Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #82729984

    törölt tag

    válasz Cifu #47 üzenetére

    "Én személy szerint azért bánom ezt, mert miközben érdekes módon mindenki sír az erősebb EU után, pont az ilyen hsz.-ekből láthatóan sokan úgy vélik, hogy márpedig az erős, egységes politikai irányítású EU hibás irány."

    Felhatalmazás, felhatalmazás, felhatalmazás... (és most képzeld mellé azt az embert aki a developer szót használta anno :) )

    Ez az amit folyamatosan ignorálsz és megpróbálsz elkenni. Rengeteg dolgot lehetne tenni az EU-ban de ehhez felhatalmazás kéne, ahhoz meg közvetlen választás.
    Meg a felelőségek tisztázása, mert amig az EP egy kvázi politikai elfekvőként használt testület ahová már otthon vállalhatatlanná váló tagokat exportálják a országok, majd ezek választanak maguknak főbolondot és az egész testület fő munkáságga hogy meghatározzák a dinnye görbületét, addig ne várd azt hogy a tagországok lakossága majd érdeklődést fog mutatni ez iránt vagy hogy el fogja ismerni ezt a testületet. A dolgok furcsa iróniája amikor ez a bolondokból álló gyülekezet kezd el szavazni egy olyan témáról, amihez viszont még csak felhatalmazása sincsen semmilyen szerződés szerint, majd elvárja hogy az eu lakossága alkalmazza azt...

    Jelenleg azt látjuk hogy amire felhatalmazás van (pl. külső határok védelme) arra sz@rnak nagy ivben, amire nincs (pl. egy ország etnikai vallási összetételének erőszakos megváltoztatása) azt meg megpróbálják kierőltetni.

    Aztán meg megy a csodálkozás és már rettegnek a népszavazás szó felvetése esetén is, mert a felmérések azt mutatják hogy rengeteg eu országban rezegne a léc ha a bennmaradásról kéne szavazni...

  • peti_s

    addikt

    válasz Cifu #47 üzenetére

    Nincs időm kimásolgatni egyenként mit írtál mi a válasz rá, remélem egyben is jó lesz.
    Te az EU-t úgy tekinted mint egy olyan uniót, ahol mindenkinek az az érdeke hogy az unió jobban teljesítsen, ehhez kéne egy erős központosított hatalom stb. Ezzel az a gond, hogy az EU legerősebb államai, lásd Németország, Franciaország, Egyesült Királyság, nem így gondolkodnak. A német a saját érdekét nézi, a francia szintén, az angol szintén. Ha a német növeli a versenyképességét az USA-val szemben, az neki jó, mi alig fogunk érezni belőle valamit, lesz pár új munkahely a Mercedesnél mondjuk. Nem ettől lesz előrébb az ország. Jöttél példával, hogy azért jó az unió tagja lenni mert akkor bele lehet szólni, hogyan alakuljanak a dolgok. Nos, a magyar kisebbség helyzete Erdélyben, Felvidéken, Újvidéken részre felhívnám a figyelmed, az EU nagy ívben szarik ránk. Reálisan kell látni a helyzetet, egy ilyen unióban nem tudjuk érvényesíteni az érdekeinket. Most, ha pedig az lenne amit mondtál, hogy mondjunk le további jogokról, akkor özönlenének Magyarországra is ezek az agresszív gazdasági bevándorlók. Mert ez nem migráns, nem menekült, gazdasági bevándorló. Addig menekült valaki amíg az első biztonságos országba nem ér. Tudomásom szerint, sem Törökországban, sem Görögországban, sem Boszniában, sem Szerbiában, sem Horvátországban nincs háború. Az, hogy ők Németországba akarnak menni, csak gazdasági megfontolásból teszik. Innentől fogva így kéne a helyén kezelni a helyzetet, de erre az EU jelenlegi vezetősége alkalmatlan, a német politikai vezetés nem így gondolja, most az angolok kilépésével még inkább túlsúlyban lesznek, egy német-francia-holland-belga-dán-svéd-finn-luxemburgi összefogással lényegében átvihetnék ezt a bevándorlási politikát, ráerőltetve a többi államra is. Ha valami ennyire igen/nem, arra sosem jó az erőltetés, ezek a bevándorlók nem szolgálják Európa érdekét, erre majd a nyugat is rájön, sőt kezd lassan rájönni, de ez a "megoldás" amit a törökökkel csináltak, szánalmas, és Európát teljesen vesztes helyzetbe süllyeszti. (Meg amúgy is milyen jogon tárgyal Merkel az EU nevében ha már mindent úgy megbeszélünk. )

  • vhw

    addikt

    válasz Cifu #47 üzenetére

    "Nos, nekünk legalább lenne egy víziónk, hogy lehetne az érdekeinket az olyan hatalmak ellen is érvényesíteni, mint az Egyesült Államok és Oroszország."

    Az a vízió, hogy eljátszunk a gondolattal, mennyivel jobban lehetne csinálni, ha még több joggal, hatalmmal bírna a vezetés? (most ez a jelenlegi?)

    "Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

  • bambano

    titán

    válasz Cifu #47 üzenetére

    "Európa politikailag gyenge...": például az adatvédelem nem politikai kérdés. és ha megvalósulna az, amit te javasoltál, akkor sem európa lenne erős, hanem az az ország, amelyik a vezetőt adja.

    "Ehhez képest az "európai vezetők" létrehoztak például egy Európai Adatvédelmi Felügyeletet, amely annak rendje és módja szerint meg is mondta a cseppet sem pozitív véleményét az EU-US Privacy Shield-ről.": gigamegahiperüber rotfl. annak a cikknek a topicjában példálózol az adatvédelmi felügyelettel, amelyik cikk leírja, hogy végül telibesz.rták a komplett felügyeletet és annak véleményét? ekkora érveléstechnikai bakit még nem láttam.

    (#46) Bici "Egyébként én biztos vagyok abban, hogy az EU-n belüli ellentétek nehezebben kezelhetőek, mint a USA államok (szerintem kisebb) érdekellentétei, de messze nem olyan vészesek, hogy ne lehessen egy egységes EU-t létrehozni." és "pl. megyegyezhetnének az országok népszavazás után": lol. gondolom emlékszel még töriből, hogy milyen "népszavazást" tartottak az usában... észak-dél polgárháborúnak hívják a történészek, és kicsit szétpuskárolták az országot. ha az eu bajai ennél komolyabbak szerinted, akkor itt mi lesz, atomháború?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák