Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Domonkos

    Ármester

    válasz Apollyon #49213 üzenetére

    Cool! Melyik ablakkezelot hasznalod? :))

    Gender of electrical connectors is defined by the pins.

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    válasz Apollyon #49312 üzenetére

    íűáéúőóüö<>#@{}-.,();:=/%!+"'[]*&~ˇ^ß$

    Gépeld le vakon.

    [ Szerkesztve ]

  • BaLee

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Apollyon #49312 üzenetére

    Nálam azért számít, mert egyrészt más is használja a gépemet, másrészt bár én is vakon gépelek, a pár speciális karaktert még mindig meg kell néznem így 25 év számítógép-használat után is. És nagyon tudna idegesíteni, ha keresőben kellene keresgélnem egy karakter helyét a billentyűzeten...

  • hoffman_

    nagyúr

    válasz Apollyon #63880 üzenetére

    plusz Keychron mellé szinte kötelező a wrist-rest, mert nagggyon magas. erre is érdemes figyelni, ha sokat téped a billentyűket.

    "The time you enjoy wasting is not wasted time."

  • nyunyu

    félisten

    válasz Apollyon #63880 üzenetére

    a tkl meg túl sok helyet foglal.

    Nincs olyan, hogy túl nagy billzet, max az asztalod kicsi.

    Na jó, kéne nekem egy Cherry 3000-nél egy fokkal kompaktabb full méretű billzetház a nyunyutech K800-nak.
    Sajnos a Cherry 6000 3mm-mel vékonyabb, mint ami nekem ideális lenne, nem fér el benne az MX.
    BTC romjaimat meg nem találtam meg, talán kidobtam lomtalanításkor?

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • dqdb

    nagyúr

    válasz Apollyon #63889 üzenetére

    A System76-tal szemben nekem két fenntartásom van: kupakkészlet és ár-teljesítmény arány.

    Azért, hogy 0.5u szélességet spóroljanak és számomra érthetetlen okból betegyék bal oldalra a 0.25u széles lépcsőt, feláldozták az olcsó és kevésbé olcsó kupakkészletekkel kompatibilitást. Eleve csak olyan kupakkészlet használható, amihez elérhető külön 40%-os kit, hogy le tudd fedni az eltérő hosszú billentyűk egy részét, azonban míg az 1.5u széles Shiftet nem lehetetlen, csak marha nehéz találni, addig a 1.5u széles Caps Lock már mission impossible.

    A kupakkészlet másik problémája a profil: az XDA profil közutálatnak örvend, szemre tényleg jól néz ki, csak gépelni ne kelljen rajta, mert a kupakforma miatt nagyon könnyű félreütni. Mivel soronként megegyezik a kupakok magassága, így láb nélkül nagyon kényelmetlen lesz használni egy 0°-os dőlésszögű házban ezt a profilt.

    Integrated plate, azaz eléggé merev lesz az egész billentyűzet, így lineáris kapcsolóhoz szerintem nem túl jó, de taktilishez és clickyhez jó lehet. Mindkét kapcsolótípus jó választás, a Royal a nehéz taktilisek közül az egyik legjobbnak számít, a Jade/Navy pedig a legjobb clicky kapcsolóknak számítanak a piacon, de mindkét opció eléggé nehéz és pengeni-csengeni fog az egész ház gépelés közben, mint a veszedelem.

    Ár-teljesítmény terén pedig nem látom, hogy egy ID80-hoz képest miért éri meg, amit megtámogatsz mondjuk egy Geekark BoW kupakkészlettel.

    fn rétegek nem kellenek
    Addig, amíg olyan billentyűt nem nyomnál le, ami lemaradt a kompaktság miatt, mint Insert vagy Print Screen.

    de az nem exploded
    Tapasztalatom szerint a kurzoroknál már az is elég (és kell is), ha a kurzoroktól balra van egy 0.5u blocker. A másik jó kérdés az F-sor, ez az blocker nélküli és a számsorral egybefüggő F-sort én például nagyon nem szeretem: vagy legyen egy 0.25u elválasztás a két sor között és a soron belül is némi tagolás, vagy inkább legyen 65%-os a billentyűzet.

    gyors gépeléshez nem érem el időben az ujjammal azt a billt, ami kell
    A központi rész, ahol gépelsz, az egy 75%-os billentyűzetnél is pontosan ugyanakkora, mint egy teljes méretű billentyűzetnél (a System 76-on a jobb oldali oszlop 0.5u-val keskenyebb). A kurzorokhoz itt is ki kell nyúlni bukva a home row-t, hiába tűnnek közelinek, ha nem teszed rá rétegre is ezeket a billentyűket(Fn+WASD, Fn+HJKL, Fn+IJKL a kedveltebb variációk), az F-sorhoz szintén.

    A QMMK Pro és a hamarosan piacra kerülő Keychron Q1 más megközelítést képviselnek a belső felépítésükkel: clicky kapcsolóhoz kevésbé ideálisak (de nem rosszak), míg taktilis és lineáris kapcsolókkal kényelmesebb gépelési élményt nyújthatnak.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    nagyúr

    válasz Apollyon #63901 üzenetére

    Azért, mert a nem egyenes drót csörgő-csattogó stabilizátort eredményezhet, amin a kenés sem segít. Egyengetés helyett egyszerűbb jó minőségű drótot venni, mert nagyon sziszifuszi munka.

    [link]
    például itt a bal Shift és a Space különösen rossz, de a többi stabilizált billentyű is nagyon messze van a jótól

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    nagyúr

    válasz Apollyon #63904 üzenetére

    Amit te linkeltél, ott lötyögés van, igaz?
    Nem lötyögés miatt van, fém-műanyag és műanyag-műanyag kontaktus tud ilyen hangot kiadni gépelés közben, a görbe drót ezeket tudja felnagyítani és/vagy fém-nyák kontaktussal bővíteni.

    ehhez a billzethez nekem már csak a switcheket és a keycapeket kell megvenni, ugye?
    Igen. De az integrált plate miatt rettenetesen merev lesz az egész, szóval clicky és nehéz taktilis kapcsolókhoz lesz ideális, de ezekkel minden lesz, csak nem halk gépelni rajta.

    Vagy amit gyárilag adnak hozzá stabilizer stb. az nem jó?
    Úgy nézem, hogy plate mounted stabilizátor kell hozzá, abból eleve nem akad igazán jó a piacon, és a gyártók nem arról híresek, hogy jó minőségűt adnának, ha jár a billentyűzethez.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • Ispy

    veterán

    válasz Apollyon #81739 üzenetére

    Szerintem ebbe a keretbe újonnan a keychron ami befér, vagy érdemes mechmarketen szétnézni, angoloknál sok a highend használt cucc.

    El kéne csoszogni valami boltba, ahol a kapcsolót be tudod lőni. Ezért is jobb a hotswap, amíg nincsenek meg a preferenciák, bármikor ki tudod cserélni 30 fontból a kapcsolókat.

    Clickyből is van lightosabb verzió, meg lineárisból is erősebb rúgóval szerelt, a red tipikusan a gémer switch, gyors, de nagyon könnyű, gépelésre nem a legalkalmasabb.

    "Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

  • elite.cs11

    senior tag

    válasz Apollyon #81750 üzenetére

    Nincs tapasztalatom az epoval kapcsolatban, de határozottan egy budget megoldás lenne.
    Meg amit nem értek, hogy fém házat akartál, az epomaker meg műanyag.
    A keychron valóban magasabb, van aki használ hozzá csuklótámaszt, engem pl nem zavara a magassága.

    Én a cherry profile-ra esküszöm, az OEM hasonlít hozzá, de mégis más. Vannak akik a magas SA profilt szeretik

    Switchekből taktilisat fogok először venni. Mint mondtam, membránoshoz vagyok szokva.
    Itt nem teljesen értem az összefüggést, pont hogy a lineáris ami az embereknek jobban bejön membrános után. A taktilis az teljesen más. De persze, ezért jó a hotswap :D

    Vagy jobban járnék vele mint az Epomakerrel?
    Ez relatív. Az epomakre budgetebb, a keychron q1 meg jobb minőség, több pénzért.

    A keycapek univerzálisak, nem függ billentyűzettől. A switch hasonló a hotswapes boardok 95%-ba belemegy bármelyik (csak tippelem az arányt, de egyelőre csak a redragonnál halottam, hogy nem megy bele bármilyen switch, de ez is csak a régiekere igaz)

    [ Szerkesztve ]

  • sittes79

    addikt

    válasz Apollyon #81750 üzenetére

    Én most ezzel szemezek, mert balfasz voltam és lemaradtam zoom75-ről, mondjuk ez már kicsit ingerküszöb felett van, meg itteni véleményt se olvastam róla.

    Odin75

  • elite.cs11

    senior tag

    válasz Apollyon #81769 üzenetére

    Hat a gasket mount az valakinek bejon, valakinek nem (?) valakinek meg fel se tunik. Uhh en nem rajongok a retro kinezetert, de ezzel a keycap set elegge ott van :D

    de a józan ész határain is túlmegy
    oh ugyan, meg csak meg se surolja :N :DDD

  • dqdb

    nagyúr

    válasz Apollyon #81739 üzenetére

    300 GBP keret mindennel együtt nem bő, de szerencsére nem is szűk, csak oda kell figyelni.

    Azzal akartam kezdeni, hogy a kupak a legegyszerűbb tétel, Shenpo az AliExpressről olyan 36 GBP lesz, van belőle többféle verzió is, de közben látom, hogy éppen Shenpót találtál te is a Clickclacknál* :D Még az XMI lehet opció (kicsit jobb minőség), de az kicsit drágábban ér ide.

    A kapcsoló jó kérdés. Azt tudnám javasolni, hogy menjél el egy nagy elektronikai áruházba és nyomkodd meg ott a billentyűzeteket, hogy legalább kiderüljön, lineáris vagy taktilis kellene-e. Lineárist könnyű ajánlani, ott a simaság számít és a súly, taktilisnél számít a taktilitás mennyisége, formája, helye. A súly egyszerű, pár pénzérmével könnyen meg lehet mérni a most használt billentyűzetedét, aztán ahhoz igazítani, lineáris/gyengén taktilis/erősen taktilis felállásból látatlanban a gyenge taktilis lehet talán a legjobb elsőre, árban pedig egy Gateron Brown vagy a Keychron sajátja (Cherryt Európában nem találsz jó áron, Kínából/Koreából pedig pár száz darabot érdemes venni a jó árhoz, mert rugócserével érdemes indítani a jó kapcsolóhoz). 50-60 fonba bele kell férnie 90 darabnak még a fancy darabokból is, Gateron Brownból a fele is elég. Kapcsoló terén a ProtoTypist és Mechboards kínálatát nézd meg, ezek billentyűzetekre specializálódott cégek.

    A ház a legnehezebb, erre maradt 200-210 GBP. Neked a Class 80 kell a leírás alapján, de a keretből erőteljesen kilóg és a használtpiacon nehéz hozzájutni. Ha a műanyag is belefér, akkor pedig az NCR-80-at írtad körbe (ebből valószínűleg lesz következő szállítmány, csak passz mikor).

    Ha fém kell, akkor a bézs nem egyszerű, mert anodizálni nem lehet/nehezen lehet ilyen árnyalatot, e-beige amúgy is ritka, mint a holló, de ebben az árkategóriában főleg, szerencsére egyéb festési módszerekből előfordul hasonló árnyalata milky white vagy cream néven. Ebben az árkategóriában 75%-os és TKL méretben a QK75 (a milky white színben jó, Q2-ben szállítják), QK80 (a coated milky white színben jó, de Q3-ban szállítják), Zoom75 (a milky tea színben jó lehet, de Q4-ben szállítják), Zoom TKL (hamarosan szállítják, de nincsen belőle ilyen szín, R2-ből talán lesz), Freebird TKL (raktáron, nincsen belőle ilyen szín), JRIS 75 (Q3-ban szállítják) az, ami belefér a keretbe, de ezek mindegyike group buy, szóval az elérhetőség időben korlátozott. Ezek mindegyike a Keychron felett van egy szinttel, de némelyik kevésbé retró stílusban és amint látható, ezért várakozással fizetsz, és a keret szélén billegnek, hogy beleférnek-e vagy sem.

    Old school, de fém vonalon még ez ugrott be, de ez már a keret túloldalán van.

    Alternatíva lehet még az MKUK Discordon a buy-sell-trade csatorna követése, ha olcsóbban akarod megúszni a dolgokat.

    A KBDfanstől direktben nem ajánlott billentyűzetet venni, mert a support rettenetesen rossz, ha problémád akadna, lazán elhajtanak, helyi vendorokon keresztül szabad csak venni általuk gyártott billentyűzeteket. Az már másik kérdés, hogy érdemes-e, mert a kínálatukból kevés üti meg a középszert is, az eredeti Odin a jók közé tartozott, csak túl drágán adták, ez az Odin75 is kicsit drágábbnak tűnik, mint kellene.

    * a Clickclack egy relatíve új kínai vendor, amely kínai cégek közép és felső kategóriás billentyűzet group buy-ait futtatja, a tapasztalatok alapján vevői oldalról a support nagyon jónak nevezhető

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • Ispy

    veterán

    válasz Apollyon #81846 üzenetére

    A műanyag sem hajlani fog, igazából más a hangja és más a gépelés rajta, a műanyag mélyebb thocky és rugalmasabb, az alu magasabb és clicky és pingy, és sokkal feszesebb érzés.

    [ Szerkesztve ]

    "Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

  • elite.cs11

    senior tag

    válasz Apollyon #81846 üzenetére

    Ha a keychrontol rendelsz kozvetlenul akkor ott van twster 16 usdert. A negativuma, hogy pl gaterpn vagy kahil tester. Tehat kpasz 16db kulonbozo gaterpn switchet. En is elgondolkoztam rajta, csak azert mondom :D

  • TheMartin03

    tag

    válasz Apollyon #81917 üzenetére

    Köszönöm!
    Akkor az egyéni ízlésen túl az csak a fent említett anyagok a fontos szempontok, meg hát nyílván a kompatibilitás.

  • Ispy

    veterán

    válasz Apollyon #81917 üzenetére

    Én például dysub pbt szettet vettem, de tök véletlenül, csak ez tetszett azt kész. :D

    De most jön a második szett, az is dye sub, az is véletlen, egyébként meg ha olcsó doubleshot, az sem gáz, az ember megveszi 15k-ért azt lecseréli, ha kell. Az nem fáj annyira, mint egy 70k-s kifényesedett szett.

    "Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

  • Molydeus

    senior tag

    válasz Apollyon #82035 üzenetére

    Az, hogy érdemes nem az jelenti ebben az esetben, hogy szükségszerű is.
    Egyrészt nem biztos, hogy az összes kapcsolóban, amivel a bill. jön, pengeni fognak a rugók. Lehet, hogy csak néhányban. Ha azokat átrakod ritkán használt billentyűk alá - PrintScreen, ScrollLock, Pause - , akkor ott nem fog feltűnni.
    A másik, hogy ez is csak egy lehetőség a kapcsolók tuningolására, a gyáriak nem használhatatlan vackok, csak van feljebb is, mint kb mindenben.
    Ahogyan a stab csere is egy lehetőség a hang javítására. A legtöbben nem is panaszkodnak a Keychron V-k, K Pro-k és a Q-k stabjaira. Én pl. csak azért cserélem őket, mert egy olyan módosítást is meg szoktam csinálni rajtuk, amit csak nem megkent állapotban lehet. Ezek pedig gyárilag kenve jönnek.

    Az a legjobb megoldás, hogy megvárod a bill.-t kipróbálod pár hétig és ha egyértelműen zavar valami, amit nem lehet pl. áthelyezgetéssel megoldani, akkor érdemes cserélni.

    M.

  • dqdb

    nagyúr

    válasz Apollyon #82035 üzenetére

    Szóval ha megjön a billzetem a gateron pro brownokkal, akkor már cserélhetem is a kapcsolókban a rugót?
    Nem ezt mondtam, hanem azt, hogy ha már szétszedte, hogy megkenje, akkor cserélje is le a rugót.

    A Gateronnak több Pro néven futó, gyárilag kent kapcsolója van. A Keychronok a G Pro vagy G Pro 2.0 (és a bejelentett 3.0-ról volt szó itt a napokban), de emellett létezik Milky Pro is. Nekem a legutolsóval van csak tapasztalatom, a kenés az én igényeimnek tökéletesen megfelel, ellenben a rugó nincsen megkenve, és az általam toleráltnál, ami sohát jelent (erre nagyon allergiás vagyok), többször peng, így én azonnal rugót cserélek bennük. A G Pro 2.0 elvileg annyival több, mint a G Pro, hogy ott a rugó is meg van kenve, de ezek egyikét sem ismerem.

    Azt tudom javasolni, amit Molydeus is tett: használd a billentyűzetet eredeti állapotában egy ideig, és ha valami zavar, akkor cserélj csak. Az, hogy a Milky Pro az én preferenciám szerint rugókenésre (és ha már ott vagyok, akkor rugócserére) szorul, is egy pár napos tesztelés után derült ki, mert kézben tartva minden szép és jó volt, és használva is csak óránként pár alkalommal hallottam az általam gyűlölt hangot.

    Ez a stabilizátor is érdekes téma, láttam ezeket is sokan cserélgetik Durock V2-re. De ti meg TX AP-t ajánlotok, ha jól láttam.
    A Durock 2020-2021-ben számított a legjobbnak, azóta többen kijöttek új modellekkel, a TX AP, Owlabs, GMK QMX mind jobb a közvélekedés szerint, mint a Durock, és sokszor olcsóbb is. Ha olyan helyről rendelsz, ami mindegyiket árusítja, érdemes a másik háromból választani, ha csak Durock van, akkor az sem lett rosszabb, csak van nála jobb.

    Azonban stabilizátornál a kenés nagyon fontos, a legjobb stabilizátor is rosszabb kenés nélkül, mint a legrosszabb megkenve, valamint a rosszabb stabilizátor sokszor csak annyit jelent, hogy nehezebb beállítani jóra (nagyon sokan a "lesajnált" Cherry clip-inre esküsznek például, ami 30 éves design, de ha tudod, hogy mit csinálsz, akkor ezzel is elérheted a célod harmadáron). Ezen a téren ugyanaz a tanácsom: használd a gyárit egy ideig, és ha nem jó, akkor cserélj csak, de ha cserélsz, akkor kenőanyagot is vegyél, különben jó eséllyel visszalépés lesz a vége.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • Mephike

    senior tag

    válasz Apollyon #82035 üzenetére

    Még annyival egészíteném ki a dolgokat, hogy nagyon gyakori eset, hogy valaki megkap egy új billentyűzetet és már neki is esik, mint bolond a csengőnek, és már keni, cseréli, vágja az alkatrészeket. Még meg sem érkezett a billentyűzet, de ő már minden egyéb dolgot megrendelt hozzá. Nem azt mondom, hogy ez rossz dolog, sőt érthető, hiszen izgatott, és szeretné a lehető legtöbbet kihozni a billentyűzetéből.
    De egy kapcsoló tipikus esete annak, hogy azzal érdemes várni pár napot/hetet mielőtt megkened, érdemes hagyni kopni egy kicsit. (A Gateron Silent kapcsoló tipikus esete volt nálam ennek.) Megismerni, hogy mit tud, hogy mi a baja/gyengéje, már ha van neki.

    Illetve ott van pl. a K8 Pro-m stabilizátora. Nagyon jól működik gyárilag is, nem érzem szükségét hogy megkenjem (a K4-et kellett anno), de lehet dqdb ideülne mellé és azt mondaná, hogy ez neki nem jön be. Szóval ez (is) egyén függő, ne azért kenjél, meg valamit, mert itt vagy egy Youtube videóban azt mondták, hogy mindent is meg kell kenni, hanem azért mert neked nem tetszik.

  • dqdb

    nagyúr

    válasz Apollyon #82059 üzenetére

    ezek az rugó stb. dolgok eléggé filléres tételnek tűnnek a billhez képest
    Igen, aztán azt veszed észre, hogy észre sem vetted, hogy 60-100 eurót elvertél ezekre a filléres tételekre ;]

    Érdemes lassúra venni a tempót az elején, megismerni a dolgokat, megfontoltan haladni, és ami engem is beleértve pár embernek itt nagyon nem sikerült: kiszállni az első pontnál, ami már bőven elegendő neked.

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    nagyúr

    válasz Apollyon #82164 üzenetére

    [link]
    Eléggé jók a színek, de szerintem élénknek nem élénkek.

    [link]
    Nagyon nem jó kép, egyszer majd jó fényviszonyok mellett újrafotózom. Ugyanazon kupakkészlet (Godspeed), bal oldalon doubleshot ABS SA profilban, jobb oldalon dyesub PBT MT3 profilban.

    [link]
    Itt ugyanez a kupakkészlet szerepel mástól GMK doubleshot ABS változattal kiegészítve, a hangra koncentrál, de a lényeg szerintem látszik.

    [link]
    Serika készlet doubleshot ABS GMK és dyesub PBT MT3 változatban

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    nagyúr

    válasz Apollyon #82205 üzenetére

    a lépcsős Caps Lockot nem lehet feltenni sajnos
    Háromféle Caps Lock billentyű szokott lenni:
    1. a teli, ahol középen van a stem, ez került fel a billentyűzetedre
    2. a lépcsős, ahol kissé balra, a teljes magasságú rész közepén van a stem (felső kupak itt), ilyen van a készletedben, ehhez a nyákon is arrébb kerül a kapcsoló, ami az esetedben nincsen így (itt jobb oldalon láthatod a két egymás felé fordított hotswap socketet a kétféle Caps Lock pozícióhoz)
    3. a lépcsős, amin stem középen van, ez nagyon kevés készlet sajátja, mert a normál nagyságú lépcsővel nem barátok

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • Throme

    veterán

    válasz Apollyon #82205 üzenetére

    Nem rossz. Kinézetre (színeket leszámítva tiszta) V1.

    Nincs pengés?

    Csak feltételezem, hogy hasonló (ugyanaz?) barna kapcsoló van a V1-ben.
    Nekem is bejött, de lecseréltem.

    A win kupak nagyon klassz. Most már jellemzően csak rá van írva, hogy WIN 'oszt' helló.

    Ízlés szubjektív. Az biztos, hogy kb ezzel a színvilággal kezdtem én is ezer éve.
    Most nem tudom. Nem rossz.

  • elite.cs11

    senior tag

    válasz Apollyon #82205 üzenetére

    Elég jól néz ki!
    Amúgy miért szeretik az emberek a lépcsős capslockot? Könnyebb megtalálni vagy nem nyomják meg véltelnül?

  • dqdb

    nagyúr

    válasz Apollyon #82232 üzenetére

    Dehogy, csak szembejött a link. Én fejlesztőként azokat a rendszereket kedvelem, amitől a végfelhasználó minél messzebb van ;]

    [link]
    és ez is szembejött

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • Domonkos

    Ármester

    válasz Apollyon #82509 üzenetére

    >jobb lenne a lépcsős Caps, illetve múltkor láttam itt egy készletet amiben az összes módosító az volt, az király lenne

    Miert gondolod, hogy jobbak? (ezt most komolyan kerdezem)
    En anno egy rovid ideig probalgattam oket, de vegul egy harmadik opcio lett nalam a befuto.

    Gender of electrical connectors is defined by the pins.

  • Ispy

    veterán

    válasz Apollyon #82509 üzenetére

    Esetleg próbálj ki egy halkabb clickyt.

    "Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

  • Enton

    addikt

    válasz Apollyon #82509 üzenetére

    Outemu v2 lemon: [link]
    Nehezebb rugóval most hirtelen nem tudok factory lube-t. Nem nézelődtem turkáltam kapcsolók után mostanság.

    stepped caps q1en max fejjellefele tusz rakni(?) kell hozzá pcb-n jó helyen lévő foglalat, rögtön első ok a második bill beszerzésének. Elég csak ennyire megtetszenie valaminek is aztán csak kipróbálja az ember, ezt is meg azt is.

    Stabokról képet ha dobsz, de eddig egész szépen kentek keycronék max nem mindig maradt a helyén az út végén az ajtónkban. nálam legalábis a q3on csak repozicionálni kellett a taknyot és jobb is lett egy fokkal. Szivacsot neki kitömni a házat valamivel.

    "mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

  • micafighter

    nagyúr

    válasz Apollyon #82509 üzenetére

    Boba mellett én a Durock T1-et említeném meg, de ez már Zeal szintű taktilitás. Olyasmi mint a Boba, csak erősebb a taktilis hupli. Mindkettőből létezik halk változat, de a Boba mellett szól, hogy a rugó gyárilag kenve van. Barna kapcsolóhoz képest egy Boba is nagy lépés lesz amúgy taktilitásban, ezért a Boba mellett szól még, hogy ha nem tetszene gyárilag vagy túl taktilis lenne, akkor a stem lábakat megkenve némileg veszít a taktilitásából, és ráadásul még jóval simábban is fog járni (még így is jóval taktilisebb, mint egy barna kapcsoló). T1nél is megkenheted a lábakat, de az még úgy is kicsit erősebb taktilis lesz, mint a gyári Boba.

    Esetleg érdemes lehet még elgondolkozni egy hosszú rugóval szerelt lineáris kapcsolón, mert egy 22mm-es rugóval szerelt lineáris kapcsoló induló ereje kicsit olyan, mint ha egyből egy taktilis huplival indulna a kapcsoló.

    Stabilizátor tekintetében milyen jellegű hang ami zavar? Bottom-outkor hallod, vagy a kapcsoló visszatérésekor? Valoszinuleg vagy a drótot hallod, ami neki ütődik a műanyag háznak, vagy a műanyag stab stemet, ahogy nekiütközik a PCB-nek. Ha a bottom-out zavar, akkor lehet próbálkozni bandaid moddal, vagy rövidebb úton járó kapcsolót tenni a space alá (így a normál stabilizátorok nem fognak bottom-outolni), vagy ha a visszatérés zavar, akkor valószínűleg a drót hangját hallod, azt pedig a legegyszerűbb orvosolni ha megkened.

    Lehet még próbálkozni csendes és fél -csendes kapcsolókkal, bár taktilis felcsendest nem nagyon láttam még.

  • Alan[HUN]

    senior tag

    válasz Apollyon #82509 üzenetére

    Halk taktilis T1 egyébként Durock Shrimp néven fut, illetve van még Haimu Silent Tactile és elvileg a TTC Bluish White-ból is van silent, de az 3 pines (bár plate-el elvileg nem gond), pár nap múlva tudok róla nyilatkozni.
    Illetve stabilizátornál szerintem a band-aid mod nagyon-nagyon last resort, ha tudsz róla videót küldeni, úgy könnyebb nyilatkozni, hogy hol lehet a gond, általában ami szokott segiteni, az egyrészta wire balance (nincs szintben a drót), illetve a kenés, esetleg az epsi mod, viszont ez utóbbi elég macerás. Ha Pesten vagy, akkor kenéshez BDZ-t tudok is adni.

  • nyunyu

    félisten

    válasz Apollyon #82565 üzenetére

    L Valueban kétszer annyi anyag volt...

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • Domonkos

    Ármester

    válasz Apollyon #82564 üzenetére

    Ugyan ket reszes a dolog, de mindketto elegge egyszeru.

    A forma az a trivialisabb. En inkabb azt mondanam, hogy nem megszokast, hanem inkabb atszokast igenyel. Eloszor sokat, viszont a kesobbi ide-oda valtogataskor egyre kevesebbet. A vegen mar csak perceket.
    A billentyuk nincsenek rossz helyen. Bar, miert is lennenek, ugye? Ha valamelyik nem ott volt, ahol annak lennie kellett volna, akkor egy kovetkezo iteracioban odebb lett rakva. :B
    Izommemoriat a "hardver" pedig elegge keveset igenyel. Itt minden bilentyu a home-row szomszedja. Alig kell 1U-nal tovabb nyujtozkodni - a kiosztas miatt azok is a ritkabb karakterek. Akarmennyire is kicsik a billentyuk, nehez oket elteveszteni, mert nincsenek egyaltalan tavol. A tobbi - a nem a kovetkezo billentyu lenyomasara hasznalt - ujjaimat pedig el sem kell vennem a normal helyukrol, szoval azokkal nagyon konnyu a relativ poziciot megtalalni, barmelyik billentyut is nyomom le (f-sor, nyilak, ins-del-home-end-pg{up,dn} egyik sem kivetel). Lenyeg a lenyeg, elegge nagy plusz, hogy nincs egy funkcio sem tul tavol.

    Ami egyebkent csak azert lehetseges, mert van hozza jo szoftver. Ami az izommemoria es a tanulas nagyobb reszet koveteli. Igazabol ez sem szornyu, tanulni nem sokat kell - igazabol te dontheted el, hogy mi merre, hova es meddig lesz, szoval ennel "intuitivabb" nem is lehetne - de itt, a hardverrel ellentetben kevesbe van olyan, hogy "termeszetes". Ellenben ezt konnyebb iteralni, szoval ez sem a szenvedesrol szol.

    Amugy igen; a most hasznalt billentyuzeteim az altalam ismert es elonyosnek tartott feature-okkel mind rendelkeznek. A forma, a szoftver es a ketto egyutt, mint kesz periferia mind-mind tudatos dontesek sokadik iteraciojanak az eredmenye - foleg a szoftver. :B

    Gender of electrical connectors is defined by the pins.

  • nyunyu

    félisten

    válasz Apollyon #90339 üzenetére

    Biztos, hogy el akarjátok költeni egy kisebb afrikai állam éves költségvetését a billzetre?

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • Molydeus

    senior tag

    válasz Apollyon #90339 üzenetére

    Nem lebeszélni akarlak, inkább csak egy kérdés azok felé, akik használnak hasonló kiosztás.
    Nem túl zsúfolt ez a thumbcluster?
    Azt gondolnám, hogy 3, nagyon max 4 egy sorban lévő billentyűt kényelmesen lehet használni, de ha egy második pláne 3. sorban lévőért már el kellene forgatni a csuklót, ami hosszú távon fárasztó és tulajdonképpen ellene megy az elgondolásnak.

    M.

  • Domonkos

    Ármester

    válasz Apollyon #90339 üzenetére

    hmmm..
    Az elobb elkezdtem egy komplett shit-post-ot irni a Kinesis-rol - foleg ugy, hogy azzal kezdted, hogy elegedett vagy a Q1-gyel, de az Alice-ra tett megjegyzesed miatt es a 360 pro pontos specifikaciojat egy kicsit jobban atnezve vissza kellett toroljek par dolgot.
    De ha ellenerveket szeretnel, akkor - legalabb tetelesen - azert itt van par:
    - Ha nem a pro-t veszed, akkor beszopsz egy proprietary firmware-t
    - A huvelykujji cluster meg mindig a bena elrendezest orokiti tovabb, raadasul meg mindig nem mertek kello szogbe beforditani a tobbi billentyuhoz kepest
    - A pozitiv nem negativ doles az bena
    - A nem uniprofil kupakok szerintem nem optimalisak egy amugy sculpted billencsen
    - A kulonbozo kupakprofilokkal valo kompatibilitas aran bealdoztak egy kicsit a billentyuk kozelsegebol. Osszebb huzva, szerintem jobb is lehetne.
    - A kulso oszlop indokolatlonul szeles

    Egyebkent igen; nem tudom, hogy ennel most van-e jobb, konnyen hozzaferheto, keszre szerelt billencs. A Q1-nel klasszisokkal jobb lesz.

    De ha van idod, akkor en mindenkeppen ajanlanek kiprobalasra valami kailh choc-ot, es valami (akar lapos) col-stag billencset is.
    Elobbit azert, mert a pihe-puha kapcsolok nagyon jok tudnak lenni ~szerintem - es ugye ezek legpuhabban csak choc-ban erhetok el - valamint arra sem artana idejeben rajonni, hogy a kinesis thumb-cluster-e vajon kezre fog-e neked allni. Noha ez lapos billencsek eseten csaloka lehet, mert ott szerintem mindenkinek a kozelebbi a cluster a kenyelmesebb...
    Bla, bla, bla... hosszu tema. Inkabb kerdezz!

    Szerintem a top 5-ben benne van. :K

    Gender of electrical connectors is defined by the pins.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Apollyon #90339 üzenetére

    "megláttam a Kinesis 360-at, és akarok egyet"

    Üdv a klubban, bár nálam az Advantage (meg a PCD Maltron) volt a szikra, vagy 20 évvel ezelőtt. Viszont a vezetékest érdemes nézni, mert BT-ssel akadnak kapcsolódási problémák.

    Ja, a Signature Editiont célszerű, rendesen felkitelve, de nem két forint. Mindenesetre ilyen kontúros cucctól ne nagyon várj hot swapet, mert baromi körülményes a foglalatok elhelyezése. Létezik, de nem jellemző.

    "Plusz nincs fizikai bajom a Q1 elrendezésével sem, nem fáj semmim se stb."

    Most még. Nem árt elébe menni a dolgoknak, hogy ne legyen már késő. Egyébként már egy Alice/Arisu is jóval kényelmesebb, mint egy szimpla row staggered billencs (itt Q8 van).

    Amúgy ahogy kutattam a témában, a tulajok döntő többségének nagyon pozitív véleménye van a Kinesisről fiziológiai szempontból, volt akinek már a legelején megszűntette a fájdalmakat. Persze az sem mellékes, hogy a cég terméktámogatása példás, és nagyon régóta piacon vannak.

    "Kérlek, beszéljetek le a Kinesisről..."

    Miért? Ha vágysz rá, és anyagilag megteheted, akkor hajrá. Úgyis csak pöcörögtetni fogja lelked legmélyebb bugyrait, és egyszer élünk.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • dqdb

    nagyúr

    válasz Apollyon #90339 üzenetére

    Meg csak forrasztani tudják a switcheket, pedig jó lenne ha már csak cserélhetős kapcsolós billel nyomulnék.
    Hotswap esetén a plate kötelező, különben a kapcsoló nem ül eléggé stabilan, és itt nincsen plate.

    Kérlek, beszéljetek le a Kinesisről.
    No QMK, no party. A Próban lévő ZMK is eléggé butácska a QMK-hoz képest (kivéve a sokkal jobb akkuidőt), de legalább open source.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • Domonkos

    Ármester

    válasz Apollyon #90362 üzenetére

    Azt 5GHz-es wifi elterjedesevel - pontosabban a 2.4GHz-es eltunesevel - majd valoszinuleg sokat fog javulni a wireless periferiak megbizhatosaga, de nagy hatterzaj mellett tenyleg szinte hasznalhatatlan egyik-masik.

    A pro valtozat szerintem elobb vagy utobb (bar az ara miatt inkabb csak utobb) meg fogja kapni a QMK tamogatast; de a ZMK-bol sem hianyzik mar semmi lenyeges. A sajat kiosztasomat szerintem at is tudnam vinni.

    Az arat tekintve, ebben a kategoriaban inkabb csak az a fontos, hogyha szeretnel rajta tovabb adni, akkor azt mekkora bukoval fogod tudni. Mivel a billentyuzet nagy mertekben konfiguralhato a vasarlaskor, de utana szinte alig, igy azt gondolom, hogy az elso vasarlot ero veszteseg sokkal nagyobb merteku lesz, mint altalaban.
    A kapcsolok cserelhetosegenek a hianya tenyleg nagy ervagas lehet ha venni vagy eladni kell.

    A huvelykujji cluster nem optimalis.

    A keywell kialakitas miatt a kinesis termeszetesebbnek fog erzodni, mint barmilyen lapos billentyuzet. Viszont az is biztos, hogy egy-ket hettel tobb hozzaszokast fog igenyelni.

    En nem hiszem, hogy ennek a konkret modellnek akarmennyivel akarmerre mozdulna majd az ara (esetleg egy-ket rovidebb akciok kereteben, de lenyegesen akkor sem valoszinu). Inkabb azt tudnam elkepzelni, hogy majd megjelenik egy masik billentyuzet ebben a kategoriaban, ami az ar/ertek tekinteteben egy kicsit alul fogja ezt licitalni. Esetleg a hasznaltpiac fog lefele mozgolodni, de lenyegesen ott is inkabb csak a ritkabb (vagy benabb) konfiguraciok.

    [ Szerkesztve ]

    Gender of electrical connectors is defined by the pins.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Apollyon #90362 üzenetére

    Hogy lesz ebből 1000 font? Fullra kitelve 5-600 dollár. :F

    Mindenesetre árcsökkenésre nem várnék.

    A tartósságot nem tudom, de pl. az Advantage 2 szinte már legendásan az. Van, aki 10-15-20 éve ugyanazt a darabot használja.

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Domonkos

    Ármester

    válasz Apollyon #90390 üzenetére

    Az alternativai nem jottek szoba? Glove 80 peldaul? Ugyan kapcsolokbol kozel sem akkora a valasztek, de egy pro red-del szerintem nagyon jo lehet. Van F-sor is es kb. fele annyiba kerul, mint a kinesis.

    Gender of electrical connectors is defined by the pins.

  • Domonkos

    Ármester

    válasz Apollyon #90485 üzenetére

    Meglepoen egyszeru tisztitani, ahhoz kepest, hogy bezs. A muanyag reszek nagyon simak, igy azokat egy alkoholos(?) torlovel is szepen le lehet torolni, a tenyertamasz pedig annyira eloregedett, hogy olyan gyorsan kopik, hogy normal hasznalat mellett teljesen tiszta marad takaritas nelkul is. Neha le kell fujdosni rola a lemorzsolodott gumidarabokat es jol is van.

    Megtanulni rajta normalisan gepelni kifejezetten nehez volt, meg ugy is, hogy se a col-stag, se a key-well se a thumb-cluster se a tenting nem volt szokatlan. Raadasul ez egy 50%-os billentyuzet, aminek konnyuve kellett volna tennie az atszokast, mert egyebkent egy 35%-osrol valtottam.
    De megsem volt egyszeru - es a problemaim azok ezek voltak - kb. olyan sorrendben, ahogy felfedeztem oket:

    Amint eloszor sikerult uzembe helyezni, ugy egybol a 3. gepelesi teszten sikerult 120 cpm-et produkalni (ugyanazzal a kiosztassal, mint amit sima row-stag billentyuzeten is hasznalnek). Ez kb 1/5-e a normal sebessegemnek, de 5 perc utan ez nem volt rossz. Ami egybol feltunt, hogy izommemoriabol a felso es az also sort ugy probaltam meg mukodtetni, hogy a kapcsolo tetejere tettem az ujjamat es utana probaltam lenyomni - mint ahogy azt egy sima billentyuzetnel is tettem elotte sok-sok evig). Ami egyebkent siman mukodik, de nagyon bena erzete van. Ha odafigyeltem, akkor tudtam rendeltetesszeruen hasznalni (a felso sort ugy, mintha egy ermet tolnek az asztalon elore, az alsot pedig ugy, mintha egy ravaszt huznek), de amint egy kicsit temposabban szerettem volna gepelni, ugy nem tudtam erre kelloen nagy figyelmet forditani. Ami tovabb nehezitette a helyzetet, hogy a melohelyen sima choc billencsem volt, ami minden irodaban toltott nappal visszatorolte az epp kialakuloban levo helyes izommemoriat. Erre a mai napig nem tudom, hogy milyen mas, gyorsabb megoldast lehetett volna hasznalni; de mindenesetre szep lassan, honapok alatt azert at lehetett szokni. Ma mar az ide-oda valtogatas sem zavar.
    A masodik problemam, ami mar a masodik napon feltunt, az az, hogy tul nagy erovel (es tul kicsi pontossaggal) hasznaltam a klavit. Bar az azelott hasznalt ~20gf-es pink choc teljesen egy ligaban van a datahand-del, utobbi kozel sem choc-spacing-et hasznal. Nem is MX-eset. En az elso heten azt hittem, hogy szamomra ez fogja a dolog veget jelenteni, mert a mutatoujj belso es a kisujj kulso gomjba (flipper-e(?)) tul tavolinak erzodott. Ez teljesen elrontotta akkor a kenyelmet. Emiatt es pluszban azert, mert a keztartas is teljesen mas volt, nagyon gyakran elofordult, hogy a szelso ujjaimmal a flipperek belso-also szelet talaltam el, ami 2 leutest eredmenyezett.
    Harmadik problema az a 2-2 hianyzo billentyu volt. Ugye normal billencsen a mutatoujjak 6-6 billentyut kapnanak, de itt csak 5-5 jut nekik es abbol is csak 4-4 van konnyen atviheto helyen. Qwerty-re vetitve a bal kezen a t es b, es jobbon az y es n betuknek keresni kellett valami uj helyet. Ezt az eredeti kiosztas a kozepso- es gyurusujj befele levo flipperere rakta - ami egyebkent nem rossz, es sok honapig nem is talaltam nekik jobb helyet. Foleg ugy, hogy dvorak-ot hasznaltam, amiben azokon a poziciokon nem tul gyakori billentyuk vannak (yxfb). Ezeket viszonylag konnyu volt megszokni es a mai napig imadom oket leutni, mert olyan poziciokon vannak, amik hagyomanyos billentyuzeten egyaltalan nincs. Mintha egy uj dimenzioba kellene kinyulni - annyi kulonbseggel, hogy nem kell, es a kinyulas resze is kb. egy fel choc-nyi tavolsagot jelent. Imadom. :))
    Aztan ahogy szepen kezdtem az egeszet megszokni, ugy tunt fel, hogy dvorak nem lesz jo optimalis kiosztas erre a billencsre, mert tul top-row-heavy. Ami szinten nem volt egy jo kombinacio azzal, hogy meg mindig feleslegesen nagy erovel nyomtam a felso sort, mert a kormeimnek nagyon nem tetszett. Szoval gondoltam, hogy megcserelem a dvorak felso es also sorat. Mivel a potyoges 70+%-a meg igy is a kozepso soron maradt, igy vartnal joval egyszerubb volt az atszokas. A dolgot megint nem segitette, hogy a melohelyen levo skeletyl-t meg mindig ""sima"" dvorak-kal hasznaltam; de a problema legnagyobb resze full varatlan helyekrol jott: a j es k atkerult a felso sorba - ami nem vim-nel okozott gondot, hanem mindenhol mashol: less, screen, readline stb. Ezeknel kuzdelmes volt az atszokas, mert a bennuk valo navigacio kozben sosem arra gondoltam, hogy nekem j-t es k-t kell nyomni hogy le- es fel mozogjak, hanem azt a ketto billencset, ami kellemesen kozel van a normal keztartashoz. :U
    Viszont ahogy ezek megvoltak, ugy kb. sinre kerult minden. Ekkortajt sikerult befejezni az uj kontrollereket [2] es vegre teljesen atprogramozni az egeszet. Onnast pedig a legnagyobb elmeny a hasznalata. :)

    Az egerplussos bill az maradt az irodaban. Majd kicsit kesobb egy masik datahand valtotta. Jelenleg arra var, hogy majd valaki talan kolcsonkeri, de egyelore csak a sweep-re van jelentkezo.
    Tetves es Dugo pedig nyugdijba mentek. :K

    [ Szerkesztve ]

    Gender of electrical connectors is defined by the pins.

Új hozzászólás Aktív témák