Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #58660352

    törölt tag

    Sok éves kutatás, próbálkozás után végül megtaláltam az igazi fülhallgatót:

    Ultimate Ears Super.fi 5 EB

    [link]

    Mindent visz. Ez egy kétutas(!) fülhallgató külön mély és magas hangszóróval. Elképesztően szépen szól, és igen, végre vannak telt, torzítás mentes mély hangok egy fülhallgatón úgy, hogy mellette kristálytiszta magas hangok szólnak - gyönyörűen. Ennek a fülhalgatónak nem kell hangosan bömbölnie, hogy szép mély hangokat hallhassunk!

    További előny, a cserélhető kábel! A vezeték vagy a jackdugó meghibásodása esetén kicserélhetjük a kábelt, amit egy kicsi de erős 2 tűs csatlakozó tesz lehetővé.

    Magyarországon sajnos tudtommal nem lehet kapni, én az enyémet amerikából hozattam, de megérte. Nyugodt szívvel tudom ajánlani mindenkinek aki a tökéletességre vágyik!

    [ Szerkesztve ]

  • #58660352

    törölt tag

    válasz Solicidium #6331 üzenetére

    Nos ez egy többszereplős hosszú film ami kezdett drámába fordulni, de végül mégis happy end-el végződött. :-) A teljesség igénye nélkül íme a szereposztás:

    AKG K324P
    AKG K12P
    AKG K14P
    Sennheiser CX300
    KOSS Plug
    KOSS Sparkplug
    Sony MDR EX90LP

    és még sokan mások...

  • #58660352

    törölt tag

    válasz gizda #6333 üzenetére

    De igen, ez a fülhallgató bizony kilóg a fülecskédből :-) Ez az ára annak, ha valaki
    beépített subwoofert akar hordozni a füleiben.

    A fizikát egyenlőre egyetlen gyártónak sem sikerült megerőszakolnia, azaz szép mély hangokhoz nagy membránátmérő szükséges.

    Az utcai használat során a környezeti zajt is el szeretnénk nyomni, ehhez az in-ear fülhallgatók a legjobbak. Sajnos a hallójáratunk mérete ezeknél a fülhallgatóknál lekorlátozza a membrán maximális átmérőjét, így a mély hangok nem tudnak kellőképen érvényesülni.

    Ezt a problémát oldotta meg a Super.Fi 5 EB azzal, hogy a subwoofert kilógatja a füledből. Ilyen nagy átmérőjű membrán esetén viszont a magas hangok már hátrányt szenvednének, ezért építettek bele egy külön membránt a magas hangoknak. Ez természetesen további helyigénnyel jár, de az eredmény tükrében megérte :C

  • #58660352

    törölt tag

    válasz #58660352 #6338 üzenetére

    Annyit még szeretnék hozzátenni, hogy a Super.Fi 5 EB nem HiFi fülhallgató, hanem egy kétlábon járó subwoofer. :-) Én otthon is subwoofer orientáltan hallgatok zenét, ezért nekem sétáláshoz is ez való.

    HiFi mániás olvasóink figyelmébe a cég Triple.Fi nevű fülhallgatóját ajánlom, amelybe 3 membránt építettek (magas, közép, és mély), ahogy az a nagy könyvekben meg van írva:

    [link]

    [ Szerkesztve ]

  • #58660352

    törölt tag

    Üdvözletem mindenkinek! Nekem volna egy találós kérdésem :) Az ultimate ears fülhallgatómnak eltört a kábele, ezért kénytelen voltam új kábelt készíteni hozzá. Ez egy cserélhető kábeles fülhallgató, úgyhogy nem kellett a házat megbontani a kábelcseréhez. A házon csak a bal és jobb oldal van feltüntetve, a csatlakozók polarítása nem! Hogyan tudom eldönteni a hangszórók polaritását a ház szétszedése nélkül? Sajnos mivel későn kapcsoltam az eredeti kábel végét szétcincáltam, így azt már nem tudom lemérni :) Várom az ötleteket!

    (Ha valakinek van ultimate ears fülhallgatója és megtenné, hogy leméri a kábeljét és egy fényképen bejelöli a polaritását azt megköszönöm, de a kérdésem arra vonatkozik, hogy ha adva van egy nem megbontható "fekete doboz" ahol fizikailag nem láthatjuk a membrán mozgási irányát, akkor milyen módszerrel tudjuk megállapítani a hangszórók polaritását?)

    [ Szerkesztve ]

  • #58660352

    törölt tag

    válasz fi:zi'k #7345 üzenetére

    Super.fi 5 EB amit mivel egy ingázó bérrabszolga vagyok naponta használok télen nyáron :) de az általad említett metro.fi tudtommal nem cserélhető kábeles, ezért azt nyílván másként alakították ki.

    [ Szerkesztve ]

  • #58660352

    törölt tag

    Sennheiser IE8 tapasztalatok:

    Erről a fülhallgatóról szinte csak jót tudok mondani. A hangzás rendkívül részlet gazdag és kiegyenlített. A mély hangok épen olyan karakteresek, mint a magas és közép hangok. Nem egymás ellen dolgoznak, hanem együtt érvényesülnek. A zenei tér is fantasztikusan jó, így valóban a koncert teremben érezhetjük magunkat. Klasszikus zenét épen olyan jól lehet vele hallgatni, mint modern popzenét. Olyan hangszereknél is kitűnően teljesít, mint a zongora és a szaxofon ahol a legtöbb fülhallgató elvérzik.

    A torta tetején a hab pedig az, hogy a basszus orientált zenék kedvelői is maximálisan elégedettek lesznek vele. Elég a fülhallgatón található miniatűr mélyhang szabályzót föltekernünk, és az IE8 hangképében máris megjelenik egy nagyméretű subwoofer.

    Az IE8 egy másik, előnyös tulajdonsága az, hogy nagyon kényelmes, így hosszú órákon keresztül is lehet hallgatni. Ez az első olyan fülhallgatóm ahol még mozgás közben sincs kábelzaj!

    Persze, nincsen rózsa tövis nélkül. Az IE8 általam tapasztalt legnagyobb hátránya az, hogy a külső zajokat nem tudja olyan hatékonyan kizárni, mint a hasonló kategóriájú Ultimate Ears modellek. Ez részben abból adódik, hogy az IE8 nem szereti a tökéletesen záródó gumiharangokat, mert ezekkel a hangja nagyon tompává és élettelenné válik, hanem szüksége van némi szellőzésre. Ezt az érdekes jelenséget más felhasználók is megfigyelték, akik hozzám hasonlóan a meglévő jól bevált gumiharangjaikkal próbálkoztak.

    Az IE8 hangja az általam eddig használt összes fülhallgatókét messze felülmúlja ezért (Ultimate Ears Super.Fi 5 EB, Pioneer SE-CLX9, Sony MDR-XB40EX), én csak ajánlani tudom mindenkinek!

    Az fülhallgató tesztelésére az iAudioU3 lejátszót használtam, amely egy Cirrus Logic CS42L51 végfokozattal rendelkezik. Ez egy különleges chip, amelynek föld független fülhallgató kimenete van! Ez lényegesen jobb hangminőséget biztosít, ami a hordozható lejátszóknál főleg a mély hangok átvitelében tapasztalható.

    Az átlagos végfokozatoknál ugyanis a fülhallgató és a végfokozat közé egy csatoló kondenzátort tesznek, amely a DC leválasztás mellett sajnos felül áteresztő szűrőként is működik, ezért a mélyhangok egy részét nem engedik át, ami főleg a 32 Ohmnál kisebb impedanciájú fülhallgatókra igaz. A rossz hír az, hogy a gyártók előszeretettel alul is méretezik ezeket a csatoló kondenzátorokat, helytakarékosságból és azért, hogy csökkentsék a lejátszó fogyasztását: Link

    A föld független végfokozatoknál nincs csatoló kondenzátor, de ennek a megoldásnak az a hátránya, hogy pozitív és negatív tápfeszültséget is igényel, ezért a hordozható eszközökben csak ritkán alkalmazzák, pedig hangminőség terén minden tekintetben felülmúlják fapados társaikat: Link

    [ Szerkesztve ]

  • #58660352

    törölt tag

    válasz need #16250 üzenetére

    Jelenleg az IE8-hoz Sony hibrid gumiharangokat használok, mégpedig a közepes méretű zöld színű példányt. Régebben az előző fülhallgatóimhoz fejlesztettem ki a képen látható egyedi gumiharangot, Ezt egy 3M gyártmányú, jó minőségű ipari füldugóból alakítottam át ami mondanom sem kell 100% tökéletes zárást biztosít:

    Eddig minden fülhallgatómhoz bevált, de az IE8 esetén nem! Ennek a fülhallgatónak ahogy előzőleg írtam tényleg szüksége van némi szellőzésre,

    [ Szerkesztve ]

  • #58660352

    törölt tag

    Erről a fülhallgatóról mi a véleményetek, esetleg próbálta már valaki közületek?:
    J-phonic K2

    [ Szerkesztve ]

  • #58660352

    törölt tag

    Kedves klubtársak! A malacpersely földhöz vágása előtt gondos kutatást kell végeznem, eddig ezt a két összehasonlító listát találtam:

    http://www.head-fi.org/forum/thread/541204/concise-multi-iem-comparison-dunu-ares-and-crius-added-may-10th-2011

    http://www.head-fi.org/forum/thread/478568/multi-iem-review-167-iems-compared-xears-resonance-ps120pro-added-05-13

    Ha tudtok még ezekhez hasonló összehasonlító listákat kérlek szépen írjátok meg :R

  • #58660352

    törölt tag

    válasz slfln #16861 üzenetére

    Érdekes, hogy én ugyanezt tapasztaltam az IE8 esetén, tökéletes tömítettség mellett ez is tompán szól, mert eredendően igényel egy kis szellőzést. Ez nem is volna olyan nagy baj, de a halkabb finomabb zenéknél a BKV zajokat egyáltalán nem lehet elnyomni vele.

    [ Szerkesztve ]

  • #58660352

    törölt tag

    válasz kessudio #16900 üzenetére

    Az iAudio U3 és az iAudio 7 lejátszók Cirrus Logic CS42L51 végfokozattal rendelkeznek. Ez egy különleges chip, amelynek DC csatolt fülhallgató kimenete van! Ez lényegesen jobb hangminőséget biztosít, ami a hordozható lejátszóknál főleg a mély hangok átvitelében tapasztalható.

    Az átlagos végfokozatoknál ugyanis a fülhallgató és a végfokozat közé egy csatoló kondenzátort tesznek, amely a DC leválasztás mellett sajnos felül áteresztő szűrőként is működik, ezért a mélyhangok egy részét nem engedik át, ami főleg a 32 Ohmnál kisebb impedanciájú fülhallgatókra igaz! A rossz hír az, hogy a gyártók előszeretettel alul is méretezik ezeket a csatoló kondenzátorokat, helytakarékosságból és azért, hogy csökkentsék a lejátszó fogyasztását.

    A DC csatolt végfokozatoknál nincs csatoló kondenzátor, de ennek a megoldásnak az a hátránya, hogy pozitív és negatív tápfeszültséget is igényel, ezért a hordozható eszközökben csak ritkán alkalmazzák (drága), pedig hangminőség terén minden tekintetben felülmúlják fapados társaikat!

  • #58660352

    törölt tag

    Kedves klubtársak. Ma kíváncsiságból leteszteltem a környezetemben lévő audió lejátszókat egy 50Hz négyszögjellel. Először terhelés nélkül néztem meg a kimenetet, azután pedig egy IE8 fülhallgató 16 ohmos terhelésével.

    Sony Ericsson W100i Spiro mobiltelefon

    Az első tesztalanyom a Sony Ericsson W100i Spiro mobiltelefon volt, amely büszkén viseli magán a jól ismert walkman szimbólumot.

    Amint azt láthatjuk a csatolókondenzátornak köszönhetően a jel alakja nem igazán emlékeztet négyszögjelre, de ezzel a teljesítménnyel a készülék még mindig hallható hangot présel ki magából.

    Az IE8 16 ohmos terhelése látható módon leterheli a kimenetet. de azért úgy ahogy még tartja magát.

    DELL E6400 laptop

    A második tesztalanyom a DELL E6400 laptop, ezt persze nem kifejezetten zenehallgatásra szánták, de viszonylag új modellről van szó, ami azért némi reményre adhatna okot.

    A remény azonban hiú ábrándnak bizonyult. Ezt a csatolókondenzátort bizony alaposan alulméretezték!

    Az IE8 16 ohmos terhelése pedig megadja a kegyelemdöfést. A jel - már ami maradt belőle - mindenre emlékeztet csak négyszögjelre nem.

    Cowon iAudio U3

    Utoljára következzék a Cowon korosodó iAudio U3 lejátszója. Ez a készülék DC csatolt végfokozattal rendelkezik, ami azért némi reményre ad okot.

    Az iAudio U3 nem is okoz csalódást, nagyon szép teljesítményt nyújt és már csak a 16 ohmos terhelés mellett kell bizonyítania!

    És igen! Jelalakunk végre nem változik meg a terhelés hatására sem, az iAudio U3 számára a 16 ohmos terhelés sem jelent akadályt.

    A tanulság az, hogy ha komolyabb fülhallgatónk van, akkor mindenképen jó lejátszót is kell választanunk ahhoz, hogy ki tudjuk használni. Az átlagos végfokozatoknál ugyanis a fülhallgató és a végfokozat közé egy csatoló kondenzátort tesznek, amely a DC leválasztás mellett sajnos felül áteresztő szűrőként is működik, ezért a mélyhangok egy részét nem engedik át, ami főleg a 32 Ohmnál kisebb impedanciájú fülhallgatókra igaz! A rossz hír az, hogy a gyártók előszeretettel alul is méretezik ezeket a csatoló kondenzátorokat, helytakarékosságból és azért, hogy csökkentsék a lejátszó fogyasztását.

    A DC csatolt végfokozatoknál nincs csatoló kondenzátor, de a hordozható eszközökben csak ritkán alkalmazzák (drága), pedig a hangminőség miatt megéri többet áldozni rájuk.

    [ Szerkesztve ]

  • #58660352

    törölt tag

    válasz Bici #17115 üzenetére

    Ezen a weboldalon is foglalkoztak már a témával, és bizony jópár olyan zenelejátszó akadt ahol a gyártók a csatolókondenzátoros megoldást alkalmazták: [link]

    Ez a teszt persze már elég régi és lehet, hogy ez az oka annak, hogy a felsorolt 5 lejátszóból csak 1 rendelkezik DC csatolt végfokkal.

    Az általam tesztelt mobiltelefon és a laptop is viszonylag új model, ennek ellenére a csatolókondenzátoros megoldást alkalmazzák.

    [ Szerkesztve ]

  • #58660352

    törölt tag

    válasz #17135 üzenetére

    Egyszerűen. Egyetlen chip tartalmazza a codec-et, előállítja a +/- tápfeszültségeket, kezeli a lineáris és mikrofon bemeneteket, és benne van csatornánként a 2 különálló végfokozat is. Lásd a mellékelt adatlapot: Cirrus Logic CS42L51. És ez bizony ráadásul már egy elég öreg 2006-os keltezésű technika, az iAudio U3 ezt a chippet használja.

    [ Szerkesztve ]

  • #58660352

    törölt tag

    válasz #17160 üzenetére

    Az Ultimate Ears Super.Fi 5 EB pont ilyen volt (sajnos már nem gyártják)! Egy 13mm membrán mélynyomóként + egy armatura típusú magas. Évekig használtam teljes megelégedéssel, amíg sajnos egy szép napon ráültem és elhalálozott.

    [ Szerkesztve ]

  • #58660352

    törölt tag

    M-AUDIO IE-20 XB tapasztalatok:

    Nem átlagos fülhallgatóról van szó, hanem egy két utas hibridről. A hagyományos dinamikus membrán mellett egy armatúra típusú magas hangsugárzó is van benne.

    A dinamikus membrán nagy méretének (13mm) és a ház végén található basszreflex nyílásoknak köszönhetően kiemelkedően jó mélyhangátvitelt produkál.

    Ezek a telt, dinamikus mély hangok egyesülnek az armatúra típusú magas hangsugárzó gyönyörű csillogó magas hangjaival:

    Egy hangképet nehéz szavakkal leírni, hiszen a zenét hallani kell. Mivel ritka darabról van szó, megpróbálom más, ismertebb fülhallgatók hangképével összehasonlítani:

    Sennheizer IE8:

    az M-AUDIO IE-20 XB annyi mély hangot produkál amennyit az IE8 szolgáltat a +2 fokozatában, ugyanakkor több magas hang van jelen, és ezek a magas hangok ezüstösebben, csillogóbban szólnak de kevesebb a középhang.

    Sony MDR-XB700:

    az M-AUDIO IE-20 XB hangképe nagyon hasonló ehhez a méretes mélyhang orientált fejhallgatóhoz, a különbség a magas hangok tónusában jelentkezik, az M-AUDIO IE-20 XB jellegzetes armatúrás magas hangokat produkál.

    Természetesen az M-AUDIO IE-20 XB sem hiba nélkül való...

    Az én fülemhez a gyárilag hozzáadott 4 pár gumiharang egyikével sem illeszkedett megfelelően, hosszas keresgélés után végül a képen látható maxell duplaszárnyas gumi jött be, ez viszont tökéletesen:

    A fülhallgatóhoz adott cserélhető kábel csapnivalóan gyenge minőségű, nálam mindössze 6 hónapot bírt ki. Ezt a problémát úgy oldottam meg, hogy az elromlott kábelből kibányásztam az érintkezőket, és a képen látható módon új kábelt konstruáltam:

    A bal és jobb oldalt különböző színű zsugorcsövekkel jelöltem meg, így már nem kell az amúgy kismérető "L" "R" feliratokat keresgélni:

    [ Szerkesztve ]

  • #58660352

    törölt tag

    Sziasztok klubtársak. Sajnos szeretett kétutas fülhallgatóm ami egy super.fi 5 EB volt megadta magát :O Egyenlőre ideiglenesen ezt szereztem be helyette: Brainwavz R1

    Ez egy kétutas dinamikus fülhallgató, olcsó de az árához képest jó hangminőségű:

    Természetesen nem egy Sennheiser IE8 szint, de ár/érték arányban elmegy.

    [ Szerkesztve ]

  • #58660352

    törölt tag

    Sony XBA-H3

    Első komolyabb fülhallgatóm anno egy Ultimate Ears Super.fi 5 EB volt, amely egyben a mai hibrid fülhallgatók ősének is tekinthető. A hibrid fülhallgatók egyesítik az armatúra típusú és a hagyományos dinamikus fülhallgatók előnyeit. A dinamikus meghajtók a mélyhangok képzésében jobbak, az armatúra típusúak pedig a közép és magas tartományokban. A két technológia egyesítésével jöttek létre a hibridnek nevezett fülhallgatók.

    A hibridek előnye, hogy lehetővé teszik a szokottnál nagyobb méretű dinamikus meghajtók használatát is anélkül, hogy ez a közép és magas hangok rovására menne. A Sony XBA H3 ezt az előnyt maximálisan kihasználja, hiszen a mélyhangok leadását egy 16mm (!) átmérőjű dinamikus membránnal oldja meg.

    Hangzás

    Nehéz dolog leírni, hogyan szól egy fülhallgató, hiszen maga a zenehallgatás szubjektív dolog. Az alábbi pár mondatban megpróbálom összefoglalni az élményeimet: Amint az sejthető itt bizony nincs hiány a mély hangokban, de a közép és magas meghajtók tényleg szépen kiegyenlítik a hangzást. A mélyek teltek és dinamikusak, de nem uralják le a hangképet. Csak akkor nyomulnak, amikor a zene fő motívumát is a mély hangok képezik, egyébként ezzel a fülhallgatóval nyugodtan lehet klasszikusokat is hallgatni! Ilyenkor a mélynyomó szépen a háttérbe húzódik, a közép és magas meghajtók pedig gyönyörűen teszik a dolgukat. Mélyorientált zene esetében viszont elszabadul a 16 mm membrán, aminek csak a lejátszónk hangerő szabályzója szab korlátot. Ha pedig még a hangszín szabályzót is megpiszkáljuk, akkor aztán tényleg nincs kegyelem, mert ez a mélynyomó bírni fogja!

    Tartozékok

    Középkategóriás fülhallgatóról révén szó, a szokásosnál gazdagabb felszereltséget kapunk: 2 készlet cserélhető kábelt, 2 készlet gumiharangot, egy hord táskát, kábelcsiptetőt és még kábelrendezőt is kapunk hozzá.

    Kábelek

    A két cserélhető kábelből az egyik egy mikrofonos távirányítóval van kiegészítve. A csatlakozók stabilan rögzítik a kábeleket és egyben megakadályozzák azok elforgását. A fül mögötti elvezetés egy flexibilis „emlékező” szakasszal van megoldva. A kábelek kialakítása nem hengeres, hanem lapos és a szokottnál szélesebb, a csatlakozók aranyozottak. A robosztus kialakításnak köszönhetően a kábelek mozgásából adódóan nincs zavaró zörgő hang. A mikrofonos távirányító csak 1 nyomógombos!

    Gumiharangok

    Mint minden hallójáratba illeszthető fülhallgatónál itt is kulcsfontosságú a megfelelő illeszkedés, mert a legjobb minőségű fülhallgató is gyatrán fog szólni, ha nem jól illeszkedik. A gyárilag mellékelt gumiharangokkal ezen a téren nekem eddig még nem volt szerencsém - mindig külön kellett megfelelőt vásárolnom. Most először történt meg, hogy erre nem volt szükség, mert a Sony XBA H3 újfajta gumi és szivacs ötvözetéből készült gumiharangja szabályosan "beleszögezi" a fülhallgatót a fülembe. Normál gumiharangból 4 különböző méretűt, a gumi és szivacs ötvözetéből készült változatból pedig 3 féle méretűt kapunk a készlethez.

    Zajszigetelés

    A hallójáratba illeszthető fülhallgatók nagy előnye, a környezeti zajok elszigetelése. A Sony XBA H3 ezen a téren nem jeleskedik, mivel ez a fülhallgató nyitott kialakítású, ezért a mély hangok átvitelét jól látható "bass reflex" nyílások is segítik. Normál körülmények között azért így is jól teszi a dolgát.

    Egyéb tartozékok

    A hord táska a mindennapi használathoz túl nagyméretű, mivel úgy alakították ki, hogy az összes tartozék beleférjen. Hétköznapi használathoz célszerűbb egy kisebbet beszerezni. A kábelcsíptetőt és a kábelrendezőt nyílván nem minden felhasználó fogja használni, de hasznos kiegészítői lehetnek a készletnek.

    Android

    Ma már a felhasználók jó része az okostelefonját használja hordozható zenelejátszóként, ez alól én sem vagyok kivétel. Ennek megfelelően fontos szempont, hogy a fülhallgató mikrofonnal / távirányítóval is rendelkezzen. Ahogy azt már említettem a Sony XBA H3 gyári kábelének távirányítója csak 1 nyomógombos. Személy szerint jobban kedvelem a 3 nyomógombos távirányítókat, mert így a hangerő szabályzáshoz sem kell a zsebünkbe nyúlkálni. Szerencsére a Sony XBA H3 csatlakozása megegyezik a Shure és Westone cégek hasonló körérintkezős szériáival, így én is könnyen találtam magamnak megfelelő kábelt, 3 nyomógombos távirányítóval.

    Értékelés

    A Sony XBA H3 egy kitűnő minőségű fülhallgató, azoknak ajánlom, akik dinamikus hangzást szeretnének a közép és magas hangok feláldozása nélkül.

    [ Szerkesztve ]

  • #58660352

    törölt tag

    válasz #71562240 #52635 üzenetére

    Az XBA-H3 fülhallgatót eddig még csak laptopon és okostelefonon hallgattam. Közvetlenül előtte egy Sennheiser IE8 fülhallgatóm volt, leginkább azzal tudom összehasonlítani. Ha az IE8 gyári szabályzójával a nekem tetsző szintre növeltem a mély hangok erősségét, akkor úgy éreztem, hogy a magas hangok már túlzottan háttérbe szorultak. Az XBA-H3 erős mélyei ellenére a hangzás kiegyenlített marad.

    Az IE8 előtt Ultimate Ears Super.fi 5 EB fülhallgatóim voltak, mivel ezek gyártása megszűnt, kénytelen voltam új típust választani. Teszteltem egy Ultimate Ears Triple.fi 10 Pro armatúrás fülest, de nem tudtam megszeretni a hangját. A mély hangok mennyisége és dinamikája rendben volt, de a „tónusa” különbözött, a Super.fi 5 EB dinamikus membránjától. Ezért aztán végül az IE8 dinamikus megoldása mellett kötöttem ki.

  • #58660352

    törölt tag

    Kimostam a háromutas hibrid fülhallgatómat. Az XBA-H3 véletlenül az ingem zsebében maradt. A mosás 50 C° hőmérsékleten, hosszú másfél órás programmal, és Persil folyékony mosószerrel történt, a centrifugálás pedig 1400 fordulaton. Az igazi meglepetés mégis másnap következett be, amikor egynapos szárítást követően leteszteltem, hogy milyenné lett a hangja, és van-e még hangja egyáltalán? Legnagyobb meglepetésemre a füllhalgató ugyan úgy szól mint előtte, én semmi különbséget nem hallok!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák