Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kabar

    senior tag

    válasz Mauzes #9853 üzenetére

    1. Igen. Wifin keresztül (router)Lehet speciális felületen is, meg a megosztások alapján hálózati meghajtóként is. Mint egy számítógépet. (Végülis az)
    2. A Wifi lesz a szűk keresztmetszet a NAS-ok többségénél. Kábelen mindegyik gyorsabb szokott lenni.
    3. NAS függő, de általában van valamiféle DLNA-s megosztási lehetőség. Vagy lehet rájuk kendácsolni egyet.
    4. Ez is wifi függő, de általában a nagyobb tartalmak akadásmentes továbbításához erősen javallott.
    5. Hálózat és formátumfüggő. Ha TV-ről akkor DLNA a szűk keresztmetszet, de tekerésnél nem szokott nekem gond lenni. Ha meg hálózaton játszol le akkor meg a hálózatod sebessége meghatározó. Bár itt már a NAS sebessége is bejöhet, de egy felhasználó esetén nem szokott gond lenni. (kábelezve)
    6. A Smart TV USB-ről vélhetően több tartalmat fog lejátszani mint a hálózatról. Hiányos ismereteim szerint ilyenkor a DLNA-t használja, annak meg a lehetőségei erősen határoltak. Értem itt a nyelvválasztást, feliratkezelés. Egy médialejátszó manapság jobb. Az integrált nem olyan jó, de én is úgy kezdtem.
    7. Ez szokott működni, bár vannak kivételek még a nagy gyártóknál drágább cuccainál is(Pl:Synology DS213+)
    8. Az első verzió szokott működni. A használt torrens program gyártófüggő, de TM-et elég soknál lehet telepíteni.
    9. Szerintem itt az alvó módot keverheted a kikapcsolttal, így erre nem tudok mit mondani. Alvó módban is keveset fogyaszt, jellemzően pár watt. De lehet, hogy csak én nem értem amit akarsz.
    10. Megosztásokhoz tudsz felhasználókat és jelszavakat társítani. Plussz NFS-ben szokott IP-re történő engedélyadás is lenni.
    11. Nem sok NAS van szerintem amit lehet USB-n használni. Az utolsó amit láttam a DNS313 volt, de az ma már csak történelem.

    [ Szerkesztve ]

    "Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

  • FishAir

    senior tag

    válasz Mauzes #9853 üzenetére

    8. Transmission-t kell telepíteni a NAS-ra és a transmission remote nevű programot a pc-re. A transmission remote "átadja" a NAS-on futó transmission-nek a torrentet és ki is kapcsolhatod a géped.
    Az egész torrentezést automatizálni is lehet flexget segítségével, ami a torrentes oldalad rss-ét figyeli és mondjuk sorozatcím alapján el is kezdi letölteni, amint megjelenik egy új rész, olyan minőségben, amit megadsz neki, egy olyan könyvtárba, ami még az XBMC scaper-ének is tetszik pl. :P Mondjuk ez már egy kicsit haladóbb.
    9. Erre gondolsz? Mert nálam Synologyn ez meg van oldva. Többin nem tudom, hogy van-e ilyen?!

    iDontcare

  • Tonyk

    veterán

    válasz Mauzes #9856 üzenetére

    2. Minél gyorsabb annál jobb ;)
    3. rosszul gondolod
    4. minimum bitráta legalább a média bitrátája legyen. lsd 2. pont.
    6. totálisan rosszul gondolod. Simán viszik az mkv-t.
    10. jogosultságok állítgatásával oldható meg, elrejteni nem fogod, de a hozzáférést letilthatod.

    Láttál már hálózatot két gép között működni, akár otthon? Na, ez is így működik +dlna +sok minden más fincsi dolog.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

  • FishAir

    senior tag

    válasz Mauzes #9856 üzenetére

    8. Olyat is lehet (mondjuk ez már site függő is).
    9. Ha nagyon kell, odafáradsz és bekapcsolod (az enyémet mondjuk nem lehet, mert egyik kedves családtagom kinyírta a gombot) vagy, ha van rajta wol bekapcsolod a router felületéről, valamelyik pc-ről ssh-n keresztül, ha olyan a média lejátszód, esetleg az is tud wol-t (magic packet-et) küldeni.

    [ Szerkesztve ]

    iDontcare

  • CoolBoy323

    nagyúr

    válasz Mauzes #9853 üzenetére

    9: ha beallitod, h 21kor kikapcs, akkor az ki fog kapcsolni, barmit is csinalsz vele :) Kiprobaltam, h nezek filmet, es a kis k.csog kikapcsolta :)
    Bekapcs idopontot is be lehet allitani, akar naponta elterot!
    (Zyxel 310S)

  • krealon

    veterán

    válasz Mauzes #9853 üzenetére

    "1. Ha jól értem, úgy működik a dolog, hogy NAS rádug routerre, majd a router-en keresztül éri el az adatokat az összes további eszköz, tehát NAS-ra közvetlenül nem dugok semmit. Hogyan fogja látni a wifi-s lapotopom a NAS-t, mint egy új meghajtó (pl. G) vagy valami médiaeszköz vagy csak valami speciális felületen? Tehát mennyire egyszerű a NAS-on tárolt adatok olvasása, írása, mozgatása, stb.?"

    Alapvetoen ugy erdemes a NAS-ra tekinteni, mint egy monitor nelkuli szamitogepre, ami a halozatra van csatlakoztatva es azon mappak vannak megosztva.
    A NAS-ok altalaban tobbfele halozati protokolt is tamogatnak, amiken keresztul elerheto a tarolt adat.
    Windows Network (masneven CIFS vagy Samba (SMB)), DLNA (media megosztas), AFP stb.
    A halozati meghajtokent valo elerest a Samba protokol biztositja.

    "2. Mennyire "lassul" az adatok elérése, ha wifin keresztül laptopról olvasom azokat? Tehát pl. ha a belső vinyón van sok fotó, akkor ugye villámgyorsan lehet lapozni közöttük, ez egy NAS esetében is hasonló, vagy azért van ilyen "gap"/"töltés" pl. a képek olvasásánál? Vagy ez a gap attól függ, hogy wifi-n keresztül vagy kábelen csatlakozik az eszköz (pl. laptop) a routerhez?"

    A sebesseget (mint minden adatatvitelnel) az atviteli uton jelenkezo legkisebb keresztmetszet (bottleneck) hatarozza meg. A WiFi-n torteno atvitel altalaban lasabb, mint a kabeles atvitel.
    A peldadat hasznalva:
    - a belso HDD olvasasi sebseege tipikusan 50+ MB/s azaz 400+ Mbit/s.
    - Gigabites halozati kapcsolat eseten (ha a halozati adapter meghajtasa nem igenyel sok CPU idot), akkor kb 900Mbit atvitel lehetseges.
    - Wifi kapcsolatnal a tipikusan a kapcsolati sebesseg (kb 1 Mbit/s - 300Mbit/s) fele ( 0.5 Mbit/s - 150 Mbit/s) szokott lenni a hatasos sebesseg.

    Wifi kapcsolatnal az adatut: NAS-HDD-je --> NAS memoria --> NAS halokartya --> Router halokartya --> Router memoria --> Router Wifi adapter --> Notebook WiFi adapter --> Notebook Memoria.
    Itt a legszukebb keresztmetszet Router es a Notebook kozotti WiFi kapcsolat, igy annak a sebessege hatarozza meg az atvitel sebsesseget.

    "3. NAS-on lévő videókat közvetlenül lehet stream-elni vagy előbb le kell tölteni?"

    Ha NAS-nak van mediaszerver szolgaltatasa, akkor tudni fog stream-elni. (Manapsag mar alapkovetelmeny.)

    "4. NAS-on lévő HD-videókat le tudnak-e játszani wifi-n keresztül az eszközök vagy ehhez már kábelezni kell? Vagyis mekkora wifi-s adatsebesség kellene a problémamentes lejátszáshoz?"

    Egy fullHD videofolyam max 50Mbit/s atviteli sebesseget igenyel, igy elvileg mar egy 150Mbit-es WiFi kapcsolat is eleg.
    A gyakorlat viszont azt mutatja, hogy ennel nagyobb kapcsolati sebesseg szukseges, radasul surun lakottt helyeken (panel, lakopark) a 2.4GHz-es tartomanyban szinte eselytelen a fullHD tartalom akadasmentes atvitele a sok, egymast atfedo csatornakon uzemelo WiFi eszkoz miatt.

    "5. Videók lejátszásánál ugyanúgy lehet-e beletekerni, mintha a belső vinyón lenne vagy pedig úgy, mint pl. Youtube (tehát hogy akár másodpercekig töltenie kell)?"

    Ha halozati meghajtorol (Samba), notebookon, lejatszoprogram segitsegevel jatszol le, akkor ugyanazok a funkciok erhetok el, mintha a merevlemezrol jatszanl le, csak a halozat adta sebesseggel.
    Ugyanez vonatkozik a medialejatszokra, amik Samba eleresen keresztul erik el a tartalmakat.

    A DLNA eszkozok viszonylag butak (nem minden eszkozon van megvalositva az osszes funkcio), igy pl a TV-be epitett lejaszok nem szoktak tudni hangsavot valtani vagy nem mukodik a pillanatmegallitas / folytatas (pause / comtinue), de a beletekeresi kepesseg sem jellemzo.
    Radasul az Apple termekek a DLNA szabvanyt sem ismerik, igy aki ilyen eszkozoket hasznal, az jobban teszi, ha csak beletrjes eszkozoket (Apple AirPort) vasarol maganak.

    "6. A Samsung Smart TV-mnek saját médialejátszója van, ami jól visz mindenféle tartalmat USB-ről, pl. mkv videókat. Ez hogyan fogja látni a NAS-t, mint egy meghajtó vagy hálózati eszköz vagy kell valami speciális beállítás? Vagy kell egy külső media player is ahhoz, hogy onnan érjem el a videókat a Samsung tv-re?"

    A TV-k beepitett medialejatszoja max a DLNA protokollt szokta ismerni, igy az USB-s lejaszasi kepesseg toredeket fogja csak megvalositani. Ezert is jobb otlet szerintem "buta" TV-t venni olcsobban es az arkulonbozetbol nagyon jo dedikalt (kulonallo) medialejatszo dobozt lehet venni, ami a Smart TV tudasanak sokszorosat adja.

    "7. A NAS, ha jól tudom, alvó módba rakja a vinyót, amikor sokáig nincs használva. Ilyenkor az eszközök továbbra is látják, és automatikusan beindul a vinyó, amikor el akarom érni?"

    Az energiatakarekos mod (a HDD leallitasa) alapveto funkcio, ha nincs hasznalatban. Igeny eseten persze automatikusan elindul.

    "8. A torrent klienst hogyan kell pontosan értelmezni? A számítógépen elérhető NAS felületen tudom hozzáadni a torrentet a klienshez, majd megy automatikusan és a számítógépet kikapcsolhatom? Mert ugye ha a pc-s kliensen adom hozzá és a NAS meghajtót választom célkönyvtárnak, akkor a gép kikapcsolásakor leáll a letöltés."

    Pontosan.
    A NAS-on (mivel az is egy szamitogep) futhat egy torrent-kliens program (ez altalaban a transmission nevu), ami a NAS-ban levo HDD-n tarolja az adatokat. Ezt a programot vagy egy webes konfiguracios feluleten lehet allitgatni (transmiossion-nel http://<A-NAS-IP-cime>:9091/) vagy egy taviranyito programmal (transmission-remote-gui).

    "9. Olvastam, hogy be lehet állítani, hogy a NAS kikapcsoljon pl. minden éjszaka energiatakarékossági okokból. Ha beállítok ilyet, akkor ez automatikus lesz, függetlenül attól, hogy futtatok-e torrentet vagy egy eszköz videót stream-el róla vagy pedig elég okos ahhoz, hogy ezt érzékelje? Vagy alapvetően máshogy működik ez a beállítás csak én nem értek valamit?"

    Az energiatakarekossag hasonloan mukodik, mint a szamitogepeknel.
    Ha torrentet futtatsz, akkor nyilvanvaloan hasznalja a winchestert, igy nem fog leallni.
    Ha pedig idozitett kikapcsolast allitasz be (ritkan elerheto, mint alapszolgaltatas), akkor ugyanaz a helyzet, mint a szamitogepen idozitett kikapcsolas, leall a gep, nincs apellata.

    "10. Úgy tudom, hogy be lehet állítani jogosultságokat a NAS-on tárolt tartalmakhoz, de ez hogyan működik, MAC-cím alapján, IP-cím alapján vagy hogyan? És ha egy mappát mondjuk "levédesz", és azt valaki meg akarja nyitni, akkor csak kiírja, hogy access denied vagy nem is lesz látható?"

    Tul sok amerikai filmet nezel... ;]
    Tipikusan ugy szkokott mukodni a dolog, mint egy rendes szamitogepnel.
    Definialsz felhasznalokat (nev / jelszo) es csoportokat (csoportnev / felahsznalonev-lista), amik alapjan az egyes megosztott mappak hozzaferesi jogait beallitod.
    A kliensek felhasznalonev / jelszo paros segitsegevel erhetik el a megosztasokat vagy ennek hianyaban nevtelelnul (anonymous) a publikus (barki szamara elerhtonek megjelolt) tartalmakat.

    DLNA porotokol-on nincs lehetoseg felhasznaloi azonositasra, igy az ilyen modon megosztott tartalmakat mindenki eleri a halozaton.

    "11. Kizárólag hálózaton keresztül tudom elérni a NAS tartalmát, vagy pedig lehet-e USB-n keresztül TV-re dugni, és akkor úgy látja, mint egy pendrive-ot?"

    Ismet csak azt javaslom, hogy ugy tekints a NAS-ra, mint szamitogepre. Ha meg tudod oldni, hogy egy PC belso merevlemezet, mukodes kozben egy USB-s adapterrel kozvetlenul elerd, anelkul, hogy osszeomlana a rendszer, akkor megoldhato az otleted. (De sajnos nem oldhato meg.) :B

    Bocsi a hosszu hozzaszolasert.

    [ Szerkesztve ]

  • Tonyk

    veterán

    válasz Mauzes #9884 üzenetére

    Ár mennyire számít?

    Legolcsóbban (ár/teljesítmény) talán egy Zyxel 310s jönne ki. Ebbe 1 HDD fér bele. Ha több (2) hdd kell, akkor 325v2

    "Illetve a kérdés, hogy megéri-e céleszközt venni, vagy megteszi-e egy 8-10 éves asztali gép is, mert hogy olyat tudok ingyen szerezni."

    Míg a fenti nas fogyaszt terhelés alatt kb. 16W-ot addig az asztali gép olyan 70W környékén.

    A többiek meg majd mondanak más típusokat. ;)

    Hacsak nincs N-es wifid és nagyon-nagyon jó lefedettséged épületen belül, azért a FullHD tartalmakat felejtsd el wifin. Oda azért nem árt a min. a stabil 100-as net. Képek és xvid filmeknél ez nem igazán számít korlátnak, az mehet simán wifin.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

  • Multibit

    veterán

    válasz Mauzes #9891 üzenetére

    Neked kell eldöntened, hogy zavar-e az állandó másolgatás, hogy elégedett vagy-e a tévéd (buta) lejátszójával, hogy zavar-e a laptopon való torrentezés, hogy soknak tartod-e a laptop fogyasztását.
    Ha csak torrentezni és filmeket lejátszani akarsz, akkor elég a Zyxel.
    A legtöbb ajánlott mediaplayer hálózatos eszköz, tehát ragyogóan tudja használni etherneten keresztül a NAS-on lévő filmeket, képeket, zenéket.
    Létezik olyan NAS, ami medijátszó képességekkel is bír, de elég borsos áron. Egy egyszerűbb NAS + külön mediplayer kombóval olcsóbban megúszod.

  • Tonyk

    veterán

    válasz Mauzes #9891 üzenetére

    A médialejátszó kihagyható lépés, amennyiben a TV-ben van médialejátszó (és gondolom van, mivel pendriveról játszod le a filmeket) és rendelkezik net csatlakozással. Azaz már itt tudsz spórolni (bár, ha nem probléma a lé...).

    [ Szerkesztve ]

    Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

  • CoolBoy323

    nagyúr

    válasz Mauzes #9898 üzenetére

    Ha pendriverol vagy barmirol lejatsza, akkor DLNAn is le fogja!

  • Tonyk

    veterán

    válasz Mauzes #9898 üzenetére

    "kapott válaszokból úgy értem, hogy a NAS-t a tv-m DLNA szabványon keresztül érné el, ami viszont már tényleg kevés, pl. mkv-t nem játszik le"

    ? A tv-d nem játszik le mkv-t dlna-ról?
    Mert a lejátszást nem a nas végzi! A nas teríti az árut, a tv-d meg használja. Így hát, a nas mkv-t is tud "teríteni". A tv meg ha tudja az mkv-t tudja, ha nem akkor meg nem.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

  • Multibit

    veterán

    válasz Mauzes #9898 üzenetére

    A drágábbak például azt "tudják", hogy erősebb vas van a doboz alatt, arra az esetre, ha a júzer a szokásos "letöltögetekfilmetnézek"-en túl egyéb megterhelő feladatot is rábízna a NAS-ra. Persze leginkább az említett felhasználási kör az, ami itt szóbakerül - érthetően -, de ez nem jelenti azt, hogy valaki ne akarná másra is használni a szerverét. Tehát, gondold át jól, hogy mi jöhet szóba nálad!

  • Tonyk

    veterán

    válasz Mauzes #9903 üzenetére

    A fent említett funkciókat mind tudja az összes tv-m (Samsung D6500,ES7000,F6400) dlna-n keresztül.

    Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

  • Tonyk

    veterán

    válasz Mauzes #9905 üzenetére

    Itt a Synology-t kifejezetten némának titulálják, de az zsebbenyúlós(abb) kategória.

    Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

  • bogabi

    senior tag

    válasz Mauzes #9926 üzenetére

    A standard vélhetően azt takarja, hogy a lemezt önmagában használod pl. egy 1T lemezre egy vagy több partíciót raksz. A JBOD pedig ha pl. 2 db. 1T lemezed van, és JBOD-ba állítod őket, akkor egy 2T-s partíciót fogsz látni (összeadja a lemezek kapacitását). Vagy egy másfeles partíciót + 1 500 Gigásat. Ebben az a gáz, hogy ha az egyik lemez kuka, akkor nagy valószínűséggel oda a teljes adatállomány - legalább is házi módszerekkel nem nagyon fogod tudni menteni a jó lemezen lévő adatokat - bár ilyet még nem próbáltam, tehát akár az ellenkezője is igaz lehet. Nézz utána.

    A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

  • bogabi

    senior tag

    válasz Mauzes #9928 üzenetére

    A JBOD használatának akkor van értelme, ha 2 (vagy több) eltérő méretű vinyód van (pl. 1T és 500GB), és egybe akarod látni az összes vinyó tárterületét. Teljesítményben nem nyújt semmi pluszt, és redundanciában sem: egyvinyó kuka -> minden adat kuka.

    RAID0-hoz ugyanakkora méretű vinyók kellenek. Sarkítva performanciában összeadódik a taglemezek sebessége, de nem redundáns az adatok tárolása -> egy vinyó kuka: minden adat kuka

    Standard: ha van 3 vinyód, akkor azt 3 vinyónak is fogja kezelni a NAS (legalább 3 partíció) -> egy vinyó kuka: csak azok az adatok kukák, amik a kukás vinyós voltak.

    Szóval ha van sok kicsi tárhelyed, és kell egy nagy, akkor JBOD. Ha performancia kell, akkor RAID0.

    Szerintem egyik sem jó megoldás. Sokan nem látják értelmét az otthoni RAID-nek, szerintem van. Én RAID1-et javaslok 2 lemezzel. Így bukod az összkapacitás felét, de ha egy vinyó meghal, megmarad minden adatod. Persze, ha leég a ház vagy a NAS, akkor buksz mindent :-) Ez persze attól is függ, milyen adatokat tárolsz a NAS-on. Ha csupa könnyedén ÉS gyorsan pótolható adatot, akkor nem kell RAID1. Ha családi képeket, videókat, munkához szükséges anyagokat, akkor RAID1 minimum.

    [ Szerkesztve ]

    A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Mauzes #9928 üzenetére

    JBOD esetén szerintem egyszerűen virtuálisan összeköti a két lemezt, azaz úgy tekinti, hogy a két különböző lemezen található tartalom egy meghajtó alá tartozik, meg magát az adatstruktúrát nem érinti. Ennek megfelelően annyi az egész előnye, hogy csak egy meghajtóval kell foglalkozni, ő majd megoldja, hogy melyik fájl hová kerüljön, de maguk a fájlok egyben maradnak. Ennek megfelelően ha az egyik lemez megsérül, akkor a másikon még ép a fájlrendszer.

    A RAID0 viszont az egyes fájlok tartalmát is szétszórja, tehát ha az egyik lemez megsérül, akkor maguk a fájlok is elveszítik a bitjeik felét. Ennek viszont az az előnye, hogy egy fájl olvasása is két helyről, tehát kétszeres keresztmetszeten, kétszeres sebességgel történik, amiből úgy jó másfélszeres növekedést érezhetünk. (Jobb esetben többet is, de kétszeres sosem lesz.)

    A standard talán az lehet, ha a két lemezegységet két meghajtónak mutatja, mintha a gépben is ismán két HDD lenne.

    A fentiek miatt aztán a legjobb megoldás a RAID10, amihez négy HDD kell, viszont egyesíti a RAID0 teljesítményelőnyét a RAID1 adatbiztonságával.

    Üdv: MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • vanRobert

    tag

    válasz Mauzes #9994 üzenetére

    A 310S-ben van 40mm-es. Nekem ilyen van.
    A 325-ben asszem 60mm-es van, de abba való is van: [link]. Ez mondjuk 25mm mély (vastag), szóval a hely kérdéses.

  • Möhe

    addikt

    válasz Mauzes #10040 üzenetére

    Mehet bele, csak RED kifejezetten NAS-ba való a márketing szerint. Hónapok óta barracuda és egy samu f sorozatúval megy nálam NAS 0-24ben. Nincs bajuk.

  • ZooLee

    őstag

    válasz Mauzes #10040 üzenetére

    Seagate Barracuda vagy WD Green 2 TB is ajánlott NAS-ba? 2 db esetén már viszonylag jelentős árkülönbség van a WD Red-hez képest.

    Én most álltam át OMV-re, és egy ideig több vinyó volt benne a frissen vásárolt WD RED mellett, és az kell, hogy mondjam, hogy megéri a RED a felárat. A régi Seagate Barracuda olyan, mint egy traktor mellette, akár az alap hangját, akár a fejmozgást tekintve, sőt, a rezonanciája is sokkal nagyobb, gumiágy ide vagy oda. Van még mellette Samu vinyó is, meg kis 60GB-os 5400-as Toshiba notebook vinyó rendszerlemeznek, még az is hangosabb. Szóval akinek a hang/zaj fontos, annak megéri beruházni a RED-be.
    Tartósság szempontjából nem hiszem, hogy nagy különbség lenne egy jól beállított rendszer esetén (pl. normális spindown idők), az említett lemezek már évek óta szolgáltak különböző NAS-okban.

  • Elemental

    addikt

    válasz Mauzes #10229 üzenetére

    Itt a megoldás:
    Ports : 1 x RJ45 for 10/100 BaseT for WAN, 4 x RJ45 for 10/100 BaseT for LAN
    Ez nem gigás router, ez reális érték.

    Két dolgot tehetsz. 1. Routercsere. 2. Veszel egy gigabites switchet, összekötöd a routerrel, minden más eszközt a switchbe dugsz, így meg is lesz az gigabites lan.

    [ Szerkesztve ]

  • Elemental

    addikt

    válasz Mauzes #10231 üzenetére

    Az a 300Mb/s wifi is olyan, hogy ha 100-at eléri, akkor már király vagy.
    De ha a net felé nem kell 100 megánál nagyobb sebesség, akkor pl egy ilyen mindent megold. Vagy bármilyen gigabites switch. 4-5 k között van az ára.

    [ Szerkesztve ]

  • veze

    őstag

    válasz Mauzes #10302 üzenetére

    Én csak a sajat tapasztalatomat tudom leirni, zyxel msa325 v2 -ről van szó
    Két egyforma méretü vinyóbol csinal e RAID 1-et és értelemleszerűen az egyik vinyó teljes méretével lesz egyelő a kötet.
    olyan opció nincs, hogy a kötet méretét én tudnám szabadon meghatározni ezen belül.
    meghatározni, nem tudom módósítani nem tudom kisebbre (rész méretre) venni
    Nem egyforma méretű vinyokbol a kisebb méretének megfelelő RAID1-es kötetet készített, olyan opcio hogy a nagyobb maradék részével mi legyen, nincs
    És nem is lehet megformázni utolag sem a maradékot, az elveszik..
    Ha a raid 1 kötet egyik elemét kivettem kiírta hogy sérült a kötet, de minden további nélkül müködött zökkenőmentesen.
    Ha betettem egy másik vinyót. akkor van olyan opció hogy a kötet helyreállítása, ez esetben az uj vinyóra visszamásol mindent, az éppen maradt vinyóról ( meg is formázza) és helyre áll azeredeti állapot , kiírja hogy a kötet rendben

  • Patice

    nagyúr

    válasz Mauzes #10302 üzenetére

    Igen. Ez a RAID1 lényege. Ha két lemezből áll, akkor elviseli az egyik lemez hibáját, de az adatok megmaradnak.

    És megint igen. Ha berakod a régi mellé az újat, akkor vagy rányomsz, hogy építse újra a kötetet, vagy (asszem SHR esetén akár) automatikusan újra építi a kötetet a NAS és pár óra alatt újra rendben lesz a kötet.

    Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

  • Alex91

    félisten

    válasz Mauzes #23501 üzenetére

    Szerintem itt tedd fel a kerdest: [link]

    Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Új hozzászólás Aktív témák