Aktív témák
-
WN31RD
addikt
A kernelfordítás nem nagy dolog. De nem csak kernelből áll a világ... GCC, libc, Gnome, KDE, OpenOffice... na ezek a nagy cuccok. Nekem egyébként Gentoo-m (is) van, és minden előnye ellenére már kicsit kezd elegem lenni abból, hogy minden vackot fordítgatni kell egy verzióváltáskor. :)
[OFF]
Az aláírásod szerintem is nagyon jó. :C
[/OFF] -
WN31RD
addikt
''a linuxon hogyan tortenik a particio tukrozes sajat, vagy egy masik hddre?''
Linuxon nem szükséges partíció tükrözéssel trükközni. :) Elég, ha egyszerűen betömöríted egy archívba (tar tömörítő és a gép sebességétől függően gzip vagy bzip2 tömörítés) a partíció teljes tartalmát, majd kitömöríted az archívot az új helyen. Amennyiben az új hely egy új partíció, akkor azt előzőleg értelemszerűen létre kell hozni az fdiskkel (vagy valami hasonló programmal, pl. cfdisk), utána egy filerendszert kell kreálni rá (ld. mkfs.* parancsok). Ha rendszerpartíciót másolsz, akkor úgy a legegyszerűbb, ha nem pont a másolandó partícióról fut az oprendszer (bár futó rendszerről is lehetséges másolatot csinálni, de az kicsit bonyolultabb), hanem valamilyen live CD-ről (pl. Knoppix). Ahhoz, hogy az új helyen bootolható legyen a partíció, lehet, hogy módosítani kell az /etc/fstab-ot, és a linux betöltő (tipikusan LILO vagy GRUB) konfigurációs file-ját, és mindenképpen el kell indítani a betöltő setupját. A configfile-ok szerkesztgetését és a linux betöltő újrarakását legegyszerűbben a másoláshoz használt live CD-s rendszerből indított chroot alól lehet megtenni.
Elsőre talán kicsit bonyolultnak hangzik műveletsor, valójában azonban nem az, feltéve, hogy, aki csinálja, legalább kicsit tisztában van a tar program működésével (ld. man tar illetve inkább info tar), és, amennyiben rendszerpartíció másolásáról van szó, az /etc/fstab és a LILO vagy a GRUB használatával, de aki linuxot üzemeltet, annak ezek alapvető dolgok.
[Szerkesztve]
Aktív témák
- Kés topik
- Milyen egeret válasszak?
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Második villámcsapás: teszteltük a ROG Raikiri II Xbox kontrollert
- Samsung kuponkunyeráló
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Spórolós topik
- Mozgásban a Forza Horizon 6
- Arc Raiders
- További aktív témák...
- Game Pass Ultimate előfizetések 1 - 36 hónapig azonnali kézbesítéssel a LEGOLCSÓBBAN! AKCIÓ!
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- PC Game Pass előfizetés
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, Origin, Xbox, PS stb.
- PS Plus előfizetések kedvező áron
- HP EliteDesk 800 G2 (Tower) i5-6500,8GB DDR4,240GB SSD, DVD, WIN11
- Apple iPhone 11 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 4500 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- magyar billentyűzet - 151 - Lenovo LOQ (15IAX9) - Intel Core i5-12450HX, RTX 4060 (ELKELT)
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
