-
Fototrend
ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!
Új hozzászólás Aktív témák
-
nyunyu
félisten
Grr, úgy néz ki, hogy a GMMKnak túl rövid a debounce timeja, napi 5-6x triggereli a Ctrl lenyomása a KVM switchemet
Hello IT! Have you tried turning it off and on again?
-
Mephike
őstag
Élménybeszámoló jön a Redragon Vishnu K596-ról kétnapi használat után.
Először is a termék kb. 30 pénzért vehető meg most a boltokban.
A billencs külső borítása alatt egy fekete kemény dobozban találjuk magát a céleszközt és annak tartozékait. A fekete doboz tetején ott a sárkányos logó, de nem ez a bazári piros, hanem egy fekete sárkány ül ott és csak a szeme vörös. Nem is értem, hogy miért nem álltak még erre a logó színezésre át, sokkal jobb, mint ez a gyári piros. Ez a csomagolásmód pl. az ASUS-nál már megszokott, tetszett a koromfekete doboz és a kis logó rajta.
A dobozt felnyitva a billentyűzet kerül a szemünk elé, illetve a csuklótámasz, ami ugye a két legnagyobb dolog, de ott van még két szerszám is, amiből a keycap leszedő sajnos full műanyag, az biztos, hogy ezzel a két eszközzel komolyabb billentyűzet átalakítást nem akar majd senki végezni. Ott van még a szőtt kábel is, ami bár vékony, attól még eléggé merev, bár ez talán nem annyira zavaró, főleg ha hozzátesszük, hogy a termék használható vezeték nélkül is. Van még matrica (sajnos a piros sárkánnyal), kis könyv és 2 red, 2 blue, 2 brown és 2 black Otemu switchel. Szóval elvileg bárki kipróbálhatja a billentyűzetet másik switchekkel is.
A csuklótámasszal kezdek. Kemény műanyag, textúrázott felülettel, amitől féltem, hogy kevésbé fog bejönni. De sokkal jobb, mint vártam. A támasz erős mágnesekkel kapcsolódik a billentyűzethez, esélytelen, hogy elmozduljon használat közben.
A billentyűzet magassága két fokozatban állítható, tehát kinyitom a lábat, vagy nem, és ennyi. A műanyag ABS házborítás alatt fém található, és ezt a billentyűzet súlya is alátámasztja, legalábbis az biztos, hogy valamitől 1,26 kilogramm, szóval nem zörgő gagyi műanyag az egész.
A billentyűzet Otemu red switchekkel érkezett, amire már a Redragon felirat került. Maga a switch rendben van, de az ABS gombok és a merev tray mount hallatják magukat. Az enter a backspace és a jobb oldali shift mintha több figyelmet kaptak volna, a stabok rendben vannak. A sima gombok viszont kissé hangosak. Talán ha kopnak a switchek, akkor egy kicsit jobb lesz a gépelési élmény, egy biztos, hogy nem ez a billentyűzet erőssége. A PCB csak 3 lábú switcheket fogad be.
A médiagombok bal oldalt G1-től G5-ig rendben vannak, de a felül lévő vékony G6-G10 és médiaszabályzó gombok nekem kevésbé jönnek be. Helyükön vannak, de olyan kis nyomiknak tűnnek, mindig attól félek, ha jobban megnyomnám őket, lehet eltörnének. (Persze ez csak túlzás.)
A hangerőszabályzó pörgettyű/henger okés, tudom, hogy sokan szeretik, egy knobnak én jobban örültem volna, de teszi a dolgát, semmi extra nincs vele.
A billentyűzet szoftver nélkül is beállítható, de van hozzá hivatalos szoftver is, ami eléggé gagyin néz ki, de minden beállítható rajta: fények, makró. Van 18 féle színjáték és 16,8 millió szín, amit testre szabhatunk. A G1-G10 gombok szintén programozhatóak. A fényekhez hozzátartozik még az is, hogy a billentyűzet két oldalán van két rácsos felület, ami szintén világít. Jól néz ki, de haszna nincs, ha vezeték nélkül használjuk az eszközt, ezt érdemes lekapcsolni, mert tuti eszi a 2400 mAh aksit, ami elvileg 10 óra használatot bír.
A vezetéknélküliség 2,4 Ghz-en megy, a billentyűzet alján van egy kis mélyedés, ahol a dongle található. Teszteltem így is a cuccot, gond nélkül működött.
A keycapek OEM profilúak, magyar feliratot kaptak, ABS és színáteresztőek. Szóval minden adott a remek világításhoz, ami manapság a legfontosabb a piac ezen szegmensében…
Összességében ez egy egész jó kis billentyűzet, főleg ha az ár/érték arányt nézem. A vezetéknélküli megoldás és a jó csuklótámasz mindenképpen süvegelendő, talán ha jobb felfüggesztést kapott volna a PCB, akkor a gépelési élmény is jobb lenne, de akkor meg az ára nem ennyi lenne.
Szóval tömören: jobb lett a billentyűzet, mint azt vártam. -
LZs?!
aktív tag
válasz Mephike #72905 üzenetére
Köszi szépen.
Nekem pont kapóra jött a beszámolód, ugyanis rajta van a listámon.
Egyelőre a lent idézett gondolatod miatt parkoltatom, noha a wireless és full-size miatt nagyon szemezek vele.
A médiagombok bal oldalt G1-től G5-ig rendben vannak, de a felül lévő vékony G6-G10 és médiaszabályzó gombok nekem kevésbé jönnek be. Helyükön vannak, de olyan kis nyomiknak tűnnek, mindig attól félek, ha jobban megnyomnám őket, lehet eltörnének. (Persze ez csak túlzás.)
A mostani full-size billentyűzetemen (Yenkee Hornet XYZ) ugyanígy van G1-G5 a bal oldalon, de a teljes layout programozható, így a G1-G5 mellé a teljes F sort átírtam; és ezeket használom napi szinten. Szóval ez a 'produktív' billenyűzet kiosztás számomra.
A Vishnu felső szabad gombjai már pont kiesnek a 'megszokott' ergonómiából az F sor felett, és kicsik (jellegtelenek...?) ahhoz, hogy 'komfortosan' nyomkodni lehessen őket; pedig az elképzelésem az lenne, hogy a makrókat az F1-F12 gombokról átvinném a Vishnu F1-F4 és G6-G10 gomjaira - így ugyan két mapped funkció kiesik, de az nem áthidalhatatlan.
Emellett egy Redragon K552 Kumara (brown) van írni (chat, email, etc.).
A multimedia vezérlést (vol+/-, play/pause és mute), de még a Find és MyPC funkciókat is az egérre tettem.
[ Szerkesztve ]
Nevermind...
-
micafighter
nagyúr
válasz nyunyu #72897 üzenetére
Én próbáltam a 205-öt is kapcsoló kenésre, szerintem használható csak sokkal egyszerűbb túlkenni vele, mint a 205g0-val. TX stabilizátor drótra szerintem tökéletes lesz, ha megy egy kicsi a sliderbe a drótról az se nagy gond, mert ott 205g0-val keveredne csak. Vettem egyébként a 205 mellé 105 olajat, így a 205-öt tetszőleges sűrűségűre tudom hígítani az olajjal.
-
Horv
csendes tag
Sziasztok,
Szeretnék programozáshoz egy ergonomikus billenytűzetet venni, akár újonnan, de jó használtan is. Munkahelyemen egy Tesoro Durandal van, magyar kiosztással. Viszont itthonra szeretnék valami újat kipróbálni, így nyitott vagyok mindenre. Más kiosztás, 80% vagy kisebb is elég lehet.
Érdekelnek a splitted billentyűzetek is. Viszont nem tudom érdemes-e rögtön nagyon szokatlanra vagy fokozatosan váltani.
Mit javasoltok, merre érdemes elindulni? -
dqdb
nagyúr
Domonkos ajánlását annyival egészíteném ki, hogy szerintem az ergonómiához nemcsak az tartozik hozzá, hogy jó a csuklódnak vagy hogy keveset kell az ujjaidat mozgatni, hanem az is, hogy az ujjaidnak milyen érzés lenyomni a billentyűket, és ha nem kemény bottom outot kedvelnek az ujjaid, akkor azt kis méretű splitben nem fogod megkapni.
Óvatos belépőnek jó lehet egy jobb belsővel megáldott olcsóbb árkategóriás Alice/Arisu kiosztású billentyűzet, mint például a Keychron Q8, vagy olcsóbban egy Akko Alice.
Split vonalon belépőnek forrasztási tudással egy Lily58 ideális lehet (a kedvező ár kicsit csalóka, mert mire minden szükséges komponenst megveszel, addigra az Akko környékére jössz ki, cserébe jobban elmélyedsz a dolgokban).
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
Domonkos
Ármester
+1
Jah. Merev billentyuzetet en is inkabb csak akkor ajanlanek, ha tudsz kello magabiztossaggal nem tovig utve es vakon gepelni. Egyebkent a flexibilisebb alternativak jobbak; foleg linearis kapcsolokhoz. A keskeny (5-6U szeles) billentyuzetek pedig extra merevnek fognak tunni barmi mashoz kepest. Tul nagy erovel utve, hosszu tavon biztosan kenyelmetlen lesz hasznalni es nem egy-ket nap lesz megszokni, hogy mennyire "puhan" kell oket operalni.
Ezzel a velemennyel meg mindig a kisebbseget kepviselem, de normal (row-)staggered billentyuzetet az ellensegemnek nem ajanlanek. 4 evnyi ortho es columnar staggered kiosztasok hasznalata utan nagyon ertelmetlennek tunik mar a hagyomanyos elrendezes, de az ket het hasznalat utan is vilagos volt, hogy nem fogok (soha ) visszavaltani. Ha meg nem szoktal hozza ilyenhez, akkor nem gond; igazabol csak visszaterni szornyu. Sokkal tavolabbinak hat (mert valojaban is tavolabb vannak) az egy ujjra eso billentyuk, foleg a bal kez alatt, amin az sem segit, hogy a qwerty az inkabb bal kezes kiosztas.
Bar nem emlitettuk - ezen a szinten evidens - a programozhatosagbol semmit ne engedj! Meg akkor se, ha csak egy picit ternel el a hagyomanyos kiosztastol! A megfelelo szoftveres kiosztas hasonloan nagyot tud dobni a kenyelmen, ha azt tenyleg precizen szemelyre tudod szabni. A programozhatosag hianya / hianyossagai nem szabad, hogy korlatozzak a kenyelmet. Amugy ez becsapos szokott lenni, mert sokkal kesobb lesz nyilvanvalo, mint a fizikai adottsagokbol jovo korlatok.
Gender of electrical connectors is defined by the pins.
-
stellaz
veterán
Fentebb írtam az MS Sculpt Ergonomicról. Valamivel több, mint egy hete van meg, de már kellemetlen a hagyományos elrendezésű és nem negatív dőlésű billentyűzethez visszülni gépelni. És a 10 ujjas gépelésre is kényszerűen rászoktat.
Az egérrel és num paddal meg egy kerek egész csomagot alkot.[ Szerkesztve ]
-
Alan[HUN]
senior tag
Elvileg egyébként mindegy, hogy alul vagy felül van, legalábis a Discordos rezidesn stab scientistünk szerint (Owlstab-on kívül mindegyikből volt nála legalább egy, de inkább több példány, van tőle egy hangotl Durcok szettem, meg a rend kedvéért rendeltem hozzá egy 1.2mm-es WS stabot is, hogy lásson olyat is.) De igen, a Geon az egyik amelyik pont 0.4mm pont.
Nascent: Igen, a leafspring dolgon nem rugóztam sokat, a 7V agyondicsérte az egyik srác, ez meg ugyanaz volt, csak nekem megfelelő méretben, így lecsaptam rá. Pont ma jött meg egy fekete cablemod YC8-al, nem annyira jön be a spirálos kábel (se az aviator), inkább a letisztultság híve vagyok ebben.
Kapcsolóból JWK T1 házban U4 stemek és 2 stage 63.5 Kelowna rugók lettek, (igen, nekem az alap U4 nem elég taktilis már ), tesztnek rápróbáltam a Cherry Milkshaket és jónak tűnik, egy ferde, de az szerintem a kupak, forrasztás előtt nyilván ellenőrzöm még Érdekes amúgy, mert a másik billencs ami jön, az meg plateless hotswap és ott pont a Cherry és a Gateron van kiemelve, hogy azokkal tutin működik a dolog és a JWK necces (Egyébként tényleg hullámzó, 2-nél szétvertem a leafet, vagy nem tudom, de összecsukás után nem működik és van 80-ból olyan 5-10, amelyik nem kapaszkodik annyira, de majd ezeket is cserélem (van egy vastartalék 10-es pakk amit még tesztnek rendeltem ). Egyébként az ironikus a dologban, hogy annál (Alexa) eltértek a Cherry spectől, de elvileg ha pöccre azt használod, akkor megy a hs plateless kb. mindennel, ami nem Tecsee (de ezt személyes tapasztalattal megerősíteni nem tudom), mindenesetre ahhoz már úton van egy 90-es HG pakk nekem is, azt még nem tudom milyen stem és rugó kerül bele, de ha a NAscent összeáll, akkor ráérek kitalálni, mert napi dolgozós már lesz.
Amit nem tudok, hogy a Redragonnal mi lesz, mert most meg o-ring modoltam és nagyságrendekkel jobb érzés (rendes gasket, azt néztem, hogy a tray mountot moddolni az kicsit sz.nak a pofon), de azért a Nascent jobb, és asszonyt meg nem igazán érdekli a dolog - nameg most alapból 60%-os kiosztásra van beállítva QMK-ból, szóval normál embernek nem is triviális használni -
dqdb
nagyúr
[link]
végre valaki az elsődleges funkciójuknak megfelelően használta a beépített billentyűzettel rendelkező világítótestekettAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
micafighter
nagyúr
válasz Alan[HUN] #72913 üzenetére
WS stab az a wuque lenne, ugye? Próbáltad? Én az 1.6mm-est próbáltam, de nekem nem jött be sehogy, bár túl sok időt nem akartam rászánni, amikor ott a rengeteg TX stab amit csak meg kell kenni.
Most érkezett meg amúgy 2 Staebies, kíváncsi vagyok, a TX-hez képest milyen lesz, bár nehezen tudom elképzelni, hogy annál jobb lenne, de ha hasonlóan jó, már annak is örülök (van olyan PCB ami annyira lyukas, hogy a stabilizátor lyukaknál összeérnek a lyukak, igy egy clip-in nem olyan stabil, mint egy csavaros. Bár sikerült megoldanom úgy, hogy a TX-ekhez adott kis ékek végéből levágtam egy kicsit, így jobban belemegy a stabilizátor lábába, jobban szétfeszítve azt, és így stabilabban fogja a PCB-ben)
Kapcsolók összerakásánál, különösen taktilisnél érdemes arra figyelni, hogy mielőtt összenyomod az alsó és a felső házat, nyomd le a stem-et, és így, lenyomott stemmel nyomd össze az alsó és a felső házat. Így elvileg kíméled a leaf-et összerakáskor: https://youtu.be/hVZuiK3BgoY?t=195
A JWK T1 házban egyébként miért cseréltél stem-et? A gyári stem-el nem volt jó? Én az U4-et és a T1-et is jónak találtam megkenve, a gyári stemjükkel. A T1 taktilisebb, kb mint a Zilentek. Taktilis kapcsolókból egyébként talán a Neapolitan ice cream switch jött be a legjobban, ez nem csendes kapcsoló. Mykeyboardnál beszerzhető, ha van készleten.
Plateless hotswapról nem tudok nyilatkozni, de van tapasztalatom a half-plate hotswappal. Tartottam tőle, hogy nem fog működni, de tévedtem. Eddig Akko Jelly Black és Cherry Hyperglide Black kapcsolókkal próbáltam, az Akko 3 lábas, így nem volt olyan stabil. Nem mondanám használhatatlannak, de el tudtak mozdulni a kapcsolók, így én azt mondanám, a 3 lábas kapcsoló erre nem jó, azt inkább plate-el használnám hotswaphoz, vagy forrasztani kell. Viszont a 3 lábas kapcsoló előnye, hogy forrasztásnál bár jóval macerásabb, de jobban be tudod igazítani a kapcsolót, mint az 5 lábasokat. Másik előnye még a 3 lábnak, hogy plate+hotswap-ból jóval könnyebb őket kiszedni a kapcsoló szétverése nélkül, mint az 5 lábas kapcsolókat. Az 5 lábas kapcsolókat nem is fogom használni szerintem full plate + hotswappal, nagyon macerás úgy kiszedni a kapcsolókat, hogy ne sérüljenek. Egyrészt a plate felől kiszedő csipesz kell, hogy a karmok elengedjék a platet, de ha a csipesszel húzod, az 5 pin annyira szorosan tartja a PCB-ben a kapcsolót, hogy a kapcsolóház nem bírja. Ha a kapcsolóházat nem akarod szétverni, akkor a PCB oldaláról tolni kell ki a kapcsolókat. Ezzel szemben a 3 lábas kapcsoló simán kijön a kiszedővel, nagyobb erőkifejtés nélkül, és a kapcsoló is ép marad.
Ezzel szemben az 5 lábas kapcsolók előnye, hogy sokkal egyszerűbb őket beforrasztani, másrészt half-plate és plateless hotswapnál jóval stabilabbak. Most pl Cherry kapcsolókat használok half-plate-el, és észre se venni, hogy az alfák alatt nincs plate, nagyon stabilak a kapcsolók. Kipróbálom majd a héten JWK / Durock, Gateron meg Tecsee kapcsolókkal is aztán írok majd, van itthon mindenből. Szerintem a half-plate / plateless hotswap műkdni fog akármelyik 5 lábas kapcsolóval. Nyilván amelyiknek kicsit vastagabb a lába, az kicsit stabilabb lesz benne. De írok majd ha volt időm kipróbálni.
-
Neck
veterán
Sziasztok,
Varmilo 100% billentyűzetet nézek. Ha jól sikerült magam informálni, akkor Cherry MX (Varmilo VA109M) vagy Varmilo EC (Varmilo MA109M) kapcsolókkal érkeznek. Előbbi elvileg cserélhető, utóbbi elvileg NYÁK-ra forrasztott kivitel.
Kérdés: Tényleg örök élet meg egy nap az EC kapcsoló, mint ahogy azt a Varmilo kommunikálja? Meg szabad ilyet venni? Alapvetően nem vagyok egy "cserélgetős fajta", ha az EC sokáig jó lesz, szívesen megveszem. Tetszik, amiket írnak róla, az elnyűhetetlen kivitel, az életciklus során végig változatlan működés meg a többi. De csak ha tényleg így van.
Azt viszont elkerülném, ha lehet, hogy belelapátolok 70 ezer jó magyar forintot egy tényleg jó billentyűzetbe, és két év múlva kuka.Fentieket figyelembe véve mit rendeljek, így vakon?
MX Brown
MX Red Silent
vagy
EC Daisy
EC Sakura?Fő felhasználási terület:
Munka:
1 milliárd e-mail megírása, programozás, SAP könyvelés, stb. Napi 9-10 órában
Privát:
Fotó szerkesztés, ügyintézés, pici játékHa ez segít: super slim kivitelekhez vagyok szokva:
(Cherry KC 6000 slim, Logitech K220, Lenovo Thinkpad bill). Szeretem, ha nem baromi hosszú a leütés. És ha lehet, ne legyen brutál hangos.Tudom, tudom, tapizzam meg, de olyan készlethiányok vannak, hogy pl a két EC-s Varmilo-t lehetetlen (itt Németországban) megtapizni.
Nekem ez alapján az MX Brown kiesett, de fene tudjaBennetek van minden reményem.
[ Szerkesztve ]
An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"
-
dqdb
nagyúr
Előbbi elvileg cserélhető, utóbbi elvileg NYÁK-ra forrasztott kivitel.
Mindegyik forrasztott, legalábbis a közelmúltig így volt. Nemrég a Varmilo kijött egy hotswap billentyűzettel, de az 60%-os, a konfigurátoruk pedig nem működik, hogy megnézzem.Tetszik, amiket írnak róla, az elnyűhetetlen kivitel, az életciklus során végig változatlan működés meg a többi. De csak ha tényleg így van.
Minden billentyűleütés súrlódó felületeket jelent, ami kopással jár, így idővel változni fog, de szerencsére a jó irányban fog változni, azaz az eredetileg kissé reszelősen járó kapcsolók simábban fognak járni. A membránosoknál megszokott felkeményedés és hasonló nem lesz, mindig ugyanott fog kapcsoló és ugyanolyan erő hatására.Tényleg örök élet meg egy nap az EC kapcsoló, mint ahogy azt a Varmilo kommunikálja?
Az utóbbi időben jelentősen nőtt a kapcsolókra ráírt értelmetlen marketingszám. Egy mai mechanikus billentyűzetben normál használat mellett tipikusan az ólommentes forrasztás reped meg, ami forrasztópákával javítható. Ha mégis a kapcsolónak van baja, akkor cserekapcsoló és forrasztópáka párosával orvosolható. Cherryt könnyű venni, Varmilo EC-t nem lehet, de a sosem használt gombok alól lehet kannibalizálni (Pause, Scroll Lock).Itt van egy review az EC kapcsolókról, de ezt lehetetlen úgy kontextusba helyezni, hogy nincsen tapasztalatod mechanikus billentyűzettel. Irány a legközelebbi MediaMarkt/Saturn, és nyomkodj meg mindent, amit találsz, hogy milyen típusú kapcsoló tetszik (a billentyűzetektől próbálj meg elvonatkoztatni, egy tipikus RGB csoda építési minősége elmarad a Varmilótól.
Szeretem, ha nem baromi hosszú a leütés. És ha lehet, ne legyen brutál hangos.
Lásd előző pont, annyi kiegészítéssel, hogy a Varmilo halkabb lesz, mint egy RGB darab ugyanolyan kapcsolókkal.tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
Domonkos
Ármester
Alapvetoen az, amit dqdb is irt, csak tovabb hangsulyoznam, hogy a kapacitiv kapcsolasi mod - annak ellenere, hogy tobb szempontbol is vitathatatlanul jobb, mint a hagyomanyos, erintkezesen alapulo tarsaik - a legnagyobb hatranya az az, hogy sosem terjedt el igazan. Amig nem lesznek vele gondjaid, addig biztosan, jobb, mint a Cherry MX; am az elerhetetlenseguk/beszerezhetetlenseguk miatt javitani biztosan nagyobb szivas lesz. Es azt valoszinu sokkal elobb kell - fokepp egyeb indokok miatt - mint azt a becsult elettartamuk sejtetne.
Szoval ha ezek kozul kell valasztani, akkor a silent red, szerintem.
Ha nem, akkor ennyi penzbol mar-mar egy jobb ergo bill is kijohet - ami egyaltalan nem lenne indokolatlan ilyen merteku hasznalat mellett.[ Szerkesztve ]
Gender of electrical connectors is defined by the pins.
-
Neck
veterán
Köszönöm szépen a válaszokat!
dqdb: A második kommented most nem biztos, hogy tökéletesen értem. Elvileg a honlapjuk alapján az EC az Electrostatic Capacitive-et jelenti. Szóval pl az EC Daisy meg az EC Sakura az elektrokapacitív. Vagy valamit félreértettem. Ugyanezen a honlapon azt írják, hogy az élettartama sokszorosa lehet egy MX kapcsolóhoz képest, mivel effektive nincs kopó része.
Ettől függetlenül pont ez (az elérhetőségük) aggaszt a legjobban.
Még egy kérdés: Rákeresve az "After hours" webshopra elég kevés tapasztalatot találtam.
Szabad innen ilyen értékű (60-70 ezer ft) billentyűzetet rendelni?[ Szerkesztve ]
An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"
-
dqdb
nagyúr
válasz Domonkos #72922 üzenetére
Úgy néz ki, hogy custom vonalon a következő 1 évben várható egy EC boom. A Deskey már a Topre kompatibilis kapcsolók minden komponensét gyártja, így nem kell egy HHKB vagy Realforce billentyűzetből kannibalizálni alkatrészt, valamint több ismertebb nyáktervező is összefogott, és készülnek az első nyákok és a QMK támogatás hozzájuk. Ráadásul Topre vonalon többféle layout támogatása is megoldható a nyákon.
Emellett hallani híreket custom optikai nyákokról is.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
stellaz
veterán
Neked is írom, mint fentebb, hogy most egyszerre használok egy MS Sculptot és egy Keychron K6-ot és dolgozni szerintem nagyon jó a Sculpt. Azon érezni, hogy nagyon átgondolták az egész koncepciót.
(A Keychron az After hourstól jött, a rendelés részével nem volt probléma, de nyilván a garanciális ügyintézésnél válik el a szar a májtól, remélem azzal nem lesz dolgom)[ Szerkesztve ]
-
dqdb
nagyúr
Hmm, erre rosszul emlékeztem, most nézem a review-ban, hogy MX footprintbe bepréseltek egy EC megoldást.
Ugyanezen a honlapon azt írják, hogy az élettartama sokszorosa lehet egy MX kapcsolóhoz képest, mivel effektive nincs kopó része.
Ez igaz, cserébe az érzékelés oldal bonyolultabb, a kettőt egyszerre kell nézni. Az EC vitathatatlan előnye, hogy sokkal simábban járhat, cserébe MX vonalon pedig vannak közel 30 éves kapcsolók bizonyítandó a tartósságot.tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
Neck
veterán
Mondjuk biztos kicsit jobban lötyögnek 30 évesen , mint új korában.
Igen, én is ettől tartok, a honlapon a marketing gépezet wall of textje nagyon jól hangzik, kérdés, hogy a gyakorlatban mit jelent ez. Bár, ha már Varmilo adja hozzá a nevét, talán csak hoz egy jó szintet ez az EC.Visszakanyarodva a vásárláshoz: Egyre jobban agyalok azon, hogy veszek egy TKL billentyűzetet, és pluszban meg valami "gagyi" numpadot. Ritkábban használom azt a részt (néha, specifikus taskokhoz, pl SAP-zásnál), de akkor jó, ha van.
Viszont ha nem kell, elteszem, több hely marad az asztalomon.
illetve a Varmilo TKL és 109-es között 20 rugó különbség van. Annyiból már tuti kijön valami numpad. Tudtok valamit ajánlani? Van valami egyszerű, nem túl drága, ami hoz egy nem bazári szintet? (Mondjuk Logitech alja kb)[ Szerkesztve ]
An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"
-
Domonkos
Ármester
Egyebkent pro tipp: Logitech minoseget ne akarj!
[ Szerkesztve ]
Gender of electrical connectors is defined by the pins.
-
KaqXar19
tag
Helló,
A Keychron K6-hoz van a Keychron ISO HU K széria Keycap set-en kívül másik magyar szett, ami rámegy? Esetleg PBS?
Köszi
-
nyunyu
félisten
Megjöttek a 2 hete rendelt Outemu Silent Lemon (máshol Lime) kapcsolóim, plusz jött melléjük 1-1 Outemu Panda meg Silent Peach demó kapcsoló is.
Balról jobbra:
Outemu Silent Grey: fehér Outemu alj, 13.5mm hosszú, ~60gr bottom out rugó, erősen+élesen taktilis, halkított stem, polikarbonát tető
Outemu Silent Lemon: zöld Outemu alj, 20.0mm hosszú, 35-45 gr rugó, erősen+élesen taktilis, halkított pormentes stem, halványzöld nejlon tető
Outemu Silent Peach: rózsaszín(?) * Outemu alj, 20.0mm hosszú, 35-45 gr rugó, lineáris, halkított pormentes stem, rózsaszín(?) nejlon tető
Outemu Silent White: fehér Outemu alj, 13.5mm hosszú, ~60gr bottom out rugó, lineáris, halkított stem, polikarbonát tető
Outemu Panda: vörös Outemu alj, 14.0mm hosszú, 40-60gr rugó, erősen+kereken taktilis, hosszított pormentes stem, polikarbonát tető*: piros-zöld színtévesztőként nem nagyon tudom definiálni ezt az árnyalatot, nekem élőben szürkének tűnik, képeken jobban hajlik a rózsaszínbe.
Első benyomások:
Silent Lemon: sajnos a taktilis púpja maradt az Outemu V2.2-höz (Outemu Sky/Sky Silent/Silent Grey) hasonló, így a hosszú, kevésbé meredeken keményedő rugóval ugyan jóval puhább, mint a Silent Grey (inkább Gateron Brown tartomány), de a Brown kapcsolókhoz képest még mindig élesebben taktilis maradt, érezhetően megakad lefele nyomva.Silent Peach: ez gyakorlatilag egy nejlon házas, puhább rugójú, pár tized mm-mel rövidebben járó White. Rugó karakterisztikáját elnézve valahol a Gateron Red környékén lehet, puhább, mint az MX Red/Silent Red.
Panda: ennek a taktilis púpja inkább az MX Clearre emlékeztet, mintsem a korábban használt MX Brown, Gateron Brownra, Outemu V1 (Purple), V2.2 (Sky/Grey) kapcsolóimra, rugóereje valamivel több, mint a Brownoknak, de nem olyan brutális, mint a 68gr Outemu Skynak, ne adj isten az MX Clearnek.
Viszont ezen nincs hangtompító, így ha valaki nagyonhalk kapcsolóra vágyik az nem ezt keresi.Mivel pormentes a stemjeik tetejének kialakítása, így oringet nem lehet rájuk tenni. (ez a Silent Lemon/Peachnél nem érdekes, de a Pandánál hiányozhat!)
Természetesen mindegyik kapcsoló Outemu, úgyhogy csupaszon gyorsan nyomkodva susognak, rugójuk is hajlamos a pengésre, úgyhogy egy bag lubing minimum szükséges hozzájuk.
Nejlon tetős kapcsolók természetesen halkabbak, mert nem erősítik úgy fel a zajt, mint a merev polikarbonát.Ennek persze a világítótest funkciókban megfizetendő ára van:
Jól látszik, hogy a 2 és 5 kupak alatt rejtőző fehér aljú, polikarbonát tetős White és Grey mennyivel fényesebben világít, mint az 1 alatt lévő vörös aljú+polikarbonát tetős Panda, pláne a 3, 4 alatt rejtőző nejlon házas Peach és Lemon kapcsolókhoz képest
(Bocs, utólag vettem észre, hogy pont fordított sorrendben pakoltam a hotswap csillárba őket, mert sikerült fejjel lefele néznem a telefonon készül robbantott képet )
[ Szerkesztve ]
Hello IT! Have you tried turning it off and on again?
-
Alan[HUN]
senior tag
válasz micafighter #72915 üzenetére
Huh, ez sok minden, megpróbálok sorban válaszolni:
- Igen, azok, viszont nem próbáltam, a Nascent 1.6mm-es, majd ha az Alexa megjön, ahhoz jó lesz, a srác szerint rendben vannak, semmi extra, ha van uaiért/olcsóbban TX, vedd azt.
- A staebie eléggé orosz rulett, ha működik, akkor tényleg jó, de mivel elég nagy szórás van a méretezésben, ezért elég sok gond szokott vele lenni, remélhetőleg neked bejön
- Tudom, már amikor beszálltam a hobbiba 2 éve, akkor az akkor új U4-nál is leírta Gazzew, szóval én már eleve azt szoktam meg, mert az U4 konkrétan 100%-os rátával megy tönkre, ha nem nyomod le
- Hát eredetileg az volt a terv, hogy az Alexa megjön nyár végén, és oda mennek ezek, és igazából U4 stemhez kerestem valamit, ami hasonlóan taktilis, de működik plateless hs-el (erről ld. később), igazából se itthon, se az irodába nem akarom rontani a renomémat a hangos switchekkel, és nagyon hasonló stem meg nem igazán van silent vonalon (talán a Bushi, de ha nem muszáj, minek vegyek még egy teljes adag kapcsolót, aminek a háza kuka). Egyébként nekem sem volt bajom a gyári T1 stemmel a hangon kívül, a rugóból meg jó sok kísérletezés után lett ez a Kelowna.
Plateless hs: Elvileg JWK-ból az újak jók, viszont 5-10 csere után lekopik annyira, hogy már nem fog annyira, Gateron/Cherry fixen jó, a Tecsee-nél viszont annyira nagy a szórás, hogy inkább felejtős. DE ez az Alexa HS PCB, ha pontos Cherry méretezésű lyukak vannak, azzal elvileg minden kapcsoló menni fog, ha 5 pines. Egyébként Nascentbe belepróbáltam a 3 pines Outemu házakat, de annyira gatya volt a lötyögés, hogy lecseréltem ott is T1 házra, ebben dqdb véleménye felé hajlok, hogy lehet 3 pineset plateless forrasztani, de inkább nem kínlódnék vele. (Nekem így forrasztás nélkül berakva az 5 pines T1-ek állnak, mint a cövek.) -
ATI
senior tag
Sziasztok!
Van valakinek tapsztalata a Kprebublic BM80 TKL billentyűzetével? Van belőle ANSI és ISO layout is.
- Kb 38e HUF free shippinggel Aliról egy kit (case, pcb, plate, stabs)
- north facing RGB leds
- Hot swap
- TKL
- QMK, VIA support
- USB Type-C kábelesEgy videót is találtam az építéséről.
[ Szerkesztve ]
-
micafighter
nagyúr
válasz Alan[HUN] #72932 üzenetére
T1-ből gondolom akkor nem a halk verzió van neked? Nekem van ilyen: [link] Az U4 és a Zilent mellé tettem őket, a 3 halk taktilis kapcsoló nagyon hasonló volt érzésre. Ezek közül a Zilent és a T1 az taktilisebb az U4-nél, kb ennyi volt a különbség, a Zilent és a T1 érzésre nagyon hasonló, szerintem látatlanba nem is lehet megmonani melyik-melyik, ha egymás mellé vannak téve, úgyhogy szerintem a Silent T1 jó Zilent alternatíva, jóval olcsóbban. Ha pedig a Zilent / Silent T1 túl taktilis lenne, érdemes szerintem megpróbálni a stem lábakat is megkenni, mert keveset, de veszítenek taktilitásukból (és simábban is fognak járni), ha pedig még úgy is túl taktilis, ott az U4. Én végül az U4-nél is megkentem a stem lábakat egyébként, kicsit veszített a taktilitásából, de mégsimábban járnak így a kapcsolók.
[ Szerkesztve ]
-
dqdb
nagyúr
válasz micafighter #72915 üzenetére
WS stab az a wuque lenne, ugye? Próbáltad? Én az 1.6mm-est próbáltam, de nekem nem jött be sehogy, bár túl sok időt nem akartam rászánni, amikor ott a rengeteg TX stab amit csak meg kell kenni.
Próbáltam, egynek elmenne, semmi extra, hozza a szintet, azonban annyit még nem szenvedtem úgy drót bepattintásával mint ezeknél a stabilizátoroknál. Akkor betudtam user errornak, de aztán mást is hallottam emiatt panaszkodni, szóval lehet, hogy az, lehet, hogy nem.Alan[HUN]: Elvileg egyébként mindegy, hogy alul vagy felül van
Úgy gondolkoztam, ha felül van, akkor a slider a shimen csattan ilyenkor, ami bár ugyanúgy FR4, mint a nyák, mégiscsak egy vékonyabb valami, ami nem biztos, hogy tökéletesen fekszik fel a nyákra, és ilyenkor lehet hangja. Vagy nem lesz, passz.Mindegy is, mert amúgy is kellett stabilizátor, és már előtte eldöntöttem, hogy TX lesz, mert a Durock V2-t drágállom, Stæbiesről megoszló véleményeket hallani (jó lesz az, ha kiforrott a gyártási folyamat), az Owlab is drágább, mint a TX, és megoszlanak a vélemények (ilyenem van, billebtyűzethez jött, de még nem építettem azt meg), C3-ból látom, hogy vannak újabb verziók, de nem igazán látom használni, olcsó Cherry clip-in is felmerült, aztán Taobai helyett máshol vettem Hyperglide-okat, így gazdaságtalan lenne, szóval kizárásos alapon és vélemények alapján is maradt a TX.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz KaqXar19 #72930 üzenetére
KPrepublic Cherry profilos kupakkészlete (PBT dyesub)
a betűtípus szebb, mint a Keychroné, de a dyesub minősége rosszabb
kábé másfélszer annyiba kerül 65%-os méretben
legalább a két extra ISO billentyű helyesen van színezveKAT Napoleonic majd az év végén a készlet erejéig (PBT dyesub)
legfeljebb 8 darab lesz a magyar kit extráiból
a stílusa nem mindenkinek fekszik
MKEU mocsok drágán méri a KAT extrákat az euróárfolyam beesése ótaKeymacs kézműves kupakkészlete (PU doubleshot/tripleshot)
a kézműves szót szó szerint kell érteni, a munakköltséget fizeted meg
egy 65%-os készlet árából simán kijön egy billentyűzet, mármint customból is a prémium vonal komplex, drágán CNC-zhető designnal, elsőosztályú anodizálással, réz/acél súllyal[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
nyunyu
félisten
(Magyar) KPR kupakszett ár/érték aránya csapnivaló.
Keychron nemmagyar doubleshot PBT (szállítással 49$)
Vannak hibái, mint numpadon nem konzisztens felirat vastagság, csupa nagybetűs Esc, nem jó színű ISO \, 1800-ra nem jó 6U szóköz, de alapvetően kellemes, jó ránézni, használni.Random Alis 5 oldalas dyesub PBT botanical klón (~45-50$)
Korlátozottabb spéci kiosztás, ISO kompatibilitás (nincs ISO Shift+\, így valami decalt kellett raknom a helyükre), nem olyan éles, mint a doubleshot, fekete alapon sötétzöld mod gombokat nehéz olvasni, de alapvetően jó ránézni, használni.KPR dyesub PBT magyar addonnal ~72+19$
Önmagában:
Pár színes Cherryvel megbolondítva:
Nagyon szürke színséma, vastag, túlsütés miatt életlen feliratok, vizuálisan nem kellemes.[ Szerkesztve ]
Hello IT! Have you tried turning it off and on again?
-
Alan[HUN]
senior tag
Nem tudom, nálam a srác tesztelt vele, szóval összerakva, kenve csücsül a dobozban
Egyébként egyetértek, ár-érték arányban messz a TX a legjobb. Staebies-el az a gond, hogy amióta "kiforr" az a gyártás, azóta konkrétan kijött a TX ami eleve jó és már abból is a 2. generációnál tartanak De hát majd kiderül, én remélhetőleg egyelőre jó leszek a jelenlegi készlettel. -
4nick8
őstag
Helló Akko billentyűzetek és kapcsolók.
-
nyunyu
félisten
válasz 4nick8 #72940 üzenetére
Ezeket az Akko kapcsolókat ki gyártja?Ház alja alapján Outemura tippeltem volna, de a tetejének arányai, görbülete az inkább Kailhot idézi:
(Cherry MX Brown, Gateron Silent Brown, Outemu Purple, Kailh Speed Copper)Meg a kereszt körüli porvédő sem hasonlít a dustproof Outemukra.
[ Szerkesztve ]
Hello IT! Have you tried turning it off and on again?
-
mekker
őstag
válasz Dronte #72884 üzenetére
[link]
Ez a témához kapcsolódik.Magasság alapján ezen OEM az alap keycap szett, szóval én két méretet is berendelek.
[link]
Ezt találtam Alin.Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.
-
dqdb
nagyúr
[link]
amikor 66 billentyűre 150 LED juttAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
4nick8
őstag
Hoppá! Varmilo 2.Ghz és BT wireless. Varmilo Lure Bot: Lie
-
ATI
senior tag
Rendeltem az aliról olcsó doule shot CSA profile-os keycap-eket, ma érkeztek meg.
Az ExpressOne hozta házhoz, nem volt vámkezelés egyik szettnél sem.A fekete-szürke szett:
Kb 27€ volt cakk-pakk. Ezt a szettet csak itt találtam meg alin. Árához képest jó minűségű.
A Feker Heavy Industry szett:
Kb 31€ volt cakk-pakk. Ebből később találtam olcsóbbat, de már mindegy volt.
Nagyon úgy tűnik, hogy a két szett ugyanazon a gyártósoron készül, teljesen egyformák a keycap-ek méretei, a legend fontja, lehelyezkedése, stb.
Pár kép ömlesztve:
A két szett dobozának mérete teljesen más:
A két szett egy-egy gombja egymás melett:
A két szürke keycap teljesen más árnyalat:
Na, a CAPS LOCk-ot most szúrtam ki. (legalább következetesek voltak és a sárga Caps Lock-on is kicsi a "k").
Azt már tudom (mert visszaolvastam a topikban), hogy az ISO layoutnál a nagy enter és a bal Shift melletti alpha gombok hiányoznak a szettből, de ilyen ár-érték arány mellett ez engem nem zavar. A sorját sem vettem eddig észre, csak most, ahogy nézem az utolsó képet.
[ Szerkesztve ]
-
Mephike
őstag
A Feker Heavy Industry szett nagyon szimpatikusnak tűnik. Köszi a képeket!
-
Seep
senior tag
Ha mar Ali ilyet [link] nem latott valaki joarasitva?
Új hozzászólás Aktív témák
Kérlek kérdésed előtt olvasd el az Összefoglalót!
Ha kifejezetten egy modellt keresel használd a fórumos keresőt, hátha valakinek már van tapasztalata vele!
10.000Ft alatti billentyűzetekből az összefoglaló szerint érdemes választani!
Tudtad, hogy nem magyar feliratozású billentyűzettel is pont ugyanolyan jól lehet magyar szöveget bevinni, mint akármelyik magyar feliratozásúval? wow
"blue switch has paragraph sense , when you press it ,it have a "kacakaca" sound"
A topikban (terméket, munkát, szolgáltatást) hirdetni tilos!
- Házimozi belépő szinten
- A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- Escape from Tarkov
- Milyen okostelefont vegyek?
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Androidos tablet topic
- Horgász topik
- Nothing Phone 2a - semmi nem drága
- Azonnali informatikai kérdések órája
- Samsung Galaxy Z Fold5 - toldozás-foldozás
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest