Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Rimuru #21043 üzenetére

    "Annyira szeretem hogy Windows alatt minden fordítva van, mindig mégsét akarok nyomni. :U"
    Annyira szeretem, hogy Linux alatt minden fordítva van, mindig mégsét akarok nyomni. :DDD
    Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? :D

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Penge_4 #21044 üzenetére

    "Attól nem is, de a piaci részesedés eddig sem azon múlott, hogy mennyire jó egy adott termék."
    Egyetértek, de az Operának egyelőre nem látom, mitől nőne említésre méltóan a piaci részesedése, ha lényegi változások borzalmasan lassan történnek, és még mindig nem érték el a Chrome/Chromium szintjét sem tudásban, egyedi újítások meg egyelőre nincsenek az új, Blinkes Operában. Erre utaltam.

    "De akkor nem tudták volna megindokolni, hogy miért nem adják ki a forráskódot. Elvégre döglött cég, döglött projekt. A Netscape is így tett anno."
    Ezt most nem értem. Miért lettek volna kötelesek kiadni a Presto forráskódját attól még, mert mondjuk lehúzza a rolót a cég (ha ezt az esetet feltételezzük)?

    "Nem is, hanem a részvényesek és a menedzsment. Előbbi elvtelen pénzéhes befektetőkből áll, utóbbi pedig már elég komolyan lecserélődött. Lars-ot szerinted mi érdekli jobban? A pénz, vagy az, hogy csődbe megy-e az Opera?"
    Nem látom még mindig ebből az érvelésből, hogy mitől és miből profitálnának a részvényesek és a menedzsment a jelenlegi stratégiával, ha a felhasználóbázis nem nő, a bevételük sem, viszont állítólag a fejlesztők száma közben nőtt?

    "Sem Hallvord búcsúpostja, sem az Ilya Shpankovval folytatott privát levelezésem nem arról árulkodik, hogy olyan ótvar lett volna a Presto kódja. Pedig Hallvord azért nem mehetett át Edward Snowdenbe a My Opera blogon. És még így is voltak diszkrét megjegyzései, amik pont az ellenkezőjét erősítették meg a hivatalos álláspontnak, miszerint a Presto elavult, átláthatatlan bughalmaz volt."
    Milyen diszkrét megjegyzései voltak, ha már beszélünk róla? :) Amúgy sztem itt senki sem mondta, hogy a Presto pusztán átláthatatlan bughalmaz lett volna, de mint kiderült az Opera bejelentéseiből, egyszerűen már nem érte meg karbantartani, megújítani a motort, a kompatibilitási problémákat könnyebb volt a Chromium forkolásával megoldani, na de ezt ti is tudjátok. Ettől függetlenül ezek szerint pusztán a renderelőmotor cseréje önmagában nem volt elég, a kód nagyon nagy részét ki kellett dobni a kukába, mert nem volt igazítható az új motorhoz, ez utalt a túlzott bedrótozottságra, nem igazán volt moduláris, nem mintha azt akarnám állítani, hogy a modularitás erőltetése minden esetben előnyös lenne (pl. igen, ez mehet a teljesítmény rovására is adott esetben).

    "Az átláthatatlant annyiból még megértem, hogy a Google, Microsoft, Apple és egyéb multik által támogatott oktatásban szocializálódott fiatal programozók teljesen más elvet sajátítottak el."
    Hogy micsoda? Ezt fejtsd már ki légyszi, mert nem értem. Az általad említett cégek hogy jönnek egyáltalán az átláthatatlanság fogalmához? Szerinted ők közvetve hülyítik a fejlesztőket, vagy miről beszélsz? Vagy már ebbe is mindenféle elvadult gonosz háttérüzelmeket látsz bele, hogy a tanárok titkon lepaktálnak a rohadék szemétláda multikkal, és az ő csúf gonosz világuralmi törekvéseiknek megfelelően átláthatatlanná teszik a kódokat? :DDD
    Ez most nálam kiakasztotta a bullshitjelzőt. :D
    A Google és Microsoft publikus API-jai teljesen jól átláthatók (az Apple cuccairól nem tudok nyilatkozni, nem is vágyom a megismerésükre), a dokumentációk jók - bár ez saját tapasztalatom szerint jobban jellemzi a Google-doksikat -, szóval tényleg nem tudom, mire gondolsz...

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Sk8erPeter #21049 üzenetére

    Jah, bocs, rájöttem, hogy félreértettem "Az átláthatatlant annyiból még megértem, hogy a Google, Microsoft, Apple és egyéb multik által támogatott oktatásban szocializálódott fiatal programozók teljesen más elvet sajátítottak el." mondatodat, azt hittem, pont az ő befolyásukkal készült szoftverekre mondod általánosságban, hogy átláthatatlan; külön kezeltem az új bekezdésnél a mondatodat az előzményektől. OK, arra akartál magyarázatot adni, hogy a Presto forráskódja - így LÁTATLANBAN - miért tekinthető adott esetben mai szemmel esetleg valakik szerint átláthatatlannak.
    Az érvelésed viszont továbbra is finoman szólva furcsa, úgy csinálsz, mintha a programozás általános irányelveit EZEKASZEMÉTMULTIK diktálnák szinte közvetlenül. Nyilván van hatása a dokumentációiknak, tananyagoknak adott területeken: nyilván például ASP.NET-témakörben nem olyan meglepő, hogy amennyiben valaki pont Microsoftos tutorialokkal találkozik, akkor az ő programozási szokásaira hatással lehetnek az ott leírtak, de ne már. Annyi programozási nyelv, annyi programozási ELV van, annyiféle könyv, annyi szokás, elég érdekes ez a feltételezés, miszerint manapság a kód bedrótozottsága azért lehet furcsa, mert az oktatás ilyen területen "a Google, Microsoft, Apple és egyéb multik által támogatott". Jaj már. Szerinted a modularitás vagy rétegezés és hasonló vagy épp nagyon is eltérő elvek mostanság alakultak ki? Mi köze ezekhez az általad említett multiknak?

    ===========

    (#21050) dqdb :
    Hát ez az... :DDD Amúgy jó ez a kép, kis nosztalgia. :D

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Penge_4 #21057 üzenetére

    Az "itt senki sem mondta, hogy a Presto pusztán átláthatatlan bughalmaz lett volna" szóban az "itt" nem véletlenül szerepelt :D A topic aktív felhasználóira gondoltam, szerintem köztünk nem ment a Presto forráskódjának látatlanban történő fikázása, és ezt csak arra reagáltam, hogy Te viszont mindenáron meg akarod védeni, és szembeállítani a Chromiummal, majd a Prestót természetesen győztesként kihozni, ja, és látatlanban mondod azt, hogy tuti jobb a forráskódja, amire - mint itt is célzol rá - bizonyítéknak tekinted azt már önmagában, hogy nem publikálják a forráskódot... :D Na, erre az érvelésre mondtam azt, hogy finoman szólva hiányos és hibás. Nagyjából ennyiben összefoglalható: ha nem láttam, ha nem adják ki, akkor tuti jobb a forráskódja. Nem érzed ebben az érvelésben a problémát? :D Ennél az érvelésnél meggyőzőbb az, hogy olyanok dicsérik, akik beleláttak. De az exmelósok elfogultak lehetnek, igaz, meggyőző ez az írás Hallvord R. M. Steentől, nagyon szimpi a hozzáállása, el tudom hinni, hogy hobbiból szépítgettek-finomítottak-újítottak rajta.

    A képet amúgy ki linkelte, mármint ki érvelt ezzel a képpel arra, hogy ilyen a Presto?

    "A saját módszereiket marketingelik ezerrel. Kb. mintha a QWERTY és a DVORAK billentyűzetet hasonlítanád össze és jelentenéd ki, hogy mivel a DVORAK sosem lett elég népszerű, biztosan sokkal szarabb és ne láss bele semmilyen összeesküvés-elméletet, mert ez így van és kész! Ha nem így lenne, akkor a DVORAK csodával határos módon magától legyűrte volna a QWERTY-s billentyűzeteket."
    Hogy mi van? Most miről beszélünk megint? :D Hogy jön ide a billentyűzettéma, amikor programozási elvekről beszélünk? Miért keverjük mindig a szezont a fazonnal, és kutyulunk hozzá egyetlen jól körülhatárolható témához öt másikat? :DDD
    Na, szóval beszéljünk továbbra is arról, amit felvetettél, ha már. Szerinted a Microsoft, Google, Apple diktálja a programozási alapelveket. Gondolkozz kicsit, aztán támaszd alá lehetőleg valami konkrétummal. :D Szerinted amikor Kernighan és Ritchie kidolgozták a C programozási nyelvet, lefektették annak alapelveit, hol volt például a Google? Nem mintha a C-vel indult volna a programozás, sőt... Vagy arra akarsz célozni, hogy manapság - idézlek - "a Google, Microsoft, Apple és egyéb multik által támogatott oktatásban szocializálódott fiatal programozók teljesen más elvet sajátítottak el", ergo már semmibe veszik Kernighan és Ritchie munkásságát, abból nem alkalmaznak ma semmit C-programozók? De még ez is csak egy erőltetett példa a sokból, de hirtelen ez jutott eszembe, bár abban reménykedtem, hogy az ezzel kapcsolatos elvadult érvedet kifejted egy kicsit jobban, hátha nem tűnik olyan elvadultnak, és akkor legalább nem nekem kell gondolkozni, mire gondolhattál.
    Biztos sok befolyása van a multiknak az oktatás támogatásában, de könyörgöm, ne butítsunk már le mindent arra, hogy nagy összeszövetkezések vannak a multik részéről, hogy mindenre rátegyék a kezüket, és mindenre legyen befolyásuk, blablabla, a többi bullshittel együtt. Már csak azért is baromság a példa, mert "ezek a multik" - ha már az ő dokumentációikra, tutorialjaikra gondolsz (feltételezem) - többféle programozási elvet is bemutatnak, nem ultimate mindenáron követendő alapelveket erőltetnek.
    Na mindegy, nem is tudom, minek firtatom egyáltalán ezt a kérdést a fantázia rovatból. :D

    Szerk.:
    Ja, tényleg, még egy, ezt az első bekezdéshez akartam írni, hogy a vicces helyzet az, hogy a linkjeiddel épp alátámasztottad azt is, hogy annyira talán mégsem rossz az általad fikázott Chromium-kód. :D

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Penge_4 #21069 üzenetére

    "Nem azt mondtam, hogy tuti, hanem, hogy erősen valószínű."
    Tök jól ellovagolgatsz a szavakon egy jó és értelmes magyarázat helyett. :) Jó, akkor a kedvedért átfogalmazom a korábbi két mondatomat, csak hogy ne szerepeljen benne a teljes bizonyosságra utaló szó:
    Nagyjából ennyiben összefoglalható az érvelésed a Presto-val kapcsolatban: ha nem láttam a forráskódját, ha azt nem adják ki, akkor valószínűsíthetően JOBB a többinél, vagy csak úgy önmagában biztos ultrakurvajó. Nem érzed ebben az érvelésben a problémát?
    Kár. ;]

    Lefordítom másként, amit mondasz: van két doboz, az egyiknek látom a tartalmát, fogalmam sincs, mik vannak benne, egyáltalán nem értek hozzá, aztán van a másik doboz, amit nem tudok kinyitni, de mivel ennek nem látom a tartalmát, ebben VALÓSZÍNŰLEG JOBB dolgok vannak, bár ehhez sem értek. Biztos a dobozt azért nem nyitották ki, mert annyira király dolgok vannak benne, hogy tartanak tőle, hogy az emberek azt az örömmámort, amit a tartalma megtekintésekor éreznének, nem tudnák elviselni, és megőrülnének tőle. Vagy olyan tudásra tennének szert általa a kivételezettek, hogy uralmuk alá hajtanák az egész világot.

