Új hozzászólás Aktív témák

  • Partz

    senior tag

    válasz qqzs #714 üzenetére

    Elég sűrű fókuszált led-eket használnak. Lefuttattak egy zóna számoló tesztábrát, szabad szemmel nem volt látható ugrás az egyes zónák között. Itt már igazából nem is beszélhetünk klasszikus zónákról, mivel minden led egyéni vezérlést kapott.

    nobeige

    Itt nem qd filmet használnának, valahol írtam róla megkeresem.

    "Jövőre vagy 2018-ban Samsung a Hyperion quantum-dot-os lcd tévék bevezetését tervezi. Röviden ennek a lényege; kék led-ek használata háttérfény gyanánt, vörös-zöld színszűrők helyett pedig quantum-dot réteget használnának minden egyes pixelnél, ezek teljesen elnyelnék a kék hullámot és 90% feletti hatékonysággal gerjesztenének vörös illetve zöld hullámot. Ezzel sokkal magasabb fényértéket lehetne elérni, mivel a színszűrők az energia ~2/3-át elnyelik (ez a nagy fenéje jelenleg az Lg oled tévéinek), színtisztaság is magasabb lesz mert a színszűrők ezen is rontanak. Ezek a kijelzők előzetesek alapján 4000-5000 nit képesek lesznek, 97% körüli Rec.2020 színtér mellett. Ez még mindig csak az előszele lenne a terveben szereplő valódi rgb quantum-dotos rendszereknek, amit még 5 évre tesznek."

    Ha ezt kombinálnák egy Sony szintű új háttérvilágítás rendszerrel, nagy előrelépés lehetne. Persze közel nem olyan tökéletes megoldás, mint egy pixel vezérelt technológia. De kinek mi a fontos, itt már vannak mérhető előnyök az oled-vel szemben. Nem azt mondom, hogy jobb technológia, csak hogy ezzel is számolni kell és ne járjunk szemellenzővel, mint sokan mai napig a plazma korszakot követően.

Új hozzászólás Aktív témák