-
14515 - 14401
14515 - 14401 14400 - 14301 14300 - 14201 14200 - 14101 14100 - 14001 14000 - 13901 13900 - 13801 13800 - 13701 13700 - 13601 13600 - 13501 13500 - 13401 13400 - 13301 13300 - 13201 13200 - 13101 13100 - 13001 13000 - 12901 12900 - 12801 12800 - 12701 12700 - 12601 12600 - 12501 12500 - 12401 12400 - 12301 12300 - 12201 12200 - 12101 12100 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Skywalker75
újonc
Sziasztok,
elakadtam az oscommerce webshopommal abban, hogy nem találok olyan magyarosított modult, amely alkalmas lenne úgynevezett "Sávos mennyiségi árazásra a termékekhez" , tehát pl. egy termékből több ugyanolyan vásárlása esetén , beállítható kedvezményt valósítana meg.Tudnátok ebben segíteni nekem, nagyon megköszönném,
ha találnék ilyen letölthető modult,
amit beépíthetnék a osCommerce Online Merchant v2.2 RC2a webshopomhoz.
Köszi előre is -
Skywalker75
újonc
Sziasztok,
elakadtam az oscommerce webshopommal abban, hogy nem találok olyan magyarosított modult, amely alkalmas lenne úgynevezett "Sávos mennyiségi árazásra a termékekhez" , tehát termékből több ugyanolyan vásárlása esetén , beállítható kedvezményt valósítana meg.Tudnátok ebben segíteni nekem, nagyon megköszönném, ha találnék ilyen letölthető modult, amit beépíthetnék a osCommerce Online Merchant v2.2 RC2a webshopomhoz. Köszi előre is
-
Belba
őstag
Szia Belba,
Köszi, ez jó ötlet. Láttam ilyet, sőt vásároltam is ilyen regisztrációval valahol.
Úgy tudom Vakondka már nem foglalkozik oscommercel.
Csinált kiegészítéseket még nagyon régen a shophoz, és egyszer azt írta, hogy ezt tevékenységét befejezi. Az is lehet, hogy innen is törölte magát. Megnézem.megpróbáltam ide feltölteni...
-
Belba
őstag
Szia Belba,
Köszi, ez jó ötlet. Láttam ilyet, sőt vásároltam is ilyen regisztrációval valahol.
Úgy tudom Vakondka már nem foglalkozik oscommercel.
Csinált kiegészítéseket még nagyon régen a shophoz, és egyszer azt írta, hogy ezt tevékenységét befejezi. Az is lehet, hogy innen is törölte magát. Megnézem.Patrik, rákerestem a fórumban és ebben a hozzászólásomban (#10130) írtam erről a kiegészítésről...
Az "innen letölthető" link már nem működik, de a zip fájlt mindjárt előkeresem és megpróbálom ide feltenni neked (benne van a telepítés leírása és a magyarítás is.)...https://itcafe.hu/tema/oscommerce_kerdesek_es_valaszok/hsz_10130-10130.html
-
patrik111
csendes tag
Szia Patrik111!
Én annakidején úgy csináltam meg a shopot, hogy a regisztrációt egy email címre érkező linkre kattintással lehetett aktiválni...
Ezt a módszert nagyon sok shopban használják, ezt láttam a legegyszerűbbnek (a Vevők részéről is)...
Ezzel a módszerrel nem lehet kamu címekkel, vagy véletlenül elírt címmel beregisztrálni, illetve megrendelést leadni...Úgy emlékszem az osC kiegészítések között találtam a leírást...
(Esetleg még Vakondka tudna segíteni neked, keresd meg privátban)Szia Belba,
Köszi, ez jó ötlet. Láttam ilyet, sőt vásároltam is ilyen regisztrációval valahol.
Úgy tudom Vakondka már nem foglalkozik oscommercel.
Csinált kiegészítéseket még nagyon régen a shophoz, és egyszer azt írta, hogy ezt tevékenységét befejezi. Az is lehet, hogy innen is törölte magát. Megnézem. -
Belba
őstag
Szia.
Az első kérdésre tőled meg is kaptam a választ.
Megdöbbentett a hír, de így már értem miért nem válaszolt privátban Diablo.
Nagyon sajnálom.A shop újabban tele van nálam kamu regisztrációkkal.
Még Diablo alakította át úgy, hogy a regisztráció befejezése előtt egy képre kell kattintani és utána lehet csak véglegesíteni. Úgy látszik ez is kijátszható.
Tud valaki abban segíteni, hogy a kép helyett egy megjelenő szám és/vagy betűkombinációt kelljen begépelni?
Természetesen nem ingyen kérem.Szia Patrik111!
Én annakidején úgy csináltam meg a shopot, hogy a regisztrációt egy email címre érkező linkre kattintással lehetett aktiválni...
Ezt a módszert nagyon sok shopban használják, ezt láttam a legegyszerűbbnek (a Vevők részéről is)...
Ezzel a módszerrel nem lehet kamu címekkel, vagy véletlenül elírt címmel beregisztrálni, illetve megrendelést leadni...Úgy emlékszem az osC kiegészítések között találtam a leírást...
(Esetleg még Vakondka tudna segíteni neked, keresd meg privátban) -
patrik111
csendes tag
Szia.
Az első kérdésre tőled meg is kaptam a választ.
Megdöbbentett a hír, de így már értem miért nem válaszolt privátban Diablo.
Nagyon sajnálom.A shop újabban tele van nálam kamu regisztrációkkal.
Még Diablo alakította át úgy, hogy a regisztráció befejezése előtt egy képre kell kattintani és utána lehet csak véglegesíteni. Úgy látszik ez is kijátszható.
Tud valaki abban segíteni, hogy a kép helyett egy megjelenő szám és/vagy betűkombinációt kelljen begépelni?
Természetesen nem ingyen kérem. -
Belba
őstag
Nem hagyott nyugodni a dolog, utánanéztem és sajnos rátaláltam a hírre : Pásztóy Tamás (DiablóCorsa) márciusban elhunyt!...
El sem akarom hinni... 😥
Mély részvétem a családnak... -
Belba
őstag
Szia Adri! Melyik oldalakat szeretnéd szerkeszteni? Bogi
Bocs a tudatlanságomért, de jól látom, hogy Pásztóy Adrienn levelez az oldalon Pásztóy Boglárkával (DiablóCorsa fiókjából)?...
De hova lett DiablóCorsa?...
-
DiabloCorsa
őstag
Kedves mindenki,
DiabloCorsa lánya vagyok, nem tudom mennyire aktív még ez a fórum, de szükségem lenne némi PHP segítségre az Apu által az utóbbi időben kezelt webáruházak (szám szerint 2) még aktív szálainak felgöngyölésében. Informatikai analfabéta vagyok, tud valaki segíteni abban hogy pl. hol tudom megváltoztatni az új regisztrálók/megrendelések/stb témákkal kapcsolatos rendszerüzenetek címzettjét?
(https://abroncs.blog.hu/2020/03/21/viszlat_diablo_es_koszi_a_centrirozast)Szia Adri! Melyik oldalakat szeretnéd szerkeszteni? Bogi
-
DiabloCorsa
őstag
Kedves Vakondka! Scharcz András szerint Ön tud nekem segíteni. A pasztoy.hu weboldalt szeretném szerkeszteni, viszont nem értek az Os-Commerce szerkesztőhöz. Ön tudna nekem segíteni?
Pásztóy Boglárka -
P.Adrienn
újonc
Kedves mindenki,
DiabloCorsa lánya vagyok, nem tudom mennyire aktív még ez a fórum, de szükségem lenne némi PHP segítségre az Apu által az utóbbi időben kezelt webáruházak (szám szerint 2) még aktív szálainak felgöngyölésében. Informatikai analfabéta vagyok, tud valaki segíteni abban hogy pl. hol tudom megváltoztatni az új regisztrálók/megrendelések/stb témákkal kapcsolatos rendszerüzenetek címzettjét?
(https://abroncs.blog.hu/2020/03/21/viszlat_diablo_es_koszi_a_centrirozast) -
DiabloCorsa
őstag
-
Maximx
tag
Megvásárolható tőlem.
Ok, engem érdekelne, kérlek, küldj részleteket, köszönöm.
-
DiabloCorsa
őstag
-
Maximx
tag
OTP-s tudok. Ha jól tudom ez osc verziótól független.
Szia Diablo!
Köszönöm a gyors választ!
A modul letölthető vagy vásárolható? -
DiabloCorsa
őstag
-
Maximx
tag
Üdv!
Tud valaki 2.2-es verzióhoz Posta pont-os és OTP/SIMPLE bankártyás fizetési modulról?
Köszönöm!
-
DiabloCorsa
őstag
Sziasztok!
Van egy webshopom, és az lenne a gond, hogy nem működik jól a szállítási költség számolása. Mellékeltem egy képet az admin oldalról, és mint ott is látható, ezeket adtam meg az értékeknek: 1:1257,2:1332,3:1425,4:1525,5:1632,10:1796,15:1975,20:2271,25:2611,30:3133
Ez elvileg jó nem? A gond az, hogy van egy 1.00 kilós (vagyis 1 kg) termék, és a beállítások szerint ugye 1257 Ft-nak kellene lennie az alap szállítási díjnak, vagyis pontosabban ehhez még jönne egy 120 Ft-os kezelési költség. De valamiért a 4 kg-hoz tartozó összeget számolja, vagyis 1645 Ft-ot (1525 + 120). Az utánvétes lehetőségnél is rosszul számol, ott is a 4 kilós összeget veszi alapul (1525+350+120).
Hol lehet gond? Miért számol rosszul? Tud valaki esetleg olyan beállításról, amit ezt befolyásolná?
Köszönöm!
Itt a csomag önsúlyát írd át 0 -ra: admin/configuration.php?gID=7&cID=120
mert az most 3 kiló

-
leone510es2
csendes tag
Sziasztok!
Van egy webshopom, és az lenne a gond, hogy nem működik jól a szállítási költség számolása. Mellékeltem egy képet az admin oldalról, és mint ott is látható, ezeket adtam meg az értékeknek: 1:1257,2:1332,3:1425,4:1525,5:1632,10:1796,15:1975,20:2271,25:2611,30:3133
Ez elvileg jó nem? A gond az, hogy van egy 1.00 kilós (vagyis 1 kg) termék, és a beállítások szerint ugye 1257 Ft-nak kellene lennie az alap szállítási díjnak, vagyis pontosabban ehhez még jönne egy 120 Ft-os kezelési költség. De valamiért a 4 kg-hoz tartozó összeget számolja, vagyis 1645 Ft-ot (1525 + 120). Az utánvétes lehetőségnél is rosszul számol, ott is a 4 kilós összeget veszi alapul (1525+350+120).
Hol lehet gond? Miért számol rosszul? Tud valaki esetleg olyan beállításról, amit ezt befolyásolná?
Köszönöm!
-
osckezdo
csendes tag
Közben rájöttem, van egy egyszerű megoldás: a boxes mappában azokat a php-kat, amik az egyes menüpontokat adják, átnevezem, és így már nem jelenik meg. Meghagytam a katalógust, a vevőket meg a statisztikákat, így a beállítások már nem érhetők el. Van egy másik kérdésem: a 2.3.4 verzióhoz melyik a jó magyarítás?
-
DiabloCorsa
őstag
Sziasztok!
Most kezdtem foglalkozni az osCemmerce-el, és elakadtam Kérdésem: az admin felületen megoldható-e valamilyen módon, hogy meg lehessen jeleníteni csak a katalógus és rendelések menüpontokat?
Azért kellene, hogy akinek csak ezeket a funkciókat szükséges használni, véletlenül ne ronthassa el a beállításokat.
Kérem, hogy ha valakihez közvetlenül is lehet kérdésekkel fordulni, legyen szíves jelezni.
Előre is köszönöm. OsckezdőMegoldható. Melyik verziót használod?
-
osckezdo
csendes tag
Sziasztok!
Most kezdtem foglalkozni az osCemmerce-el, és elakadtam Kérdésem: az admin felületen megoldható-e valamilyen módon, hogy meg lehessen jeleníteni csak a katalógus és rendelések menüpontokat?
Azért kellene, hogy akinek csak ezeket a funkciókat szükséges használni, véletlenül ne ronthassa el a beállításokat.
Kérem, hogy ha valakihez közvetlenül is lehet kérdésekkel fordulni, legyen szíves jelezni.
Előre is köszönöm. Osckezdő -
DiabloCorsa
őstag
Egy a lenti írásomat igazoló cikk olvasható itt.
http://www.origo.hu/techbazis/20120507-szepkartyasok-adatai-szivarogtak-ki.html -
DiabloCorsa
őstag
Adatlopás webshopokból!
Sokféle módja lehet, most arról írnék, amikor a webshop tulaj engedi be a rablót.
Dolgoztam egy áldozat osc rendszerén és megdöbbentő dolgokat láttam.Hogyan engedjük be a rablót?
Például bankkártyás fizetési mód lehetőségét telepíti közvetítő cég, mert a magyar bank nem ad kész programot. Ha telepítésnél a közvetítő cég kap ftp elérést az legnagyobb hiba, amit csak elkövethetünk.
Ha saját programozónk tölti fel ftp-vel a kapott fájlokat akkor is lehet nagy baj, hiszen ki gondol arra, hogy a banki modul adatlopást fog végezni?Eddig én sem. Most már?
A banknak a bankkártyás fizetéshez 3 dolog kell.
1. A céged adatai, ezt meg kell adnod szerződés kötéskor.
2. Fizetendő összeg. Ez ott lesz a bank kártyás fizetési oldalán.
3. Vásásló neveMit tehet a közvetítő cég? Elviheti a vásárlás minden adatát.
Mit vett a vásárló, hány darabot, mit fizettet érte.
Számlázási, szállítási cím, fizetési mód és email cím.
Tehát minden amit a rendelés szerkesztő oldalon látsz.Mondhatnák kit érdekel, vigye.
DE a webshop üzemeltető adatvédelemről nyilatkozik. Az meg lehet hogy Te vagy.
Ha egy károsult (adatait ellopott vásárlód ) nyomozni kezd, honnan tudja pl. a pizzafutár (Megtörtént!!) Szépkártyád adatait? Hamar eljuthatnak hozzád. A károsult a Te weboldaladon adta meg nyilvánosságra került adatait.Mit találtam?
A bankkártyás fizetés indításakor külön adattáblába elmenti a rendelés összes adatát. Elküldi a közvetítő cég szervere felé a vásárló nevét, fizetendő összeget és a vásárló email címét is.
Ez az első jogtalan adat szerzés. Volt rá magyarázat: a sikeres banki műveletről a vásárló is kap egy emailt a banktól ezért kell az email cím is. Jött is levél olyan címről, hogy keresni kellett ki a küldő. Mert nem a bank küldte a Banki igazolást.A fizetés következő lépése, amit a vásárló is lát, bankkártyával fizet a bank internetes oldalán. A fizetés megtörténte után visszaviszi a vásárlót a webshopod oldalára. Ha ott azt olvassa, pl. hogy Kattintson ide, hogy... akkor az a rendszer rossz. Mert ha nem kattint, nem ürül a kosár és amit a vevő kifizetett bakkártyával a kosarában marad.( 2 év alatt kb. 1600 ilyen teli kosár gyűlt össze a shopban. Olyat árult amit általában egyszer veszünk, míg élünk. A webshop tulajdonos látta, reklamált......... ne oldották meg a hibát. )
Amit a vevő és webshop tulaj nem lát, amikor visszaadja a weboldalnak fizetés állapotát (sikeres, visszautasított, stb) kiolvassa a fizetési mód indításakor elmentett rendelés minden adatát és elviszi!Hasonló adatlopásra képesek az olyan modulok, melyek " vásárlási szokásnak megfelelő" személyes termék ajánlatot készítenek webshopunkba.
Ezek működéséhez java script-et kell "beépíteni" webshopunkba néhány helyre. Mivel ezek a vásárlási szokást dolgozzák fel, azt kell tudniuk mit vett a vásárló, hogy abból majd "kitalálják" mi legyen a személyes ajánlat ha a vásárló ismét az oldalon jár. Ha tudják mit vett, tudni fogják szintén a vásárlás, rendelés minden adatát.Semmilyen külső céget ne engedjünk webshopunk közelébe. Legyen, ha szükséges egy programozó, azok kívül SENKIT!
Miért fontos az ilyen megszerzett adat? Mert érték más eladók és szolgáltatók számára.
Hogyan?
Bizonyára más is tapasztalta már ilyet vagy hasonlót:Kerestem a google-val fejlámpát. Több weboldali ajánlatot is megnéztem, végül az egyik oldalról rendeltem, vásároltam.
Másnaptól a facebook oldalam jobb szélén különböző elemes és akkus lámpákat láttam. Kb. egy hétig. Akkor meguntam és rákattintva bezártam "Takarja az oldalt" indokkal. Azóta nincs lámpa ajánlat.
Hatalmas üzlet a reklámozás. Próbáljuk csak TV-t nézni, 10 percenként 5 percig reklámot látunk.
Az új üzlet a célzott reklám, amikor eltalálják (próbálják) azt ajánlani amit épp kerestünk vagy hasonlót már vettünk valahol.Ehhez eszköz a mi webshopunkból lopott személyes adat is.
Vigyázzunk rá, ha sokáig szeretnénk megtartani vevőinket és webshopunkat is!
Tanulságos írás olvasható itt egy cégről(!), amely minden Szépkártyás vásárló adatát elérhette bárki az interneten.
A cég picit más névvel működik ma is.
-
DiabloCorsa
őstag
-
creation
senior tag
Rengeteg kép cserélő script található a neten. Ezek paraméterezhetők.
Egy ilyet átalakítasz ahogy neked jó és a kész "modult" php-ba rakod és be includolod" az index php alsó (default) részébe.
Keres rá az index.php-ban az elején a nyelvi fájl (includes/......) sorra, olyan a fájl tartalmának beolvasása.
pl. ez include(DIR_WS_MODULES .'/specials.php');
A specials.php -t cseréld a saját fájlod nevére.Ez már segít?
Amit itt látsz legfelül én én írtam teljesen:
http://www.webshop.munkaruhadiszkont.hu/Akkor még nem volt "flexslider".
Igen, köszönöm ez így elég nagy segítség.
Este neki is ugrok.
Mégegyszer köszönöm.

-
Belba
őstag
Rengeteg kép cserélő script található a neten. Ezek paraméterezhetők.
Egy ilyet átalakítasz ahogy neked jó és a kész "modult" php-ba rakod és be includolod" az index php alsó (default) részébe.
Keres rá az index.php-ban az elején a nyelvi fájl (includes/......) sorra, olyan a fájl tartalmának beolvasása.
pl. ez include(DIR_WS_MODULES .'/specials.php');
A specials.php -t cseréld a saját fájlod nevére.Ez már segít?
Amit itt látsz legfelül én én írtam teljesen:
http://www.webshop.munkaruhadiszkont.hu/Akkor még nem volt "flexslider".
Szia Tamás!
Ez a slidershow nálam is működne?...

-
DiabloCorsa
őstag
Szervusz,
A cél egy banner forgató. Ehhez szeretnék saját front page-et készíteni. Nem vagyok egy gyakorlott programozó, mindenhez használom a google-t, 2.3.4 az alap típus.
A kérdés az, hogy hogyan tudok létrehozni új front page modult, amit a jelenlegi áruházba be tudok illeszteni és olyan kimenetet írni neki ami nekem tetszik (olyan banner forgatót ami nekem tetszik)."Önállóan", igazad van ha segítséget kapok akkor az már nem önálló. De kérlek a nyelvtannácizmusodat most tedd félre, pontosan érted, hogy mi a cél. Ez egy fórum amit indítottál, ha az a célja, hogy segíts, akkor kérlek, hogy azt tedd. Ha nem, akkor én kérek elnézést és keresek olyan helyet ahol a témába vágó válaszok a mérvadóak, nem pedig a sóder.
Megadom a tiszteletet ha megadják!Rengeteg kép cserélő script található a neten. Ezek paraméterezhetők.
Egy ilyet átalakítasz ahogy neked jó és a kész "modult" php-ba rakod és be includolod" az index php alsó (default) részébe.
Keres rá az index.php-ban az elején a nyelvi fájl (includes/......) sorra, olyan a fájl tartalmának beolvasása.
pl. ez include(DIR_WS_MODULES .'/specials.php');
A specials.php -t cseréld a saját fájlod nevére.Ez már segít?
Amit itt látsz legfelül én én írtam teljesen:
http://www.webshop.munkaruhadiszkont.hu/Akkor még nem volt "flexslider".
-
creation
senior tag
Önállóan. Értem. Hát szólj, ha kész vagy. Az lesz önálló.
Ha segítséget kérsz..
Mit szeretnél?
Konkrétan, lépésről lépésre!Szervusz,
A cél egy banner forgató. Ehhez szeretnék saját front page-et készíteni. Nem vagyok egy gyakorlott programozó, mindenhez használom a google-t, 2.3.4 az alap típus.
A kérdés az, hogy hogyan tudok létrehozni új front page modult, amit a jelenlegi áruházba be tudok illeszteni és olyan kimenetet írni neki ami nekem tetszik (olyan banner forgatót ami nekem tetszik)."Önállóan", igazad van ha segítséget kapok akkor az már nem önálló. De kérlek a nyelvtannácizmusodat most tedd félre, pontosan érted, hogy mi a cél. Ez egy fórum amit indítottál, ha az a célja, hogy segíts, akkor kérlek, hogy azt tedd. Ha nem, akkor én kérek elnézést és keresek olyan helyet ahol a témába vágó válaszok a mérvadóak, nem pedig a sóder.
Megadom a tiszteletet ha megadják! -
DiabloCorsa
őstag
-
creation
senior tag
Addons oldal front page / flexslider.
Itt látható a működése: http://goodnews.hu/
http://munkaruhadiszkont.hu/termek.php
http://uj.tutikonyha.hu/Szervusz,
Ismét köszönöm a segítséged, de kicsit félreértjük egymást. Önállóan szeretnék készíteni egy saját "front page"-et.
-
DiabloCorsa
őstag
Addons oldal front page / flexslider.
Itt látható a működése: http://goodnews.hu/
http://munkaruhadiszkont.hu/termek.php
http://uj.tutikonyha.hu/ -
creation
senior tag
Sziasztok esmét...
Kis segítséget szeretnék kérni. Saját modult szeretnék létrehozni a saját OSCOMM áruházam főoldalára. Szerepe egy "normális" banner forgató lenne.
Némi howto (dokumentáció? video? bármi ami segítségemre lehet?) kellene.Köszönöm előre is segítségeteket.