    "A Choose Opera, meg több másik, független oldal is."
    Aha, és mivel függetlenek, és ők sem látnak bele abba a bizonyos dobozba, nekik aztán több joguk van azt mondani, hogy szerintük meg szar a doboz tartalma, mivel ők szintén nem látták, tehát ők is tök hitelesek. :DDD
    Amúgy a képpel önmagadnak mondtál ellent.

    "Mindegyikük alkotott már saját, házi programnyelv(ek)et."
    Hát hallod, most aztán alátámasztottad az érvelésedet :DDD, hogy úgy általánosságban hogyan befolyásolja a Microsoft, a Google és az Apple a programozási alapelveket, mert mondjuk a Microsoft csiszolgatja a C#-ot, a Google a saját, nem igazán elterjedt Go programozási nyelvét, meg az Apple az Objective-C-t, legalábbis feltételezem, ezekre gondoltál. Csak hogy tájékoztassalak, te kijelentetted általánosságban, hogy ezek a multik az alapvető meghatározói a mai programozói szemléletnek, szerinted nagyjából ők mondják tollba a fejlesztőknek, hogyan is kéne kódolni. Ez nemcsak fájó butaság, de még alá sem támasztottad. Tudod, hogy hány programozási nyelv létezik? Tudod, hány programozási ELV, tervezési minta, kódolási szokás? Szerintem senki nem tudja megmondani, mivel qrva sok van, pont ezért meglehetősen elborult elmélet erre is ráhúzni a kedvenc "mindent a monopolhelyzetű multik irányítanak"-elvedet (főleg, hogy amúgy cégenként, adott esetben projektenként is nagyon sokszor eltérő kódolási elvek vannak). Vagy ha már így teszel, ne a levegőbe beszélj, hanem mondj valami konkrétumot is végre.

    "Nagy különbség, hogy általános céllal hoznak létre programnyelvet, vagy célzottan egy specifikus programnyelvet. Utóbbi jobban behatárol."
    Tyű, apám, micsoda igazság. És akkor mi van? Egyáltalán hogy jön ez ide?

    "Ettől még általános programnyelven (C) is lehet olyan tutorialokat, metódusokat alkalmazni és hirdetni, tanítani, amivel egy meghatározott elv és módszer alapján programoznak vagy gányolnak a jövő programozói."
    Na megint: és akkor mi van? Hogy jön ide a Microsoft, Google, Apple és a többiek, ha már a C-ről beszélsz? Én is említést tettem arról, hogy vannak saját tutorialjaik, oktatóanyagaik, amikből lehet okulni (tudom, szerinted inkább butulni), sokszor ezek nagyon hasznos segédanyagok, de akkor ez szted egyből azt jelenti, hogy irányítják a világ programozási szokásait?

    "Még egy egyszerű URL részlet lecserélésére, ami egy pár soros script is van legalább 3 különböző módszer. Azt meg már a programozó fogja eldönteni, hogy melyiket használja, melyik áll közelebb hozzá, melyiket érzi logikusabbnak. Ez pedig nagyban függ attól, hol tanult a programozó milyen elvek alapján és milyen segédanyagokat használt."
    Aha, igen, micsoda hümmögtetni való igazság, ha nem mondod, sosem gondoltam volna erre (sarcasm), és akkor mi van? :)

    Veled ellentétben linkelek valami konkrétumot is, egy Microsoftos webfejlesztős tutorialt, amit gondolom mostantól referenciaanyagként fogsz felhasználni, hogy hogyan is irányítja az a "szemét multi" a világ programozási szokásait, amiről a programozás fórumban volt szó:
    http://prohardver.hu/tema/programozas_forum/hsz_6508-6508.html
    http://www.microsoftvirtualacademy.com/training-courses/learn-html5-with-javascript-css3-jumpstart-training
    Biztos ettől most az összes webfejlesztő agyát a Microsoft fogja irányítani. ;]
    Aztán ha megnézi valaki a Google igen jó minőségű dokumentációit, akkor biztos onnantól Google-vezérelt lesz. Ha pedig épp ájfónra programozgatás a melója, akkor a köcsög eppül fogja befolyásolni a mindennapi tetteit.
    Ha pedig valami totálisan független programozó blogger(ek) irományait találja meg, és kattan rá, akkor ő a lázadó? A szemét. :(

    Nem értem egyébként én sem, hogy programozási (háttér)ismeretek, tapasztalatok híján miért akarsz lefektetni általános axiómákat konkrétan a programozás hátterével kapcsolatban.
    Én sem jelentek ki nagy dolgokat a hímzés fortélyairól, mert nem értek hozzá.

    (#21070) LonGleY :
    Ez jó :DD Igazából két mondatban teljesen jól összefoglaltad, amit én jópár bekezdésen keresztül vakerászva próbáltam elmondani. :D

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Penge_4 #21073 üzenetére

    "Szándékosan akarsz belekötni."
    Miért akarnék szándékosan belekötni? Csak felhívom a figyelmedet rá, hogy egyszerűen teljesen hibás az érvelésed, nincsenek ok-okozati összefüggések a mondataid között. Lásd ezt:
    "Azért nem adják ki, mert érdekük fűződik hozzá. Amikor xy a rendőrségi kihallgatáson azt mondja, hogy "Nem én voltam.", pedig minden bizonyíték ellene szól, akkor sem biztos, hogy ő volt, akár meg is hamisíthatták a bizonyítékokat. De nézzük reálisan"
    Most mi a kettő közötti összefüggés? Nem sok.
    Érdekük végül is fűződhet hozzá, hogy ne adják ki a forráskódot, valóban. Sok évig dolgoztak rajta, elképzelhető, hogy bizonyos részleteket nem feltétlenül szeretnének megosztani másokkal, hogy azt esetleg egy az egyben átvegyék, az az ő szellemi termékük, ők szoptak vele, esetleg későbbiekben bizonyos kódrészleteket még fel is akarnak használni, nem akarják, hogy mások belelássanak (ami által az esetleges sebezhetőségek is nyilvánosak), még meg is tudom érteni. Ettől függetlenül szép szemlélet persze az open source, csak mondom, hogy érthető az is, hogy valaki, aki rengeteg időt beleölt egy munkába, nem akarja odaadni ingyé' puszira másnak. De hogy jön ide a bizonyítékos példád? Milyen "bizonyíték" utal arra, hogy a Presto forráskódja jobb volt? Most itt arra utalsz, hogy rengeteg helyről érkezett igazolás arra, hogy a Presto igenis VALÓSZÍNŰLEG jobb volt. Semmi nem utalt erre, még ha mindenki el is ismeri, hogy a Prestóval ellátott Opera sok mindenre fel volt készítve, nagytudású volt. A Chromiumot is dicsérik. Tehát akkor mi van?

    Akkor a pontba szedett dolgokra:
    1. Az Opera Mail most hogy jön ide?
    2. És akkor mi van?
    3. Ha fel vannak háborodva, annak mi köze a Presto FORRÁSKÓDJÁNAK minőségéhez?

    "Szóval akkor ezek után mégis mi érdekük lenne megtartani a forráskódot?"
    Már feltettem neked a kérdést erről, de arra sem reagáltál normálisan, mégis miért lenne elvárható tőlük, hogy kiadják a forráskódot? Teljesen mindegy, milyen minőségű a forráskód, nem kötelességük kiadni a forráskódot, úgy csinálsz, mintha ez valami morális kötelesség, íratlan szabály lenne, és mindenki ezt csinálná. Hagyjuk már.

    "a Chromiumos fos meg menne a levesbe a többi n+1 Chromium forkkal együtt."
    Milyen alapon fosozod le a Chromiumot?
    Nem értesz a programozáshoz, nem nézted át a forráskódját, ráadásul dicsérik azt is, ahogy biztos van, aki fikázza is, és? Hogy döntöd el, milyen?

    "Nem ez lenne a logikus szerinted?"
    Nem, nem lenne logikus. Továbbra sem mondtál semmi értelmes érvet arra, hogy miért kellene nekik kiadni. Attól még, mert a közösség így meg úgy, meg blablabla, meg hablaty, attól még továbbra sem kell publikálniuk. Én abszolúte nem várom el tőlük. Nem open source a projekt, nem is lesz az, ezt már kifejtették. Akkor miről is beszélünk?

    "Ha valamit titkolnak, akkor ott általában valami szar van a palacsintában."
    Vágod, hogy folyamatosan önmagadnak mondasz ellent? :DDD
    Eme érvelésed alapján pont azt bizonyítod, hogy Operáéknál "szar van a palacsintában", ergo a forráskódra annyira mégsem lehetnek büszkék. :D Nem zavar, hogy ide-oda csapongasz?

    "Sőt, akár még tényleg nőhetnének a felhasználók szemében, hogy "Igazuk volt, tényleg fejleszthetetlen bughalmaz volt a Presto.""
    Hát ez aztán rettentő értelmes érv, hogy nőnének a felhasználók szemében, ha kiderülne, hogy évekig lapátolták a szart halomra - miközben esetleg páran abban bíztak, hogy jó fejlesztők dolgoznak ott -, valóban... :DD

    "Kizárólag akkor fűződne hozzá üzleti érdekük, hogy titkolják és ne nyissák meg a forráskódot, ha hazudtak és kizárólag anyagi megfontolásból tették amit tettek és minden blogbejegyzésük üres ideologizálás és szarkenegetés."
    Úristen. Látom nálad csak szélsőségek vannak. "hazudtak", mert nem adják ki a forráskódot... :O
    Az őszödi beszédet esetleg nem akarod előhozni? :DDD

    "Jött az új főnök, aki viszont a gigaprofitot tartja szem előtt, a részvényesek körbetapsolják, ilyen feltételek mellett pedig nem fogják az idejük 50-60-70%-át arra áldozni, hogy az internetfelhasználók 1%-ának, a hardcore usereknek kedvezzenek vele."
    Ja, tökre észrevehető, hogy micsoda dinamikus részesedésnövekedés történt Operáéknál a váltás óta. :D Meg olyan ütemben fejlesztenek, hogy biztos ezzel tömegeket fognak átcsábítani a Firefoxtól és a Chrome-júzerektől, neadjisten az IE-júzerektől. Vagy mégsem? :D Pont ez a baj, amiről beszéltem már korábban is, hogy semmi olyat nem tudnak jelenleg felmutatni, ami miatt megérné őket választani. Tudásban nagyon alulmaradnak (még az IE-vel szemben is), a sebesség az egyetlen erénye. Ennyiben ki is merül.

    "És itt jön képbe az, hogy még ha valaki tényleg advanced böngészőt akarna is csinálni, a Chromium alappal ez olyan lenne, mintha egy Ferrari-t akarna Boeinggé átépíteni. Eleve teljesen más elveken alapul a Chromium. Moduláris, minimalista és a motor köré épült API-kból áll lényegében.

    Lehetséges? Igen. Csak túl nagy munka és túl sok memóriát zabálna, továbbá ha ez lenne a cél, akkor egyet jelentene azzal, hogy azért dobták a Presto-t, hogy x év fáradságos munkája alatt írjanak egy Blink motoros böngészőt, ami 80%-ban megegyezik a Presto-s Operával. Ezt remélem azért senki sem gondolja komolyan, mert előbb hiszek a Mikulásban és a húsvéti nyusziban, mint ebben."
    Micsoda? Azt akarod mondani, hogy nem létezik a Mikulás és a húsvéti nyuszi? :Y :( :D
    Na jó, térjünk a lényegre: szinte időzíthető, mikor fogod előhozni hasonlatként a sportautót és a repülőket. :DDD Amúgy tök magabiztosan jelentesz ki ilyen dolgokat anélkül, hogy tudnád, hogyan zajlik a programozás. Honnan tudod, hogy mennyire lehet továbbfejleszteni a Chromium-alapokat, ha nem vágod a hátterét? Te is vágod, hogy többek közt kompatibilitási okokból váltottak a Prestóról a Blinkre, meg természetesen mert így jobban megéri. Ez nem jelenti azt, hogy most, hogy új renderelő motorjuk van, megállt az élet, és képtelenség nagytudású böngészőt fejleszteni.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz dqdb #21078 üzenetére

    Végre valaki konkrétumokat is ír! :K
    Amúgy ez nem is OFF, végül is az Operáról dumálunk.
    A hozzászólásod nagy részével teljesen egyetértek, és örülök, hogy ezeket a szempontokat is megvilágítottad, csak egy dologgal nem tudok egyetérteni: "Ha az egész desktop böngészőt megszüntetnék, akkor "elvárható" lenne ez a lépés" - miért lenne ez elvárható? Továbbra sem értem, egy cég, aki sosem open source módban fejlesztett, ez sosem volt terve, miért is kellene, hogy publikálja a világnak a legfontosabb szoftvere forráskódját. Nem látom be, miért lenne ez morális kötelességük, bár azt még értem, hogy tananyagnak igen jó lehet, vagy későbbi élesben történő felhasználáshoz adhat alapanyagot, de nem hiszem, hogy kötelességük lenne mások segge/keze alá tolni a saját sokéves fejlesztésű szellemi terméküket.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Penge_4 #21080 üzenetére

    "A Chromium és annak összes forkja a szememben, felhasználói szemszögből szar. A Presto és az arra épülő egyetlen, Opera nevű böngésző a szememben, felhasználói szemszögből jó."
    Annyiból egyetértünk, hogy a Chromium felhasználói szemszögből nagyon buta (a szar mondjuk erős). Az Opera meg felhasználói szempontból teljesen egyedülálló volt. De ezzel a topic látogatóinak többsége szerintem kérdés nélkül egyetért. :D (Igaz, azzal is, hogy a népszerű, "szemétmultik" által fejlesztett oldalak már sajnos használhatatlanul lassúak voltak az Operában. Szóval ebben is egyedülálló volt az említésre méltó böngészők között.)

    Amúgy később mindenféle 0-t érő fosnak-szarnak-hányadéknak titulálod az egész Chromiumot, azonbelül persze a Blinket is, ehhez képest azért emlékeztetnélek rá, hogy még Te is beismerted, hogy a Chrome/Chromium mennyivel erősebb pár dologban, mint a régi Prestós Opera (amikor még arra haragudtál, mert ott voltak gyökérkedések), bevallom, most csak az jut eszembe ezek közül, amikor például a Chrome-ban való keresés on-the-fly gyorsaságát dicsérted a lapon belül (bizonyos oldalaknál az Opera GUI-ja használhatatlanul befagyott keresésnél), meg hogy a keresési találatok számát is megjeleníti, ráadásul a highlight-szín Chrome-ban értelmesebb (pl. a forráskódnál nem észrevehetetlen szürke a textarea-n belül, mint Operánál, ráadásul felülbírálhatatlanul, pedig elvileg volt rá ini-beállítás a skinen belül, de nem jutott érvényre), és azt, hogy az nem case sensitive, meg még pár dolgot említettél előnyként. Ez most csak annyiból érdekes, hogy Chrome-ban is vannak felhasználói szemszögből ötletes megoldások, emiatt nem lehet mondani, hogy csak egy buta szar.
    Egyébként pedig a topic látogatóinak többségét szerintem nem kell túlzottan győzködnöd arról, hogy mennyivel testreszabhatóbb és kellemesebb volt a Prestós Opera beállíthatósága a Chrome-hoz képest... :)

    "Hogy ez mennyire korrelál a forráskód minőségével azt leszarom."
    Pedig erről beszéltél egészen idáig. :P

    "Nem az. Egyszerűen gerinc kérdése az egész."
    Továbbra sem értelek, ha te írsz egy szoftvert, sok éven keresztül fejleszted, beleölve a pénzt és energiát, miért lennél köteles nekem publikálni a forráskódot? Ha nem publikálod, akkor gerinctelen vagy?
    Érdekes felfogásod van a dologról.

    "minden szép, minden jó és az Opera forráskódja a legcsodálatosabb a világon. Ebben az esetben jelentené a titkolózás azt, hogy szar van a palacsintában."
    Megint szélsőségekben gondolkodsz. Olyat nem tudsz elképzelni, hogy a cégnél nem döngetik a mellüket arra, hogy jó volt a forráskódjuk (attól még, mert adott esetben jó is volt), de mégsem szeretnék publikálni?
    Mindegy, lassan feladom, és inkább rádhagyom, hadd éljél abban a tudatban, hogy mindenkinek kötelessége másnak kiteregetni minden szarát, különben nincs is gerince. Ezzel már nem tudok mit kezdeni.

    Bocsi, de az ágybetétes példád egyszerűen nevetséges. Semmi köze nincs az egész témához, amiről beszélünk, megint csak egy mellékvágányra terelő bullshit. Nem nagyon értem, miért kell erőltetett példákkal szemléltetni, alátámasztani az érvelésedet (lásd sportautók, repülőgépek, most meg az ágybetét :DDD), ettől nem lesz hitelesebb. Hidd el, enélkül is értem, amit mondasz, és a topic többi látogatója is.

    "De az viszont valószínű, hogy ezzel egyfelől sakkban akarják tartani a piacot"
    Az Opera sakkban tartja a piacot? Hmm, akarsz róla beszélni? :DDD

    "másfelől komplett gazdasági öngyilkosság lenne a részükről egy ilyet meglépni."
    Gondolom ezzel arra utalsz, hogy ha más a kezébe kaparintaná a Presto forráskódját, akkor leigázná vele a világot... :))

    "Mert aki beismeri, hogy hibázott, sokkal többet ér az emberek szemében, mint az, aki vélelmezhetően hazudik és még a jelenbéli cselekedetei is arra engednek következtetni, hogy hazudik."
    Milyen hazugságokról beszélünk most? Ki hazudik kinek? Lemaradtam valamiről? :DDD Egyszerűen nem adnak ki egy forráskódot, mert nem open source szemlélettel dolgoznak, ennyiről van szó. Miért kell ezen még rugózni, most már azt is rájuk fogva, hogy "hazudnak"?
    Az őszödi beszédet valamilyen módon, hasonlóan értelmes érveléssel nem akarod még idekeverni? :DDD

    "[link]"
    Most ezzel a linkkel mit akartál igazolni? :) Általános piaci részesedésről beszéltem, te pedig belinkelsz egy olyan cikket, ami arról szól, hogy az Opera-felhasználók között milyen átrendeződés látható a <=12.x vonalhoz képest, és a cikk igazolja, hogy még mindig bőven vezet a Prestós Opera a Blinkes Operához képest, de változott a dolog, és kezd előtérbe kerülni az Opera-felhasználók között a Blink-motoros Opera is. Direkt dőltté tettem, hogy lásd, ennek semmi köze az általános piaci részesedéshez, hogy hogyan teljesít az Opera a Chrome-hoz, FF-hoz, IE-hez képest, ez csak "belső" átrendeződés. Olyan értelemben, hogy nyilvánvaló, hogy vannak új felhasználók, meg vannak lemorzsolódások is (Operát bojkottáló júzerek), de az összrészesedés érdemben nem nőtt jelentősen a Blink-vonalra átállás óta, pedig akkor lenne értelme "gigaprofitról", a részvényesek tapsikolásáról beszélni.
    Szóval igazából ugyanott tartunk.

    Egyébként továbbra is hangsúlyoznám, hogy itt a váltásnál a lényeg elvileg a renderelőmotor cseréje volt, most már Blink-motor pöfög az Operában, ettől még nem kell, hogy megrekedjen Chromium-klón szintjén. Szóval elméletileg ettől még kreálhatnának belőle egy fasza böngészőt. A modularitás önmagában még nem akadály. Csak sajnos mostanában a változások mértéke nem mutatja azt, hogy jelentős lenne a haladás. Hogy ennek pontosan milyen okai vannak, azt jó lenne tudni (projektvezetői bénázás, (fejlesztői) felkészületlenség, kapkodás, egyéb).

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz LonGleY #21090 üzenetére

    "Elképesztő, de még a 18-asban sem működik a ph aprón az üzenetküldés és a kedvencnek jelölés.. Valamilyen next vagy dev alatt már jó?"
    Most próbáltam először a Hardveraprón az üzenetküldést, meg a kedvencnek jelölést is, hogy mindezt írtad, Opera Developer 19.0.1310.0 alatt (most jelent meg a 19.0.1324.0, restartolni kell majd) teljesen jól működik mindkét funkció.
    Meg tudod nézni, hogy ha nyomsz egy Ctrl+Shift+I-t, majd megnyitod a Console fület, akkor látható-e nálad az üzenetküldő linkre klikkelés során valami JavaScript-exception? (Pirossal jelölt hibaüzenet.)

    Az üzenetküldő egyébként végre elég korrekt, tetszik, hogy a textarea helyben jelenik meg, azonos oldalon, JavaScripttel, ezt már javasoltam is a "Javítsuk a Prohardvert" topicban vmikor, hogy ne legyen már ez egy különoldalas funkció, mert manapság ez már annyira elavult és béna, ezek szerint itt végre bevezették, remélem, a lapcsalád összes domainjén ezt átveszik majd valamilyen módon.
    Engem mondjuk a kódban az nagyon zavar, hogy a JavaScript-kód még itt, a teljesen megújított Hardverapró-felületen sincs egyáltalán szeparálva a HTML-kódtól, mindenhol undorító módon, onclick-attribútumba van beledrótozva a vonatkozó JavaScript-kód, pl.:
    <a href="javascript:;" onclick="showNewMessageBox('111111')">Új üzenet</a>
    Hát ez mennyire okádék megoldás. Nem tudom, miért nem lehet szeparált módon, a JavaScript-kódot teljesen függetlenítve írni egy eseménykezelőt, cseppet sem olyan hű de rohadt nagy vesződség.
    Ahogy helyenként a CSS-kód is style-attribútumok formájában be van drótozva a HTML-kódba, ahelyett, hogy class-okkal lenne ellátva (pl. display:none helyett nyugodtan lehetne kreálni egy hidden class-t). Na mindegy, bocs, ez a sirám most valamiért kikívánkozott, bántják a szememet az ilyen érzékelhetően "jó az vidékre"-jellegű megoldások. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Wolverine #21101 üzenetére

    Ez elég érdekes, mindenesetre elég meglepő hibajelenség. :DD
    Azért ennyire nem szar az új Opera... :)

    (#21094) LonGleY :
    Hát végül is elavultnak a felület szempontjából nem mondanám, mert végül is tud egész ügyes újdonságokat végre (igaz, abban teljesen egyetértünk, hogy ezt már évek óta illene tudnia a lapcsalád összes tagjának), nekem inkább azzal van a bajom, hogy rettentő ocsmány az új Hardverapró. :DD

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz LonGleY #21103 üzenetére

    "Észrevettem közben tök jó dolgokat a 18-as Operában. Pl. a search engine-ek közt lehet váltani a címsáv jobb alján, ez elég komoly "
    Most ezt nem kevered a régi Operával? Screenshotot tudsz mutatni, hogy értsem, mire gondolsz?

    "Nem azért mondom, de ezek azért nem annyira magától értetődő, 5 perc alatt kivitelezhető dolgok. Jó lesz ez."
    Őőő, hát amiket felsoroltál, szvsz nem tartoznak a legkomplikáltabb dolgok közé. :)

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz LonGleY #21107 üzenetére

    Ja, közben leesett, mire gondoltál (beírás közben jön elő, hirtelen nem vágtam, mire gondolsz, sorry). Tényleg ettől kéne hasraesni?

    "Ja, meg hogy a 18-ban már fel lehet venni újat rendesen, a keresőmezőkre kattintva. Még pár release, és megvan a Chrome szintje."
    Őőő, csak az a gond, hogy ezt a Chrome/Chromium tudja már egy ideje. Tudtommal Operáéktól nyúlták az ötletet, de végül is most a lényeget tekintve mindegy, a lényeg meg az, hogy vágod, egy Chromiumot forkoltak elvileg az újításkor. Akkor miért is olyan nagy szám, hogy fel lehet venni új keresőmotort jobb klikkre? Habár igaz, pontosan nem tudom, mi az, amit kukáztak a fork után, végül is igencsak sokat, dqdb írt korábban erről ("Fogták a Chromium projektet, és a fő böngészőablak kódjának 90%-át már az elején kivágták a kukába. Megmaradt a webview rész és a hozzátartozó többfolyamatos működési logika, de maga a címsor és a maradék körítés már saját kútfő (más a window class például, mint a Chrome vonalnál). Ez persze magával vonta pár extension API ideiglenes vagy tartós hiányát, valamint az ilyen finomságokét, mint amit te említettél. Egyszerűen éltek azzal, hogy a Blink-Chromium páros jól faktorált alapot nyújt egész komponensek sajátra cseréléséhez."), így az alapján simán lehet, hogy ez most saját részről egy alapokról megírt újdonság (tyűha, kemény), de nehogy már ettől kelljen összeszarni magunkat, amikor sok-sok alapvető fontosságú dolog hiányzik még (amikről korábban beszéltünk itt, a topicban).

    Persze elhiheted, ettől még saját érdekemben is drukkolok nekik. :D

    (#21109) LonGleY :

    "Érezni azért rajta az Operás hatást"
    Hogyan érzed rajta az Operás hatást? :D Konkrétan mitől Operás?

    "nem annyira basic ez a pár említett funkció sem."
    De, manapság az, ha még a Chrome is tudja, akkor az nagyon basic... :DD

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz LonGleY #21111 üzenetére

    Már egy ideje felfedeztem a funkciókat, amiket írtál, ezért nem ért újdonságként (mondjuk én a Developer-vonalat használom), és nyilván mindennek örülök, ami jóféle, de a baj csak annyi, hogy nem mindegy a tempó, ahogy hunfatal is utalt erre. :D
    Szóval én sem vitatkozni akartam, hanem sajnos kicsit helyben toporgást érzek pont így a 18-19-es vonal környékén is. Nagyon fogok örülni, ha az Opera erre rácáfol. :)

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Orlin #21118 üzenetére

    Hát az szomorú, ha minimalista lesz, mert az sokszor ekvivalens a butasággal.

    Most komolyan, nem gondolják pofátlannak, hogy mennyire hasonlít így a felület (pl. a fülek lekerekítettsége) a Chrome-éhoz? :DDD

    Néztem a videót, abban meg egy ilyen mondat:
    "this also happens to make lightweight themes look better in Firefox than I think in any other browser"
    Á, picit sem elfogult. :D Amúgy meg nem nagyon vágom, mitől nézne ez ki jobban, mint pl. Chrome-ban a sminkek. A cikkben ez a mondat is vicces: "A Mozilla szerint ez “a legkörültekintőbben dizájnolt böngészőinterfész a Földön, ráadásul megdöbbentően gyors is”."
    "Szeretem", amikor egy cég magát nevezi valamilyen téren a legkirályabbnak a világon... :D

    A letöltéssel kapcsolatos folyamatkezelő meg mitől új? :F A mostani is így néz ki (lásd videó).
    Az viszont szimpatikus, ahogy a gombokat rá lehet húzni a toolbarra, ebben máris jóval okosabb, mint a Chrome, hiszen a felület ezek szerint testreszabható. Hogy majd milyen szinten lesz az, azt nem tudom.
    Igazából a Firefox-szal kapcsolatban nekem is mindig a többi jelentős böngészőhöz (na jó, leszámítva az IE-t :D) képesti relatív lassúságával volt a bajom. Remélhetőleg ebben is lesz gyorsulás. Kíváncsi vagyok, vajon a fejlesztési ütem ott milyen lesz a mostani Operához képest.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz kecskebégető #21124 üzenetére

    Örülök, hogy neked ennyi is elég, de ezzel a véleményeddel igencsak a kisebbségbe tartozol a tősgyökeres Opera-felhasználók körében... :DDD

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz LonGleY #21130 üzenetére

    "Az lenne az értelmi szint, ha az újításokat nem húznátok le látatlanban. Nekem bejön az, amit csinálnak, még ha össze is lopkodott."
    Most tisztázzuk: a Firefox várható újításáról beszélsz, vagy az Operáról? Gondolom az előbbiről. Azzal kapcsolatban, hogy "minimalista" lesz - legalábbis a cikkből így jött le -, nyilvánvalóan szkeptikusak vagyunk, mivel ez általában nem jelent túl sok jót. Erről már sokat témáztunk a topicban, gondolom nem kell magyarázni, miért. De a FF-ban legalább már előre beígérnek normális testreszabhatóságot, gombokat pakolhatsz ki tetszésed szerint (ahogy a videóból látszott), tehát máris előrébb járnak legalább tervek tekintetében az Operánál, mert közlik, mi várható, nem pedig vár a júzer, mint egy hülyegyerek, hogy vajon kap-e ajándékot Mikulásra, vagy sem.
    Nem történt "lehúzás" (kifejtenéd, ebben hol húztam le az ÚJÍTÁSOKAT?), egyszerűen csak ez az "átlagjúzer úgyse tudja kezelni, akkor meg minek legyen egyáltalán beállítható"-mentalitás az, amitől tartunk, és amivel már a nyolc töke is tele van az értelmesebb/tudatosabb/nagyobb igényű felhasználóknak. Ez most nem ilyen szokásos "óó, a régi szép időkben"-nyavalygás, de tényleg nem az volt az általános hozzáállás, hogy a leggyökerebb júzereknek is meg akarjunk felelni.

    Amúgy téged sem egészen értelek: egyszer minden Operával kapcsolatos kritikus jellegű hozzászólással egyetértesz, aztán hirtelen foggal-körömmel véded őket, amint egy darab fícsört felfedezni vélsz - végül is akkor pillanatnyi kedvedtől függ, hogy tetszik-e az új vonal, vagy sem? :) Azt hittem, van erről kialakult véleményed. :)

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz kecskebégető #21126 üzenetére

    Értem, tehát ha neked és a te ismerőseidnek megfelel, akkor ez tökéletes bizonyíték arra, hogy az Opera igenis tökéletesen elég a felhasználóknak, és csak mi, az Operát jelenleg kritizálók vagyunk kevesebben... nagyon meggyőző! :D Felhívnám a figyelmedet, hogy valószínűsíthetően többségben eddig is azok a felhasználók voltak, akik szeretnék az átlagnál jobban testreszabni a böngészőjüket, és nem elégednek meg a túlzottan minimalista, értsd buta felülettel.
    De ha a mostani Opera neked megfelel, akkor neked tök jó, de akkor neked teljesen jól megfelelne ezek szerint a Chrome is. Igaz, a Chrome jelenleg bizonyos dolgokban többet tud a MOSTANI Operánál (pár dologban nem, például Speed Dial kiegészítő nélkül), tehát ha ez elég neked, akkor talán a Chrome-mal még jobban is járnál. Ha van olyan újdonság, ami mégis az Operához köt, és ami a Chrome-tól elrettent, azt leírhatnád, engem érdekel.
    Nem ízlésekről akartalak egyébként meggyőzni, azt állítván, hogy az enyém vagy más kritikusabb emberkéé "jobb" lenne (igaz, Te írod nem kicsit elvadultan, hogy "fantasztikusan jól sikerült vonal" :DDD), hanem tudásbeli szegénységről beszéltünk már nagyon régóta az új, Blinkes Opera kapcsán, amit nem is érdemes összehasonlítani a régi Prestós Operával, és mindezt el is fogadnánk, ha valami értékelhető kommunikációval az Opera közölné, mik a pontos tervek, merre tartanak, és miért van jelenleg helyben toporgás, nagyon lassú, kis változást hozó újításokkal. Épp amikor elkezdtünk bízni a haladásban, akkor kiderült, hogy túl korai volt a lelkesedés, mert jelenleg nem történik olyan újítás, ami miatt örömujjongásban kellene kitörnünk, hogy "na végre".

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Sk8erPeter #21123 üzenetére

    Na, én legalább ki is próbáltam a Firefox Nightly-t, ezzel az áthúzogatható gombsorral/menüpontokkal, nem csak levegőbe vauvauzok :DDD, nekem ez a testreszabható felület bejött:
    http://itcafe.hu/tema/re_frissitest_kap_a_firefox_felhasznaloi_felulete/hsz_59-60.html

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz fatal` #21143 üzenetére

    Lehet bal oldalra is pakolni, de a Vissza/Előre nyíl rögzített. Az Előre nyíl egyébként egész értelmesen csak akkor jelenik meg, amikor valóban van következő lap. Ötletnek nem rossz, minek éktelenkedjen ott inaktívan. Bár sosem zavart, igazából mindkét módszerrel elég egyértelmű, hogy nincs köv. lap.
    Amúgy nekem nagyon tetszik ez az átrendezős módszer, szerintem egész egyedülálló (Operában az átrendezős módszer szintén jó volt, meg ott voltak a panelek, stb., de ez valahogy kellemesebb a szemnek), hogy az alapértelmezett menüsort is így át lehet szabni - igaz, ez felfogható tetszőleges menünek, Alt gomb lenyomásával hívható elő a teljes menüsor. Szóval fasza, hogy megmaradtak az eredeti funkciók, nem történt herélés (ami miatt Orlin linkje, maga a cikk nagyon félrevezető volt), viszont kellemesen szabdalható az alapfelület, eltüntethető a plusz keresősáv is.

