-
Fototrend
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Archttila
veterán
Nem kell semmifele bovitmeny egyik bongeszo alatt sem a HTML5-hoz.
-
N0zer0
senior tag
Ahogy írták, beilleszted SMPlayerbe a YouTube-linket. Sőt, még kényelmesebb, ha az SMPlayeren belül előszeded az SMTube-ot, azzal még a videolinket sem kell beillesztened, hanem kapsz egy alternatív YouTube-felületet, és azon látod, hogy milyen videók vannak, mi a címe, leírása, szinte teljesen olyan, mint a YouTube, egyedül a hozzászólásokat nem hozza, meg lejátszási listákat nem támogatja. Ilyesmi kinézetre:

Az egésznek semmi köze nincs a böngészőhöz. Ha a böngészőn belül akarsz ilyesmit, akkor Firefox alá fel lehet tenni VLC plugint, és akkor az játssza le a flashes videókat, bár az már erőforrás-igényesebb, de még mindig nem annyira, mint a Flash plugin.
-
-
N0zer0
senior tag
Innen le tudod tölteni a régi verziókat. A Release and Content Debugger archives résznél nézd, ott van a lista alján a 9-es és a 10-es is. Letöltöd a zip-et, kibontod belőle a nem debugos verziókönyvtárból a tar.gz-s Linux-kiadást.
Ezután ezt a tar.gz-t is kibontod valahová. Ebben lesz egy .so fájl, ezt kézzel bemásolod a böngésződ pluginkönyvtárába (felülírva a meglévő verziót, amit elmentesz előtte máshová), majd újraindítod a böngészőt. Utána működnie kéne.
Próbálgasd, hogy melyik az a legfrissebb verzió, ami még megfelelő sebességgel fut. Egyébként meg figyelj arra is, hogy néha azért akad a Flash ablakban, mert az ablakkezelő is használja a GPU-gyorsítást, viszont próbából letiltod ezt, vagy kiteszed a videót teljes képernyőre, akkor lehet jobban fog futni.
Ha meg YouTube-ot néznél csak a Flash-sel, akkor használj hozzá SMPlayer SMTube-ot, vagy VLC Playert. Főleg az elsőt ajánlom, mert kevesebb erőforrás kell neki, és akadás nélkül le kéne játszania az SD-s videókat.
-
lev258
veterán
Sajnos a flash-sel már egy ideje leállt az Adobe Linux alatt. Ennek ellenére nekem nem szokott gondom lenni a használható verzióval. Youtube-nál egyrészt választhatsz HTML5-öt is, másrészt megpróbálhatod a Chrome-ot, annak külön flash-e van (biztos fizettek egy rakás pénzt). A Minitube programot is szokták még ajánlani.
"Xfce Kde Cinamon Mate"
Grafikus felületek a rendszerre, különböző erőforrásigényekkel. -
#82679040
törölt tag
Live usb creator nem tudom ,hogy viszonyul Ubuntu alapú disztrókhoz.Ha Linux Mintet szedtél le akkor az Unetbootin biztos jól felteszi pen-re.
Cinnamon helyett szerintem leightweight felületet válassz arra a gépre pl.xfce.
Ha nem tud bootolni usb-ről a géped de szeretnél arról telepíteni [Telepítés pendrive-ról USB boot támogatás nélkül] Lemezre kiírás céljából nem kell semmi speciális program.
Lehet sérült az iso ,töltsd le még1szer.Ha a RAM mennyiséget kevesellné a telepítő gondolom lenne annyi esze a Mintnek ,hogy tájékoztatná erről a felhasználót.
-
Vladi
nagyúr
Az a kérdés, mennyi a ramod. Mert lehet azt kevesli. Vagy a cd kép megsérült letöltésnél.
Egyébként nekem is lesz ilyen gépem, én arra slitazt tervezek.
Én az ilyen általános usb kreátorokat nem szeretem. Legjobb, ha a disztró saját leírását követed. Van, hogy nem jól csinálja meg a liveusb-t. pl fedora sem megy ilyen módon, csak live usb creatorral.
Új hozzászólás Aktív témák
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Ilyen olcsó sem volt még egy Apple notebook
- MWC 2026: Bajnoki címre pályázik a Xiaomi Watch 5
- Ismét elérhető Steamen a Counter-Strike: Global Offensive
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- OLED monitor topic
- alza vélemények - tapasztalatok
- Itt a Galaxy S26 széria: az Ultra fejlődött, a másik kettő alig
- Lézervágás, gravírozás
- További aktív témák...
- iPhone 17 256 GB Sage - Bontatlan !! www.stylebolt.hu - Apple eszközök és tartozékok - Számlás
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro Max 256GB Deep Purple - 1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS4279
- Beszámítás! Apple Mac Mini 2020 M1 8GB 512GB számítógép garanciával, hibátlan működéssel
- HIBÁTLAN iPhone 15 Pro Max 256GB Natural Titanium-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4652, 91% Akksi
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Plus 256GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4526
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