-
Munkaruha
csendes tag
Opció kezelés
Webáruházakban általában megoldott a raktárkészlet kezelés.
Beállítható, hogy fogyjon a készlet rendeléstől, visszakerüljön , ha törlik a rendelést és ne lehessen rendelni, ha a termék elfogyott.De mi a helyzet az ún. opciós termékkel?
Ha pl. cipőből van 36-44-ig 8 féle méret?
És még kapható 3 féle színben.
És az egyik színben nincs 38-os a másikban nincs 44-es.
És van kb. 10 ezer termék.
És 2 külső raktár van, az egyikből szállítható pl. 2 nap alatt a másik (pl. gyártó) csak 2 hét alatt.Ezek kezelése mind megoldott a következőkben ismertetésre kerülő rendszerben.
Ezt látja a vásárló a termék listázó oldalon:

Kiválaszthatja már itt milyen színben és méretben hány darabot kíván rendelni.
Választ és kosár gombbal kosárba tehet egy listáról akár több terméket
Ha netán olyan szín és méret kombinációt választ ami ép nem kapható, ezt fogja látni
A képernyő a termék ismertető oldalra vált, a felbukkanó ablakban látható a választott termék
neve és a választott opció, valamint üzenet, hogy a
sárga 37-es
megrendelhető a gyárból 14 napos szállítással. Ablak bezárása után kattintunk a most megjelenő
14 napos előrendelés gombra.
Ez lesz látható:
Itt már csak a Választott opció látható és az adatok kitöltése után, bejelentkezés után küldhető a rendelés.
Ha a vásárló a termék ismertető oldalon választ olyan opciót ami épp nincs szintén a fentiek a folyamat.
Előfordulhat, hogy a vevő olvas mielőtt a Kosár gombra kattint. Nem jellemző, de előfordul.

Olvassa a szállítási információknál, hogy amit rendelne csak 14 napos szállítással rendelhető.
Rá kattint a
gombra. Ezt fogja látni ennél a terméknél:
Csak a Beszállítói készlet 0, Gyártói készlet nagyobb mint 0 opciók választhatók.
Lehetséges több szín akkor több sor van, ezért a rendelt darab lehet 0, ha csak a
másik színből kívánnak rendelni. Bejelentkezés estén, vagy belépés után küldhető
a rendelés.Ha egy terméknek csak 1 féle, pl. méret opciója van, megoldható, hogy a legördülő
méret listán csak a beszállítók készleten lévő méretek látszódjanak.Admin oldali kezelés és az egész rendszer működési feltétele, hogy a készlet a beszállítótól
rendszeresen frissüljön. Az utolsó frissítés ideje látható a termék ismertető oldalon.Frissítéskor tájékoztat a rendszer a nem frissült (megszűnő) termékekről, ezek listázhatók inaktívvá tehetők vagy kiírható a weboldalra a kosár gomb helyére: Elfogyott.
Tájékoztat a rendszer az új termékekről, ezek pár kattintással megjeleníthetők a weboldalon mint új termék az összes opciójával.A rendszer saját fejlesztésem, nem "addons".
A Munkaruha diszkont csapata, köszöni a fejlesztést

-
DiabloCorsa
őstag
Opció kezelés
Webáruházakban általában megoldott a raktárkészlet kezelés.
Beállítható, hogy fogyjon a készlet rendeléstől, visszakerüljön , ha törlik a rendelést és ne lehessen rendelni, ha a termék elfogyott.De mi a helyzet az ún. opciós termékkel?
Ha pl. cipőből van 36-44-ig 8 féle méret?
És még kapható 3 féle színben.
És az egyik színben nincs 38-os a másikban nincs 44-es.
És van kb. 10 ezer termék.
És 2 külső raktár van, az egyikből szállítható pl. 2 nap alatt a másik (pl. gyártó) csak 2 hét alatt.Ezek kezelése mind megoldott a következőkben ismertetésre kerülő rendszerben.
Ezt látja a vásárló a termék listázó oldalon:

Kiválaszthatja már itt milyen színben és méretben hány darabot kíván rendelni.
Választ és kosár gombbal kosárba tehet egy listáról akár több terméket
Ha netán olyan szín és méret kombinációt választ ami ép nem kapható, ezt fogja látni
A képernyő a termék ismertető oldalra vált, a felbukkanó ablakban látható a választott termék
neve és a választott opció, valamint üzenet, hogy a
sárga 37-es
megrendelhető a gyárból 14 napos szállítással. Ablak bezárása után kattintunk a most megjelenő
14 napos előrendelés gombra.
Ez lesz látható:
Itt már csak a Választott opció látható és az adatok kitöltése után, bejelentkezés után küldhető a rendelés.
Ha a vásárló a termék ismertető oldalon választ olyan opciót ami épp nincs szintén a fentiek a folyamat.
Előfordulhat, hogy a vevő olvas mielőtt a Kosár gombra kattint. Nem jellemző, de előfordul.

Olvassa a szállítási információknál, hogy amit rendelne csak 14 napos szállítással rendelhető.
Rá kattint a
gombra. Ezt fogja látni ennél a terméknél:
Csak a Beszállítói készlet 0, Gyártói készlet nagyobb mint 0 opciók választhatók.
Lehetséges több szín akkor több sor van, ezért a rendelt darab lehet 0, ha csak a
másik színből kívánnak rendelni. Bejelentkezés estén, vagy belépés után küldhető
a rendelés.Ha egy terméknek csak 1 féle, pl. méret opciója van, megoldható, hogy a legördülő
méret listán csak a beszállítók készleten lévő méretek látszódjanak.Admin oldali kezelés és az egész rendszer működési feltétele, hogy a készlet a beszállítótól
rendszeresen frissüljön. Az utolsó frissítés ideje látható a termék ismertető oldalon.Frissítéskor tájékoztat a rendszer a nem frissült (megszűnő) termékekről, ezek listázhatók inaktívvá tehetők vagy kiírható a weboldalra a kosár gomb helyére: Elfogyott.
Tájékoztat a rendszer az új termékekről, ezek pár kattintással megjeleníthetők a weboldalon mint új termék az összes opciójával.A rendszer saját fejlesztésem, nem "addons".
-
creation
senior tag
"és adatbázis írásán kívül."
Igen, beírja az adatbázisba a root útvonalat és temp elérést útvonalát.
Beírja ezeket a confugure php-b is.
Amit nehezen tudsz meg ha nincs a szerverhez telefonos elérés............
Létrehozza az első adminisztrátort.
Kb. 30 mp.Utána lehet a configuration és administrator tábla kivételével mindent felülírna régivel, kivéve a sessiont.
Gyorsabb."Amit nehezen tudsz meg ha nincs a szerverhez telefonos elérés............"
Az meg minek?
FTP kell aztán az bőven elég mindenre. -
DiabloCorsa
őstag
"miből gondoltad?"
Abból hogy ez csak PHP. Semmi extrát nem végez a telepítő alap dolgok másolásán és adatbázis írásán kívül.
Másrészt idő közben meg lett a probléma kulcsa. Pár helyen kimaradt a helyes db beállítás és a mappák helyes megadása. Mert ugyebár valóban "más program fut", de azért még nem kell kétségbe esni.
Sokkal nagyobb gond volt ettől az adminba való belépés, de azért azt is ki lehet trükközni.
"és adatbázis írásán kívül."
Igen, beírja az adatbázisba a root útvonalat és temp elérést útvonalát.
Beírja ezeket a confugure php-b is.
Amit nehezen tudsz meg ha nincs a szerverhez telefonos elérés............
Létrehozza az első adminisztrátort.
Kb. 30 mp.Utána lehet a configuration és administrator tábla kivételével mindent felülírna régivel, kivéve a sessiont.
Gyorsabb. -
creation
senior tag
Miből gondoltad, hogy másolás után működni fog???
Mint látod más "program" fut a másik szerveren. Oda újra telepítés kell, aztán ...........
mehet a többi.
"miből gondoltad?"
Abból hogy ez csak PHP. Semmi extrát nem végez a telepítő alap dolgok másolásán és adatbázis írásán kívül.
Másrészt idő közben meg lett a probléma kulcsa. Pár helyen kimaradt a helyes db beállítás és a mappák helyes megadása. Mert ugyebár valóban "más program fut", de azért még nem kell kétségbe esni.
Sokkal nagyobb gond volt ettől az adminba való belépés, de azért azt is ki lehet trükközni.
-
DiabloCorsa
őstag
Szervusztok,
Nem lelem a hibát, s segítségeteket kérném.
http://japcartuning.hu/admin
error.log:
[03-Mar-2016 18:53:44 Europe/Belgrade] PHP Warning: error_log(/var/log/www/tep/page_parse_time.log): failed to open stream: No such file or directory in /home/urchu/public_html/japcartuning.hu/includes/functions/database.php on line 47
[03-Mar-2016 18:53:44 Europe/Belgrade] PHP Warning: error_log(/var/log/www/tep/page_parse_time.log): failed to open stream: No such file or directory in /home/urchu/public_html/japcartuning.hu/includes/application_bottom.php on line 20ez az elérési út nem létezik nálam:
/var/log/www/tep/page_parse_time.logdatabase.php tartalma ezen részen (43-53):
function tep_db_query($query, $link = 'db_link') {
global $$link;
if (defined('STORE_DB_TRANSACTIONS') && (STORE_DB_TRANSACTIONS == 'true')) {
error_log('QUERY: ' . $query . "\n", 3, STORE_PAGE_PARSE_TIME_LOG);
}
$result = mysqli_query($$link, $query) or tep_db_error($query, mysqli_errno($$link), mysqli_error($$link));
return $result;
}application_bottom.php tartalma ezen a részen (16-25):
if (STORE_PAGE_PARSE_TIME == 'true') {
$time_start = explode(' ', PAGE_PARSE_START_TIME);
$time_end = explode(' ', microtime());
$parse_time = number_format(($time_end[1] + $time_end[0] - ($time_start[1] + $time_start[0])), 3);
error_log(strftime(STORE_PARSE_DATE_TIME_FORMAT) . ' - ' . getenv('REQUEST_URI') . ' (' . $parse_time . 's)' . "\n", 3, STORE_PAGE_PARSE_TIME_LOG);
if (DISPLAY_PAGE_PARSE_TIME == 'true') {
echo '<span class="smallText">Parse Time: ' . $parse_time . 's</span>';
}
}Mit szúrtam el? Az oldalt másik tárhelyre raktam át, gyakorlatilag copy paste export import...
Miből gondoltad, hogy másolás után működni fog???
Mint látod más "program" fut a másik szerveren. Oda újra telepítés kell, aztán ...........
mehet a többi.
-
creation
senior tag
Szervusztok,
Nem lelem a hibát, s segítségeteket kérném.
http://japcartuning.hu/admin
error.log:
[03-Mar-2016 18:53:44 Europe/Belgrade] PHP Warning: error_log(/var/log/www/tep/page_parse_time.log): failed to open stream: No such file or directory in /home/urchu/public_html/japcartuning.hu/includes/functions/database.php on line 47
[03-Mar-2016 18:53:44 Europe/Belgrade] PHP Warning: error_log(/var/log/www/tep/page_parse_time.log): failed to open stream: No such file or directory in /home/urchu/public_html/japcartuning.hu/includes/application_bottom.php on line 20ez az elérési út nem létezik nálam:
/var/log/www/tep/page_parse_time.logdatabase.php tartalma ezen részen (43-53):
function tep_db_query($query, $link = 'db_link') {
global $$link;
if (defined('STORE_DB_TRANSACTIONS') && (STORE_DB_TRANSACTIONS == 'true')) {
error_log('QUERY: ' . $query . "\n", 3, STORE_PAGE_PARSE_TIME_LOG);
}
$result = mysqli_query($$link, $query) or tep_db_error($query, mysqli_errno($$link), mysqli_error($$link));
return $result;
}application_bottom.php tartalma ezen a részen (16-25):
if (STORE_PAGE_PARSE_TIME == 'true') {
$time_start = explode(' ', PAGE_PARSE_START_TIME);
$time_end = explode(' ', microtime());
$parse_time = number_format(($time_end[1] + $time_end[0] - ($time_start[1] + $time_start[0])), 3);
error_log(strftime(STORE_PARSE_DATE_TIME_FORMAT) . ' - ' . getenv('REQUEST_URI') . ' (' . $parse_time . 's)' . "\n", 3, STORE_PAGE_PARSE_TIME_LOG);
if (DISPLAY_PAGE_PARSE_TIME == 'true') {
echo '<span class="smallText">Parse Time: ' . $parse_time . 's</span>';
}
}Mit szúrtam el? Az oldalt másik tárhelyre raktam át, gyakorlatilag copy paste export import...
-
DiabloCorsa
őstag
-
genlisea
csendes tag
A sorában neve utána látható Kiürítés gombra kattintani.Ha megerősítést kér, megerősíteni az ürítést.
Köszönöm, kiürítettem teljesen, de most a mysql szinte el is tűnt, méretben nem foglal szinte semmit. Az nem befolyásolja az oldal működését?
-
DiabloCorsa
őstag
-
D@reeo
aktív tag
Szia.
Hát, szerintem a régieket törölni.
Ide kerül többek közt az, ha mondjuk Gipsz Jakab betesz valamit a kosárba. Ha 2011-ben tette be, nem valószínű, hogy 2016-ban vissza fog látogatni és folytatja a vásárlást.
Szerintem a régen bekerült bejegyzések nyugodtan törölhetőek, de azért várd meg szerintem, hogy Diablo megerősítse. -
genlisea
csendes tag
-
D@reeo
aktív tag
Hozzáértő nézze meg melyik tábla "hízott" meg.
Vagy tegyél ide képet amin a táblák neve és foglat méret is látható.PL ilyet. Minden tábla legyen rajta. Ahhoz lehet hogy 2 kép kell
Szerintem tuti a session lesz az.
-
DiabloCorsa
őstag
Kaptam értesítést a tárhelyszolgáltatómtól, hogy az oscommerce áruházam működése veszélyben, mert kevés a szabad tárhely. Megnéztem admin felületen, a mysql óriási, az 1 GB tárhely 70 %-át uralja. Mit lehet ilyenkor csinálni? Kizárt dolog, hogy az oldalra beregelt emberek adatai, vagy akár a megrendelések foglalnák ezt. Teljesen tanácstalan vagyok.
-
genlisea
csendes tag
Kaptam értesítést a tárhelyszolgáltatómtól, hogy az oscommerce áruházam működése veszélyben, mert kevés a szabad tárhely. Megnéztem admin felületen, a mysql óriási, az 1 GB tárhely 70 %-át uralja. Mit lehet ilyenkor csinálni? Kizárt dolog, hogy az oldalra beregelt emberek adatai, vagy akár a megrendelések foglalnák ezt. Teljesen tanácstalan vagyok.
-
DiabloCorsa
őstag
Használom és fejlesztem sok-sok éve.
Mi a kérdés?
-
Flowtation
őstag
Üdv!
Használja valaki ezt a webshop üzemeltető dolgot? Lenne pár kérdésem.
-
D@reeo
aktív tag
Amit írtam, linkeltem az a 2015/09/10 formátummal működik. CSAK.
2 féle formátum nem fog menni.
Köszi, kipróbálom amint tudom.
A teszt oldalt néztem csak meg, ott kiválasztás után fordítva írja be.Üdv
-
DiabloCorsa
őstag
Amit írtam, linkeltem az a 2015/09/10 formátummal működik. CSAK.
2 féle formátum nem fog menni.
-
D@reeo
aktív tag
Próbáld ki itt: http://diablosc.hu/create_account-alap.php
A nyelvi fájl eleje ilyen
@setlocale(LC_TIME, 'hu_HU.ISO_8859-2');
define('DATE_FORMAT_SHORT', '%Y. %m. %d'); // this is used for strftime()
define('DATE_FORMAT_LONG', '%Y %B %d. %A'); // this is used for strftime()
define('DATE_FORMAT', 'Y. m. d'); // this is used for date()
define('DATE_TIME_FORMAT', DATE_FORMAT_SHORT . ' %H:%M:%S');
define('JQUERY_DATEPICKER_I18N_CODE', 'hu'); // leave empty for en_US; see http://jqueryui.com/demos/datepicker/#localization
define('JQUERY_DATEPICKER_FORMAT', 'yy/mm/dd'); // see http://docs.jquery.com/UI/Datepicker/formatDate
////
// Return date in raw format
// $date should be in format mm/dd/yyyy
// raw date is in format YYYYMMDD, or DDMMYYYY
function tep_date_raw($date, $reverse = false) {
if ($reverse) {
return substr($date, 3, 2) . substr($date, 0, 2) . substr($date, 6, 4);
} else {
// from hungarian date format yyyy/mm/dd to yyyymmdd
return substr($date, 0, 4) . substr($date, 5, 2) . substr($date, 8, 2);
}
}Szia,
Ez így rendben van. Működik nálam is, de az lenne a cél, hogy elfogadja úgy (is) a dátumot, hogy 1987/11/23, ne (csak) 23/11/1987 formában.
De mint mondtam, felesleges ezen rágódni, jó lesz ez így is ahogy van...
Üdv
-
DiabloCorsa
őstag
Szia
A dátumot csak akkor fogadja el, ha NAP/HÓ/ÉV formában adja meg az ember.(ahogy látszik a dátumválasztó textboxban)
Jó lenne, ha ÉV/HÓ/NAP formában várná a dátumot (ahogy a jobb oldali kiírásban szerepel)
Tehát ha kiválasztod a dátumot "fordítva" írja ki a textboxba. Ha "megfordítom" a kiírást, akkor jól jelenik meg, csak ugye nem menti el mert nem olyan formában várja az értéket. Ehhez kellene szerintem módosítani a lenti kódrészletet.
De igazából túltettem magam rajta, már annyira nem is bosszant, így felesleges erre időt pazarolni.
Viszont a PDF számlás dologgal nagy fába vágtam a fejszém, most azzal ügyködök több kevesebb sikerrel

Próbáld ki itt: http://diablosc.hu/create_account-alap.php
A nyelvi fájl eleje ilyen
@setlocale(LC_TIME, 'hu_HU.ISO_8859-2');
define('DATE_FORMAT_SHORT', '%Y. %m. %d'); // this is used for strftime()
define('DATE_FORMAT_LONG', '%Y %B %d. %A'); // this is used for strftime()
define('DATE_FORMAT', 'Y. m. d'); // this is used for date()
define('DATE_TIME_FORMAT', DATE_FORMAT_SHORT . ' %H:%M:%S');
define('JQUERY_DATEPICKER_I18N_CODE', 'hu'); // leave empty for en_US; see http://jqueryui.com/demos/datepicker/#localization
define('JQUERY_DATEPICKER_FORMAT', 'yy/mm/dd'); // see http://docs.jquery.com/UI/Datepicker/formatDate
////
// Return date in raw format
// $date should be in format mm/dd/yyyy
// raw date is in format YYYYMMDD, or DDMMYYYY
function tep_date_raw($date, $reverse = false) {
if ($reverse) {
return substr($date, 3, 2) . substr($date, 0, 2) . substr($date, 6, 4);
} else {
// from hungarian date format yyyy/mm/dd to yyyymmdd
return substr($date, 0, 4) . substr($date, 5, 2) . substr($date, 8, 2);
}
} -
D@reeo
aktív tag
Kérem fejtsd ki miért nem jó, ahogy alapból elmenti a dátumot!
Az ilyen formában kerül mentésre: 2009-02-07 17:01:45
Ezt utána TETSZÉS szerinti formában kiírhatod.
Akár így is 2009. február. 7.Mi evvel a baj?
Szia
A dátumot csak akkor fogadja el, ha NAP/HÓ/ÉV formában adja meg az ember.(ahogy látszik a dátumválasztó textboxban)
Jó lenne, ha ÉV/HÓ/NAP formában várná a dátumot (ahogy a jobb oldali kiírásban szerepel)
Tehát ha kiválasztod a dátumot "fordítva" írja ki a textboxba. Ha "megfordítom" a kiírást, akkor jól jelenik meg, csak ugye nem menti el mert nem olyan formában várja az értéket. Ehhez kellene szerintem módosítani a lenti kódrészletet.
De igazából túltettem magam rajta, már annyira nem is bosszant, így felesleges erre időt pazarolni.
Viszont a PDF számlás dologgal nagy fába vágtam a fejszém, most azzal ügyködök több kevesebb sikerrel

-
DiabloCorsa
őstag
Üdv
A nyelvi fájlt hogy kell módosítani ahhoz,hogy a születési dátumot (éééé/hh/nn) helyesen mentse le?
Vagyis a hungarian.php fájlban miként módosítsam ezt?function tep_date_raw($date, $reverse = false) {
if ($reverse) {
return substr($date, 3, 2) . substr($date, 0, 2) . substr($date, 6, 4);
} else {
return substr($date, 6, 4) . substr($date, 0, 2) . substr($date, 3, 2);
}
}Köszi
Kérem fejtsd ki miért nem jó, ahogy alapból elmenti a dátumot!
Az ilyen formában kerül mentésre: 2009-02-07 17:01:45
Ezt utána TETSZÉS szerinti formában kiírhatod.
Akár így is 2009. február. 7.Mi evvel a baj?
-
D@reeo
aktív tag
Üdv
A nyelvi fájlt hogy kell módosítani ahhoz,hogy a születési dátumot (éééé/hh/nn) helyesen mentse le?
Vagyis a hungarian.php fájlban miként módosítsam ezt?function tep_date_raw($date, $reverse = false) {
if ($reverse) {
return substr($date, 3, 2) . substr($date, 0, 2) . substr($date, 6, 4);
} else {
return substr($date, 6, 4) . substr($date, 0, 2) . substr($date, 3, 2);
}
}Köszi
-
D@reeo
aktív tag
address_book -ot os tedd át!
Igen, közben rájöttem...
Átfutottam egyesével a táblákat és kézzel importáltam amire szükség volt. Régi teljes db importja egy az egyben nem működött (természetesen a config tábla nélkül), így manuálisan megcsináltam. -
DiabloCorsa
őstag
Üdv
Próbálom migrálni a régi shopból az újba az usereket, de van egy kis gondom.
Régi adatokat áthoztam az új adatbázisba (customers, customers_info, countries)
Admin felületen a customer nézegető táblánál ha rákattintok valakire akkor üres adatokat hoz be
KépAz error logban megjelenik a kövi hibaüzenet:
[Sat Sep 05 17:42:35 2015] [warn] [client ] mod_fcgid: stderr: PHP Warning: reset() expects parameter 1 to be array, null given in .../catalog/admin/includes/classes/object_info.php on line 17, referer: .../customers.php?page=1&cID=71
[Sat Sep 05 17:42:35 2015] [warn] [client ] mod_fcgid: stderr: PHP Warning: Variable passed to each() is not an array or object in .../web/catalog/admin/includes/classes/object_info.php on line 18, referer: .../customers.php?page=1&cID=71admin/customers.php-ban megváltoztattam a két sort netes leírások alapján:
$customer_info = array_merge($country, $info, $reviews);
$cInfo_array = array_merge($customers, $customer_info);change to:
$customer_info = array_merge((array)$country, (array)$info, (array)$reviews);
$cInfo_array = array_merge((array)$customers, (array)$customer_info);A hiba maradt. Újonnan reggelt ember esetén nem fordul elő, ott szépen behozza az account infókat.
Tipp? KösziEdit... Ja hogy a cím nem is ezekben a táblákban van...
Hanem az addressbenaddress_book -ot os tedd át!
-
D@reeo
aktív tag
Üdv
Próbálom migrálni a régi shopból az újba az usereket, de van egy kis gondom.
Régi adatokat áthoztam az új adatbázisba (customers, customers_info, countries)
Admin felületen a customer nézegető táblánál ha rákattintok valakire akkor üres adatokat hoz be
KépAz error logban megjelenik a kövi hibaüzenet:
[Sat Sep 05 17:42:35 2015] [warn] [client ] mod_fcgid: stderr: PHP Warning: reset() expects parameter 1 to be array, null given in .../catalog/admin/includes/classes/object_info.php on line 17, referer: .../customers.php?page=1&cID=71
[Sat Sep 05 17:42:35 2015] [warn] [client ] mod_fcgid: stderr: PHP Warning: Variable passed to each() is not an array or object in .../web/catalog/admin/includes/classes/object_info.php on line 18, referer: .../customers.php?page=1&cID=71admin/customers.php-ban megváltoztattam a két sort netes leírások alapján:
$customer_info = array_merge($country, $info, $reviews);
$cInfo_array = array_merge($customers, $customer_info);change to:
$customer_info = array_merge((array)$country, (array)$info, (array)$reviews);
$cInfo_array = array_merge((array)$customers, (array)$customer_info);A hiba maradt. Újonnan reggelt ember esetén nem fordul elő, ott szépen behozza az account infókat.
Tipp? KösziEdit... Ja hogy a cím nem is ezekben a táblákban van...
Hanem az addressben -
Castell
aktív tag
JUHÉÉÉÉÉ!!!...

Nem tudom, hogy jót csináltam-e, de kipróbáltam, ha deaktiválom a 31. sort, akkor mi történik?...
És lőn csoda : MŰKÖDIK AZ ADMIN OLDALAM!...

Nem értem, miért, mert időtlen idők óta benne volt a shopban ez a 31. sor, eddig nem okozott hibát, csak egycsapásra most, mindkét shopban?!...
Megáll az eszem!...Aztán kérdés, milyen hiba várható abból, hogy most kiszedtem ezt a sort?...

Szerintem, h deaktiváltad ezt a sort, nem fog változni semmi. Az Opencart-nál több sort is módosítottam már, vagy kivettem, de problémák csak párszor adódtak...
-
Belba
őstag
JUHÉÉÉÉÉ!!!...

Nem tudom, hogy jót csináltam-e, de kipróbáltam, ha deaktiválom a 31. sort, akkor mi történik?...
És lőn csoda : MŰKÖDIK AZ ADMIN OLDALAM!...

Nem értem, miért, mert időtlen idők óta benne volt a shopban ez a 31. sor, eddig nem okozott hibát, csak egycsapásra most, mindkét shopban?!...
Megáll az eszem!...Aztán kérdés, milyen hiba várható abból, hogy most kiszedtem ezt a sort?...

-
Belba
őstag
-
Castell
aktív tag
S.O.S.!!!... S.O.S.!!!...
Mai napon délelőtt ez a hiba ütötte fel a fejét a MédiaCenteren tárolt shopjaimban :
Reggel bekapcsoltam a gépem, és szokás szerint kinyitottam egy-egy weboldalt az Admin oldalaimnak...
Akkor minden rendben volt, minden rendben működött...Délelőtt egy Vevő telefonon keresztül adott le megrendelést, emiatt őhelyette én rendeltem meg a shopban a terméket (weboldalon).
Aztán kattintottam az Admin oldalra, hogy megírjam neki onnan a visszaigazolást, de a kattintás után ez a (fenti) hibaüzenet jött be!!!...
Kattintottam a másik shop Admin oldalára, és ott is ugyanez a hibaüzenet jelent meg!...

Azóta bármit csinálok, a hibaüzenet egyik shop Admin oldaláról sem tűnik el...
(Böngészési előzmények törlése, új weboldal nyitása, gép újraindítás, gépem átvizsgálása Defenderrel, stb.)Mindhárom böngészőben (Explorer, FireFox, Chrome) ugyanez a hibaüzenet!...
A hibaüzenetben szereplő szerverre feltöltött fájlt (admin/includes/classes/upload.php) összehasonlítottam a gépemen elmentett eredeti fájlal, és teljesen megegyeznek, nem tudom most hirtelen mi baj lehet a 31. sorban, amikor tegnap még nem okozott hibát a 31. sor?!...
A shopokban hónapok óta semmi változtatást nem végeztem, ebben az inkriminált fájlban meg szerintem még sohasem!...
Momentán úgy állok, hogy délelőtt óta nem tudok belépni ennek a két shopnak az Admin oldalára!!!...

A shopok ettől még működnek, tehát a Vevők le tudnak adni megrendelést, csak én nem tudom az Admin oldalon kezelni a shopokat...
Valaki tudna segíteni?...
Nem ismerem ezt a platformot, de párszor már jártam így az Opencarttal. A problémát úgy sikerült orvosolni, hogy a tárhelyen felülírtam a "sérült" fájlt az eredeteivel. És a hibaüzenet megszűnt...
-
Belba
őstag
S.O.S.!!!... S.O.S.!!!...
Mai napon délelőtt ez a hiba ütötte fel a fejét a MédiaCenteren tárolt shopjaimban :
Reggel bekapcsoltam a gépem, és szokás szerint kinyitottam egy-egy weboldalt az Admin oldalaimnak...
Akkor minden rendben volt, minden rendben működött...Délelőtt egy Vevő telefonon keresztül adott le megrendelést, emiatt őhelyette én rendeltem meg a shopban a terméket (weboldalon).
Aztán kattintottam az Admin oldalra, hogy megírjam neki onnan a visszaigazolást, de a kattintás után ez a (fenti) hibaüzenet jött be!!!...
Kattintottam a másik shop Admin oldalára, és ott is ugyanez a hibaüzenet jelent meg!...

Azóta bármit csinálok, a hibaüzenet egyik shop Admin oldaláról sem tűnik el...
(Böngészési előzmények törlése, új weboldal nyitása, gép újraindítás, gépem átvizsgálása Defenderrel, stb.)Mindhárom böngészőben (Explorer, FireFox, Chrome) ugyanez a hibaüzenet!...
A hibaüzenetben szereplő szerverre feltöltött fájlt (admin/includes/classes/upload.php) összehasonlítottam a gépemen elmentett eredeti fájlal, és teljesen megegyeznek, nem tudom most hirtelen mi baj lehet a 31. sorban, amikor tegnap még nem okozott hibát a 31. sor?!...
A shopokban hónapok óta semmi változtatást nem végeztem, ebben az inkriminált fájlban meg szerintem még sohasem!...
Momentán úgy állok, hogy délelőtt óta nem tudok belépni ennek a két shopnak az Admin oldalára!!!...

A shopok ettől még működnek, tehát a Vevők le tudnak adni megrendelést, csak én nem tudom az Admin oldalon kezelni a shopokat...
Valaki tudna segíteni?...
-
Castell
aktív tag
Hali.
Ettől függetlenül felteszek itt pár kérdést
A régi oldalt frissítettem 2.3.4-es verzióra, vagyis csináltam egy új telepítést. Adatbázis a régi maradt (config táblán kívül.)
A régi oldalon elég sok módosítás volt, pl a rendelés ID-k nem simán növekvő számol voltak, hanem a pontos időből és dátumból generált hosszabb érték, pl. 20150805063721).
Valószínűleg ez kavar be annak, hogy most az új oldalon nem látom a régi rendeléseket az admin oldalon.
Ami nem is akkora gond, a régi rendeléseket archiválhatom egy archív táblába, így most majd megint 0-ról fog indulni a számozás. Viszont jobban szeretném, ha ismét a régi formában generálódna az Order ID. A kérdéseim azok lennének, hogy ha a régi rendeléseket archiválni szeretném, akkor csak az alábbi táblákat kell lementeni és újra legenerálni?
orders
orders_products
orders_status_history
orders_totalValamint esetleg valakinek rémlik, mi volt ennek a custom id addonnak neve, hogy újra módosíthassam a szükséges fájlokat?
Egyenlőre ennyi

Köszi és üdv
Esetleg opencart-tal kapcsolatban valaki esetleg? Kéne egy kis segítség
-
D@reeo
aktív tag
Hali.
Ettől függetlenül felteszek itt pár kérdést
A régi oldalt frissítettem 2.3.4-es verzióra, vagyis csináltam egy új telepítést. Adatbázis a régi maradt (config táblán kívül.)
A régi oldalon elég sok módosítás volt, pl a rendelés ID-k nem simán növekvő számol voltak, hanem a pontos időből és dátumból generált hosszabb érték, pl. 20150805063721).
Valószínűleg ez kavar be annak, hogy most az új oldalon nem látom a régi rendeléseket az admin oldalon.
Ami nem is akkora gond, a régi rendeléseket archiválhatom egy archív táblába, így most majd megint 0-ról fog indulni a számozás. Viszont jobban szeretném, ha ismét a régi formában generálódna az Order ID. A kérdéseim azok lennének, hogy ha a régi rendeléseket archiválni szeretném, akkor csak az alábbi táblákat kell lementeni és újra legenerálni?
orders
orders_products
orders_status_history
orders_totalValamint esetleg valakinek rémlik, mi volt ennek a custom id addonnak neve, hogy újra módosíthassam a szükséges fájlokat?
Egyenlőre ennyi

Köszi és üdv
-
DiabloCorsa
őstag
-
D@reeo
aktív tag
Sziasztok.
Ez a topic teljesen kihalt?
-
DiabloCorsa
őstag
A regisztrációs felületen NINCS bemutatkozó szöveg.
Látható itt, hogy az milyen: http://diablosc.hu/oscom/create_account.php
Tegyél fel képet arról az oldalról és jelöld be a szöveget, amit módosítani szeretnél.
Ha Te szeretnél bemutatkozni, akkor eltévedtél.
-
N.Kata
csendes tag
Sziasztok
. A kérdésem a bemutatkozó szöveget hol tudom kitölteni a regisztrációs felületen ? (emberi nyelven írjátok mert még kezdő vagyok a dologban )
Előre is köszönöm
: -
DiabloCorsa
őstag
Nagy itt a csönd, mert sokan fordultak más webáruház rendszerek felé. Az számít milyen a "marketing" mit tud alapból a rendszer, a többi nem sokat számít.
Addig, míg nem kérnek olyan módosítást, amire azt adott rendszerben nincs kész módul. Mert akkor általában megáll a tudomány és a több milliós rendszerről kiderül lehet, hogy
-szinte semmit nem ér
-kevesebbet tud mint egy tuningolt oscommerce
-külön bérelt szervert és "letérdel" a terheléstől, ha naponta 2000 feletti a kattintás.
-senki nem ért hozzá igazán, csak a kész modulokat telepítik vagyonokértEkkor kell a Magentoból oscommercet csinálni.
Itt látható a Magento oldal, nézzétek., teszteljétek a sebességét: http://konyhatizezercikk.hu/shop/
Itt látható amit én csináltam abból Oscommerce motorral: http://uj.tutikonyha.hu/
A szerveren nincs tömörítés, ezért a http://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?url=http%3A%2F%2Fuj.tutikonyha.hu%2F&tab=desktop nem megy 61 fölé. Mobilon 86
A Megonto oldal mobilon 30, PC-n 37.
-
DiabloCorsa
őstag
Hali!
Sokat olvasom a fórumot, de eddig választ még nem találtam.
Hogyan lehetne az admin oldalon a vásárlóknál megnézni, hogy van-e valami a kosarában, illetve változtatni azon? A jelszavát hogyan láthatnám?
Ennek gyakorlati haszna az lenne, hogy a vásárlók jelentős része azt hiszi, hogyha már a kosárban a van a termék, akkor az már meg is van rendelve.
Verzió: osCommerce Online Merchant v2.3.4Előre is köszi a segítséget.
Bocs, rossz a link, itt a jó: http://oscommerce-extra.hu/viewtopic.php?f=5&t=4
Letölthető innen: http://addons.oscommerce.com/info/8333
vagy innen: http://addons.oscommerce.com/info/1688
-
DiabloCorsa
őstag
Hali!
Sokat olvasom a fórumot, de eddig választ még nem találtam.
Hogyan lehetne az admin oldalon a vásárlóknál megnézni, hogy van-e valami a kosarában, illetve változtatni azon? A jelszavát hogyan láthatnám?
Ennek gyakorlati haszna az lenne, hogy a vásárlók jelentős része azt hiszi, hogyha már a kosárban a van a termék, akkor az már meg is van rendelve.
Verzió: osCommerce Online Merchant v2.3.4Előre is köszi a segítséget.
Létezik ilyen bővítmény olvashatsz róla itt: http://www.oscommerce-extra.hu/
20. Elhagyott Kosár emlékeztető /ismertető
-
danwin
csendes tag
Hali!
Sokat olvasom a fórumot, de eddig választ még nem találtam.
Hogyan lehetne az admin oldalon a vásárlóknál megnézni, hogy van-e valami a kosarában, illetve változtatni azon? A jelszavát hogyan láthatnám?
Ennek gyakorlati haszna az lenne, hogy a vásárlók jelentős része azt hiszi, hogyha már a kosárban a van a termék, akkor az már meg is van rendelve.
Verzió: osCommerce Online Merchant v2.3.4Előre is köszi a segítséget.
-
DiabloCorsa
őstag
Kedves DiabloCorsa!
Hálásan köszönöm, pontosan erre a modulra gondoltam.
A vásárló/nézelődő itt tizesével meg tudja határozni, hogy mennyi terméket szeretne látni.
Tökéletes, és működik is.
Sajnos a compare-t nem sikerül életre lehelnem. Találtam egy (csak 1) modult, de egyrészt nem történik semmi, hacsak az nem, hogy szétesik az oldal...

Melyik compare modult tetted fel?
-
krampuszka
csendes tag
Biztos jól mutat, de ezek a funkciók benne vannak a rendszerben. Csak az akciós van külön menüpontban.
Természetesen megoldható az is hogy így nézzen ki, semmi ördöngösség nincs benne.
DE azt ott sem adhatja meg a látogató, hány terméket lát egy oldalon, azt Te állítod be az admin oldalon.Olyat lehet, hogy a listzás lista vagy táblázat és ezekben eltérő az egy oldalon látható termékek száma, ilyet látsz pl. itt:
http://www.motor.pasztoy.hu/motorgumi-bandit-gumik-c-3_5419.html?action=normalhttp://www.motor.pasztoy.hu/motorgumi-bandit-gumik-c-3_5419.html?action=tabla3
http://www.motor.pasztoy.hu/motorgumi-bandit-gumik-c-3_5419.html?action=lista
Ugyan azok a termékek 3 féle listázással, váltható a lista jobb felső részén, ikonokkal.
Bővítmény ehhez pl, itt:http://addons.oscommerce.com/info/112
Erre keress: Product ListingA mennyiségre talán ez megoldás:http://addons.oscommerce.com/info/7219
Kedves DiabloCorsa!
Hálásan köszönöm, pontosan erre a modulra gondoltam.
A vásárló/nézelődő itt tizesével meg tudja határozni, hogy mennyi terméket szeretne látni.
Tökéletes, és működik is.
Sajnos a compare-t nem sikerül életre lehelnem. Találtam egy (csak 1) modult, de egyrészt nem történik semmi, hacsak az nem, hogy szétesik az oldal...

-
DiabloCorsa
őstag
Köszönöm a tippeket azonban lenne pár kérdésem.
Az elsővel mi a hiba? Próbáltad?
A második csak adományt kér, ha tetszik. Mire alapozod azt az állításod, hogy sok pénzt kér?
Utolsó variációnál miként teszel eleget a kötelező megrendelés elküldése előtti megrendelés áttekintési lehetőségnek?
Az első kettőt próbáltam.
Utolsónál annak sehogy ezért már nem működik az oldalamon, nincs hozzá link, de az is megoldható, akkor a confirm oldalról küldöm csak el, tehát lesz még egy kattintás (vagy oldal)
-
cozmo
őstag
Sok bővítményt írtak erre, egyik sem tökéletes.
Itt találsz egy lehetséges de hibás megoldást: http://addons.oscommerce.com/info/6646
Itt egy olyat amit sok pénzért állítanak be, különben nem működik: http://addons.oscommerce.com/info/8338
Probléma az átvételi és fizetési módok kiválasztása egy oldalon.
Ami működik:
Ha csak 1 féle átvétel és egy féle fizetési mód van a rendelés elküldhető akár a kosár oldalról is egy kattintással.Megoldható, hogy a Kosár után ilyen oldalt lát a vevő, ahol a név és telefonszám megadása után azonnal küldhető a rendelés a kosár tartalmával.
Köszönöm a tippeket azonban lenne pár kérdésem.
Az elsővel mi a hiba? Próbáltad?
A második csak adományt kér, ha tetszik. Mire alapozod azt az állításod, hogy sok pénzt kér?
Utolsó variációnál miként teszel eleget a kötelező megrendelés elküldése előtti megrendelés áttekintési lehetőségnek?
-
DiabloCorsa
őstag
Sok bővítményt írtak erre, egyik sem tökéletes.
Itt találsz egy lehetséges de hibás megoldást: http://addons.oscommerce.com/info/6646
Itt egy olyat amit sok pénzért állítanak be, különben nem működik: http://addons.oscommerce.com/info/8338
Probléma az átvételi és fizetési módok kiválasztása egy oldalon.
Ami működik:
Ha csak 1 féle átvétel és egy féle fizetési mód van a rendelés elküldhető akár a kosár oldalról is egy kattintással.Megoldható, hogy a Kosár után ilyen oldalt lát a vevő, ahol a név és telefonszám megadása után azonnal küldhető a rendelés a kosár tartalmával.
-
DiabloCorsa
őstag
Biztos jól mutat, de ezek a funkciók benne vannak a rendszerben. Csak az akciós van külön menüpontban.
Természetesen megoldható az is hogy így nézzen ki, semmi ördöngösség nincs benne.
DE azt ott sem adhatja meg a látogató, hány terméket lát egy oldalon, azt Te állítod be az admin oldalon.Olyat lehet, hogy a listzás lista vagy táblázat és ezekben eltérő az egy oldalon látható termékek száma, ilyet látsz pl. itt:
http://www.motor.pasztoy.hu/motorgumi-bandit-gumik-c-3_5419.html?action=normalhttp://www.motor.pasztoy.hu/motorgumi-bandit-gumik-c-3_5419.html?action=tabla3
http://www.motor.pasztoy.hu/motorgumi-bandit-gumik-c-3_5419.html?action=lista
Ugyan azok a termékek 3 féle listázással, váltható a lista jobb felső részén, ikonokkal.
Bővítmény ehhez pl, itt:http://addons.oscommerce.com/info/112
Erre keress: Product ListingA mennyiségre talán ez megoldás:http://addons.oscommerce.com/info/7219
-
cozmo
őstag
Kinek van egy jó addon ötlete, hogy a rendelés egyetlen oldalon történjen? (verzióm 2.2ms)
Mit érdemes felrakni? -
krampuszka
csendes tag
-
DiabloCorsa
őstag
Erre gondolsz ?
...
define('HTTP_SERVER', 'http://www.xxxx.xxx');
define('HTTPS_SERVER', 'http://www.xxxxx.xxx');
define('ENABLE_SSL', false);
define('HTTP_COOKIE_DOMAIN', 'xxx.xxxx.xxx);
define('HTTPS_COOKIE_DOMAIN', 'xxxx.xxxx.xxx');
define('HTTP_COOKIE_PATH', '/');
define('HTTPS_COOKIE_PATH', '/');
define('DIR_WS_HTTP_CATALOG', '/');
define('DIR_WS_HTTPS_CATALOG', '/');
...Igen. Ha ez a tiédben ott van működni fog https-el is.
-
Badb0y
addikt
Kérdezd meg a tárhely szolgáltatódat, mert: http://hu.wikipedia.org/wiki/Https.
Majd megmondják mennybe kerül a tanúsítvány. Pl: https://www.sslmarket.hu/?utm_source=sslmarkethu&utm_medium=PPC&utm_campaign=AdWords-kw-sslmarkethuSzerintem az OSC-nel kell csinálni semmit, ha a configure.php tartalmazza a HTTPS........ sort.
Erre gondolsz ?
...
define('HTTP_SERVER', 'http://www.xxxx.xxx');
define('HTTPS_SERVER', 'http://www.xxxxx.xxx');
define('ENABLE_SSL', false);
define('HTTP_COOKIE_DOMAIN', 'xxx.xxxx.xxx);
define('HTTPS_COOKIE_DOMAIN', 'xxxx.xxxx.xxx');
define('HTTP_COOKIE_PATH', '/');
define('HTTPS_COOKIE_PATH', '/');
define('DIR_WS_HTTP_CATALOG', '/');
define('DIR_WS_HTTPS_CATALOG', '/');
... -
DiabloCorsa
őstag
Kérdezd meg a tárhely szolgáltatódat, mert: http://hu.wikipedia.org/wiki/Https.
Majd megmondják mennybe kerül a tanúsítvány. Pl: https://www.sslmarket.hu/?utm_source=sslmarkethu&utm_medium=PPC&utm_campaign=AdWords-kw-sslmarkethuSzerintem az OSC-nel kell csinálni semmit, ha a configure.php tartalmazza a HTTPS........ sort.
-
Badb0y
addikt
-
DiabloCorsa
őstag
Szia!
Megtaláltam a hibát, a categories.php-ban hiányzik az erre vonatkozó kód egy korábbi módosításom miatt.

-
krampuszka
csendes tag
Torkforever!
Létezik x-sell-nel hívják az addonsok között. Sok helyen használják, de nincs kiírva a nyitó oldalra hogy ott van.
Pl. itt látható: http://konyhatizezercikk.hu/product_info.php?products_id=3156
Kapcsolódó termék a Palacsintafordító.Itt láthatod saját fejlesztésű tömeges változatát: http://www.auto.pasztoy.hu/audia36x15evjarat199609200304-p-1014.html
Az adott autó felnijére milyen gumik szerelhetők.krampuszka!
Ott valami elérési hiba van. Ha belépsz, nem látszik és NEM MENTESZ, kilépsz akkor is letűnik?
Szia!
Megtaláltam a hibát, a categories.php-ban hiányzik az erre vonatkozó kód egy korábbi módosításom miatt.
-
DiabloCorsa
őstag
Sziasztok,
létezik olyan bővítmény, hogy kapcsolódó termékek?
( ahol meg tudnék adni egy termékhez kapcsolódó másik terméket )add-ons-ban találtam hasonlót de még nem láttam senkinél telepítve.
Torkforever!
Létezik x-sell-nel hívják az addonsok között. Sok helyen használják, de nincs kiírva a nyitó oldalra hogy ott van.
Pl. itt látható: http://konyhatizezercikk.hu/product_info.php?products_id=3156
Kapcsolódó termék a Palacsintafordító.Itt láthatod saját fejlesztésű tömeges változatát: http://www.auto.pasztoy.hu/audia36x15evjarat199609200304-p-1014.html
Az adott autó felnijére milyen gumik szerelhetők.krampuszka!
Ott valami elérési hiba van. Ha belépsz, nem látszik és NEM MENTESZ, kilépsz akkor is letűnik?
-
Torkforever
csendes tag
Sziasztok,
létezik olyan bővítmény, hogy kapcsolódó termékek?
( ahol meg tudnék adni egy termékhez kapcsolódó másik terméket )add-ons-ban találtam hasonlót de még nem láttam senkinél telepítve.
-
krampuszka
csendes tag
Ilyet még nem tapasztaltam és nem hallottam ilyen hibáról.
Nálad lehet valami baj a rendszerrel.
Ezt phpMyadmin-ban is eltűnik az erre vonatkozó sor. leírhatnád pontosabban, mert így nincs értelme.
"Ezt phpMyadmin-ban is eltűnik az erre vonatkozó sor. leírhatnád pontosabban, mert így nincs értelme."
Megpróbálom.
Tehát egy terméknél megadok 2, 3, 4 nagy képet.
Elmentem a változásokat, a shopban gyönyörűen látszik is mind.
Megnéztem myphpadmin-ban is, ott az adott adatbázis product_images táblájában ott van mindegyik képre a hivatkozás. Amúgy ez a tábla számomra új, az általam eddig használt osc 2.2 nem használt ilyet.
Eddig minden rendben.
Most szerkesztem ugyanazt a terméket admin felületen. Amint belépek a szerkesztésbe, már nem is látszik egyik nagy kép sem.
Ha mentek, el is tűnik az összes.
Az adatbázis product_images táblájából szintén eltűnnek a hivatkozások. -
FeroMon
csendes tag
Lehet barkácsolni is, de ehhez inkább erre van szükség: http://oscommerce-extra.hu/letoltes/html-levelek/Ultimate-Html-Emails.zip
Kb. ilyen lesz: http://www.lajvbutiken.se/uhtmlemails/
Fordítás után ilyen, a küld cím a vevő címe.
Egy ilyen másolatot küld az Eladó számára is? Az adatokat lehet még kiegészíteni?
-
DiabloCorsa
őstag
Lehet barkácsolni is, de ehhez inkább erre van szükség: http://oscommerce-extra.hu/letoltes/html-levelek/Ultimate-Html-Emails.zip
Kb. ilyen lesz: http://www.lajvbutiken.se/uhtmlemails/
Fordítás után ilyen, a küld cím a vevő címe.
-
FeroMon
csendes tag
Ilyet még nem tapasztaltam és nem hallottam ilyen hibáról.
Nálad lehet valami baj a rendszerrel.
Ezt phpMyadmin-ban is eltűnik az erre vonatkozó sor. leírhatnád pontosabban, mert így nincs értelme.
Teljesen jó, összejön az egyik nem megy a másik. Hova, és milyen paramétert kell írjak, hogy a Megrendelő Mail Tartalmazza az Ügyfél E-mail címét, és Telefonszámát? Azt hittem sikerül, de hiába módosítottam, megrendelés után, egy fehér lap fogad, és se jobbra, se balra.
-
DiabloCorsa
őstag
Szia!
Lehet, hogy át kellett írnom még valamit valahol, már nem emlékszem, 7-8 éve történt...
Látom, hogy több képet is fel lehet tölteni egy termékhez, de:
Ha legközelebb szerkesztem az adott terméket, mert pl változik az ára, vagy akármelyik paramétere, eltűnnek a képek. Mármint a nagyok, amiket kiválasztottam korábban.
phpMyadmin-ban is eltűnik az erre vonatkozó sor.Ilyet még nem tapasztaltam és nem hallottam ilyen hibáról.
Nálad lehet valami baj a rendszerrel.
Ezt phpMyadmin-ban is eltűnik az erre vonatkozó sor. leírhatnád pontosabban, mert így nincs értelme.
-
krampuszka
csendes tag
Értetettem a nagy képet, de valami mást is át kellet írni pl. a product_info.php-ban, hogy a nagy kép megjelenjen.
Ha az újban több nagy képed lehet azoknak is azonos neve lenne?
Azt hogy oldanád meg?
Jó a rendszer, különböző fájl(kép) nevekkel.a fordítást 11.000x kell megcsinálnom, az sajnos tiszta.... Arra esetleg nincs addon?
Ha sok az azonos szó, akkor van. Pl. a Termék leírásban szerepel olyan szó ami sok terméknél azonos, azokat lehet fordítani tömeges 3-4 kattintással. Pl. A Méret - ből lehet Size 11.000x úgy hogy ezt csak egyszer kell leírnod.
Szia!
Lehet, hogy át kellett írnom még valamit valahol, már nem emlékszem, 7-8 éve történt...
Látom, hogy több képet is fel lehet tölteni egy termékhez, de:
Ha legközelebb szerkesztem az adott terméket, mert pl változik az ára, vagy akármelyik paramétere, eltűnnek a képek. Mármint a nagyok, amiket kiválasztottam korábban.
phpMyadmin-ban is eltűnik az erre vonatkozó sor. -
DiabloCorsa
őstag
Szia!
Köszönöm a választ.
A nyelves dolog sikerült, nagyon köszönöm. Én előre megcsináltam a nyelveket, mielőtt importáltam az adatbázist, itt szűrtam el a dolgot. Csak törölnöm kellett a nyelveket, és újból felvenni, utána már működik a dolog. Hogy a fordítást 11.000x kell megcsinálnom, az sajnos tiszta.... Arra esetleg nincs addon?

A nagy képes kérdésemet vagy én nem fogalmaztam meg jól, vagy félreértetted.
Igen, 2 azonos nevű képet töltöttem fel. Egyet az images könyvtárba, egyet az images/big könyvtárba.
A config.php-ban csak meg kellett adnom a nagy képes könyvtár elérési útját, és hozta is gyönyörűen.Értetettem a nagy képet, de valami mást is át kellet írni pl. a product_info.php-ban, hogy a nagy kép megjelenjen.
Ha az újban több nagy képed lehet azoknak is azonos neve lenne?
Azt hogy oldanád meg?
Jó a rendszer, különböző fájl(kép) nevekkel.a fordítást 11.000x kell megcsinálnom, az sajnos tiszta.... Arra esetleg nincs addon?
Ha sok az azonos szó, akkor van. Pl. a Termék leírásban szerepel olyan szó ami sok terméknél azonos, azokat lehet fordítani tömeges 3-4 kattintással. Pl. A Méret - ből lehet Size 11.000x úgy hogy ezt csak egyszer kell leírnod.
-
krampuszka
csendes tag
krampuszka!
Ha költöztetsz és ott több nyelv kell az alábbi a teendő:
Az új adat bázisban mielőtt áthoznád a termékeket töröld a nyelveket, csak 1 maradjon. Ennek ID-je legyen azonos avval amit majd áthozol a régi adatbázisból. Ha ez mag van másold át az új adatbázisba a categorie...és product....... táblákat, mindet. Ha ott minden jól látható (az opciók is) AKKOR OTT HOZZ LÉTRE ÚJ NYELVEKET.
A létrehozással a meglévő magyar tartalom fog sokszorozódni, amit át lehet írni a kívánt nyelvre. Ezt sajnos 11000 x kell elvégezni.

Az érdekes lehetett, hogy azonos néven töltöttél fel 2 képet. Azok meg jelentek külön?
Akkor ügyes vagy.Az újban nem kell ilyen ügyesnek lenni. Különböző néven sok -sok képet tölthetsz fel egy termékhez. Ésszerűen a kiskép legyen kicsi méretű, a többi akkora ami a monitoron elfér. Tehát ne legyen 1000 pixelnél nagyobb, a 800 pixel is elég.
Szia!
Köszönöm a választ.
A nyelves dolog sikerült, nagyon köszönöm. Én előre megcsináltam a nyelveket, mielőtt importáltam az adatbázist, itt szűrtam el a dolgot. Csak törölnöm kellett a nyelveket, és újból felvenni, utána már működik a dolog. Hogy a fordítást 11.000x kell megcsinálnom, az sajnos tiszta.... Arra esetleg nincs addon?

A nagy képes kérdésemet vagy én nem fogalmaztam meg jól, vagy félreértetted.
Igen, 2 azonos nevű képet töltöttem fel. Egyet az images könyvtárba, egyet az images/big könyvtárba.
A config.php-ban csak meg kellett adnom a nagy képes könyvtár elérési útját, és hozta is gyönyörűen. -
DiabloCorsa
őstag
Ha az opciókat akarod kiírni az létezik de miért kell arra kattintani? Kiválasztani azt igen.
Pl. itt: http://diablosc.hu/microsoft-intellimouse-explorer-p-26.htmlAlap az ilyen: http://diablosc.hu/oscom/product_info.php?cPath=1_9&products_id=26
Ezt jelenti, hogy a termékszerkesztő oldalon tetszőleges szöveget írhatsz a terméklistás megjelenéshez.
Tehát nem a leírás lesz ott hanem más, amit oda írsz........
-
FeroMon
csendes tag
A termékleírás jeleníthető meg a termék listán. Természetesen korlátolt karakter-számmal.
Ilyet láthatsz például itt: http://diablosc.hu/action-c-3_10.html
Ehhez erre a bővítményre van szükség: http://addons.oscommerce.com/info/7875/v,23
Evvel 90 karakter látható.Ha ott mást szeretnék kiírni erre van szükséged: http://addons.oscommerce.com/info/8758
Az mit takar hogy mást kiírni? Olyat még meglehet hogy a termékek alatt ne az legyen hogy kosárba, hanem bizonyos paraméterek, hogy 10 cm 50 cm 100 cm.. és ezekre kattintva a kosárba teszi.
-
DiabloCorsa
őstag
A termékleírás jeleníthető meg a termék listán. Természetesen korlátolt karakter-számmal.
Ilyet láthatsz például itt: http://diablosc.hu/action-c-3_10.html
Ehhez erre a bővítményre van szükség: http://addons.oscommerce.com/info/7875/v,23
Evvel 90 karakter látható.Ha ott mást szeretnék kiírni erre van szükséged: http://addons.oscommerce.com/info/8758
-
FeroMon
csendes tag
Lehet szó szerint fordítani és lehet értelem szerint is.
egy újabb dolog amiben elakadtam. Milyen modullal tudok közvetlen a "termék listához" egy leírást adni? teszem fel, bal oldalon a termék képe, jobb oldalon a Neve, alatta egy leírás. Létezik ilyen? Hogy ne kelljen minden terméket egyenként külön külön megnyitni.
-
DiabloCorsa
őstag
-
FeroMon
csendes tag
Ez benne van a rendszerben. Alaposan olvasd át a Raktárkészlet (Stock) menü működését.
Köszönöm, megvan. Nálam valamiért "Mindent ellenőriz" megnevezésen fut.
-
DiabloCorsa
őstag
Diablo!
Köszönöm, átállítottam elvileg, amint bejön egy rendelés kiderül megjavult-e. Még annyit tudsz segíteni, van olyan lehetőségem, hogy ha Készletről elfogy egy termék, abból ne tudjanak rendelni, csak egy szöveg legyen hogy "vegye fel ügyfélszolgálatunkkal a kapcsolatot.".
Van ilyenre lehetőség?
-
FeroMon
csendes tag
FeroMon!
Admin oldalon az Áruháznál van egy beállított Ország, Az ország ahol a webáruház székhelye található.
1. A rendelés nem abból az országból érkezett.
2. Helyek és adóknál az Ország és Megyék beállítása is lehet hibás.Ha csak 1 féle adót használsz javaslom a teljes adórendszer kihagyását és az árak bruttó magadását.
Diablo!
Köszönöm, átállítottam elvileg, amint bejön egy rendelés kiderül megjavult-e. Még annyit tudsz segíteni, van olyan lehetőségem, hogy ha Készletről elfogy egy termék, abból ne tudjanak rendelni, csak egy szöveg legyen hogy "vegye fel ügyfélszolgálatunkkal a kapcsolatot.".
Van ilyenre lehetőség?
-
DiabloCorsa
őstag
Sziasztok!
A következő a problémám. (Oscommerce 2.3.3-nál)
Beérkezik egy rendelés, meg is kapom e-mail-ban, de a Nettó összeget tünteti csak fel. A termékeknél megvan adva az Áfakulcs. de ha megnézem ott is a megrendeléseket, rányomok az Oscommerce által generált számlára ott a "%" 0-val egyenlő. Ez miért van? Hogy tudnám beállítani, hogy részletezze sorban a következő képpen?
-Nettó
-Áfa
-BruttóKöszönöm szépen a segítségeteket előre is!
FeroMon!
Admin oldalon az Áruháznál van egy beállított Ország, Az ország ahol a webáruház székhelye található.
1. A rendelés nem abból az országból érkezett.
2. Helyek és adóknál az Ország és Megyék beállítása is lehet hibás.Ha csak 1 féle adót használsz javaslom a teljes adórendszer kihagyását és az árak bruttó magadását.
Új hozzászólás Aktív témák
-
14515 - 14401
14515 - 14401 14400 - 14301 14300 - 14201 14200 - 14101 14100 - 14001 14000 - 13901 13900 - 13801 13800 - 13701 13700 - 13601 13600 - 13501 13500 - 13401 13400 - 13301 13300 - 13201 13200 - 13101 13100 - 13001 13000 - 12901 12900 - 12801 12800 - 12701 12700 - 12601 12600 - 12501 12500 - 12401 12400 - 12301 12300 - 12201 12200 - 12101 12100 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Crimson Desert
- Vezetékes FEJhallgatók
- Villanyszerelés
- World of Tanks - MMO
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- Steam, GOG, Epic Store, Humble Store, Xbox PC Game Pass, Origin Access, uPlay+, Apple Arcade felhasználók barátságos izgulós topikja
- PlayStation 3
- iPhone topik
- Lalikiraly: Mercis kalandok - Harmincegyedik rész
- Milyen egeret válasszak?
- További aktív témák...
- iPhone 15 Pro 1 év garanciával
- ASUS TUF Gaming F15 (FX506HEB) i7-11800H / RTX 3050 Ti / 32GB
- Komplett Gamer gép akár monitorral is! Ryzen 5 3600/AIO/16GB Ram/TUF 3080 10GB/500GB M.2 PCIe
- HP 650 G2 laptop (15,6FHD/I5-6200U/8GB/128SSD/Magyar/Win11) - Áfás számlával
- BONTATLAN Zacskós ThinkCentre M70s SFF Business Időtálló Asztali gép -50% i5-14500 16/512 770 Magyar
- AKCIÓ! GIGABYTE B650M R7 7700X 64GB DDR5 512GB SSD RTX 3070 Ti 8GB Lian Li Vector V100 750W
- ASUS ROG STRIX Z790-A GAMING WIFI D4 Alaplap
- Telefon felvásárlás!! Honor Magic6 Lite, Honor Magic6 Pro, Honor Magic7 Lite, Honor Magic7 Pro
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad L14 G3i - i5-1245U I 16GB I 256SSD I 14" FHD I Cam I W11 I Gari!
- BESZÁMÍTÁS! 1600W Corsair AX1600i tápegység garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest



Átfutottam egyesével a táblákat és kézzel importáltam amire szükség volt. Régi teljes db importja egy az egyben nem működött (természetesen a config tábla nélkül), így manuálisan megcsináltam.
Hanem az addressben