    Példa:

    Eredetileg (tt bal oldalt a Video DownloadHelper ikonja van):

    Firefox Nightly 28.0a1 (2013-11-20)

    Utána (mindenféle):

    Firefox Nightly 28.0a1 (2013-11-20)

    Szemfülesek megfigyelhetik, hogy időközben az utóbbi képen a "Windows (Express)"-es exe 1 KB-tal kisebb méretű lett. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz dqdb #21146 üzenetére

    "beleillik a mostani kommunikációjukba (minden lesz, vagy nem, de csak majd, vagy akkor sem)"
    Mondjuk ebből kimaradt az, hogy nem mondanak semmit sokak által írt felvetésre. Ha azt írják, hogy még megfontoljuk, aztán kiderül, mi lesz, az még mindig jobb, mintha elengedik a fülük mellett. :(

    (#21145) Zoli133 :
    Ahogy dqdb írta, ez azért nem kétperces folyamat most, ettől függetlenül valóban elég furcsa, de FŐLEG azt tekintve, hogy más téren sem történik túl nagy haladás, ami miatt talán még megbocsátható lenne a tökölés Linuxra átültetéssel...

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz dqdb #21150 üzenetére

    Chromium-örökség elvileg, lásd ezt:
    http://farmville.wonderhowto.com/how-to/clear-your-flash-cache-and-browser-cache-0121235/

    DE most nálam nem látszik, nem vágom, mitől függ, pedig régen lehetett látni - lehet, hogy attól függ, a beépített plugint használom, vagy pedig a Chrome-mal érkezőt letiltom, és külső telepítésűt adok hozzá? Vagy platformfüggő? (Ha igen, miért láttam régebben?) Nem vágom.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz slashing #21163 üzenetére

    Úgy érted, egér középső klikkel? De az tudtommal eddig is csak bezárta a fület, nem? Vagy Operában átkonfiguráltad másra?

    (#21164) Orlin :
    "Valamint pl Facebook-nál jó lenne ezt az ikon képet is eltüntetni"
    Mi az, hogy "ikon képet"? :D

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz LonGleY #21166 üzenetére

    Az nem világos, hogy ebben a formában nem sok értelme van ("ezt az ikon képet is eltüntetni"). Amúgy nem kell arcoskodnod, anélkül is lehet normálisan is elmagyarázni, miről beszél.
    Továbbra sem vágom amúgy, mivel ilyen a taboknál:

    Opera - Facebook

    ilyen a Speed Dialnél, és ez az alapértelmezett logó:

    Opera - Facebook - Speed Dial

    SZERK.:
    Ja értem, tehát pont arról szólt az igény, hogy a Speed Dialnél (én már az előző mondatától függetlenül kezeltem ezt a mondatát, így nem vágtam, hogy a gyorshívóról beszél :D) NE csak a logót láthassa, hanem frissítve legyen ez az ikon magának az oldalnak a tartalmával... így felfogtam volna, de a korábban idézett formában most nem jutott el a tudatomig. Hát evvan, tragédia. :D

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz slashing #21178 üzenetére

    Jaa, hogy a fülek melletti üres területen, na ez volt a kulcsszó :) Tudtommal ilyen beállítási lehetőség egyelőre nincs :( Remélem, hogy lesz ilyesmi is.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz LonGleY #21174 üzenetére

    Windows 7, IE11 telepítése:

    You've installed Internet Explorer 11
    You need to restart your PC before you can use your new browser.

    You've installed Internet Explorer 11 You need to restart your PC before you can use your new browser.

    Leborulok a nagysága előtt... :DDD

    Na jó, ez volt a gonoszkodás része.
    Egyébként valóban gyors, de túl sok feature-rel ez sincs gazdagítva. Igaz, jelenleg többet tud egy-két apró dolgot leszámítva, mint a Blinkes Opera. :DDD Meg mondjuk testreszabhatóságban is jobb, mint a Chrome. Ettől függetlenül nem fogok ráállni. :D Amúgy ők is összevonhatnák a bezáró, restore és ikonizáló gombokkal egy sorba a füleket, hogy az ablakfejléc ne foglaljon akkora helyet.

    Amit írtál, a tabok bezárásának módszere, magának a tabnak a kinyújtása tényleg nagyon jó ötlet.
    Példa, két fülnél is ilyen jó nagy téglalapra nyújtja, hogy be lehessen zárni, miután kiikszelgettem a többi fület, és továbbra is ekkora marad, egészen addig, amíg el nem viszem onnan a kurzort:

    IE11 - tabs

    Azalatt a 10 perces próba alatt arra viszont nem jöttem rá, miszerint lehet csoportosítani a füleket (amire írtad, hogy jó a színezése):

    IE11 - groups

    Itt a csoportosítás leszedése látszik csak, de az szürkén, mivel nincs csoportban, viszont csoportosítani hogy lehet?

    "A Bing is kezd sokkal normálisabb találatokat dobni, mint a Google..."
    Na ezzel viszont pöppet sem értek egyet, most hirtelen nem emlékszem konkrét példára, de épp nem olyan rég csodálkoztam rá, hogy valami szakmai kulcsszó keresésére milyen fura találatokat ad a Bing (valami OpenGL-lel kapcsolatos dolgot kerestem asszem, de már fogalmam sincs, mit), szemben a Google-lel (utóbbi valóban releváns találatokat adott). De mondjuk ennek túl sok köze nincs is az IE-hez (legfeljebb a Microsofthoz), ha már a böngészőelemzés kapcsán mondtad... :)

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz erdoke #21187 üzenetére

    Speciel szakmai szövegekre én mindig angolul keresek rá. :) Persze simán lehet, hogy kifogtam épp olyat, aminél hülye találatok jöttek elő, vagy legalábbis kevésbé relevánsak. Elfogadom, hogy simán jó, mert nem nagyon használom. :)

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz LonGleY #21189 üzenetére

    Ja, hogy így lesz egy csoport, Ctrl+klikkel! Így már értem. Nem rossz! Amúgy a smooth scroll is tényleg kellemes, meg most épp azon csodálkozom, hogy ez az IE már tényleg indulási és lapbetöltési sebességben is használható.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz dqdb #21199 üzenetére

    "Ha elszúrtad a JSON struktúrát, akkor jöhet a káromkodás, és az összes kiegészítő újratelepítése"
    Ez komoly? És ennek mi az oka? Miért nem validálja, és szól, hogy elcseszted, nézd át újra, aztán teszi fel a kérdést, hogy akarod-e, hogy létrejöjjön egy új, alapértelmezett Preferences fájl (pluszban hozzátéve az extensionök listájának átnézését, alapértelmezett beállítások érvénybe léptetését), vagy pedig kilépsz, hogy javítsd a hibát?
    Vagy ne tegyek fel ilyen kérdéseket, hogy miért nem csinálnak valamit logikusan és értelemszerűen?

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz S. Szabi #21210 üzenetére

    Jól emlékszel. :D A Developer meg kvázi alfa-változat.
    Nincs ilyen szétválasztás, mint amit szabeska írt, az Operához tartozik mindkettő. :)

    A régi, <= 12.x változatú Opera Presto renderelőmotorral működött, az új Operákban pedig Blink-motor pöfög.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz szabeska #21214 üzenetére

    Mi az, hogy "sima Opera"? :) Van olyan, hogy verziószám, az About résznél kell nézegetni... :) (opera:about vagy opera://about, utóbbi csak a Blinkes Operában megy, előbbi mindkettőben)
    Gondolom a Presto-motorral ellátott, 12.x-vonalbeli Operára gondolsz. Ha az tetűlassú, ilyen 10 mp-es töltések fordulnak elő, akkor nálad lehet valami furcsaság, mert ennyire sosem volt lassú.

    Amúgy sok szó volt már róla a topicban, hogy a renderelő motor cseréje történt Operáéknál, ugyanarra a motorra, amit a Chrome/Chromium is használ. A régi, Presto-motoros Opera is létezik még, elvileg még karbantartják, de csak az új, Blink-motoros (>=15.0) Operához fejlesztenek érdemben.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Predator2 #21238 üzenetére

    Jaja, sikerült reprodukálni a jelenséget Opera 12.16 x64 alatt. Nem fagy, hanem konkrétan összeomlik tőle a böngésző. A helyedben az esetleges javítás várható idejét tekintve sajnos nem sok jóra számítanék.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz kecskebégető #21236 üzenetére

    Jelenleg hiába engedélyezed a smooth scrollingot az opera://flags/#enable-smooth-scrolling szekcióban (engedélyezés után újraindítást követően persze), ugyanolyan röcögős marad az egérrel görgetés. :D Egyelőre kísérleti fázisban van. Az IE smooth scrollingja el kell ismerni, valóban smooth. Operában jelenleg az említett beállítástól az lesz smooth, ha a Page Up/Down, illetve Home/End gombokat nyomod. Bár speciel pont az a kevésbé fontos, hogy End gomb hatására szépen görgetve tekerjen az aljára, mint az, hogy egérgörgő használata közben milyen az élmény... :)

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz LonGleY #21244 üzenetére

    "Nekem bármilyen smooth a scroll, rohadtul zavaró"
    Jó, hogy pont arra reagáltál ezzel, ahol kifejtettem, hogy a smooth scroll még kísérleti fázisban van, és egyáltalán nem smooth scroll... szóval még egyszer: nem smooth a scroll.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz LonGleY #21248 üzenetére

    Tehát a smooth scroll neked általában nem jön be, sőt, utálod. Viszont az IE-ben annyira smooth a scroll, hogy az már nem is smooth scroll. Tehát az nyugodtan bejöhet. Végül is valóban teljesen logikus... :DDD

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz LonGleY #21258 üzenetére

    "De mit akarsz azon kezelni? Letölt, elfelejted."
    Azért az ilyen kommentárjaid egy csöppet meglepőek. :DD

    Igazából egyszer már tettem erről említést, de továbbra sem értelek, annyira csapongasz: egyszer sírod (!) vissza a <= 12.x dolgait, kicsit mérgelődsz, hogy mi van már a fejlesztéssel, aztán ha valaki más is ezt teszi, esetleg egyéb kívánsága van, akkor lecseszed, hogy ugyan ne nyavalyogjon már annyit, hiszen tök jól haladnak a fejlesztők, meg majd lesz még jobb is, legyen már türelemmel. Olyan, mintha a nevedben két eltérő véleménnyel rendelkező emberke írna, vagy ami rosszabb, mintha némi skizofréniával küzdenél. :DDD Legalábbis eme témában eléggé meghasonlottál önmagaddal. De nehogy megsértődj, nem az a célom. :D

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Predator2 #21261 üzenetére

    Pl. úgy, hogy valami kapcsolódó dolgot meg pont 12.16-ban sikerült elkúrniuk, annyira nem nagy misztikum. A szoftverfejlesztésnél amúgy is előfordul, hogy az egyik hiba kijavításával sikerül véletlenül belerakni a szoftverbe egy másik hibaforrást.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz lacoka007 #21267 üzenetére

    Várni. Egyelőre nincs kész ennek a fejlesztése (csak lesz már) az új, Blink-motoros Operában.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Doma88 #21272 üzenetére

    Még egyszer: ez egy totál új fejlesztés. Alapvetően azzal egyetértek, hogy lassú a fejlesztés.

    "Ráadásul most néztem, hogy a Flash-t se kezeli jól mert minden egyes Flash-es cuccra rá kell kattintani, hogy elindúljon. Volt egy oldal ahol 4 hírdeséből egyet se hozott be csak kiírta a nagy szürke téglalapba, hogy "A bővítmény futtatásához kattintson rá" vagy valami ilyesmi maszlagot. Hát gratulálok. :W"
    Mondjuk ilyenkor anyázás helyett inkább körül kéne nézni először. :) Félre ne értsd, nem tisztem védeni az új Operát, mert nem vagyok oda érte, de speciel pont nem ez a hibája. JÓL KEZELI, de le lehet tiltani alapból a különböző pluginek futtatását, tehát jól meghatározható oka van a problémádnak.
    Címsorba írd be: opera://settings
    Kattins a "Websites"-ra, majd Plug-ins szekción belül "Click to play" (vagy "Block all") helyett "Run automatically (recommended)".

    Screenshot:

    Opera - Plug-ins - Click to play

    (#21274) LonGleY :
    "A Flash-nek ki kell halnia, ez az egyetlen értelmes, ami történhet vele."
    Ezzel az állítással kivételesen egyetértek, de ettől még, hogy mi itt nagyban egyetértünk ezzel kapcsolatban, és hála a HTML5-nek, CSS3-nak, stb., egyre kevesebb weboldalnál döntenek úgy, hogy totálisan Flash-alapokra helyeznék az egészet, ettől még mindig vannak Flash-alapú weboldalak, ahogy Flash-alapú reklámok, Flash-alapú sliderek, bannerek, különböző kis beágyazott Flash-alapú minialkalmazások, Flash-alapú videólejátszók, stb. is, szóval nem lehet úgy csinálni, mintha a Flash-pluginra nem lenne még szükség.

    Ráadásul a problémája megoldásában ezzel nem igazán működtél közre. :)

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz dqdb #21271 üzenetére

    Reméljük a legjobbakat. Amúgy most komolyan, a changelogok számunkra kevésbé észrevehető itt-ott fejlesztgetéseivel, foltozgatásaival tömködésén kívül most történik valami felhasználók számára is érdemi újítás Operáéknál? Vagy mi van má'? :DDD

    Szerk.:
    Még az is zavaró, hogy az opera://settings oldalon a különböző szekciók nem hivatkozhatóak, mint az opera://flags oldalon. Akkor már igazán csinálhatták volna következetesre. (Chrome-ban is belinkelhetőek a különböző aloldalak is a beállításokon belül.)

    Viszont még egy érdekességet észrevettem, hogy ha a view-source:opera://view-source:opera://settings oldalt megnézem, akkor nem működik a Ctrl+F, nem lehet keresni benne. :DDD Míg pl. az opera:flags forráskódjában lehet. Elég furcsa. :DDD

    (#21270) LonGleY
    Nem értelek, úgy csinálsz, mint egy strucc, amelyik a homokba dugja a fejét. Mintha nem akarnád észrevenni, ami körülötted van, csak azért is dicséred az Operát, hogy milyen király kis cucc ez az új, Blink-alapú tökvakarás.
    Egy szoftverfejlesztő cég, amelyik a felhasználói kitartásából él, egyszerűen a saját érdekében nem teheti meg, hogy ilyen csigatempóban fejlesszen. Jöttél a changelogokkal, hogy vannak benne bejegyzések. Tényleg remek érv. :DD

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Sk8erPeter #21278 üzenetére

    hoppá, kimásoláskor a view-source:opera://settings URL-ből view-source:opera://view-source:opera://settings lesz, újabb javítandó hülyeség. :)

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz LonGleY #21280 üzenetére

    "ellavírozgatnak"? Az milyen céges stratégia? Szerinted manapság hogyan tud megmaradni erős piaci versenyben egy "lavírozgató" cég? Ne csináld már, ezt te sem gondolhatod komolyan. "Lavírozgatással" nem lesz valamiből "komoly produktum", nem is beszélve arról, hogy a nagy "lavírozgatás" közepette igen komoly felhasználóbázis-vesztés történhet, ami már a "lavírozgatás" értelmét és a cég létét, túlélési esélyeit is hosszú távon fenyegetheti.

    "El tudom képzelni azt az álláspontot, miszerint nem az örökölt Opera fanok a lényeges szempont az egészben, hanem a kifejlődő termék, ami majd esetleg újra nevet szerezhet magának. Kellemetlen helyzet, de ebből kell kihozni a legjobbat (tudom, pont ezt nem látjátok benne, de én maradnék optimista)."
    De könyörgöm. Nem tűnt még fel, hogy több, mint fél éve (!!! :Y Ez most engem is meglepett, de nézd meg, pl. ez a hsz. mikor született, amikor írtuk többen a kritikus megjegyzéseket első tapasztalatként:
    http://prohardver.hu/tema/opera_bongeszo_2/hsz_19118-19118.html
    (aztán még itt a hír Pengétől) - durva, hogy múlik az idő, és mióta "lavírozgat" az Opera :U :W)
    pontosan ugyanezeket a frázisokat puffogtatjuk, felváltva, egyszer mi gyanakszunk erre a valószínűsíthető üzletpolitikára (ti. hogy nem az advanced userek a cél, hanem a khmm, mondjuk úgy, hogy kevesebb igénnyel rendelkező felhasználók), egyszer te mondod ugyanezt, egyszer más, és mire jutottunk azóta? Komolyan, összeszámoltad már, hogy milyen ÚJ feature-öknek tudsz igazán örülni az ablak+címsoron felül (kb. ez volt eleinte), ami újdonság, és mi minden van, ami teljesen alapvetően elvárható lenne, mivel még egy Chrome-nak is magasabb a szintje bizonyos testreszabhatóságok/szolgáltatások terén? Természetesen utóbbi a nehezebben összeszámolható, amit már régen meg kellett volna csinálniuk. Most mit látunk? Még a Developer-változatban sem sikerült az állítólagosan már nem tudom, mióta fejlesztgetett könyvjelzős funkcionalitást sem megkapni, de nemhogy a description, nick és egyéb mezők nincsenek kész, amik a régi funkcionalitást idézik, hanem még a Ctrl+D hatására könyvtárat sem lehet választani a könyvjelzőnek. Ez már egyszerűen a nevetséges kategória, mintha valami kretének lennének a szoftverfejlesztők. Ne csináljunk már úgy, mintha ez ilyen mértékben összetett probléma lenne (egy nyomorult fastruktúráról van szó, meg néhány kiegészítő funkcióról!!), hogy hónapokig kelljen rajta mereszteni a seggüket. De ez csak egy a sokból.
    Igazából te is csak beszélsz a nagy semmiről, tök feleslegesen lépsz fel az "ördög ügyvédjeként", írogatod nap mint nap, hogy optimista vagy és reménykedsz már hónapok óta, én is csomó ideig reménykedtem, de már kezdem egyszerűen elveszíteni a türelmemet, mert ez már vicc. Nagyon hiányolom az Opera régi funkcionalitását, de mégis kitartok az Opera mellett, és ezt az újat, a Blink-alapút használom a napi böngészésre, tehát képes voltam kompromisszumokra, de kezdem unni, hogy a nagy semmi van már egy csomó ideje. Hallottál az elmúlt hetekben érdemi újításról az Operában? Na ugye.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz LonGleY #21284 üzenetére

    "Pont az érveid alapján kétlem, hogy lazsálnának"
    Melyik érv győzött meg erről? :DDD Az, hogy kifejtettem, hogy már fél éve fejlesztik, és ehhez képest a bevezetett, felhasználók számára valóban hasznos újítások száma nevetséges? :D Vagy hogy az nevetséges, hogy még a nyomorult könyvjelzős témán is hónapokig képesek b@szakodni? Ez alapján tehát nyilván amúgy tökre pörögnek, csak ezt a felhasználók nem veszik észre, de ők valójában TÉNYLEG bizony nagyon nyomják. Érdekes logika. :D

    Engem nem érdekel, hogy most tökre nehéz nekik. Ők egy piacon helytálló böngészőt akarnak fejleszteni, amit a felhasználók a mindennapjaikban tudnak használni, és most már azért sem tudok jóindulatúan hozzájuk állni, mint régen, mert már ráadásul semmilyen szempontból sem egyedülálló ez a böngésző. SŐT! Butább. És mint erről már reszeltük a fingot elég sokat, nem az advanced usernek megfelelés a cél. Akkor tehát miért is kellene oly nagyon megértőnek lenni, ha faék egyszerűségű böngésző a cél, amivel a cél a maximális profit elérése? Hogyan tervezik ezt elérni? Úgy, hogy folyamatos csalódottságban hagyják a júzereiket?
    Azt kellene végre megértened, hogy ez nem egy hobbi-/garázsprojekt, hanem ez most már elvileg egy kőkeményen maximális profitra törekvő cég, egyelőre olybá tűnik, kihalt már az a régi szemlélet, ami ebből átjött, hogy kevés pénzért, de a legjobbra, legtestreszabhatóbbra törekszenek, hogy valami egyedülállót alkossanak. De nem is kell nagyon pátoszos képet lefesteni, egyszerűen már látszólag más a megközelítés. Ezért tehát egyszerűen nem tehetik meg, hogy néha ne dobjanak csontot a felhasználóknak, hogy nesze, ezen rágódjatok addig, amíg mi b@sszuk a rezet.

    "Sorozatosan feltételezitek, hogy a nektek annyira magától értetődő dolgok csettintésre mennének. Ti hány UI-t terveztetek már meg életetekben? És nem egy 3 gombos Android programra gondolok. Én magam nem programozok, de már a 3. programot fejlesztjük, úgy 4 éve."
    Vicces, hogy pont azokat oktatod ki, akik pedig folyamatosan foglalkoznak programozással, miközben neked meg nincs tapasztalatod vele.
    Aha, nyilván mi azt gondoljuk, hogy a dolgok csettintésre mennek. Nálunk sem fordult elő még ám sosem, hogy órákat kellett debuggolni pár apró nyomorult hiba miatt.
    De mindez kit érdekel? Szerinted a megrendelőt hol érdekli, hogy mit kúrtál el a kódodban, ami miatt aztán szépen duplikáltad/megtripláztad véletlenül a munkára fordítandó időt? Őt az érdekli, hogy legyen kész, amit megrendelt, időre. Ne holnaputánra.
    Ez még kis léptékben is igaz, de ekkora léptétekben, ahol az Opera jár, már senkit sem érdekel az egyszeri programozó magánélete. Ezt tényleg olyan nehéz megérteni?

    De akkor próbáljunk megoldást találni arra, hogy megnyugtassuk a felhasználókat: hát mi lehet ez például? Ó, a kommunikáció! Milyen jó is lenne, ha legalább azt írnák a nyomorék blogjukban, hogy bocs, fiúk, de most az van, hogy k×rva sok időnk elmegy X és Y problémára, reméljük, meg tudjátok érteni, de amúgy gőzerővel melózunk rajta, plusz még szeretnénk az általatok kért Z feature-t is bevezetni, csak arra kérünk titeket, hogy várjatok, mert jelenleg nincs rá szabad kapacitás. Kértétek A és B szolgáltatást is? Hát az a helyzet, hogy azt rohadtul nem tervezzük bevezetni. Beszéljünk a C-ről, azzal kapcsolatban még nem született döntés, de megfontoljuk, aztán visszajelzünk, de számítsatok inkább arra, hogy az nem valószínű, hogy lesz a közeljövőben.
    Tehát értelmes, tiszta, marketing bullshit nélküli, félrevezetés vagy probléma-arrébbsöprés érezhető szándéka nélküli kommunikáció a felhasználók felé RENGETEGET segítene. Ha megtudjuk, hogy valamelyik feature-t nem is fogják bevezetni, akkor max. morognak rajta egy sort a júzerek, de legalább TUDJÁK. Nem csak találgatnak, nem csak várakoznak tök feleslegesen, nem csak széttárják a karjukat, hogy hát fogalmam sincs, most éppen mi történik.
    Ez a legrosszabb stratégia, amit jelenleg csinálnak. Se nem dobnak csontot a felhasználóknak, se nem közlik, mik a közeljövőbeli és távlati célok.

    Remélem, nagyjából már kezded kapiskálni, mit is kellene másként csinálnia az Operának, és mi is a problémája vele az anyázó júzereknek. Mármint azoknak, akik tudnak annál érdemibb kritikát is megfogalmazni, hogy "ez egy szar".

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz LonGleY #21288 üzenetére

    "De tudtommal itt nincsenek megrendelők, és nem fizettél az Operáért"
    Látom sok minden átjött abból, amit írtam. A megrendelők egy példa volt arra, ha például valakinek elvállalok egy honlapfejlesztést. Kurvára nem fogja érdekelni, hogy én elkúrtam valamit a kódban, nem működik az elvártak szerint, és egyelőre nem tudom, mi az oka, vagy eltökvakarásztam az időt, és emiatt nem tudom teljesíteni a határidőt.
    Értsd: nem az Opera megrendelőire gondoltam, bár ez a reakció ilyen facepalm-kategória volt, például a részvényeseknek, projektvezetőknek, cégvezetőknek, akárkiknek lehetnek bizonyos elvárásai, hogy adott határidőre valami legyen kész, vagy történjen már valami, ami kicsit előrelendíti az érdeklődést (esetleg visszatartja a váltani tervezőket) a szoftver iránt. Gondolom ti sem csak úgy beledolgoztok a vakvilágba, hogy majd lesz valami, addig is "ellavírozgattok"... :U Vagy igen? Mert akkor én kérek elnézést...

    "Az, hogy ők miből akarnak megélni, legyen az ő dolguk. :]"
    Ezt a megjegyzést most halál komolyan leírtad? "Az ő dolguk"? Szerinted a felhasználóknak nem "dolga", hogy mi történik az általuk használt böngészővel? Nem belőlük élnek? (Csak hogy nehogy ebbe is beleköss: nem közvetlenül, csupán közvetetten, mert nem utalgatnak át a bankszámlájukra pénzt a felhasználók a böngésző használatáért, letöltéséért, remélem, ezt így nem kell külön elmagyarázni, bár a megjegyzések alapján kétségeim támadtak, már bocs.) Végül is lehet az ő dolguk, valóban, végül is megvárhatják, amíg a felhasználóbázis egy része leszakad, mert mondjuk hiába tartottak ki, nem érkeztek meg a korábban ígért (!!) fejlesztések, végül is a cég akár el is tűnhet a süllyesztőben. "Az ő dolguk"...
    Egyre vadabb dolgokat írsz, csak hogy megvédd az álláspontodat.

    Az elvakultság abban is megnyilvánulhat, hogy akármilyen érvet mondunk, azt mintha egyszerűen szándékosan nem akarnád megérteni. Mintha mi hordanánk szemellenzőt, hogy nem vesszük észre azokat a fantasztikus újításokat, amiket több, mint fél éve NEM raktak le az asztalra. De komolyan, milyen dolgokat tudsz felsorolni? Mert eddig ennyit sikerült, úgy, hogy állítólag az Opera most megnövelt számú munkaerővel dolgozik, mégsem sikerül komolyabb ütemben haladni. Érkezett egy frissítés Androidra, azt a mindenit, királyul alátámasztottad, hogy milyen gyorsan dolgoznak. :DDD A "nekünk magától értetődő dolgokat" pedig azért tekintjük annyira egyszerűnek, mert van némi sejtésünk, hogy ez kódolás szintjén hogy néz ki. Ennél komplexebb dolgokat is illene összerakni ekkora brigáddal.
    És még egyszer: ez nem egy garázsprojekt, aminél megbocsátható a tökölés, mivel a fejlesztő mondjuk ezt csak hobbiból csinálná, meló mellett. Az Opera-fejlesztőknek konkrétan az Opera fejlesztése lenne a melója. :D
    Ez "a Blink projectbe se véletlen vette be őket a Google" érv meg úgy hangzik, mintha a Google ment volna oda hozzájuk, és kérlelte volna őket, hogy légyszi, segítsetek már, mert nekünk tökre jó lenne, mi veletek sokkal jobban haladnánk, jó? Vazze, az Opera saját időspóroló és anyagi megfontolásai miatt váltott Blink-motorra, és most contributorok a Blink-projektben, hozzájárulnak commitokkal, ne csinálj már úgy, mintha ez bármit is igazolna a hű de nagy fejlesztési ütemből, ez pont nem azt igazolja. Betársultak egy amúgy nélkülük is haladó projektbe, aminek nem csak ők a contributorai, ami egyébként valóban előrelendítheti a motor fejlesztését, de ennek köze nincs ahhoz, hogy vajon miért nem haladnak már fél éve érdemben.
    Még azt írod, hogy "Nem fél perc, mire leteszed az alapokat, hogy mi merre, hogyan legyen elérhető, hogyan animálódjon, milyen stílusa legyen és mi ergonomikus." Értsd már meg, ők egy komplett renderelőmotort vettek át (!!), tehát nem ők fejlesztették. A "hogyan nézzen ki", mármint a feldolgozott weboldalkód, erre már választ ad. A UI kialakítása más tészta, de egyelőre nemhogy annak animálódásáról nincs szó, egyszerűen a szolgáltatások köre szegényes.
    Egy "csont" lehetne a felhasználóknak, amit odadobnak, például a könyvjelzők teljes funkcionalitása. Korlátozzuk a kérdést akkor egy-egy kisebb feature-re. Miért is tartják ezt vissza? Mert egy naaaaagy újításhalmazt akarnak bevezetni? Mikor? Amúgy legyen így, de legalább akkor utaljanak rá. Ismét: fontos lenne a kommunikáció. Az nincs jelenleg.

    "A weboldalak ehhez képest a kvázi stabil layout-jaikkal egy fokkal egyszerűbb témák."
    Ez nem is értem, hogy jön ide, mi köze ahhoz, amiről beszélünk. Vagy ha arra céloztál, hogy én minek a programozásával foglalkoztam eddig, ki kell, hogy ábrándítsalak, nem csak weboldalakkal. Bár a feltételezés sem értem, honnan jön, meg egyáltalán azt sem, hogy ez miért téma most. Ha meg nem rám céloztál, hanem magadra vagy tök másra, akkor meg végképp nem értem, hogy jön ide ez az érv. :DDD

    A régi Operát meg idehoztad, mint összehasonlítási alapot: DE most ugyebár pontosan azért váltottak, hogy a renderelőmotor hülyeségeivel ne csak egyedül kelljen foglalkozniuk, spóroljanak némi időt, ÉS ezenfelül azzal harangozták be az egész váltást, hogy na most aztán lehetővé válik, hogy tök gyors update-kiadások legyenek! Emlékszel még erre is? (Pedig igen fontos a mostani helyzetet tekintve!)
    Egyébként is: most egyelőre egy igen lebutított böngészőről beszélünk. Hogy lehet ezt összehasonlítani a régi összetettségével, ahol a problémák forrásai is jóval szerteágazóbbak lehetnek?

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Zoli133 #21301 üzenetére

    "Ha jól tudom (de majd megcáfolnak ha nem) ez chrome örökség (ott is így megy), illetve gyanítom a html5-ös drag and drop funkciók miatt van így."
    Ennek a linkkijelölhetőséget megakadályozó gázos default viselkedésnek (ti. hogy csak úgy tudod kijelölni a linket, hogy egy mellette lévő, nem linkesített szövegtől kell kezdened a kijelölést a link szövegének kijelöléséhez) nem látom be, mi köze kellene, hogy legyen a HTML5-höz. A HTML5 drag and drop feature egy ettől független szolgáltatás, külön JavaScript-kód szükséges a működtetéséhez (a forrás és a cél kijelöléséhez, meg ahhoz, hogy mi történjen konkrétan drag esetén, meg mi történjen drop esetén, lásd ezt a demót például), ettől még a linkeknek alapértelmezetten nem kellene húzhatónak lennie, SŐT, inkább magára a húzásra kellene bevezetnie a böngészőfejlesztőknek egy külön billentyűkombinációt.

    ====

    (#21309) slashing :

    "Ok de mi ez a html 5 drag and drop, mert az tiszta hogy fogd és vidd, de hova viszed**? Miért úgy van meghatározva a szabványban hogy az mindenre vonatkozik, ha már új szabályrendszer van akkor miért nem úgy csinálják meg hogy ha valaki drag and drop-ot akar valamire akkor azt miért nem a web fejlesztőnek kell deklarálnia valamilyen mondón pl. css-el #drop {} vagy a head részben."
    Nincs úgy meghatározva a "szabványban", hogy az mindenre vonatkozik, ha a W3C szabványaira/ajánlásaira gondolsz (ez összefoglaló az újításokról, de böngészőkre vonatkozó konkrét ajánlások mondjuk nincsenek benne, csak áttekintés: http://www.w3.org/TR/html5-diff/, http://www.w3.org/TR/2008/WD-html5-diff-20080122/).
    Elvileg ezt a böngészőgyártó dönti el, hogy milyen viselkedést tesz be alapértelmezettként, de a drag and drop bármilyen alapértelmezetté tételében nem sok rációt látok. Ahogy Te is utaltál rá, az legyen a webfejlesztő dolga, hogy eldönti, kihasználja-e ezt a feature-t.

    Egyébként a drag'n'drop nagyon is jó feature, csomó lehetőséget kínál a weboldalak kényelmessé tételére, de ennek a linkek szövegének kijelölhetőségéhez alapértelmezetten semmi köze nem kéne, hogy legyen. :) Max. akkor, ha adott oldalon adott résznél a webfejlesztő húzhatóvá tette.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Wolfskin #21311 üzenetére

    "hál' Istennek, hogy vannak még elavult programok, így lehet mág elavult módont netezni."
    Írod mindezt az IE7-re, hát... inkább még jó, hogy egyre kevésbé lehet manapság ezekkel a szutykokkal netezni. :)
    Saját érdeked is a frissítés, mivel az ilyen régi szarok tele vannak biztonsági problémákkal.
    DE gyorsan leszögezem előre, sok aggályoddal - részben - egyetértek, amiket az új, Blink-alapú Opera kapcsán később kifejtettél. De azért van némi arany középút az IE7 és az új szutyok között. A probléma mondjuk az, hogy a Prestós Opera sem volt az, mert azzal is voltak sajnos problémák bőven, Te is felvázoltál egyet. Nem beszélve arról, hogy sok "modern" oldalt nem kezelt jól (igaz, azokat az oldalakat viszonylag egyoldalúan optimalizálták, a legnépszerűbb böngészőkre, ami egyébként érthető).

    "a google rengeteg időt és pénzt költ arra, hogy baromságokat fejlesszen ki, amiről azt hiszi, nekem jó, aztán meg rengeteg időt és pénzt költ marketingre, hogy el is hitesse velem, hogy most jobb. ez a modern way of fejlődés. :)"
    A második rész teljesen igaz, az első rész baromság. Attól még, mert a Chrome-ot nem neked tetsző módon fejlesztették, a Google rengeteg, fejlesztők számára valóban hasznos eszközt fejleszt, remek dokumentációkkal. Ezek alapján úgy tűnik, mintha csak a Chrome-ot ismernéd a Google termékei közül. :) Azért nem csak baromságokat fejleszt ki: még sosem kerestél rá helyre, tervezted meg az utadat Google Maps-szel? Nem kerestél akármire magában a Google-keresőben? :D Nem használtad a YouTube-ot, Google Translate-et, Gmailt? Esetleg a Google Calendart, Google Drive-ot, Android-telefont? Fejlesztők számára kapásból eszembe jut a Google Maps API, Google Analytics (+ehhez tartozó API), Google Webmaster Tools (+ehhez tartozó API), reCAPTCHA, és itt abbahagyom a listát, mert nincs kedvem gondolkozni rajta, meg nekem aztán nagyon nem tisztem védeni a gúgölt. :D

    (#21315) Wolfskin :
    "biztosan fejlődik a web, nem vitatom, de egyelőre örülök, hogy a google képkeresési oldalon az opera specifikusan ki tudja kapcsolni a java skripteket"
    Ezt az érvet mondjuk nem értem, erre a legtöbb böngésző képes, hogy oldalspecifikusan engedélyezze/tiltsa a JavaScriptet, erre még az új, Blink-alapú Opera is képes.

    (#21333) Wolfskin :
    "szerintem azt nem bírja az Operám, hogy úgy használom, hogy szinte folyamatosan nyitva van 30-60 oldal"
    Ne aggódj, nem vagy ezzel egyedül, hogy egyszerre ennyi lapot tartasz nyitva (ilyenkor szoktak jönni a gyökér érvek egyesektől, hogy "há' de sose' értem, mééé' kell ennyit egyszerre nyitva tartani?!", erre pedig az a válasz, hogy "anyádért"), ennyit egy böngészőnek lazán el kellene tudnia viselni.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Orlin #21331 üzenetére

    "The Bookmarks Bar is ready, you can enjoy better animations now, improved editing/deleting items on Mac and bookmarklets support. So yes, bookmarks support is on the road to hit final."
    Ez most komoly? :Y
    Ilyesmi lesz a végleges? Developer-változatot használok, de semmi érdemi fejlődést nem látok. Tehát akkor sosem lesz már átrendezhető például oldalra a bookmark bar?

    A könyvjelző-hozzáadással mi a helyzet, ott mikor lesz mappásítás, fastruktúra mutatása a jelenlegi könyvtárak felsorolására? Azt még a Chrome is tudja.
    Persze akik összesen 6 könyvjelzőt mentenek le, és amúgy is fanboyok, most erre lehetőleg ne reagáljanak... ;]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz LonGleY #21324 üzenetére

    Ezazzzz, megvan az új fanboy-unk! :DD Gratulálok a címhez, hosszas munka eredményeként, de végül kiérdemelted. :K

    (#21328) :
    "A LastPass megléte mellett a jelszókezelőn problémázók valahogy hidegen hagynak."
    Látod, pont ez a probléma nálad: ami neked nem kell, az hülyeség, az szerinted csak rinya. Ha valakik beépített megoldást szeretnének, hadd kérjék már ezt, olyan módon, hogy az ne jelszókiragasztós megoldáshoz hasonlítson.

    (#21323) :
    "Nagyjából a 20-astól lesz érdemes átállni"
    Ezt mégis mire alapozva jelented ki? :D Miért, mi lesz a 20-asban, amitől ÉRDEMES lesz átállni? :U
    A jelenlegi tempót tekintve meglehetősen rossz volt a jóslat, főleg így, hogy a jelenleg up-to-date Developer 20.0.1346.0-t használom, és nem gondolom úgy, hogy "érdemes" lenne átállni.

    Amúgy hadd hívjam fel a figyelmedet arra, hogy a saját igényeit tekintve senkit sem érdekel, hogy Te tökéletesen elégedett vagy az új, Blink-alapú Operával, amikor valakik meg nem így gondolják, mert rendkívül funkciószegénynek és túlzottan lassan fejlődőnek tartják, azért ne oltogasd már őket folyamatosan, mert többre vágynak. Kezd kicsit uncsi lenni ez a fanboykodó trollkodásod, hogy minden érvre csak azért is bebizonyítod, hogy a nyavalygó júzernek valójában nincs is igaza, mert tök jó az, ami most van. Nem, nem jó. Neked lehet, hogy jó. Örülj neki.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    Developer-változatban másnak is sikerül reprodukálnia ezeket?

    20.0.1346.0, új hülyeség:
    Shift+kattintás egy linkre, hogy új ABLAKBAN (nem fülön) nyíljon meg, utána egész pontosan 500x310-es méretű ablakban jelenik meg a tartalom, erről screenshot, hogy látsszon a különbség az eredeti ablakhoz képest:

    Opera Developer 20.0.1346.0, Shift+klikk

    Több Developer-verzió óta görgetett hülyeségek, amiket többször is tapasztalok:

    - néha pl. amikor megnyomom a Ctrl+D vagy Ctrl+L billentyűkombinációt, előjön a keresőmező, miért? Elég gyakran előfordul. Pedig hangsúlyozom, NEM azért van, mert melléütök, és Ctrl+F-et vagy Ctrl+G-t nyomok helyette, hiába van a D mellett az F és a G, ne ezzel vádoljatok. :DDD
    - nyomok egy ehhez hasonló billkombót, ablak/fülváltás történik tök random módon. Ez ritka mondjuk szerencsére.
    - adott fül másik ablakba átmozgatásakor/húzásakor nem kap fókuszt az új ablak, sőt, sokszor tök másik program ablaka kap fókuszt

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz dqdb #21389 üzenetére

    Köszi!

    A nem csak nálam előforduló hibáknak annyiból örülök, hogy akkor nem kell értetlenül állnom a dolog előtt, hogy vajon miért pont nálam vannak ilyen parák, annyiból viszont nem, hogy ezek szerint az Opera tényleg töketlenkedik, mert a Shift+klikkes parán kívül a többi már több verzió óta görgetődik. :D

    "Nálam teljes képernyős lesz az ablak, de nem maximalizált, hiába maximalizált ablakból nyitottam. Ezt O15 óta képtelenek kijavítani, pedig sokszor jelentették, és már szerepelt is a changelogban egyszer, hogy megoldott probléma."
    Na de LonGleY kolléga óta ez a Blinkes Opera szinte már az eddigi legjobban sikerült, atomstabil böngésző, hát akkor mindez hogyan lehetséges? ;]
    Gonoszkodást félretéve ez elég fostalicska, totál logikátlan, de ezt az 500x310-es méretű ablakot egyáltalán nem értem, hogy vajon ez meg hogyan és miért, és miért pont ekkora lesz az ablak. :DDD

    "Azzal igen, hogy továbbra sincsen O15 óta javítva az a hiba, amikor megnyitott keresőmezővel bezársz egy fület, és utána megpróbálsz billentyűzetet használni."
    Basszus, és tényleg. Ezzel csak most találkoztam, vagy legalábbis most tudatosodott, hogy ezt így említetted. Bár belegondolva lehet, hogy fordult már ez korábban, csak akkor nyomtam valszeg egy Escape-et automatikusan, vagy klikkeltem valami üres területre, ilyesmi. Csak akkor betudtam a developer-változat aktuális hülyeségének. Ezek szerint valszeg a stabilban is előfordul, ha a developer 20-as változatában még mindig jelen van O15 óta. :D

    ">> nyomok egy ehhez hasonló billkombót, ablak/fülváltás történik tök random módon. Ez ritka mondjuk szerencsére.
    Ezzel igen, és akkor nem csak nálam van probléma. Naponta 2-3 alkalommal előjön."

    Na, akkor ez is általános hiba. Tulajdonképpen nem igazán értem, ilyen hogyan fordulhat elő, a kódban mi van úgy elcseszve, hogy teljesen kiszámíthatatlan módon jön elő, már több verzió óta, de végül is mivel programozásról van szó, annyira nem nehéz elképzelni, hogy aktuális gyors gányolás eredménye. :DDD (Akár állapotgépes modellnél egy switch-case szerkezetnél lehagyott break is igen érdekes dolgokat tud művelni. :D)

    "Egy ablakkal operálok, és abban rengeteg füllel, szóval nem futottam még bele."
    Majd ha van szabad 2 perced, próbáld már ki plíz, hogy egyik ablakból másikba húzol fület, nálad nincs-e degenerált fókuszváltás. :) Köszi :)

    "Saját észrevétel: pár órányi futás után néha képes olyan szinten belassulni az egész felület billentyűzeteseményekre (például 2-3 másodperc lesz a fülváltás), hogy újra kell indítani a böngészőt (O17 rémlik, mint első előfordulás), míg máskor napokig simán elfut, és csak frissítés miatt indítom újra."
    Szerintem ilyennel én azért nem találkoztam, mert előbb omlott össze az egész böngésző, mint hogy ez elfordult volna. :DDD Azért a developer nagyon omlós.

    Ja, tényleg, míg el nem felejtem: Ctrl+Tabnál beállítottam már jóideje a Tab Cyclingot (opera://flags/#activation-order-tab-cycling), na az szintén rohadtul bugos több verzió óta.
    Nyomogatom a Ctrl+Tabot, látszik, hogy melyik fülre kerül a fókusz (az kap highlightot a fülsávban), és hiába engedem el a Tabot és a Ctrl-t is, egyszerűen nem hajlandó fület váltani. Nyomom megint, folytatódik a másik fül kijelölése (tehát hogy másik kap highlightot, de még NEM váltott át!), és továbbra sem hajlandó váltani, hiába engedem el ismét a Tabot is, meg Ctrl-t is. Aztán mondjuk elkezdek gépelni, vagy ilyesmi, és nem is feltétlenül arra a fülre vált, amelyik ki volt jelölve. Szóval sajnos a megoldás ilyenkor, hogy egérrel üres területre kattintok, és utána megint megpróbálkozom a fülváltással, vagy ha már egérhez nyúltam, akkor egérrel váltok fület...
    Rohadt idegesítő. Ez is azóta görgetődik, mióta van Tab Cycling. Eleinte betudtam annak, hogy nemrég készült, most már kezd nagyon zavarni.

    Még egy: fület hogy lehet a balról-jobbra, jobbról-balra sorrendben váltani úgy, hogy NEM az 1 (balra) vagy 2 (jobbra) számokat használom? Ha bármilyen formelem van épp fókuszban, akkor ez nem meglepő módon hatástalan, meg pl. ez vonatkozik Google-re is, ha ott keresgélek épp, akkor beírok egy számot, beírja a keresőmezőbe. Szóval ez így nem bejövős. Felváltva használom a tab cyclingot és a balra-jobbra fülváltást.

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák