Új hozzászólás Aktív témák
-
Topikgazda
válasz gabikiraly2 #63440 üzenetére
Meg lehet hosszabbítani az optikai kábelt normális módon?
Lehetni lehet de inkább a szolgáltatóval intéztesd ez mert ha baj lesz akkor sokkal többe fog kerülni.Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Net L with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P
-
ViZion
félisten
Sziasztok!
Van egyYettelTelenor mobilnet router/modem dolgom: B525s-23a
Ez jelenleg egy Tenda AC10 v3 routerhez kapcsolódik.
Valamiért a Tenda router módban csak WAN-ról hajlandó a telenoros cucchoz kapcsolódni. AP mód is megfelelne, de itt meg minden szülői felügyelet vagy bandwidth control eltűnik...
Szal egyelőre a yettel modem a 192.168.1.1, Tenda a router, WAN átjáró az előbbi, LAN felé meg 192.168.0.1 a tenda. Így működött eddig.
Most egy kicsi szervert üzemelnék be, a tenda csak AP lenne, a yettel modemhez proxmox container-ből egy AdGuard Home kapcsolódna, DNS szerverként és DHCP routerként.
A szerver gépen csak 1 db LAN port van, ha ráeresztem DHCP-re az AdGuard-ot, akkor utána csaak SSH-val tudok a proxmoxra belépni. Ezt tapasztaltam, sebaj.A kérdésem az, hogy az AdGuard is igényelné a WAN kapcsolatot, mert szerintem ez nem az, attól, h a Tenda így oldja meg. Ha jól gondolom, ilyen opciók vannak:
1. yettel modemnet átrakom a jelenlegi router 192.168.0.1 címére, ez van beállítva átjáróként mindenhol, szal. net az lenne. DHCP off továbbra is, az AdGuard meg megkapja a DHCP-t. De ezzel szvsz az AdGuard DNS szervert kikerülik a cuccok, nem?
Yettel modem mintha működött volna anno másik routerrel így, szal. ez a része menne még.
2. AdGuard IP-t rakom a mostani router helyére és ott beállítom gateway-nak a yettel routert, vmi más IP-vel. Kérdés, hogy ez működik-e, vagy itt is külön háló kellene?
3. veszek még egy PCIe LAN karit...Mi lenne a helyes megoldás? Köszönöm!
Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy Eladó Roccat, GoSund, SonicWall: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/vizion/index.html
-
gabikiraly2
aktív tag
válasz Gubek-Einste #63452 üzenetére
A szolgáltató szereplője már volt kint egyszer...
Milyen baj lehetne belőle? Mire gondolsz?Csend a lelke mindennek!
-
Suineg
senior tag
Van egy (több) repeater otthon meg egy router. A Wifi ssid mindegyiken ugyanaz, gondolom így tud működni a roaming ahogy mászkálok pl. telefonnal, vagy táblagéppel, laptoppal.
A kérdésem az, hogy egy ssid-nél hogy tudnám egy eszköz csatlakoztatásakor biztosítani azt, hogy a legközelebbi repeaterre csatlakozzon az adott helyen lévő eszköz?[ Szerkesztve ]
-
Topikgazda
válasz Suineg #63456 üzenetére
Ne legyen azonos az SSID!!!
Ettől roamingod nem lesz, ellenben alattomos kis anomáliákat tudsz bevonzani. Mindegyik elérés SSID-je legyen megkülönböztethető.
Ha roamingot akarsz, ahhoz erre alkalmas eszközök kellenek (otthonra jellemzően mesh), amelyek összekapaszkodva maguk kezelik a kapcsolatokat, tehát tartalmat raknak az azonos SSID mögé.
MaCS
[ Szerkesztve ]
Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!
-
Suineg
senior tag
válasz MaCS_70 #63457 üzenetére
Ez biztos, hogy nincs roaming? A telefonon látom, hogy gyengül a jel, majd erősebb lesz amint közelítek a repeaterhez a telefonnal. És pl. egy Xiaomi repeater is, roaming kapcsolóját bekapcsolva, megváltoztatja a wifi ssd-jét a jelenleg haználatosra, a korábbi _plus kiterjesztést elhagyva.
-
válasz MaCS_70 #63445 üzenetére
Szerintem kicsit összekeveredtek a dolgok, a switchek nem vezetnek nyilvántartást IP címekről, MAC címekről már annál inkább. Ez az úgynevezett "MAC address table", társítja a forrás MAC címet azzal az interfésszel, amelyen a keretet fogadta. Ez a tábla dinamikusan változik, a bejegyzések törlődnek inaktivitás esetén, egy bizonyos idő elteltével (általában 300mp) Talán egy példán keresztül kicsit szemléletesebb lesz, az alábbi képen az egyik otthoni menedzselhető switch-em MAC táblája, a "0/1"-es interfészre leszűrve:
Amint látható, egy interfészhez több MAC cím is hozzá lehet rendelve. Ezen az interfészen nálam egy AP-van, így annak, illetve az AP-hoz csatlakozó eszközök MAC címe is bekerült a táblába. Hasonló lenne a helyzet, ha AP helyett egy switchet csatlakoztatnék az interfészhez, akkor az ahhoz kapcsolódó összes eszköz MAC címe is társítva lenne ehhez az interfészhez.
Tehát a switch fogadja a keretet–>megtanulja a forrás MAC címet, ha még nem ismeri, és társítja az interfészhez–> összehasonlítja a célállomás MAC címét a saját táblájával–>ha van egyezés, továbbítja az ahhoz társított interfészre. Ha a célállomás MAC címe nem szerepel a táblájában, "elárasztja" a keretet. Ez annyit jelent, hogy továbbítja az összes interfészre, kivéve amelyiken fogadta.Szóba került még az ARP, és ahogy írták ez egy ismert Layer3 cím(IP) Layer2 címének(MAC) felderítésére szolgál. A menedzselhető switcheknek van IP címük, ezért rendelkeznek ARP cache-el, de ezt csak a "felügyeleti forgalom" használja, a switchen áthaladó forgalom nem.
Az otthoni switchemen ez így néz ki, a .1 végződésű IP a kontroller/gateway címe, a .120 pedig a laptopomé, amiről csatlakoztam ssh-val: -
Topikgazda
válasz gabikiraly2 #63454 üzenetére
Ha baj van akkor rád verik a felelősséget.
Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Net L with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P
-
Topikgazda
-
Suineg
senior tag
válasz Gubek-Einste #63462 üzenetére
Ez rendben is van. De azonos SSID esetén hogyan tudok különbséget tenni a repeater meg a távolabbi router között, amikor egy eszköznél kapcsolódni szeretnék. Van valami program pl. amivel kiválasztható a szükséges hálózati jelerősség vagy netán a repeater MAC cím alapján?
-
DrDobos
őstag
Sziasztok!
Nehany UTP kábelre van szuksegem, a leghosszabb kb. 5 meteres lenne. Ekkora tavolsagnal boven eleg a Cat5e, igaz? Illetve mit nézzek még a kabeleknel, nem értem egy 2 meteres kábelt miért lehet 300ftert meg tobb ezerert is kapni.. Köszi!
Samsung Galaxy A55 5G
-
Gyurka6
őstag
válasz gabikiraly2 #63440 üzenetére
Hali!
Patchcord " kábelt" keress, sárga színű, kb 3mm 10-15m-ig elég olcsón lehetett kapni, zöld csatlakozóval és egy toldó ez is zöld. 300ft körül volt néhány éve. Nem nagy művészet, kis helyen elfér.Gyurka
-
válasz apollo12 #63473 üzenetére
Jó lenne tisztába jönni a dolgokkal. Nincs olyan cucc ami a gyenge wifi jelet erősíti. Azt pl megteheted, hogy a Tp-t lan - lan kapcsolattal összekötöd az Asussal. A Tp AP módba kapcsolod. Akkor a wifije teljes sávszélt tol ki magából. Azt, hogy wifi erősítő a marketingesek terjesztették el, de ilyen nem létezik.
Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?
-
-
norba69
senior tag
válasz Essejó #63479 üzenetére
Jelerősség nem egyenlő sávszélesség!
Jelerősségben a repeater ugyanúgy 100 mW teljesítményre van jogszabályilag korlátozva, mint a routerek és egyebek.
A gond velük az, hogy a netet adó router felé ugyanannyit kell kommunikálniuk, mint a rájuk csatlakozó eszközök felé. Ezért az elérhető sávszélesség a feléről indul lefelé, kivéve, ha van dedikált backhaul wifi, vagy kábel, ami csak az aktív hálózati eszközök közti kommunikációt rendezi[ Szerkesztve ]
-
-
Oliverda
félisten
Helló!
Az átlagban 2 milliszekundumos ping mennyire számít magasnak a PC és a router között gigabites kapcsolatnál? Az alaplapon egy Realtek RTL8125 2.5GbE Ethernet chip van, a routert pedig egy gigabites Nighthawk R7800. A két eszköz egy maximum fél méteres gyári UTP-vel van összekötve. Úgy rémlik, hogy régen a (korábbi) gép és router között jellemzően <1ms volt az érték, persze akkor még minden más volt az egyenletben, beleértve az oprendszert is.
A PC és az ugyancsak rövidke UTP-vel bekötött kábelmodem között már 4-5ms az érték, ami a közelben lévő szerverekhez mért késleltetés közel fele."Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."
-
Asztee
aktív tag
A VLAN azt hol tudom beállítani ? Gondolom a routerben (ASUS RT-AC87U) kellene keresni ,de még nem találtam. Vagy ezt csak a nagyon drága routerek tudják ? Azt is olvastam valahol a managed swich-ekben pl. van ilyen beállítás ,de - gondolom - az meg csak a LAN-os device-okkal tudja megoldani.
Más:
Az AP vagy Mesh esetében az eszközök (slave) LAN portját is lehet használni vagy csak a WiFi bővítésére használható ?,
köszi.
''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."
-
Oliverda
félisten
válasz zsiga68 #63490 üzenetére
Pedig viszonylag sokat jelentene a weboldalak betöltésénél, ha sikerülne jelentősen csökkenteni a modemig összegyűlő ~5 milliszekundumot.
inf3rno: Akkor nem egyedi. Majd még kísérletezgetek, hátha sikerül kiderítenem, hogy mi a felelős ezért.
[ Szerkesztve ]
"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."
-
Topikgazda
-
Topikgazda
-
Topikgazda
válasz Asztee #63489 üzenetére
A VLAN azt hol tudom beállítani ? Gondolom a routerben (ASUS RT-AC87U) kellene keresni ,de még nem találtam.
Gyári firmware-ben nincsen VLAN kezelési támogatás.Vagy ezt csak a nagyon drága routerek tudják ? Azt is olvastam valahol a managed swich-ekben pl. van ilyen beállítás ,de - gondolom - az meg csak a LAN-os device-okkal tudja megoldani.
Alapvetően olyan eszközökben van a gyári firmware-ben VLAN kezelésre lehetőség amelyeket inkább üzleti környezetbe szánnak (ez lehet router és switch is), otthonra keveseknek van igényük ilyesmire.Az AP vagy Mesh esetében az eszközök (slave) LAN portját is lehet használni vagy csak a WiFi bővítésére használható ?,
Használhatóak a LAN portok is teljes funkcionalitással és egy képességek is (bizonyosak ilyenkor nem de azok alapvetően router módhoz kapcsolódóak).Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Net L with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P
-
inf3rno
nagyúr
válasz Oliverda #63492 üzenetére
Megpingeltem még a localhostot és a pingelő gép IP-jét, és azok normálisak. Szóval arra tippelek, hogy a routerrel való kommunikációval lesz a gond. Már ha ez gond. Majd csinálok olyat is, hogy direktbe kötök össze gépeket, aztán megnézem úgy is kíváncsiságból.
Buliban hasznos! =]
-
Asztee
aktív tag
Gubek-Einste ! Köszönöm. Nekem Merlin FW van ,de abban sincs VLAN.
[Ezzel] a switch-csel (TP-Link TL-SG1016PE) van e itt valakinek személyes tapasztalata ?
Úgy álltalában a TP-Link az jó, megbízható, stabil, stb ?
Számomra elég szimpatikus ,de azért van néhány bizonytalansági faktor...
pl. van benne egy fan. Az vajon mennyire lehet hangos ,mert nekem a nappaliban lenne a helye.
Azután ott van még az is hogy van neki "Web-based GUI" + "Easy Smart Configuration Utility",de az [ebben] a videóban 3:30-nál található típusszám magyarázó szerint ez "Unmanaged/Easy Smart Switch". Web-GUI vs Unmanaged !?
A 0 a típusszámban meg azt jelenti ,hogy "Total port: < 10". Ez mi, amikor első ránézésre van ott 16 port is ?
Köszönöm.''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."
Új hozzászólás Aktív témák
- Két MSI alaplapban is leégett az AMD új Ryzenje
- Autós topik
- Egyelőre nem tervez Lunar Lake-hez hasonló dizájnt az AMD
- Milyen TV-t vegyek?
- Házimozi haladó szinten
- Redmi Note 13 Pro 5G - nem százas, kétszázas!
- BestBuy topik
- Samsung Galaxy Watch6 Classic - tekerd!
- Megérkezett a Snapdragon X-hez tervezett Windows 11 lemezkép
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: HC Pointer Kft.
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest