Új hozzászólás Aktív témák

  • Soulfly842

    addikt

    Az igen... Japánban nem aprózzák el (lásd a hírt...).

    Kezd az is egyre egyértelműbbé válni, hogy olyan ez a Pfizer, mint az építőipari kétkezi kisvállalkozó.

    Beígérji magát mindenhova, s ahol a legtöbb munka van, ami a legjobban fizet azt megcsinálja gyorsan... A többit, meg ha hívja nem veszi fel, csak készakarva s akkor majd megmagyarázza valahogy, hogy mikor megyünk :D

    "Japán tizenkétmillió embernek elegendő oltóanyag beszerzéséről állapodott meg a Pfizerrel
    További tizenkétmillió ember koronavírus elleni beoltására elegendő oltóanyag beszerzéséről állapodott meg a japán kormány a Pfizer amerikai gyógyszergyártó céggel, miután tavaly már lekötött hatvanmillió embernek elegendő oltóanyagot - jelentette be pénteken a tokiói egészségügyi minisztérium.
    A megállapodás értelmében vakcinákat egy éven belül szállítja le a Pfizer. A 126 milliós Japán lakosságának közel a felét lehet majd velük beoltani. A Pfizer és a német BioNTech közös fejlesztésű vakcinája az egyetlen, amely engedélyeztetési eljárás alatt van Japánban.
    Szuga Josihide japán kormányfő szerdán a japán parlamentben fogadkozott, hogy a kormány mindent megtesz annak érdekében, hogy mihamarabb elkezdődjön az oltási kampány. Visszautasította azokat a bírálatokat, hogy a kabinet nem jól időzítette a koronavírus-járvány miatti vészhelyzet kihirdetését, mondván, ez szakértők véleményének figyelembe vételével történt.
    A kormány január 7-én hirdetett járványügyi vészhelyzetet Tokióban és három szomszédos prefektúrában, majd hat nappal később további hét prefektúrára terjesztette ki a rendkívüli intézkedést. A legnagyobb ellenzéki tömörülés, Japán Alkotmányos Demokrata Párt azonban ezt megkésettnek tartja, és már december közepén szorgalmazta a vészhelyzet kihirdetését. Japánban a járvány első hulláma idején, tavasszal is vészhelyzet volt érvényben.
    A japán egészségügyi rendszert is próbára teszi a járvány, a fővárosi hatóságok pedig több olyan közelmúltbeli esetről számoltak be, amikor otthonukban kezelt betegek haltak meg. A kormány azt tervezi, hogy büntetőjogi intézkedésekkel, akár egy évig terjedő börtönbüntetéssel vagy egymillió jen (2,8 millió forint) pénzbírsággal fogja sújtani a kórházi kezelést elutasítókat.
    Két héttel a tokiói járványügyi intézkedések bevezetése után sincs jele annak, hogy enyhülne a járvány a fővárosban, ahol az elmúlt nap folyamán 1274 új fertőzéses esetet regisztrálták, és ezzel 89 188-re nőtt a fertőzöttek szám a járvány kitörése óta.
    A baltimore-i Johns Hopkins egyetem legfrissebb szerdai összesítése szerint Japánban eddig 345 215 ember kapta el a koronavírust, és 4738-an haltak bele a vírus okozta Covid-19 betegség szövődményeibe.
    (MTI)"

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák