Új hozzászólás Aktív témák

  • sellerbuyer

    őstag

    válasz And #109 üzenetére

    Igen, bocsánat, én fogalmaztam pongyolán, természetesen akkumulátor közbeiktatásával működne a dolog.

    Igazából ha másképp nézzük, akkor arról szólna a történet, hogy a kis PC akkumulátorról üzemelne, amit napelemekkel töltenék újra.

    Némileg gondolom, megkönnyíti a dolgot, hogy a számítógépes eszközök nagy része 12V-ról működik.

    Igen egyébként, pont ez adta az ötletet, hogy tulajdonképpen nem kell nekem a 220V-os váltóáramot konvertálgatni, elég ha egyenként rákötöm az eszközöket egy aksira, azt meg napelemekre és kész. Persze stabilizálni kell, stb., de az már nem vészes a történetben annyira. Csak azokhoz az eszközökhöz kellene konverter, amik nem 12V-ról, hanem 5V-ról üzemelnek. Meg az alaplap+proci lehet még problémás ugye, mert ezeknek többféle feszültség kell.

    Ha a kis PC-m mondjuk jellemzően 35W körül eszik átlagban, akkor a napelemek a visszatöltéshez kb. 70W körül elegendőek lennének vajon, csak sacc per kábé? Napi szinten kb. 5-6 órát használom a gépet, hétvégén, mikor itthon vagyok, akkor lehet kb. 12 órával számolni naponta. Gondolom, 100W körül napelem már tökéletes lenne. A fölös energiával ilyenkor mit lehet kezdeni? Nyilván nem túl jó ha túltölti az aksit a napelem. Erre csak van valami megoldás, hogy ne kelljen visszatáplálni a hálózatba (konverter kell, stb., drága technikák)... esetleg két aksi párhuzamosan kötve?

    Úgy tervezem, hogy nem lenne hálózati táplálás, feleslegesen bonyolítaná a dolgot. Egyszerűbb, ha valami kis kütyüvel mérem az aksit, mennyi szufla van még benne és ha gond van, akkor kikapcsolom a gépet és váltok áramra. De hát ha jól meg van tervezve a rendszer, akkor gondolom, elvileg nem lehet gond, csak ha nagyon gyengusok a napelemek és nagyon sokáig borús az idő. :F

    (szerk.) Mondjuk kicsit belegondolva, egy autós 12V-220V konverter ma már nem kerül sokba... És akkor kevesebb lenne talán a gond...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák