-
Fototrend
Általánosságban a napenergiáról (alapinformációk)
Kezdjük Ádámtól, Évától! Napenergiát nagyon sok mindenre lehet hasznosítani, nagyon sokféleképpen, de ezek közül a legelterjedtebb a napelem és a napkollektor.
Napelemmel villamos energiát lehet előállítani, napkollektorral hőenergiát állítunk elő, amivel vizet vagy levegőt lehet melegíteni, amit a használati meleg víz melegítésére, vagy épp fűtésrásegítésre lehet használni. Utóbbi előnye, hogy rendkívül magas hatásfokkal (<95%) tudja a beeső napsugárzást hasznosítani, hátránya, hogy akkor adja a legnagyobb meleget, amikor süt a nap – jellemzően amikor nincs rá szükségünk (nyáron)! Mosodáknak, autómosóknak (ahol sok hőenergiára van szükség nyáron is) ideális befektetés! Háztartásoknak már több problémát hordoz, mint előnyt, mert a nyáron keletkezett energiával valamit kezdeni kell, különben néhány év alatt saját magát fogja károsítani a rendszer!
Könnyű megjegyezni, hogy melyik-melyik, mert anno iskolában majdnem mindenkinek volt napelemes számológépe! Ez a topic a napelemekről szól!
Új hozzászólás Aktív témák
-
VaZso
senior tag
válasz edeleny #60564 üzenetére
Roppant idegesítő lehet, hogy süt a nap a hálózat miatt meg nem termel a rendszer!
Az a leginkább idegesítő, hogy próbálod nappalra időzíteni a fogyasztásod, az inverter meg áll közben... és szépen látszik a szolgáltató saját, rajzolt görbéjén is, hogy ott vannak a fogyasztási csúcsok, akkor, amikor a nap folyamatosan süt.
Na, ha valami, ez lehangoló és kontraproduktív.
Ha erre még kitalálják, hogy ilyen-olyan nagyfogyasztó vagy 3-5 MWh/év fogyasztással és ezért ejnye-bejnye, akkor teljesen meg vagy lőve, akármit is próbálnál optimalizálni - képtelenség.
Azt sem teheted, hogy nappal hajtod a klímát termelésből, hogy délután/estére kellemes legyen a hőmérséklet a körbenapsütött helyiségben, mert "szépen" be fogja számolni a rendszer fogyasztásnak, amikor lassú PWM-et játszik a rendszer jó esetben 50% kitöltési tényezővel, rossz esetben bőven alatta... -
kardkovacsi
senior tag
válasz edeleny #60564 üzenetére
Szerintem te itt nem értesz valamit. Ha a hálózaton a feszültség 252V akkor se tud az invertered betermelni. Tehát nem azért kapcsol le az inverter mert befelé 253 jön hanem azért mert ahhoz, hogy betermeljen 252+5V kéne neki és ez meg már sok.
Nem kéne semmit se elismernie, mert van egy beállítás, hogy a trafón 245V van, ha pedig te egy otthoni trafóval rátolsz 260V-ot akkor egyből meg lesz ki a hunyó.
Tegyük hozzá, azért is vagyunk itt, hogy ilyen mindenféle szabálytalan dolgoknál azért szóljunk, mert tök jó ez a kis trafó, de ha ezután levágnak a hálózatról fél évre meg ugrik a napelem betáplálási engedélye akkor kicsit más a bukta mértéke. Szóval lehet törvénytelen dolgokra buzdítani az embereket, csak akkor tegyük mellé, hogy bizony ennek következményei is lehetnek.
[ Szerkesztve ]
-
gorbep
senior tag
válasz edeleny #60564 üzenetére
Azért javaslom olvasgass Villamosságtan könyveket... Ohm Törvény, Kirchoff I., Kirchoff II....
És igen... komolyan birságolnak, de még csak fehér holló tételben... erre felé most kaptak észbe, hogy ebből komoly bevételt is lehetne realizálni...
- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......
Új hozzászólás Aktív témák
Az összefoglaló tartalma:
1. Alapfogalmak
2. Napelemekről
3. Napelem típusok
4. Inverterekről
5. Várható termelés kiszámítása
6. Mi történik működés közben?
7. Mi az engedélyeztetés menete?
8. Rendszer-méretezés és hibák(!)
9. Villámvédelem
10. Árak és megtérülés
11. Hibrid rendszerek
12. A megújuló energiák helyzete napjainkban
13. Egyéb
14. Telepítés után
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest