Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rolly

    veterán

    válasz Nisida #2032 üzenetére

    amúgy a bitcoin értékét mi adja? Mert ugye a devizákét a mögötte álló gazdaság. a bitcoin mögött jelenleg milyen gazdaság áll?

    tényleg csak érdeklődök és nem kötözködök :)

  • ignorant

    senior tag

    válasz Nisida #2032 üzenetére

    Melyik orszag nincs folyamatosan krizisben? Ez csak USA

    Erdekes megfigyeni, hogy ha egy gazdasagi "recesszio" elmelyul, egy jol idozitett haboru hogy tud lenditeni a szekeren :)

    Szerintem, mar jo ideje, alapoktol kellene atszervezni a vilagot. Sajna, most meg nincs akkora baj, hogy jelentos globalis osszefogas legyen.

    Nem, Nisida, ne is kezd el irni, nem anarchiat vizionalok :D :D :D

  • Penge_4

    veterán

    válasz Nisida #2032 üzenetére

    "A modellt - ha Nakamotó tényleg japán akkor - egy olyan országból vette ami önmagában gazdasági és társadalmi krízisben van kb 30 éve."

    Szeretnék én olyan krízisben élő országban élni, ami
    - Technológiailag a világon a legfejlettebb.
    - Normális elvek szerint élnek az emberek (és ehhez nincs szükség vallásra - legalábbis annak olyan elmebeteg szektáira, mint pl. errefelé a kereszténység, ezernyi hitgyülekezet és társai).
    - Képesek összefogni, együttműködni (sőt, ez a természetes) mikor baj van, ennek hatására a kedvezőtlen földrajzi körülmények és az ezekből eredő csapások (pl. Fukushima legutóbb) rövid idő alatt talpra állnak.
    - Ugyanakkor az összefogási képesség mellett képesek megőrizni privát zónájukat és a nagy összefogás nem torkollik "písz láw" hippiközösségbe.

    Ezek után meg leszarom mit mutat a GDP meg a többi "nyugatbarát" mérőszám.

    "A tulipán hagyma ára a válság kirobbanása előtti napon kb. egy ház árának felelt meg. A következőn már szó szerint semmit nem adtak érte max annyi értéke volt , hogy megetted és felfordultál."

    Bölcs dolog egy növény elültethető részét egy kriptopénzhez hasonlítani.

    Te, képzeld, az ókori Egyiptomban meg az aranyat úgy vágták hozzád, mint egy darab kavicsot, ezzel szemben a vas baromi nagy értéknek számított. Fura elképzelni, hogy egy sárga fém, amire ma is úgy tekintenek sokan, mint Szmeagol értéktelennek számított, miközben egy evőkanál vagy csavar (utóbbi olcsóbb, mint egy csomag szotyi) olyan értéknek számított, hogy csak a leggazdagabb és leghatalmasabb fáraóknak lehetett belőle. Nemde?

    A kriptopénz globálisan meghatározott matematikai elveken működik. Ezért is jobb bármilyen ásványkincsnél, mert abból lehet, hogy egy nap találnak rengeteget és zuhanni kezd az értéke.

    "de egy biztos a bitcoin sem él meg önmagában , infrastruktúra nélkül nincsen gazdaság"

    Ezt nem vitatta senki. De ugyanez bármelyik pénzre igaz. A dollárra és az aranyra is. Ha sokáig elhúzódik még ez a spekulációs időszak és eközben senki nem fog olyan szolgáltatásokat indítani, amivel az egyszerű pórnép is szert tehet coinokra, akkor előbb-utóbb magába fog roskadni.

    Ebből a szempontból teljesen mindegy, hogy legális vagy illegális (bár a legális a hírnév szempontjából hasznosabb lenne), a lényeg, hogy gondoskodjon az eloszlásról.

    Mert jelenleg hiába alakul meg az n+1. webshop vagy pornóoldal, ami elfogad Bitcoint, hiába rakja ki az utolsó átlagjózsi is a weboldalára a Bitcoin Donate gombot, ha az emberek nem tudnak hozzájutni a Bitcoinhoz

    Értsd: Minimum párszáz dollár és úgy is nehézkesen, "feketelistás" fizetésfeldolgozók egyre bővülő sorával (Paypal, Payza, WebMoney, stb.) és elfogadott, de időnként lefoglalt/kilövöldözött továbbiakkal, akkor ez így nagyon nem lesz fasza.

    Mert ha baszkurálni kell a fizetéssel és úgyis van fee a váltáskor, akkor a vásárlókat semmi sem fogja ösztönözni, hogy Bitcoint használjanak bármi más helyett, amíg nem kerül többségbe a csak Bitcoint elfogadó kereskedők száma, de ez meg anélkül nem valósul meg, hogy Bitcoinban ugyanazt a profitot ki tudja termelni a kereskedő és vagy ő is egyszerűen vissza tudja váltani, vagy van megfelelő infrastruktúra, hogy ne kelljen visszaváltania. Utóbbi lenne az optimális, de ezzel visszakanyarodtunk az elejére.

    "minden földi országban lesznek és vannak szegények, mert ha ez nem így lenne akkor megszűnne a társadalmi migráció és megállna az élet."

    Relatívan nyilvánvalóan. De nem mindegy, hogy mit takar a relatív szegénység. Azt, hogy nem tudom megvenni a legújabb termékeket, illetve be kell érnem Suzukival BMW helyett, meg bérlakással luxusvilla helyett és csak belföldi vagy Last Minute utakat engedhetek meg magamnak Bora Bora vagy Dubaj helyett

    vagy azt, hogy még a Maslow-piramis legalja is necces.

    [ Szerkesztve ]

  • brd

    nagyúr

    válasz Nisida #2032 üzenetére

    A visszavonhatatlanság

    Pénzről van szó, ne legyen hiba, mit lehet azon elrontani, hogy két számot beírsz (ill. az egyiket inkább másolod) két rubrikába? Ez a tulajdonság kifejezetten előny szerintem.

    ellenőrizhetetlenség

    A főbb devizák egymáshoz viszonyított árfolyamában kereskedési szünet? Volt ilyen valaha?
    Úristen, volt egy kis pánik, mert egy váltó rendszere akadozni kezdett, hja, ezért aztán el kell adni mindent. :W Gratulálok azoknak, akik emiatt adták el.

    átláthatatlanság

    Na ez pont nem igaz. Minden tranzakció nyilvános, bárki megnézheti, sőt, ez adja a bizonyítékot ahhoz, hogy tényleg akkora összeg van egy adott tárcában, amennyi (bárki utánanézhet, hogy milyen tranzakciók mentek arrafelé/onnan), csak ez alapesetben nem személyhez köthető. Könnyen el tudom képzelni, hogy pl. egy állam kikötheti, hogy a fizetésedet, ha BTC-ben kapod, csak egy olyan számlára kaphatnád, amelynek a száma regisztrálva van náluk, hogy a személyedhez tartozik, és adót is csak innen fizethetnél (big brádör <3, jó kis visszaélésre ad lehetőséget az állam részéről, bár nem lenne rosszabb a helyzet, mint most, a fekete pénzt most is mosni kell, csak egyszerűsödne az ellenőrzés az állam számára).

    szabályozatlanság

    Majd beszabályozza a rendszer magát, ha szükség van rá (tényleg olvasgass kicsit, mert láthatóan fogalmad sincs az egész hátteréről). Pont az lenne az egyik célja, hogy ne tehesse rá egy rakat idióta/korrupt politikus a kezét a pénz kezelésére. Most is megteheted, hogy a sötét dolgaidat készpénzben intézed, arról ugyanúgy nem lesz tudomása az államnak (jót röhögtem pl. a pénztárgép-bekötési mizéria magyarázatán is; ami nem kerül be a gépbe, arról ugyanúgy nem lesz tudomása a NAV-nak :W). Az előző példámmal a BTC-t is lehetne ennyire ellenőrizni, mint most a számlaforgalmat (persze lehetne finomítani).

    A defláció/infláció szerintem nem a csereeszköz milyenségén múlik, hanem a piaci szereplők ténykedésén, ahogy korábban írtam. A csereeszköz mennyiségével ezt csak hirtelen változtatással (BTC-nél ez most kizárt) lehet rövid időre befolyásolni.

    The only real valuable thing is intuition.

Új hozzászólás Aktív témák