-
Fototrend
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
ux1
addikt
válasz spammer #36696 üzenetére
1. Nem kell szarakodni a telepítésnél
2. Igen, AnDROiD-ozom is.Az "sima" ARCH, na az borzalom. Nehogy már a XXi. században még a grub configot is nekem keljen megírni telepítés közben.... Semmilyen beállító felület vagy script. Anno még '97-ben az IBM AiX-en is volt (smitty), pedig az elég puritán junix.
-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-
-
spammer
veterán
szerk: persze ha megfelel a mostani, akkor oké, csak azért linkeltem, mert van script és GUI installer is, igaz, más néven, de lényegében Arch.
[ Szerkesztve ]
„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."
-
King Unique
titán
válasz Rimuru #36703 üzenetére
Nézegettem napokban néhány disztrót, látvány tekintetében (fontos az is) igazán a Cinnamon és KDE felület volt szimpatikus. Utóbbinál a Chakra és fórumtárs ajánlása, a Netrunner viszi egyelőre a pálmát. Előbbinél akadtak partícionálásnál másik topikban említett nyűgök, tehát inkább utóbbira szavazok. Bár, ahogy látom az LTS is csak 24 hónapig támogatott....Plasma 5 miatt a 16-ost néztem ki, mert a Kubuntu 15.04 egy bughalmaz. Vagy ilyen felülettel, inkább mást?
- aki használ Netrunnert, nem tudja, hogy a Start menüjét, hogyan lehet átszabni, pl. nagyítani, v lecserélni?
- KDE felületen hogyan lehet beállítani, hogy a külső, cserélhető meghajtók ikonját megjelenítse, mint pl. az Xfce, Mate, Cinnamon? -
lev258
veterán
válasz King Unique #36705 üzenetére
LTS kétévente jelenik meg, de 5 évig támogatott.
Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő
-
lev258
veterán
válasz King Unique #36707 üzenetére
Elnézést, nem volt világos számomra, mire érted. A Netrunner LTS 2 év támogatást biztosít a saját dolgaira, de amennyiben használ Ubuntu LTS tárolókat, azokból 5 évig kap frissítéseket.
[ Szerkesztve ]
Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő
-
-
ux1
addikt
válasz spammer #36702 üzenetére
Megfelel a mostani, mivel teljesen készen kapom vele a Mint-et.
Nem kell gnome és xfce se.
Nálam vagy a Cinnamon, vagy a Mate a játékos.
És a BBQ is arch(#36703) colomb2
Képzeld el hallottam róla használom is. De ha van kb. fél órád hogy felállíts egy működő gfx-es linux desktop-ot, akkor nem a minimal arch-al fogod ezt tenni.(#36710) olivera88
#> chown -R root:root /root[ Szerkesztve ]
-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-
-
growler
őstag
válasz King Unique #36705 üzenetére
Ha van hozzá kedved, próbáld ki ezt.:
[link] -
growler
őstag
válasz King Unique #36715 üzenetére
Igen, ez is egyfajta remaster.
-
olivera88
veterán
KDE alatt milyen fájlkezelő van amibe be tud épülni a 7z? Mert Dolphin-ba nem épül be. Vagy használhatom a Gnome fájlkezelőjét? Mivel két asztali környezet van telepítve így bírom használni azt is ha nem baj a "keveredés"
[ Szerkesztve ]
LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_
-
Melack
veterán
Linux Mint alatt hogy tudok JAVAt installálni? Citrixhez kell, Chromiumhoz.
Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz Melack #36728 üzenetére
Nem tudom mit jelen a pajzs ikon a Minten, de mintha régen az lett volna a frissítés kezelő. Esetleg add ki a parancsot először a frissítésre, akkor majd nyilván elmegy onnan.
Amúgy tényleg, én sem találtam még semmi olyat, amit az openjdk nem vitt volna el. Max a böngészőbe beépülő részét kellett külön letölteni, az icedtea-web csomagot.
Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)
-
olivera88
veterán
A gyári háttérképeket melyik mappába lehet megtalálni Debianon?
LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_
-
-
BoB
veterán
válasz olivera88 #36738 üzenetére
https://wiki.debian.org/DebianArt/Themes/Lines
https://wiki.debian.org/DebianDesktop/Artwork/Jessie
https://wiki.debian.org/DebianArt/Themes/[ Szerkesztve ]
You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.
-
spammer
veterán
válasz herdsman12 #36742 üzenetére
A MEGA egy szar: [link]
[ Szerkesztve ]
„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."
-
#98452736
törölt tag
Sziasztok!
A napokban elhatároztam, hogy a laptopomat újratelepítem, mert már lassúcska, tele van "szeméttel".
A laptopom egy Dell 3531 kétmagos 1,9 ghz-s, 4 gb ramos, intel hd integrált vga-s UEFI/Legacy bios-os laptop.
Egyik ismerősöm, aki jobban benne van a számítógépek világában, mondta nekem, hogy érdemes lenne a laptopra valamilyen Linuxot tenni, mivel én panaszkodtam neki a sebesség és stabilitás miatt.
Ezért is vagyok most itt...
A laptopot átlag egyetemistaként használom, tehát pdf-eket olvasok, dokumentumokat szerkesztek word-ben és esetleg powerpointban, filmet nézek rajta, illetve internetezek.
Az lenne a fontos, hogy egy stabil, gyors, könnyen kezelhető rendszer kellene a gépemre. Nekem a Windows jó is volt még az elején, csak belassult idő közben, néha lefagy némelyik "alap" program, szóval már újra kellene rakni.
Itt jön a képbe a Linux, mivel ezt is megemlítették nekem, hogy érdemes lenne ezt rakni rá.
Az a kérdés, hogy milyet. Illetve a biossal kapcsolatban magyaráztak nekem ilyet hogy uefi meg legacy, secureboot, fastboot Illetve még a MBR meg GPT partíciókról.
Nagyjából tudom, hogy mik ezek, illetve tudom is hogy hol kell ezeket állítgatni (Win8 --> Win 7 cserénél kellett vele babrálni)
Ezek mellett még a 32 bit/ 64 bit kérdés sem világos nekem Linux terén, mivel nekem azt mondták, hogy tegyek fel 32 bitest, de eddig 64 bites win7 volt a gépemen.
A kérdés összefoglalva: Érdemes-e váltanom win 7-ről Linuxra, ha igen akkor melyik 32/64 típusra, illetve a fogalomzavar elkerülése végett, ha kicsit megmagyaráznátok nekem, hogy a Linuxhoz melyik beállítás jó (UEFI, Legacy, Secureboot stb.)
köszönöm előre is a segítséget és elnézést a hosszú fogalmazásért, remélem érthető, de nem akartam feltenni egymás után 100 kérdést, így egyben írtam meg az éppen aktuális kérdéseimet.
További szép napot kívánok![ Szerkesztve ]
-
growler
őstag
válasz King Unique #36715 üzenetére
Ezt találtam !
[link] -
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz #98452736 #36745 üzenetére
Dualbootot javaslom. Rakd újra a Win7-et, majd rakj fel egy Linuxot mellé. Ne foglalkozz a 32 bites dolgokkal, nyugodtan mehet fel egy 64 bites.
Sceure boot / fast boot legyen kikapcsolva, az UEFI meg legacyra rakva. Ezek mellé még fusd át a téma összefoglalót, valamint a logouton is van több disztró bemutató, nézd meg azokat is.
*Linuxokon nem MSO, hanem Libreoffice van az irodai dolgokra. Én lediplomáztam a használatával, szóval bőven meg vagyok vele elégedve.
Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)
-
spammer
veterán
válasz #98452736 #36745 üzenetére
Érdemes, ha:
- hajlandó vagy picit tanulni (nyitottnak lenni), mert előfordulhat, hogy nem megy minden flottul.
- nem szükséges az MS Office és jó helyette a LibreOffice (bár Wine alatt elvileg megy az MS Office is)64 bites jó, UEFI vagy legacy, te döntöd el, én pl. minden legacy-ban telepítettem.
Linux Mint felé nézelődj szerintem kezdetnek, többféle felülettel van (KDE, Cinnamon, MATE, Xfce), utóbbi kettő kevesebbet eszik, előbbi kettő többet.
„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."
-
SATA_boy
csendes tag
válasz #98452736 #36745 üzenetére
Szia C0lumbo, üdv a Linux világával ismerkedők között.
A 32 bites rendszerek 4 GB-ig kezelik, látják a memóriát. Úgy látom a géped 4 GB-tal van felszerelve, de nem bővíthető, ennek ellenére mégis a 64 bites Linux verziókat javasolnám.
Kezdetnek megosztanám veled az egyik kedvenc weboldalam:
Linuxed - Exploring Linux distrosA blog írója részletesen bemutatja a különböző Linux disztribúciók telepítésével és használatával kapcsolatos tapasztalatait precíz és színvonalas módon. Kérlek nézz körül az oldalán hogy képet kapj arról, milyen Linux disztribúciók léteznek, valamint hogy el tudd dönteni, neked melyik tetszik a legjobban.
Ha megakadt a szemed valamelyiken, ajánlom a youtube-on a kiválasztott Linux disztróval kapcsolatos videók szemrevételezését, ott láthatod 'élőben' is, hogy mire számíthatsz.
Általában kezdőknek az Ubuntu vonalat képviselő disztribúciókat szokták javasolni, én ezzel teljes mértékben egyetértek.
A helyedben a kiszemelt Linux-ot a Windows mellé telepíteném, tehát ha bármi váratlan vagy ismeretlen dolog beüt, vissza tudsz térni a Windows-ra.
Nem tudom mennyire lenne sürgős az 'átállás'...ha van időd és kedved a tesztelésre, bátran tudnám ajánlani a VirtualBox oldalát, ahol a Windows alól virtuális Linuxokat tudsz létrehozni és kipróbálni -> így tudod a legalaposabban kipróbálni az adott disztribúciót, hogy végül letedd a voksod az 'igazi' mellett.
Ha ennyi időd nincs, akkor a legtöbb Linux disztró egy úgynevezett 'Live' módban is kipróbálható (amikor semmi nem települ a gépedre, minden a memóriából fut, a Windows-od 'sértetlen' marad).
Tehát összefoglalva:
- nézz körül, tájékozódj hogy melyik Linux, melyik felülettel tetszik neked a legjobban
- 64 bites, Ubuntu alapokra építkező rendszert telepíts a Windows-od melléAz UEFI-s témában biztosan tudnak segíteni neked itt a fórumon, de te is végigpörgetheted ezt a topic-ot, garantálom hogy ez már volt téma.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Vélemény Linux Mint Debian Edition 4
- Tudástár MX-Linux 19
- Bemutató Linux a mindennapokban: Manjaro KDE
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Hír A Steam Play hozza el a Windowsra írt játékokat Linuxra
- Hír Hova jut a világ? Linuxot kínál a Windows Store!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest