Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parkr

    őstag

    válasz klepto #44026 üzenetére

    LG IPS 22EA53VQ-P 21,6" 40-ért ingyen kiszállítással
    az arányt meg te tudod, melyik tetszik jobban, 16:10 nyilván magasabb valamivel de az ennyiért szerintem nem nagyon van, max valami TN paneles

    [ Szerkesztve ]

  • South Velen

    addikt

    válasz klepto #44036 üzenetére

    Minőségibb anyag a BenQ annál az LG-nél, ráadásul PWM (villódzás-)mentes.

    Panelben meg valamiben az IPS a jobb, valamiben a xVA.

    Egyébként mindkettő FullHD 21,5"-en, és hát ha csak nincs sasszemed, nagyítani kell majd a weboldalakat.

    [ Szerkesztve ]

  • South Velen

    addikt

    válasz klepto #44041 üzenetére

    Nem minden felhasználásra jobb, a VA panel kontrasztosabb, mélyebb feketével rendelkezik, az IPS valamivel nagyobb betekintési szögekkel, és jobb válaszidővel, de a TN panelnél mindkettő sokkal jobb.
    Emiatt filmekre jobb a VA, játékokra az IPS, de mindkettőt lehet mindkét célra használni.

    Viszont összeszerelési minőségben a BenQ veri az LG-t és ugye "flicker-free" is, ha érzékeny vagy a PWM-re, ez nagyon fontos.
    Kipróbáltam neked a GW2265-ösöm, és nagyon szépen interpolálja az 1280x720-at illetve az 1366x768-at is. Az LG-ről nem tudom, hogy teljesít ebben.

    [ Szerkesztve ]

  • Coolmat

    őstag

    válasz klepto #44043 üzenetére

    Szia!

    Magasságban minimálisan kisebb csak, cserébe sokkal szélesebb, vizuálisan így néz ki a különbség.
    Beépített hangszóró max a Windows hangok megszólaltatására jó, zenét és filmet ne azon hallgass :)

  • South Velen

    addikt

    válasz klepto #44043 üzenetére

    Mivel azt írtad most is 768-as felbontást használsz, netezéskor ugyanannyi információ fog megjelenni a képernyőn, persze még így is kisebb lesz valamivel. Ráadásul az 5:4-es volt, nem is 4:3-as. [link]

    Nem netes felhazsnálás esetén persze előrelépés lesz.

    A hangszórót én ki sem próbáltam.. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Gainka

    őstag

    válasz klepto #44043 üzenetére

    A betüket honlapokat és az ikonokat is lehet nagyitani nagyobbitani. Nem ertem miert 1024be netezel : 0

  • trufa12

    addikt

    válasz klepto #45039 üzenetére

    Én azt mondom 1 tn ből is lehet olyan színeket kifacsarni hogy majd beéri az ipst .
    Mert ahogy észre vettem van jobb és rosszabb minőségű . Én minthogy vissza küldtem a dell ips-em
    várom vissza az árát. Kénytelen vagyok használni továbbra is a TN 2010 es monitorom de így ips után közvetlen olyan színeket kifacsartam belőle hogy bevallom az őszintét nem is kell ips :D Egyelőre. Mert a belátási szög annyira nem zavar hogy kicsit torzul úgyis szemből nézem (meg mint említettem ez 1 fokkal jobb mint az átlag.

    A másik meg ips ből is szerintem lehet olyan feketét a jó színek mellé kifacsarni mint a fene.
    Meg vettem káosz volt a képe, kalibrálgattam , segítettek, a végére jó szürke, fekete fehér és színek lettek .

    Ugyan ezt meg játszottam a tn nél, jó fekete , szürke van, kicsit fedett a fehér, és színbe is kb 2 árnyalattal tud rosszabbat de elég , főleg tekintve hogy 70-80 ért sincs sokkal jobb monitor .

    Szóval ha valami nagyon gány régi tn-ed van azt tuti érdemes le cserélni akármilyen IPS re.

    UI- ha lenne 150-200 ezrem monitorra tuti váltanék . Ott már biztos nagy előre lépések vannak .

    [ Szerkesztve ]

    Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

  • trufa12

    addikt

    válasz klepto #45057 üzenetére

    MVA/PVA panel röviden:
    ● jó válaszidő
    ● kiváló kontraszt és fekete
    ● kiváló betekintési szögek
    ● jó színhelyesség
    ● játékra, filmnézésre jó
    ● irodai munkára kiváló
    ● profi munkára jó

    [link]

    [ Szerkesztve ]

    Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

  • I3EI\ICE

    aktív tag

    válasz klepto #45057 üzenetére

    Nekem személyes tapasztalatom az AMVA esetében csak két típussal van (Benq GW2760HM, Dell S2440L), PVA-t (SPVA-kat) jópárat láttam, IPS-t meg mondhatni sokat.

    Saját tapasztalatom a következő:

    AMVA: Remek kontraszt, nagyon mély fekete (és elég homogén -IPS-glow mentes-), betekintési szögek is elég jók, de a színhűsége nekem alig tűnt jobbnak a TN-nél. Amiket láttam, szűkebb színterük volt az IPS-ekénél (S2440L vs U2412HM egymás mellett nézve elég kiábrándító volt, nem elhanyagolható mértékben fakóbb volt az S2440L), és a Benq verzió emellett még igen pontatlan is volt, bár nem kalibráltattam, de a tesztek alapján kalibrálni is csak "úgy ahogy" lehet.

    SPVA-k: Ezt amolyan középútnak tekinteném az AMVA és az IPS közt. Messze nem olyan mély fekete, mint az AMVA-knál, de pl a Dell 2709W esetében még mindig jóval mélyebb fekete (ami a betekintési szögre sem különösebben érzékeny), mint az IPS-eknél. IPS Glow helyett viszont van egy -ha jól tudom- Black crush-nak nevezett jelenség az SPVA-knál, ami számomra főleg nagy mértékben tömörített videóknál (sorozatoknál), volt zavaró. Talán majd egy rátermettebb fórumtárs pontosít, de ahogy án láttam, itt arról van szó, hogy bizonyos sötétszürke árnyalatok, amiknek majdnem egybe kéne olvadni a feketével, a helyesnél sokkal világosabb árnyalatban jelennek meg, és ezen jelenség miatt az "agyontömörített" videók sötét jeleneteinél ronda tömörítési hibák kerültek szem elé, amit a saját amatőr próbálkozásaimmal (Gamma változtatása szoftveresen, konatrszt és fényerő babrálása OSD-ben) nem tudtam kivédeni. Jó minőségben tömörített filmeknél nem nagyon jött elő a probléma, de a sorozatoknál néhol zavaróbb volt mint az IPS-glow.
    Színhűség lényegesen jobbnak tűnt mint az AMVA-knál, de még mindig elmaradt az IPS-től. Az SPVA-k általában elég nagy bemeneti késéssel is bírnak (40-80ms volt jellemző az általam látott típusoknál), de HC-fps-t leszámítva még vállalhatóak.

    IPS: Nem túl jó fekete, így nem túl nagy kontraszt, a sarkokban szemből nézve is észrevehető IPS-glow (főleg a nagyobb méretű típusoknál jön ki), merőlegestől eltérő betekintési szög mellett az IPS-glow zavaró mértékben nagy felületre kiterjed, és a mértéke is fokozódik. Ellenben az IPS színei ésszerű tartományon belül szinte immunisak a betekintési szögre, a fekete "felfénylését" leszámítva szinte azonos képet ad mondjuk 45 fokból nézve, mint merőleges betekintési szögnél, és jobb esetben az IPS-glow is csak teljesen sötét környezetben szembeötlő, nappali körülmények közt észrevétlen, de egy kevés "háttérfény" mellett éjszaka sem különösebben látványos.

    A fogyasztás elsősorban a háttérvilágításon múlik (a ledesek szinte mind nagyon takarékosak), de mondjuk az AMVA-k talán egy kicsit takarékosabbak a többinél, a 27-es BenQ legalábbis az általam preferált fényerőtartományban 18w-25w közti fogyasztást produkált, ami ekkora méretnél elismerésre méltó szerintem. A PVA-k (az általam kipróbált típusokból kiindulva) általában sokat esznek, de nem is tudom, hogy van-e ledes háttérvilágítású PVA, az általam látottak mind CCFL-esek voltak, de 24-es méretben is képesek voltak 100W körül fogyasztani, ami azért IPS-eknél még WCG-CCFL esetén is inkább 50-60W körül szokott megállni normál fényerőn.

    Utánhúzásban szerintem nincs érdemi különbség, de érzésre nekem az IPS-ek egy picit gyorsabbnak tűntek a többinél (főleg a végfelhasználói célra készült verziók), de az AMVA esetében szerintem az extrém nagy kontraszt is szeperpet játszott a kicsit nagyobb (de szvsz még messze nem zavaró) utánhúzásban.

    [ Szerkesztve ]

  • *Ropi*

    félisten

    válasz klepto #45057 üzenetére

    Egyrészt felhasználásfüggő, mert teljesen más kell egy fotósnak (maximális színhűség), mint egy játékosnak (alacsony késleltetés és reakcióidő). ;) Másrészt nem beszélhetünk globálisan az egyes paneltípusokról, mert az altípusaik erőteljesen különböző tulajdonságokkal rendelkeznek. Itt össze tudod hasonlítani az egyes paneltípusokat.

    (#45059) Colos1: Az 1,07 milliárd a nyerő szám: valahol nagyon máshol járt az agyam az előbb. :D

    (#45061) I3EI\ICE: "...pl a Dell 2709W esetében még mindig jóval mélyebb fekete (ami a betekintési szögre sem különösebben érzékeny), mint az IPS-eknél. IPS Glow helyett viszont van egy -ha jól tudom- Black crush-nak nevezett jelenség az SPVA-knál, ami számomra főleg nagy mértékben tömörített videóknál (sorozatoknál), volt zavaró. Talán majd egy rátermettebb fórumtárs pontosít, de ahogy án láttam, itt arról van szó, hogy bizonyos sötétszürke árnyalatok, amiknek majdnem egybe kéne olvadni a feketével, a helyesnél sokkal világosabb árnyalatban jelennek meg, és ezen jelenség miatt az "agyontömörített" videók sötét jeleneteinél ronda tömörítési hibák kerültek szem elé, amit a saját amatőr próbálkozásaimmal (Gamma változtatása szoftveresen, konatrszt és fényerő babrálása OSD-ben) nem tudtam kivédeni. Jó minőségben tömörített filmeknél nem nagyon jött elő a probléma, de a sorozatoknál néhol zavaróbb volt mint az IPS-glow.
    Színhűség lényegesen jobbnak tűnt mint az AMVA-knál, de még mindig elmaradt az IPS-től. Az SPVA-k általában elég nagy bemeneti késéssel is bírnak (40-80ms volt jellemző az általam látott típusoknál), de HC-fps-t leszámítva még vállalhatóak."

    Maximálisan meg tudom erősíteni. Én speciel a színhűsége (Adobe RGB színtérben dolgozom) és a feketéi miatt választottam ezt a monitort (lehetett volna helyette U2711 is), mert a fotók utómunkázásánál ennek van elsődleges prioritása számomra. A black crush jelenséggel ritkán találkoztam, engem nem zavar (vagy csak jó tömörítésű filmeket nézek általában). :D

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

  • *Ropi*

    félisten

    válasz klepto #45087 üzenetére

    "Az IPS hibáit miért nem lehet észrevenni tábla pc esetében?"

    Észre lehet venni ott is, csak a relatíve kicsi kijelzőfelület miatt nem szúr annyira szemet.

    "Első bekapcsolás után kerestem az állam, az LCD minden tekintetben szebb képet mutatott a plazmánál."

    Ez egyéni preferencia kérdése is, de egy jól beállított plazmának sokkal szebb képe van bármelyik LCD-nél. Nézz meg egy űrben játszódó filmet, amiben egyszerre látszódnak a csillagok és a kép sarkában egy nap! Az LCD-t nem tudod úgy beállítani, hogy egyszerre mindkettő rendesen látszódjon, mert vagy a pislákoló csillagokból nem látszik semmi és a nap árnyalati vannak rendben vagy a csillagok látszanak de a nap helyén csak egy egybemosott, kiégett folt van. A plazma kontrasztátfogása sokkal nagyobb, ott ez nem probléma: a halványan világító csillagok mellett a nap is teljes pompájában látszik kiégés nélkül. ;) A másik meg, hogy a plazmák képe lehet mosottabb, de hosszabb távon sokkal szemkímélőbb, mint az LCD-k "lézerszikével" vágott pixelhatárainak élessége, ami sokkal jobban előhozza a rosszabb minőségű források hibáit. ;) Az LG plazmáiról nem vagyok eget rengetően jó véleménnyel, ha teheted nézz meg egy NeoPDP paneles Panasonicot: akkor érteni fogod miről beszélek! ;) Habár ne nézd meg, mert utána utálni fogod az LG-t... ;) :))

    (#45092) KAMELOT: Nem viccből, hanem pénzből vetted. ;) :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

  • Isual

    veterán

    válasz klepto #45087 üzenetére

    LG plazma. Igen.

    Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

  • *Ropi*

    félisten

    válasz klepto #45102 üzenetére

    "Na igen, de ha jól tudom, már nem gyártják a NeoPDP plazmákat; vagy igen?"

    Jól tudod, a Panasonic már semmilyen plazmát nem gyárt: befejezte ezt az üzletágát. Márciusig van még a boltokban hivatalosan, ami van.

    "Az Direct LED megvilágítású IPS panelnél is jelentkezik a Glow effektus?"

    Az IPS glow magának a panelnek a tulajdonsága megvilágítástól függetlenül.

    "A direct ledes megoldásnál a LEDek fényereje csökkenthető, lekapcsolható-e szegmensenként, darabonként;"

    Igen: zone dimming-nek hívják.

    "...illetve mi a bevett szokás, pixelenkénti ledszámmal dolgoznak a direct ledes tv-k, vagy kevesebbel?"

    Is-is, gyártó és modellfüggő: pixelenként aránytalanul drágább.

    "Ha az LCD a rossz, akkor a kamerák (nem a házi, hanem a profi tv, és digitális mozi kamerák) miért LCD képérzékelőt használnak, miért nem plasma-t?"

    Kevered a fogalmakat: a képfelvevő elem (szenzor) a CCD, a megjelenítő (kijelző) pedig régebben CRT, mostanában már LCD ill. plazma. ;)

    Ha a kijelzőre gondoltál, akkor a technológia kivitelezhetőségi korlátai és költségei miatt. Ez tipikusan az, amit csak elegendően nagy méretben érdemes előállítani ahhoz, hogy megtérüljön. Valamikor a '90-es években volt 286-os laptopom plazma (monokróm, szép narancssárga :D) kijelzővel... ;)

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

  • rígel

    őstag

    válasz klepto #45105 üzenetére

    Sziasztok!

    Mitől lehet az hogy időnként teljesen elsötétül a monitor 2-3 mp-re, teljesen úgy mintha kikapcsolt állapotban lenne. Teljesen rendszertelenül, de van hogy egy perc alatt 3* utána semmi. Az előző monitorral sosem csinálta ugyanez a konfig.
    Ez valami sw-es vagy hw-es probléma lehet? DELL S2340L

  • *Ropi*

    félisten

    válasz klepto #45105 üzenetére

    TN.

    (#45108) KAMELOT: Nem kell bemutatni az Eizót: van nekem is. :))

    [ Szerkesztve ]

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

  • rígel

    őstag

    válasz klepto #45133 üzenetére

    Biztos sokan megköveznek, de az említett LG anyagminősége botrányos, és úgy inog mint egy hinta.
    A cégnél van pár GW2765, ha a 2265 is ugyanez, csak kisebb méretben, akkor nem rossz, ráadásul PWM mentes.

Új hozzászólás Aktív témák