Új hozzászólás Aktív témák

  • cinemazealot

    addikt

    A Csernobil topicban elég sok szó esett az energia termelésről, illetve arról, hogy a megújulók mennyire kiszámíthatatlanok, ezért az atomnak igenis van létjogosultsága és igazából az a jelenleg "legzöldebb" (és egyben legstabilabb energiaellátást biztosító) megoldás.

    A G7 cikke szerint is fontos az atom, de a cikk utolsó két kérdés-válasza szerint a megújulók is legalább ilyen stabillá tehetők, ha odafigyelünk az időjárásra.

    Tehát alapvetően az lenne a feladat, hogy még az eddigieknél is jobban odafigyeljünk az anyatermészet moccanásaira, és pontosan olyan ütemben fogyasszunk, ahogy az az időjárás által termelni képes. És itt jöhetnek szóba az okos rendszerek. :K Amikor 2 éve felszereltettem a napelemet a tetőre, kíváncsi voltam, képes vagyok-e alakítani a fogyasztásunkat, hogy ne kelljen apellálnom az elektromos hálózat tároló kapacitására, tehát hogy ne pumpáljak vissza fölöslegesen (hiszen az is terheli a hálózatot), hanem amennyire lehet, mindent használjak fel én helyben. Ekkor a villanybojler elé beiktattam egy időzítőt, ami csak nappal engedte fűteni a bojlert, éjszaka lekapcsolta. Mindig volt meleg víz, és egyértelműen látszott, hogy a nappali napenergiát szinte teljesen fel tudom használni, visszatáplálás meg szinte alig volt. Végül azért iktattam ki az időkapcsolót, mert az éjszakai hosszabb pihenőidő miatt a bojler nagyon lehűlt és a délelőtti intenzív felfűtés sokkal nagy hőterhelést rótt rá, mint ha folyamatosan feszültség alatt állt volna és kisebb felfűtésekkel tarthatta volna az állandó hőfokot. Ez is tényező a gazdaságosság elbírálásakor, ugyanis nem mindegy, hogy egy bojler milyen terhelésnek van kitéve és emiatt hány évig bírja.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák