Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz fatpingvin #4 üzenetére

    De nyugtass meg ilyet csak az intel csinált senki más nem. Mert akkor nem lenne a topik teljes értékű.

    ESXi is fut rpi4-en, és semmi gond vele, nekem van is itthon 4 Ubunut-t elfuttat simán. Szóval ez is csak szofvter kérdése. Teljesítmény a kérdés, de ha elég az arm, mint nálam most, akkor éppen még jó is lehet.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • GoldhandRent

    őstag

    válasz fatpingvin #21 üzenetére

    akkor egy darab LP mag az ilyen esetekre, meg 2-3-4-5 P mag, mikor használni is akarom a gépet
    kicsit mintha fordítva lenne a logika.. a kevésszer nem használásra sok gyenge mag, mikor meg kéne az erő, arra nesze neked 1 mag, meg a sok kis szar még odafingik :D

    #24fatpingvin
    telefon vonalon az ilyen esetekre van segédproci, pl a kamerának, hálózatnak
    specifikus feladatra specifikus hw (kell) illene

    [ Szerkesztve ]

    -

  • Chiller

    őstag

    válasz fatpingvin #24 üzenetére

    PS3 igen, elgépeltem, elnézést.

    Ha annyira jó lett volna, miért köpködték a fejlesztők, és miért lett kukázva? :D

    "a koncepciót erősen tovább is vitték, nézd meg mondjuk egy mostani csúcs x86 proci is leginkább azzal dob nagyot, hogy ki van bővítve egy csomó olyan részegységgel amik önmagukban lényegében ASIC-ek"
    Én az SPE-ket nem mosnám össze az utasításkészletek extra tranyóival vagy az iGPU-val de akár a HW video dekódert...

    [ Szerkesztve ]

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz fatpingvin #21 üzenetére

    itt a fo problema az az, hogy az Intel keptelen target fogyasztas mellett eleg magot berakni, marketingen meg jol hangzik az a 16 core (HTvel egyutt 24), mint a 8 vagy 10. a 12900Knal erre kellett ez a felepites, mert se egy szalon, se tobb szalon nem versenykepes continous load helyzetben, hacsak nem tol a felhasznalo ala egy 300+Wra meretezett alaplapot 600 euros custom looppal (igaz ugy meg a TCO szall el, de lehet performance crownra mutogatni). viszont teszteken meg lehet mutogatni az alacsony idle CPU fogyasztast, ami mondjuk konnektorbol mar mindjart nem lesz olyan jo ertek (VRMen nagyobb veszteseg, pumpa + harom venti meg fogyaszt).

    anno q6600nal csinaltam teszteket, ott kb 8-12W koruli desktop es 15W koruli "notepad" jott ki, igaz 35-45W koruli full load mellett (default clock, alulfeszelve kb 30%al mert ott volt meg stabil). es ott volt konkretan ket CPU state (fix FSB mellett szorzot tudott valtani 6 es 9 kozott az osszes magra), ket darab voltage szint mellett. azota eltelt 15 ev, van sok p state, magokat gyakorlatilag altatni is lehet. ami kell is, mert para lenne, ha mondjuk egy 5950X uresben enne 30-50Wot.

    littlebig ott kritikus, ha minden egyes W szamit (ld snapdragon 865 vs 865+ vs 888 vs 1, az elso kivetelevel az osszes tulmelegszik es a 888 gyakorlatilag egy OC modell volt). high-end desktopon ez annyira nem kritikus mert a karacsonyfanyi vezerlot az alaplapon etetni is kell, szervernel use-case fuggo. magaban az X570 pl 10Wal tobbet fogyaszt egy X370/X470nel, ez kb egy fullra terhelt snapdragon 8 gen 1 osszehasonlitaskeppen.

    PS3 az egy kicsit mas megoldas volt, ugyan szinten aszinkron architekturaval, viszont ott volt egy dedikalt utemezo mag es egy clusternyi worker. ez a megoldas ugyan egyszerusiti az oprendszer felepiteset, de nem skalazodik.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • Kansas

    addikt

    válasz fatpingvin #72 üzenetére

    Nem azt írta, hogy náluk volt először, hanem azt, hogy előbb.
    Gondolom, a Talos II széles réteg számára elérhető és megfizethető termékként komoly eladásokkal büszkélkedhet... POWER vas előfordulási gyakorisága meg adatközpontokon(ld. IBM i-Series) kívül a fehér hollóéval vetekedik, különösen a lakosság körében, de KKV-knál se jellemző...
    Még ha amit írsz technikailag igaz is, a jelentősége nem valami nagy.
    OK, a PCIe v4 jelentősége összességében se világrengető(inkább inkrementális), leginkább gyors de drága SSD-k és agyonvágott(x8, x4 sávos) videokártyák kapcsán hallottunk róla a legtöbben, a mainstream jelentősége még mindig korlátozott, pedig már az Intel és is támogatja.
    A fórumtárs leglényegesebb/legérvényesebb érve az hogy számos esetben azért az Intel megoldásai terjedtek el és/vagy váltak szabvánnyá, mert az Intel jelentősen nagyobb cég volt, úgy a tőzsdén, mint eladott darabszámban. Az AMD-féle Fusion is gyaníthatóan szebb karriert futott volna be, ha a méretviszonyok fordítottak(nem, nem konkrét termékekre gondolok, mint a joggal fikázott Bulldozer széria, hanem az alapötletre).
    Hogy a méret- és piaci viszonyok miért úgy alakultak, ahogy, nem fogom n+1-edszer is részletezni vagy linkelni, akit kicsit is érdekel, az tudja/tudhatja, de nem azért, mert az AMD ne lett volna eléggé innovatív.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák