Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kolopele

    nagyúr

    válasz bambano #30 üzenetére

    Ez marhaság, hiszen akár balesetben is meghalhatsz, vagy kiderülhet hogy menthetetlen beteg vagy. Ennyi erővel senkinek nem lenne szabad gyereket vállalnia.

    [ Szerkesztve ]

  • UnA

    Korrektor

    válasz bambano #30 üzenetére

    Ez most irónia volt? Mert a világ sohasem kiszámítható --> sohasem érdemes gyereket vállalni.

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz bambano #36 üzenetére

    "a nők álljanak oda orbán viktor elé, és tegyenek ünnepélyes fogadalmat, hogyha világbajnok lesz a magyar férfi foci válogatott, majd akkor szülnek. Addig coki." <- :DDD :R

    (avagy: görbelábúaknak nem szülünk:DDD)

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • kolopele

    nagyúr

    válasz bambano #36 üzenetére

    A legkönnyebb másokra (főleg a kormányra) fogni mindent. Én erre sosem voltam vevő, még a szocik alatt sem. Nehogy már más tartsa el a saját gyerekeimet.

    [ Szerkesztve ]

  • kolopele

    nagyúr

    válasz bambano #46 üzenetére

    Ez is egy vélemény, elfogadom, én nem így látom és élem meg, ez van. A magántulajdon az magántulajdon, tőlem senki nem akarta még elvenni, mondjuk mi vegyesvállalat vagyunk, a piacaink sem ebben az országban vannak 99% - ban. Ha valaki mégis megpróbálná nem sok sikerrel járna ennyit elárulok. Tény, mindenki a saját személyes sérelmeiből indul ki, nincs is ezzel semmi baj. A földforgalmi törvényt meg valóban nem ismertem, de nem is igazán fog érinteni. Nálunk nincsenek olyan dolgok pl. hogy pályázni kellene valamire is.

    [ Szerkesztve ]

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz bambano #51 üzenetére

    Ezekből a mutyis-propagandás oktatás és a gyűlöletkampány a valós probléma. A xxi. századi globalizált világban rasszizmusra, "idegen"gyűlöletre nevelni a fiatalságot a lehető legnagyobb öngól: olyanoktól fog félni, akik nem bántják, és olyanokban bízik meg, akik kifosztják. Dehát előre a Putyini úton...

    Ettől függetlenül azt mondom, hogy Kádár 1.0-át is túlélte az ország, a 2.0-át is túl fogja, és ahogy abban a rendszerben is ember maradhatott az ember, ebben is meg lehet oldani, bár nehéz - az álhír-szőnyegbombázás közepette lehet nehezebb, mint régen.

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • kolopele

    nagyúr

    válasz bambano #51 üzenetére

    "tényleg arra kell tolni a köznépet, hogy utálja a szomszédját?"
    Ezért nem mindegy kik a szomszédaid :D
    Régen nem voltak a különbségek ekkorák ez tény, de annak is megvolt az oka. Lehettél te bármilyen agytröszt, mindig állt feletted valaki aki semmihez nem értett és learatta az anyagi dicsőséget. A rendszerváltás után ez megváltozott, és aki már akkoriban is őstehetség volt és kiemelkedőt tudott (volna) alkotni az meg is tehette, az egyszerűbb emberek meg megragadtak ugyanazon a szinten, csak az már onnantól nem volt elég. A másik utálata tehát nem most kezdődött, az már régóta létező dolog. Klikk, mutyi, ország kettévágása, stb........Komolyan mondom sok embernek már csak ebből áll az élete a sajátja helyett. A mélyszegénység az valóban komoly probléma, az ellen előbb-utóbb tenni is kell majd valamit, hátha ott fenn lesz rá valami megoldás, bár nem egyszerű az tény, sokszor maga az egyén sem könnyíti meg. Mivel a szülés a fő téma, én a gyerekeket sajnálom leginkább, mert ugyan egyik sem tehet arról hova születik, de viszi magával egész életében.

  • UnA

    Korrektor

    válasz bambano #84 üzenetére

    Természetesen az anyagiakról beszéltem, azt hittem, hogy ez egyértelmű volt. Az sem kérdés, hogy a gazdasági környezet támogatása nélkül ez nem működhetne, ez is egyértelmű - és egy globális gazdasági környezetben ez elkerülhetetlen. (Hasonlóan igaz lenne egy recesszió esetén is, ellenkező előjellel).

    És egyetértek veled az ideológiával és a kultúrharccal kapcsolatban is, az pusztító.

    @Narxis: merre láttál te propagandát? Kíváncsi vagyok.

  • kolopele

    nagyúr

    válasz bambano #104 üzenetére

    Teljesen más világ a Telenor is meg az energia szektor is. Nem fogom most itt leírni mi az amit én csinálok, benne vagyok már több mint 25 éve, szóval tudom miről beszélek. Semmi közöm nincs olyasmihez amire netalán az állam rátehetné a kezét ha úgy gondolná. Egyébként meg nem igazán érdekel pl. az sem ki nyer meg egy pályázatot mondjuk útfelújításra, közvilágítás kiépítésére, stb., a végeredmény legyen jó, más nem számít. Nálunk a szocik évekig csak ígérgették hogy megcsinálnak pár utat, Simonka szinte azonnal elintézte. Ennyi számomra a lényeg, semmi több. Hogy ebből mennyi megy zsebbe? Biztosan sok. Mint mondtam a végeredmény a lényeg, az hogy én kiváló utakon tudjam megtenni autóval a kilométereket amerre szinte állandóan mennem kell. Egy hozzánk közeli településen Mészárosék csinálták meg tavaly nyáron a csatornázást, pár ottani ismerősöm csak annyit mondott hogy végre készen van ez is, eddig hiába vártak rá éveket. Tisztában vagyok vele hogy mi megy fenn kormányzati szinten (ahogyan tisztában voltam vele 20-30 évvel ezelőtt is), mozognak a pénzek rendesen, de mégsem cserélnék egyikükkel sem. Én azzal foglalkozom hogy a családomnak mindene meglegyen, hogy emellett ki mennyi pénzt rak zsebre nem igazán tud érdekelni, minden kormány a saját malmára hajtja a vizet, a lényeg hogy ebből csurranjon-cseppenjen a népnek is, az pedig meg van. Aki meg képtelen magával mit kezdeni az először magában keresse a hibát, és csak utána másokban.

    [ Szerkesztve ]

  • kolopele

    nagyúr

    válasz bambano #108 üzenetére

    "azzal is foglalkoznod kellene, hogy a családodnak holnap is meglegyen mindene, meg 1 év múlva is, meg x év múlva is. Na ezt nem tudod jelenleg megvalósítani.
    Nem tudom te ezt miből gondolod így. Ha ismernél nem írtad volna ezt le.
    "bankolsz? internetezel? telefonálsz? fizetsz adót? voltál már beteg? gyereknek iskola? tankolsz? olvasnál, néznél híreket? esetleg mennél "zűrösebb" időpontokban is utcára? pereltek már? perelnél?"
    Természetesen. Perelni még nem pereltek meg nekem sincs tervben, a többi stimmel.
    Még idáig egyikkel sem volt problémám, a gyerekeim iskolába járnak, ha betegek elviszem őket egy magánorvoshoz, tankoltam akkor is amikor 460 ft körül volt a benzin, a többit nem sorolom már fel inkább.
    "kár, hogy ezzel a szemellenzős szemlélettel akadályozol másokat abban, hogy normálisan élhessenek."
    Ezt viszont már csak te értheted.

    [ Szerkesztve ]

  • kolopele

    nagyúr

    válasz bambano #110 üzenetére

    De igen, rajtam múlik hogy hogyan fogok boldogulni x év múlva, ha netalán úgy alakulna legfeljebb nem itt hanem máshol, de ezt már írtam. Bankok meg szerinted csak ebben az országban vannak? Valóban, heti egy hittanóra van a gyerekeknek, de nem fognak belehalni. Én is aggódtam emiatt, mivel nem vagyok hívő, de sokszor fagyizni mentek el óra helyett a lelkésszel az utolsó hetekben már :) A magánklinikákról meg csak annyit, hogy aki tehette eddig is odajárt és a gyerekét is odavitte. Tankolni meg kell, másképp nem megy az autó, és ahogy elnézem ezzel nem vagyok egyedül, elég szépen megnőttek az autó eladások mostanában, és az utakon sem mondhatni hogy nincs forgalom (egy hetet voltunk most Harkányban és környékén, dugók is voltak, plusz nem mondhatnám hogy sok hely volt akár a strandon, akár az éttermekben, stb.). Ha ez a szegénység, hát igen jól élünk. A szavazásról meg csak annyit, hogy nem magyarázni kell utólag a bizonyítványt, hanem el kellett volna menni szavazni mindenkinek, nem csak azoknak akik a jelenlegi kormányra húzták be az x - et, és mindjárt más lett volna a befutó. Ja, hogy a legtöbb embernek teljesen mindegy ki nyeri meg a választást, mert nekik úgysem lesz jobb? Persze. A kormányoknak kell megoldaniuk mindenkinek a problémáit, a végén mindig ide lyukadunk ki.
    Mindenesetre én befejeztem, 4 év múlva megint ott lesz a lehetőség hogy a többség leváltsa a kormányt, egy a lényeg, el kell menni szavazni. Hogy kire másra? Na hát ez az :U
    Ne nézd ennyire csak negatívan a dolgokat, akkor jobb lesz ;)

  • kolopele

    nagyúr

    válasz bambano #113 üzenetére

    Na és az egyén felelőssége? Én azt érzem hogy ilyen mintha nem is létezne, legalábbis azok szerint akik mindenért csak másokat vagy a kormányokat hibáztatják. Jó lenne azért azt is tudomásul venni egyszer hogy sok ember azért tart ott ahol mert többre nem képes vagy nem is akar mert jó neki úgy ahogy van. Nagyon sokan tehetnek saját maguk arról ahogyan élnek, csak ezt nagyon nehéz beismerni, így mehet a mutogatás másokra. Ez volt régen és ez van most is. Persze vannak sokan akik a közszférában dolgoznak, alkalmazottak, stb., ők sokat valóban nem tehetnek a nagyobb fizetésért, de ők 10-15 évvel ezelőtt sem éltek jobban, szóval nem 2010 óta vannak problémáik, csak divat most erre fogni.

  • kolopele

    nagyúr

    válasz bambano #118 üzenetére

    Miért kellene emigrálni? Te azért nagyon el vagy tévedve. Meg állandóan jössz ezzel a netadóval. Hihetetlen komolyan mondom. A netadó annyit jelentett volna hogy emelik a szolgáltatók a net díját, ahogyan a bankok is áthárítottak bizonyos költségeket az ügyfelekre. Ennyi a történet és semmi több, ettől még nem kell kiszaladni azonnal Ausztriába :)

    [ Szerkesztve ]

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz bambano #127 üzenetére

    Kicsit ON, "emigrációs" kérdésben: sokminden miatt érdemes lehet emigrálni, de sztem a családalapítás pont egy olyan téma, ami miatt nemigazán:

    1 (legfontosabb): közel vannak a nagyszülők, ha másért nem is, legalább a "kötelező" látogatások sokkal egyszerűbbek. Ideális esetben meg így ugye kéznél van a segítség, ha hirtelen elkapja a gyereket az influenza. Beteg gyerekkel foglalkozó bébisintér óradíja 10EUR felett kezdődik.

    2 szülési szabadság hossza: sok célországban (UK, Hollandia, Franciaország) ez NÉGY hónap:Y!, nevetségesen kevés. Helyi dolgozó anyukák zúzzák be szerencsétlen piciket a bölcsibe 5-6hónaposan, mert a főnök várja őket vissza szülési szabi+rendes szabi lejárta után. A németek egy fokkal normálisabbak, ott megvan az 1 év, ami sztem egy egészséges kompromisszum.

    3 költségek: UK: többe kerül a bölcsi, mint amit átlagos "anyukamunkával" keresni lehet:Y, Dajcsland: bölcsi kb 900EUR (az "ingyenes" a migránsoknak/nagyoncsóróknak jár hosszú várakozási idővel, ez a realitás). Ha gyerkőc beteg: vagy szabit kivéve otthon maradsz (gyerek után nekem pl csak 3 nap jár egy évben, inkább saját magam jelentek beteget), vagy perkálsz egy megbízható (drága), betegekkel is foglalkozó bébiszitternek

    4 költségekB: ingatlan: a menő országokban ez aranyárban megy, igaz, mostmár Mo.-gon is elszállt, de 4-5éve még sokkal jobb volt a helyzet.

    Ismerős család amerikából költözött Mo.-ra, családot alapítani: kertes házat vettek jó helyen még a gazdasági válság idején, nagymama-nagypapa a szomszéd utcában, nemrég volt 2éves a 3. gyerek (az első még USA-ban született). Valóban, kevesebb pénzük van, de kertről (az asszony igényeit is figyelembe véve...) "NSZK-ban" ne is álmodjunk, előbb lesz nyaralónk.

    #128:<- :DDD, hát ezaz :))

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • kolopele

    nagyúr

    válasz bambano #127 üzenetére

    Igen, ha úgy alakulna, de már 50 elmúltam és még mindig nem alakult úgy :)
    Azt valóban nem olvastam el a netadó kapcsán (mármint az apró betűs részt), de általában az emelést emelés szokta követni, az meg nem igazán érdekelt volna.
    Azt hogy a bankok mennyit hárítottak át szintén nem követtem figyelemmel, vonják automatikusan amit kell, a fene figyeli állandóan. Jó hogy említetted a sajtreszelőt egyébként, lassan jönnek a srácok és követelni fogják a sajtos tésztájukat :D Nekem Erdélyben van ovis kiruccanáson, így ma én vagyok a kajafelelős.

  • #90088192

    törölt tag

    válasz bambano #127 üzenetére

    Hello Kollega :K

    Szokás szerint fel szeretnem hívni a figyelmet egy tévedésre, amit írtál:

    " És ha a bajt a kormány okozza, akkor nem lehet egyéni felelősséget számon kérni az átlagemberen"

    Tudod 1990 környékén, amikor az első "szabad" választások voltak, volt egy törvény tervezet, mégpedig a képviselők vissza hívásának lehetőségéről. Érdekes módon senki nem ment ki hőzöngeni amikor a politikusok azt mondtak, nem akarnak félelembe dolgozni. Ugye nem kell elmagyaráznom ez mit hordoz magába, és hol az egyéni felelősség, unblock.

    Remélem érted a kormány=nép, vagyis ha nép hagyja hogy ezt csináljak vele azért nem a kormány a hibás.
    Ez az egyéni felelősség.
    Nem személyeskedésnek szánom, úgyhogy ne vedd magadra kérlek :R

    Ezt utálom, és ezt láttam minden nap MO.-n mindenki hőzöng magában, mindenkit pocskondiáz, de amikor tenni kellene valamit akkor egy NAGY 0. Es milyen érdekes milyen következményei vannak? :W

    Erre találjatok megoldást és erről beszeljünk minthogy mindig a másik a hibás és azt nézzük ki mit kapott a csülkös tálból :R

  • kolopele

    nagyúr

    válasz bambano #150 üzenetére

    Kicsit kíváncsi lettem a korodra. Ennyire pesszimista embert általában a 20 évesek között látok akik még el sem kezdtek dolgozni de már rossz minden :)

    [ Szerkesztve ]

  • kolopele

    nagyúr

    válasz bambano #169 üzenetére

    Az életben nem fogok gazdálkodni semmiféle földeken, így nincs mit végrehajtanom. Két dolgot emlegetsz nekem folyton, az egyik ez, a másik meg a netadó. Még egyszer leírom: nem érdekel és nem érint egyik sem. Kétlem hogy a net megszűnne bármiféle törvény miatt, vagy ne tudnék majd kaját venni holmi földtörvény végett.

  • kolopele

    nagyúr

    válasz bambano #174 üzenetére

    Tedd azt ha úgy látod jónak. A sértegetéseid végett én is ezt fogom tenni.
    Szép napot.

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz bambano #192 üzenetére

    Egyetértek abban, hogy a tudományt és a vallást kár összevetni, semmi közük egymáshoz. Materializmust (vagy ateizmust) és vallást már össze lehetne vetni, de ugye a tudomány nem követeli meg a materializmust, nagyon sok tudós vallásos (volt), szóval azt meg azért kár idekeverni.
    De ugyanígy hiba kijelenteni a legtöbb tudományos területről, hogy ott semmit sem kell elfogadni és elhinni. Nem azért, mert nem lehetne bizonyítani, hanem mert praktikus okokból egy egyén nem fog tudni mindent végigbizonyítani.

    Igen pl., elméleti matematika ok. Ha valaki végigrágja magát rajta, akkor elejétől akár a végéig pontosan megbizonyosodhat mindenről. De mi a helyzet pl. orvostudománnyal? Amikor pár évtizedente változik, hogy mit tartanak jónak és helyesnek. Ami egyszer ajánlott gyógymód, az máskor tiltott. Visszanézhetsz régi kutatásokat, de a benne résztvevők már halottak, a kutatók már halottak, szóval max. arra alapozhatsz amit annó leírtak. Ami vagy a teljes igazság volt, vagy nem. Vagy csinálsz egy újabb kutatást, és ott mondjuk kijön egy teljesen ellentétes eredmény. És akkor jöhet a kérdés, hogy kinek hiszel? :)

    De mondhatnám fizikát is. Alapszintű dolgok egyértelműek... vagy annak tűnnek, lásd gravitáció is milyen jól működik a newtoni modellben, de kiderült, hogy mégse ilyen egyszerű. De a nem egyszerű részt már nem tudod egyszerűen kipróbálni, és megbizonyosodni, hogy jéé tényleg így van. Neki tudsz állni méregetni, nagyon távoli és nagyon megfoghatatlan dolgokat és különböző állítások alapján ki tudod hozni, hogy jéé tényleg. Csak hogy azokat az állításokat is úgy vezették le valamiből, és ha egyszer kiderül, hogy egy ilyen levezetés téves volt (történt már meg a fizika történelme során) akkor máris borulhat sok dolog. Arra meg embernek (szó szerint) nincs ideje, hogy minden levezetést a nulláról végignézzem és saját maga ellenőrizzen. Ehelyett elfogadod, hogy igaz, mert sokan mások is elfogadták, hogy igaz (nyilván egy részük azért, mert ellenőrizte és igaznak találta, de ugye attól hogy x ember ellenőriz valamit még nem jelenti azt, hogy x+1. ellenőrzésnél nem jön ki hiba).

  • UnA

    Korrektor

    válasz bambano #192 üzenetére

    Úgy vettem észre, egyedül Cathfaern volt az, akinek sikerült a szövegértés is.

    Mert amit írtam, az nem a tudományos-technikai fejlesztésről szólt, hanem az emberi gondolkodásról. Az pedig, hogy ilyen erővel ugrottatok rá egy kijelentésre, pontosan mutatja, hogy ez valóban hit, mert semmi sem képes olyan reakciókat kiváltani, mint egy állítás, ami a te világképedet próbálja megingatni. Mert mi az ember? Az ember a tudatban létezik, és ennek egy jól felépített gondolati struktúrában kell történnie. De amíg a világról való tudás nem teljes, addig bármelyik filozófia csak hit marad.

    @bambano: a matematika egy önálló rendszer, nincs közvetlen kapcsolata a valós világgal, ezért lehet tökéletes önmagában: axiómák, szabályok, levezetések. Nincs más ilyen tudomány, talán csak a filozófia ;)
    De azért nem hittem, hogy te belemész olyan típusú érvelésbe, ahol a személy vélt vagy valós tulajdonságai ("celebtörténész") alapján hozol ítéletet.

    @quailstorm: nem a technológia volt a kérdés.

    Azért a többieknek is egy gondolatkísérlet: 120 éve a fizika nagyon más volt, és sokan hittek benne, hogy az anyagi világ megismerése befejeződött. Ha most visszahelyezed magad oda, és kijelented, hogy ez tökéletesen igaz, mert ugye tudományos, akkor nem lenne mégis nevetséges?

Új hozzászólás Aktív témák