(akkor lett tisztán újratelepítve a Win, egy vadi új M.2-es SSD-re), de azzal a kisebb mérettel, soha nem volt problémám addig.[ Szerkesztve ]
"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw
-
Malachi
addikt
válasz pendre54 #18709 üzenetére
köszi az infókat, ez eléggé elkeserítő. nekem Firefox alatt is ugyanígy elszállt egyébként, próbáltam azt is. (meg kb. mindent)
csak munkára használom a laptopot, de arra folyamatosan és nem nagyon engedhetek meg ilyen kieséseket sajnos szóval nem tudom, mi lesz. ha így marad, akkor át kell mennem Linuxra vagy passz.
nekem 4 hónap után (akkor vettem az új laptopot) most pár napja jelentkezett először ez a hiba. előtte semmi. és azt nem értem, hogy mi váltja ki, mert valami biztosan, ha nincs tele ezzel az egész internet, tehát van, aki soha nem találkozik ezzel.
korábbi laptopomat 8 évig használtam ugyanígy, sokkal gyengébb rendszer, kevesebb RAM-mal és a hírét se hallottam ennek a gondnak soha. érthetetlen.
-
-
Malachi
addikt
-
efemm
tag
válasz Malachi #18722 üzenetére
Nálam 24GB ram van, de 0 a lapozó. Gyors rendszerindítás ki van kapcsolva? Hybrid alvás szintén? Néha le is van állítva, vagy csak (lehajtásra, kikapcsoló gombra) alvásba megy? Az Alkalmazásokban az Indítópultban kapcsolj ki mindent, ami nem feltételül szükséges, hogy induljon a windows-zal.
Egy sfc /scannow és DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth sem árt. -
Malachi
addikt
köszönöm, hát ezeken már túlvagyok sajnos. az elmúlt 3 napban kétszer ment fel a teljes rendszer újra, tiszta telepítéssel. sfc, DISM, minden amit találsz a témában azt kipróbáltam.
általában alvó módba kapcsolom, vagy hagyom, hogy elaludjon, kikapcsolva ritkán van.
a rendszerindítási módokat nem néztem, de új telepítés után fél órával már rögtön jöttek megint a hibák (nem csak out of memory, teljesen változatos dolgok, fagyás, BSOD, amit el tudsz képzelni de mindig az Edge vagy az Explorer felől indulnak)
hardvereket szénné teszteltem, nem jelzett hibát, azonnal a RAM-ra gondoltam, de memtest nem lát gondot.
[ Szerkesztve ]
-
aktív tag
-
Malachi
addikt
válasz Janika--1982 #18729 üzenetére
szerintem ha nem tudsz, vagy nem akarsz segíteni, akkor hallgass.
-
Csupingo
veterán
válasz Malachi #18730 üzenetére
Ha a régi gépen jó volt és a frissítések után lett olyan rossz, mint az új laptopon, akkor talán a jelenlegi win változatot nem szeretik a gépeid. Esetleg megpróbálhatnál egy régebbi win 11 kiadást telepíteni és letiltani egy időre a frissítéseket.
Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)
-
válasz GoodSpeed #18519 üzenetére
Ma megérkezett az új Windows 11 Pro, FPP (retail, azaz, dobozos, kiskereskedelmi verzió) az új géphez.
be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP
-
King Unique
titán
válasz GoodSpeed #18733 üzenetére
Itt inkább annak lenne információértéke, hogy mit mutat a termékkulcsra pl. a ShowKeyPlus program, az USB-s telepítőn milyen Windows 11-verzió van - amit pl. az ezen útmutatóban lévő módszerrel lehet megnézni - és továbbra is gyárilag írásvédett-e maga a pendrive - azaz nem lehet mást rámásolni, meg törölni sem a meglévő fájlokat - , képet akár magáról a dobozos kiadásról lehetett volna betenni, stb. A számla szvsz mellékes, meg pláne ilyen formában.
[ Szerkesztve ]
-
válasz King Unique #18734 üzenetére
Oké, lesz az is Még nem bontottam ki A pendrive-on lévő verziószámot hogyan lehet megtalálni? A telepítésen kívül Mert a 23H2-t teszem fel eleve, és a gépházban adom meg a kulcsot, minthogy egy RTM-verzió menjen fel :XD
be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP
-
válasz GoodSpeed #18735 üzenetére
Holnap majd lekérdezem pontosan
RTM közelinek tűnik.
Viszont 28 GB-os és írni nem lehet rá :XDEz lol:
[ Szerkesztve ]
be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP
-
King Unique
titán
válasz GoodSpeed #18736 üzenetére
Mármint linkelve is lett, hogy a ShowKeyPlus, annak "Enter a product key to check its edition" opciója szerint, de akkor az vélhetően alapból rendben van és Windows 10/11 Pro Retail a kimenete.
A pendrive-on lévő Windows 11-verzió megállapításához szintén linkelve lett útmutató, ahol parancssorban a
dism /get-wiminfo /wimfile
parancsot kellene használni a megfelelő paramétereket megadva.
Maga a pendrive tehát akkor bruttó 32 GB-os, vélhetően USB 3.0-s típus, az "írni nem lehet rá" alapján pedig akkor írásvédett, akárcsak a DVD-ROM formában forgalmazott Windows-telepítők, hogy ne tudja módosítani a tartalmát rossz esetben pl. egy vírus és azzal ne lehessen végigfertőzni a PC-ket.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Zsolesz69 #18738 üzenetére
Alapból automatikusan és dinamikusan csökkenti / növeli a lapozófájl méretét a Windows 11 a terheléstől függően, csak ezért nyilván felesleges min és max. értéket manuálian beállítani. Az utóbbinak akkor lehet értelme, ha pl. kevés a szabad terület a C meghajtón, vagy még akkor sem feltétlen, mert áthelyezhető másik meghajtóra is a lapozófájl, ami alapértelmezett beállításánál megint automatikusan történik.
-
válasz King Unique #18737 üzenetére
be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP
-
válasz King Unique #18737 üzenetére
OEM key not present in firmware. Na most mivel nem előtelepítetten vásároltam, és nem OEM kulcsot, így nincs OEM kulcs sem, és pláne nincs az alaplapi firmware-ben beégetve. Viszont ettől még Windows újratelepítésnél gondolom felismeri. Az ASUS Z170-A alaplapomba sem volt beleégetve, és telepítéskor aktiválta.[ Szerkesztve ]
be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP
-
King Unique
titán
válasz GoodSpeed #18741 üzenetére
Tehát még a kiinduló 21H2 (
22000.318
) verzió telepítője van a pendrive-on, aminél ugyan lehet telepítés után 23H2-re frissíteni a rendszert, de ha valaki egyből 23H2 vagy még újabb verziót (pl. ősztől 24H2-t) akar telepíteni, akkor nyilván jobban jár a maga által pl. MCT-vel kreált naprakész telepítővel."Az ASUS Z170-A alaplapomba sem volt beleégetve, és telepítéskor aktiválta."
Persze hogy automatikusan aktiválta, ha előtte 1x már aktiválva lett azon a PC-n az adott Home / Pro / egyéb kiadás digitális licenccel, amit a telepítő is világosan leír az aktiválásnál.
Az OEM termékkulcs a BIOS-ban illetve az UEFI firmware-ben a Windows 10/11-gyel előtelepített PC-knél, laptopoknál van, ahol egy újratelepítésnél a digitális licenchez hasonlóan szintén automatikusan aktiválódik az ahhoz tartozó Home / Pro / egyéb kiadás, sőt az előbbinél olyankor nem is enged mást kiválasztani a telepítésnél, max. csak trükközéssel.
[ Szerkesztve ]
-
válasz King Unique #18742 üzenetére
Ja, igen, sokszor csináltam és mindig úgy, hogy azt választottam csak most az utóbbi két évben használtam laptopot aminél be volt égetve.
A dobozán ott van, hogy USB 3.0-s a Pendrive. Az USB az új CD, igen pontosan azért írásvédett, hogy ne lehessen fertőzést rávenni, meg nehogy valami kis hülye véletlen leformázza, és utána meg abból legyen baj...
Viszont minek 32 GB-os? Bőven elég lenne egy 8 GB-os is. Annyira nem fog elhízni a telepítő. Meg az is kérdés, hogy vajon folyamatosan az RTM-et tolják e USB-n. Mert azért DVD lemezes korszakban, pl Vistá-nál vagy Windows 7-nél már lehetett SP1 és SP2-es verziójú, eredeti MS lemezt is szerezni.
be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP
-
King Unique
titán
válasz GoodSpeed #18743 üzenetére
Hát igen, magának a telepítőnek valóban elég lenne akár egy 8 GB-os pendrive is és felesleges a 32GB-os, meg pláne hogy gyárilag írásvédett és nem lehet mást rámásolni, pl. egy másik partícióra a drivereket és programokat.
Aztán gondolom nem is túl gyors pl. CDM / WinSAT szerint, max. az olvasási sebessége USB 3.0-s szintű, ellenben az írás tetű lassú. Apropó írásvédett, ennél akkor max. az olvasási sebességet lehet tesztelni, ellenben az írást ugye nem.[ Szerkesztve ]
-
válasz King Unique #18744 üzenetére
Amúgy anno a Vistánál volt olyan ,hogy még az SP1 előtti RTM nem ismerte az SSD-ket, így allignálni kellett. Mondjuk 2011-ben lett elsőnek SSD-m, a Windows 7 már ismerte. De eddig olyannal, még nem találkoztam, hogy egy új Windows 11 23H2-es telepítőt tartalmazó Pendrive-ról felmenő 2,5 Gbps-os Ethernet driver ne legyen benne abban a telepítőben ami nemcsak, hogy nem RTM, de egy éve sincs, hogy kiadta a Microsoft. Annyira sok féle 2,5 Gbps-os Ethernet verzió nem lehet. Van Intel, és Realtek. Állítólag mind a kettővel ezt csinálja, de nekem Intel van az AMD-s alaplapon .
Tehát a gyárilag adott Pendriv-ról felmenne a rendszer, de beloginolni már a Bypass paranccsal lehetne, és utólag egy másik Pendrive-ról ami tartalmazza a drivert lehetne telepíteni a hálókártyát
Szóval nem hiszem, hogy a ne hízzon el a telepítő miatt nem került be egy ilyen alapvető driver, ez valami jogi dolog lehet. Csak azt sem vágom, hogy miért ne engedné az Intel vagy a Realtek.
Most mindig amikor kiad a Microsoft egy új Windows verziót, megcsinálom MCT-vel, a hivatalos MS cuccal, és ráteszem az inteles drivert külön
A ShowKeyPlus nem azért látja Windows 10 Retailnak, mert már régi cucc?
Mondjuk Windows Firewall Controlban nem volt kiengedve a netre, kicsit drága kulcs lenne szivárgáshoz De rendszergazdai jogosultságot sem kért. Sőt, ki sem akart menni a netre (mondjuk nem engedtem volna ki)[ Szerkesztve ]
be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP
-
Zoz
őstag
válasz GoodSpeed #18745 üzenetére
Az Intel RST drivert is beletehetnék, aminek hiányában sok új laptopon nem látja az SSD-t alapból a telepítő. (Vagy BIOS-ban kell a VMD-t kikapcsolni, vagy betallózni a drivert.)
Szintén sok új laptopon a touchpadet sem látja, vagy billentyűvel kell szerencsétlenkedni, vagy rádugni egy USB-s egeret. (Amikor már feltelepült, és mennek a frissítések akkor leszedi a drivert.) -
Kbali
nagyúr
-
Geth
veterán
válasz GoodSpeed #18745 üzenetére
Szóval nem hiszem, hogy a ne hízzon el a telepítő miatt nem került be egy ilyen alapvető driver, ez valami jogi dolog lehet. Csak azt sem vágom, hogy miért ne engedné az Intel vagy a Realtek.
Találgatás helyett utána kellene nézni, hogy egyáltalán mi alapján kerül driver a telepítőbe.Most mindig amikor kiad a Microsoft egy új Windows verziót, megcsinálom MCT-vel, a hivatalos MS cuccal, és ráteszem az inteles drivert külön
Pont ez történik itt is, a megcsinálom az erős túlzás, egy script csinálja[ Szerkesztve ]
-
Van itthon egy 2017-es HP Pavilion 15-cc516nh - 2LE41EA (Intel 7100U Kaby Lake)-es laptop gyárilag Windows 10-zel. Nem is engedi az MS frissíteni 11-re... de a lényeg. Windows 10 frissen feltelepül, és nem lát egy rahedli eszközt, az eszközkezelőben ismeretlenként jelennek meg. Intel® Driver & Support Assistant feltelepítése után, kicsit szűkül a fel nem ismert eszközök köre, de még akkor is marad. Aztán a HP Support Assistant után is maradnak.
Na most ugye normális esetben legalább egy régi Windows drivernek illene felismernie, de legalább feltelepül. Aztán a HP saját gyártói szoftverének kellene felhúznia minden alapot, legalább egy szokásos az alaplap gyártók által alapos késleltetett verzióra. Végül pedig az Intel-nek a Kaby Lake iGP-hez. Mondjuk, az megszokta találni mikor már minden fent van a friss verziót
De a lényeg és a megoldás annak az esetében:
1. IObit Driver Booster (ez megtalál rá kapásból mindent, bár nem szerettem régen harmadik féltől való cuccot alkalmazni, de az IObit megbízható, már sok éve bizonyított (most a Malwarebytes-os 10 éves balhéjukat hagyjuk) Másrészt elkerülhető a második pont.
2. Manuálisan megpróbáljuk AIDA64-gyel vagy az eszközkezelőben ha egyértelmű jelzés van (na az a ritka ilyen esetben) egyenként, manuálisan, megbízható, hivatalos helyről beszerezni ezeket.
#18748Geth:Találgatás helyett utána kellene nézni, hogy egyáltalán mi alapján kerül driver a telepítőbe.
Ha megtetted, és megvan a hivatalos válasz, igazán megoszthatnád velünk
Pont ez történik itt is, a megcsinálom az erős túlzás, egy script csinálja
Oké, barokkos túlzás volt. Amúgy lehet a Rufus megcsinálja, és a telepítő beleintegrálja.
Nagyon régen volt egy Nlite nevezetű cucc, azzal lehetett Vista telepítőt úgy létrehozni (de inkább XP-t), hogy mindenféle drivert bele lehetett integráltatni vele, na meg SP-ket.be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP
-
Peace
nagyúr
Segítsetek kérlek! Van egy FTP link, ami Win 10 alatt simán megnyílt fájlkezelőben és egyszerre kijelölve az összes fájlt könnyű szerrel lehetett menteni. Windows 11-ben hiába másolom ezt az elérést fájlkezelőbe, mindenképp böngészőben nyitja meg, ahol csak egyesével lehet a fájlokat kezelni.
[link] Ez a probléma nálam is.
Néztem az ajánlott megoldást, hogy az FTP-hez más programot beállítani, de nem ajánlja fel a fájlkezelőt. Van erre valami megoldás? Kezd nagyon felhúzni ez a szutyok op. rendszer, hogy ez már a sokadik funkció, ami remekül működött a 10-esben és meg kellett változtatniuk......
Új hozzászólás Aktív témák
- Xiaomi 13T és 13T Pro - nincs tétlenkedés
- Már 70 millióan nézik a Netflix reklámos csomagját
- REpont és hulladékgazdálkodás
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Elektromos (hálózati és akkus) kéziszerszámok, tapasztalatok/vásárlás
- PlayStation 5
- Philips LCD és LED TV-k
- Öregszem
- Milyen Android TV boxot vegyek?
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: HC Pointer Kft.
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest