-
Fototrend
Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Sza_Sa
senior tag
válasz
sityupityu
#82055
üzenetére
Nyilván nem. Majd egyszer finomítok rajta, de egyelőre marad így.
-
Sza_Sa
senior tag
válasz
sityupityu
#82053
üzenetére
Alapjárat közelében és teljesen nyitott súbernél tudtommal nem szól bele a keverékképzésbe, mivel a tű teljesen kiemelt vagy betolt állapotban van. Részterhelésnél van szerepe.
Nem jól emlékszem?
-
Sza_Sa
senior tag
Hétvégén nálam is megvolt a próba, főfúvóka cserékkel, bár egy idő után meguntam a rengeteg próbálkozást...
Szinte biztos, hogy 75 felé nem megyek, felette már nem volt az igazi, ette a benzint és egy cseppet sem ment jobban. Érzésre 70 és 75 között lenne valahol jó, de majd nyáron nekiesek mégegyszer.
És még nem is dolgoztam a súberű helyzetén, igaz, robogónál vagy teligáz van, vagy alapjáraton pötyög a blokk, egyiknél sem számít a tű pozíciója.
Egyébként köszönöm a segítséget, nagyjából bejött a jóslatotok a métettel kapcsolatban
-
Sza_Sa
senior tag
sityupityu, nyogo83, köszönöm a segítséget!
-
Sza_Sa
senior tag
-
Sza_Sa
senior tag
válasz
nyogo83
#81943
üzenetére
De, teljesen betekerve szinte lefullad, ezért gondolnám, hogy falsot nem szív, mert akkor onnan lenne utánpótlás. Illetve reagál kitekerve is, több levegővel elkezd lassabban felpörögni, ami a 75-ös fúvókával már nem annyira vészes
Egyébként megy, gyertyakép lassan rendben, alapjárat szép és egyenletes, ezért nem zavar, csak meglepő, nem ezt van az emlékeimben... -
Sza_Sa
senior tag
válasz
Sza_Sa
#81920
üzenetére
Megvolt az első próba, kezdésnek a 75-ös fúvóka ment bele, gyors kör után szebb a gyertyakép, de még talán elviselne többet, hétvégén ha időm engedi, teszem bele a 83-ast.
A robogó határozottan jobban harap, de ami érdekes és csak most tudatosult, a levegőcsavar kitekerésére alapjáraton nem reagál, eddig ( nem ezen a motoron) nem ezt szoktam meg. Eddig ha tekertem emelkedett az alapjáratom, itt meg csak a gázadásnál érzem ha állítottam rajta valamit ( fullad vagy nem pörög)
Valakinek van ötlete?Egyébként a nagyobb fúvókaméret miatt nem kellene az olajszivattyúval is utána mennem teljesítményben?
-
Sza_Sa
senior tag
válasz
nyogo83
#81913
üzenetére
Menetközben turtam a netet, gyárilag a Phva 17.5 így van szerelve:
Főfúvóka: 83
Alapjárat: 34Amennyiben a Piaggio Nrg 50-et nézem:
Főfúvóka: 65
Alapjárat: 34Elég nagy valószínűséggel a Piaggio szerelés fojtással tervezett, nekem is ez van benne.
Mindegy, rendeltem 70, 75, 83, 85 méretekben. Szinte biztosra veszem, hogy 70 felé kell mennem, mivel a levegőcsavar fél, vagy egy fordulaton ad elfogadható eredményt, beljebb tekerve megfullad, ettől tovább tekerve pedig teligázra egyre nehezebben pörög fel, nagyon elszegényíti a keveréket.
Szerk: a karbi teljesen kitisztítva, tömítéseket kicseréltem, vákuumcső, üzemanyagcső, olajcsövek gyári újra, vagy jobb minőségűekre cserélve
-
Sza_Sa
senior tag
Sziasztok,
nem jártam még erre, de úgy esett, hogy tavaly vettem egy 50-es Piaggio Nrg Dt-t, amit idén már használatba vennék.
A robi patika lenne, ha az előző kókány szerelő nem nyúlt volna bele, így nem győztem rendelni hozzá a gyári csavarokat az oem parts-tól. Egyébként 1600 km-es, első gazdától vettem, nem ő tehet arról, hogy mindenki lehet motorszerelő...A kérdés: gyárilag Phva 17.5 karbi van rajta, 65-ös főfúvókával, Leo Tt dobbal, fojtások kivéve, egyébként a többi dolog eredeti Piaggio. Gyergya nagyon világos (gyári hőértékű), ez alapján kevés a benya, nem is húz úgy, ahogy elvárnám. Kb mekkora fúvóka mérettel kezdjem a próbát? 75, 80, 85, 90-es fúvókákat terveztem venni, ezekkel talán megtalálom a megfelelő beállítást.
Új hozzászólás Aktív témák
- Építő/felújító topik
- Akciókamerák
- Kész rémálom lesz Linuxot használni jövőre az USA egyes államaiban
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- OLED monitor topic
- Fortnite - Battle Royale & Save the World (PC, XO, PS4, Switch, Mobil)
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Formula-1
- Apple Watch Sport - ez is csak egy okosóra
- Valami baja van a tápomnak
- További aktív témák...
- Apple iPhone 12 64GB - Kártyafüggetlen, Fekete, 91% Akku - 1 Év Garanciával
- iPhone 17 White 256 GB - Bontatlan !! www.stylebolt.hu - Apple eszközök és tartozékok - Számlás
- Azonnali készpénzes AMD Ryzen 1xxx 2xxx 3xxx 5xxx processzor felvásárlás személyesen / csomagküldés
- HIBÁTLAN iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4370
- AKCIÓ!! HP Zbook Studio G8 i7-11850H 32GB 1000GB Nvidia Quadro T1200 400NIT, 100% sRGB Garis!
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
